דרוש מידע עזרה בבקשה במעבר דירה למקום שמתגוררים בו סגנון ''קנאי''

מצב
הנושא נעול.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
אם אתם בעלי תשובה אל תעשו שינויים גדולים כל כך בלי רב צמוד ומלווה.
לבעלי תשובה הייתי ממליצה לחפש מקום מגורים קהילתי ורגוע. לא חמום מח.
זה ממש סכנה לחינוך הילדים

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
צפת הכי מתאימה לברסלב ספרדים.
הכי מכילה.

קנאים זה מגזר אחר
סגור מאוד עד אטום למי שלא כמוהם בטח לא מהעדה שלהם. תתרחקו מהם אם לא נולדתם כאלו. הוא אף פעם לא יקבלו את מי שלא באמת בא מתוכם.
ואם נולדתם כאלו אתם אמורים להכיר את אזורי המגורים שלהם.

חסיד שמח

משתמש רשום
אני יודע שאתם לא מהסגנון של ה''קנאים''
אבל אני מבקש ממכם להיות עניינים וללמוד הלכות לשון הרע.
הוצאת שם רע על חלק מעם ישראל זה עבירה חמורה מאוד.
לא כל קנאי יוצא להפגין, לא כל קנאי שונא ספרדים ובעלי תשובה.

אני אגלה לכם סוד,
כתבתם שהם שהם אטומים, סכנה לחינוך ילדים, תתרחקו מהם הם לעולם לא יקבלו אתכם
זה בדיוק מה שהחילונים אומרים עליכם! על חרדים!
אתם עושים את אותו הדבר לקנאים.
וכמו שאנחנו בני אדם ובעיני החילוניים אנחנו קיצונים וכו' כי הם לא מכירים ואין להם מושג.
ככה גם אתם.
תרשו לעצמכם להגדיל ראש ולומר אני לא מכיר ולא באמת יודע.
אולי תגלו שהאנשים הללו יש להם לב זהב ויש להם טענות שמאוד מתיישבות על הלב.
בדיוק כמו שהייתם רוצים שהחילונים יעשו לכם ככה תעשו להם.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
כשמדברים על אדם ספציפי- בהחלט יתכן שהוא עם לב זהב וכו.
אבל ההתנהגות הקהילתית הפומבית של הקבוצה הזו (שגם שמם מעיד עליה) זו התנהגות שלדעתי מסוכנת לחינוך ילדים, ק"ו ילדים להורים שלא גדלו בעצמם בקהילה מהסוג הזה (ובמיוחד חוזרים בתשובה). לא יודעת אם זה המקרה הנ"ל, אבל אם כן- ראוי להזהיר.

אות וסמל

משתמש פעיל
2 הארות:
1. הכותרת "קנאים" מוטעית. התכוונתם לפרום או לצו"לניקים.
לאוזן חרדית "קנאים וסיקריקים" הם משדה סמנטי בעייתי.
2. אין לנו מושג האם יש ומה גילאי הילדים,
אבל "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" זה ציווי גם על הנפש.
שימרו על עצמכם ועל נשמותיהם ולא כדאי לטלטל מדי את המשפחה.

חי טוב

משתמש פעיל
מאיפה אתה יודע?
למדנו.
זה לא שם רע, הטריק של השמרנות היא התרחקות ממה שנחזה להיות שונה מאבותינו. זו עובדה.
משמעות המילה קנאות, רק למחות על כבוד ה' כמו פנחס ואליהו -שהוא אותו אדם למעשה, אז אם לא הפגנות, איך?
אני אגלה לכם סוד,
אמאל'ה, אבל זה נכון ידידי. הסברתי לך זה מה ששומר עלינו, קצת התנשאות.
וכמו שאנחנו בני אדם ובעיני החילוניים אנחנו קיצונים וכו' כי הם לא מכירים ואין להם מושג.
לא, אנחנו קיצוניים באמת לעומת החילונים, לא בגלל שאין להם מושג.
ככה גם אתם.
היי אנחנו מדברים מתוך היכרות. מהישיבה מהשטיבל, מהשכונה....
ברור שיש להם לב זהב. ברור שיש להם טענות צודקות בחלקן.

החילונים מבחינתנו הם לא כלי מידה לכלום, אומללים שזקוקים לרחמים.
אנחנו לא אוהבים אותם וגם לא שונאים אותם. כלום, ניתוק.
כשתגור עם הקנאים תראה שאין אליהם שום יחס, כלום. ההתנגדות היא למודרנים וכו'

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען

אני אגלה לכם סוד,
ככה גם אתם.
אני כותבת בעינייניות מרובה ואחרי שעבדתי עם בעלי תשובה.
חכם לומד מנסיונם של אחרים ולא מנסה הכל על בשרו בעצמו.
אם יש לכם רב מהקהילה הנ"ל ומעודד אתכם לשינוי, ברכה והצלחה. אם אתם הולכים לבד כי ככה זה נראה לכם יותר נכון וככה תהיו הכי צדיקים עם הילדים הכי טובים - אז אל. רבים חללים הפילה.
אתם לא חייבים להאמין לי, לפחות תדברו קודם עם אנשים דומים לכם שעשו דרך דומה לפני 15-20 שנה, ותשאלו אותם.

נ.ב. אין צורך בסודות מה החילונים אומרים עלינו. יודעים מצוין :)

נ.ב.2 לא ממש קשור אבל אולי יעניין אתכם:

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
כשמדברים על אדם ספציפי- בהחלט יתכן שהוא עם לב זהב וכו.
אבל ההתנהגות הקהילתית הפומבית של הקבוצה הזו (שגם שמם מעיד עליה) זו התנהגות שלדעתי מסוכנת לחינוך ילדים, ק"ו ילדים להורים שלא גדלו בעצמם בקהילה מהסוג הזה (ובמיוחד חוזרים בתשובה). לא יודעת אם זה המקרה הנ"ל, אבל אם כן- ראוי להזהיר.
מענין שאחוזי הנשירה אצליהם היא הרבה פחות מאצלינו אני מכיר את הציבור הזה מקרוב אני ממש לא חושב שההתנהגות שלהם מסוכנת אם כבר להפך (למשל האינטרנט יש שם הרבה הרבה פחות) מאיתנו אז באו לא נלכלכך סתם

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מענין שאחוזי הנשירה אצליהם היא הרבה פחות מאצלינו אני מכיר את הציבור הזה מקרוב אני ממש לא חושב שההתנהגות שלהם מסוכנת אם כבר להפך (למשל האינטרנט יש שם הרבה הרבה פחות) מאיתנו אז באו לא נלכלכך סתם
לזרוק פחים בוערים על רכבים זה לא מסוכן ...
לזרוק אבנים על שוטרים יהודים ולהגיע לספק רציחה זה לא מסוכן...

sk1203

משתמש מקצוען
תלוי מאוד
אבל להיות בעלי תשובה במגזר החרדי זה קשה,
וככל שמתקרבים לקהילה יותר 'צולקייט' (שהיא לא קהילת בעלי תשובה) זה נהיה קשה יותר - גם אם ההורים לא שמים לב לזה הילדים יכולים לסבול
מהיכרות וידיעה

לורנס

משתמש מקצוען

אני אגלה לכם סוד,
ככה גם אתם.
אתם מסתכלים על הנאמר כגנאי, אני מסתכלת על זה כשבח.
אחד הדברים ששומרים עלינו, הציבור החרדי, בדור כ"כ מופקר, הוא הצמצום, העמידה על ייחוס בשידוכים, לא להכניס אחרים למוסדות. אולי יש בזה גם בעיות, וחוסר הכלה וכו, אבל, זה מה ששומר עלינו!!!!
שימו לב שקהילות יותר פתוחות ומקבלות כגון חב"ד, ברסלב וכדו נראות בהתאם!!!!

מצטרפת למילים של @DvoraVidman , אל תלכו על הקיצוניות.
יש מספיק דרך קהילות טובות. הקיצוניות הזאת, כשהיא לא באה מהשורש ומהיכרות רב דורית, היא הרסנית לכם ולילדים!!!
שימו לב לנשמות הילדים שיצטרכו להתמודד יום יום במוסדות עם ילדים שנולדו, נשמו וחיו כך מאז ומעולם.
זה אלפי ניואנסים שא"א ללמוד באף מקום, ומי שלא נולד לזה כמעט לא מסוגל לרכוש את זה וזו מלחמת שווא.

י.גלינסקי.

משתמש רשום
דווקא לא, בעזרת השם אנחנו מתכננים להפסיק להשתמש באינטרנט בקרוב לחלוטין
בלי שינוים דרסטיים זה לא בריא...
אם אתם חוזרים בתשובה שזה מדהים רק עם רב צמוד! וחשוב שיהיה נורמטיבי!
משום מה יש מי שחושב שלעמוד עם שלטים למשל נגד אינטרנט זה נורמטיבי...אז חשוב לדעת זה לא!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה