עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י שמחה הלוי;n5053434:
בקשר לכל המאבקים ולתחקיר של בקהילה:

רוב הדברים במיוחד נגד הארגונים הגדולים הכל בלוף ושקר אחד גדול
משרד החינוך בודק כל הזמן האם שילמו לפי החוק לגננות ואם לא הוא עוצר תקציבים ועושה את המוות לרשתות
כך שאין מצב בעולם לא לשלם לפי החוק,

אם הבעיה זה משרד החינוך...
מענין למה מאיר פרוש בראיון אצל גלסנו בקול ברמה (שבוע שעבר על פתיחת שנת הלימודים) נשאל מה עם עושק הגננות?...
והוא השיב:" זה לא קשור אלי! אני צריך לדאוג שהכסף יגיע, מה לעשות עם הכסף לא אני זה שיתן את ההוראות".
כנראה שהוא מבין אחרת מכל ה"חירטוטים" שמנסים לשווק פה..

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אני וביתי;n5058613:
למה מה שטוב לבתי ספר וסמינרים שהם בחינוך העצמאי לא טוב לגני ילדים?!

הסמינרים לא בחינוך העצמאי. הם כולם עמותות פרטיות. (חוץ מבני ברק ששם ההתנהלות עירונית).

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אספרסו;n5058779:
הגיע הזמן שהציבור החרדי יפנה ישירות למדינה, התיווך שלוקחים העסקנים החרדים גם בדיור וגם בגנים וגם בכל מקום ובכל מוסד זה מידי יקר לנו, נוכח המצב הכספי הקשה בציבור החרדי. זכותו של הציבור החרדי לקבל את מלוא זכיותיו ישירות מהמדינה.

משרד החינוך פתח את המחוז החרדי, ויש שם אנשים שישמחו מאד עם כל מוסד שיצטרף לממ"ח (ממלכתי חרדי), ויקבל מעמד ותקצוב של מוסד רשמי. לא צריך ממ"ד, אפילו.

רק שאז יחוייבו אוטומטית בלימודי תוכניות מסויימות, והמורים יחוייבו בתארים ובהשכלה מתאימה. למוסדות יהיה הרבה פחות מרחב תמרון בעניין.

ועדיין, אנשים מתעקשים לא להבין את הקשר הגורדי שבין חינוך פרטי-תקצוב חסר-תשלום חסר-אי רצון להתערבות בחינוך - רצון שמשרד החינוך יתערב, אבל רק בקשר למשכורות העובדות ולא בקשר לשום דבר אחר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י נתין;n5058677:
עכשיו תסביר לי יפה למה הגננות הם אלו שצריכות בגופם ובלחם שלהם להיות המחסום מפני החילוניות????
מה ההיתר לעשוק אותם????
אם ע"מ לשמור את החינוך הטהור צריך כסף שיתכבדו העסקנים והרבנים לפתוח מגבית חירום כמו מתי שפתחו את החינוך העצמאי!!!
אסור להפיל את התיק הזה על הגננות!!!

אותו משרד חינוך שקבע שבתי ספר חייבים בלימודי ליב"ה, הוא זה שקבע שגננת עם דירוג פלוני אמורה לקבל סכום מסויים.

מגוחך לרצות להתעלם מהקביעה הראשונה, ולקרוא 'עושק' להתעלמות מהקביעה השניה.

זה אותו משרד חינוך ואותה מדינה.
אם אתם מכירים בחוקיה - למדו את ילדיכם ליב"ה. אם אינכם מכירים בחוקיה, אין שום עושק בסיכום של המנהל עם הגננת על שכר שהיא מסכימה לו. (ולראיה, שנשארת לעבוד).

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n5058875:
אם אינכם מכירים בחוקיה, אין שום עושק בסיכום של המנהל עם הגננת על שכר שהיא מסכימה לו. (ולראיה, שנשארת לעבוד).

מסכימה ואוהבת את הקו שאת מעבירה כאן.
המשפט האחרון שלך, הראיה שנשארת לעבוד? לא עובר אף דיון בחוקי עבודה

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י אני וביתי;n5058613:
למה מה שטוב לבתי ספר וסמינרים שהם בחינוך העצמאי לא טוב לגני ילדים?!

מי אמר שזה טוב לבתי ספר וסמינרים????? איזה תמימות!!! מעניין איך משרד החינוך והחילונים טובי הלב מתחילים לדאוג לנו... איזה כיף, סוף סוף גם אנחנו משמלמי מיסים. פתיים שכמונו... !!! רק שלא נצטער על כך בעוד כמה שנים :(

את פשוט לא מודעת.... ולצערנו הגדול מאד, מאחורי הדלת נכנסים לסמינרים ולבתי הספר לאט לאט ובהדרגה ובעתיד בעוצמה (ההוא אמר שאז זה כבר יהיה חובה)
תכנים ותכניות שיוציאו לאט לאט את החינוך הטהור, היהודי, הרגש החם, ויתעסקו יותר במדע ובתהליכים, באקדמיה וכו'.
ואין פוצה פה ומצפצף...

יש סמינרים ומסגרות שפשוט בשתי ידיים לוקחים את התקציבים הללו כולל החבילה כולה על הארס שבתוכה....
(ידוע לי על 2 סמינרים שעומדים בעוז ולא לוקחים כלום, ולא מתפתים מכלום...)

מעניין איך פתאום משרד החינוך מתחיל לדאוג גם לחרדים המסכנים שיקבלו קצת השכלה....
(ועוד ציטוט לקינוח מההוא או חבירו- כל זה כדי שבעתיד יוכלו להשתלב בעבודה ובצבא,
הכי חשוב להתחיל בגיל הרך, כבר בשורשים, אנחנו עכשיו באיחור הוא אומר, אבל בינתיים אנחנו מצליחים ... )

ואנחנו....
אם לא הייתי שומעת ורואה זאת באזני, האמת, לא הייתי מאמינה.

ולנתין, זה לא קשור לגננות עניתי על השאלה של הגברת.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י album;n5059300:
תכנים ותכניות שיוציאו לאט לאט את החינוך הטהור, היהודי, הרגש החם, ויתעסקו יותר במדע ובתהליכים, באקדמיה וכו'.
ואין פוצה פה ומצפצף...
.

יש פוצה פה ויש מצפצף, והרבה.
אבל.. אילו מלמעלה דואגים להשתיקם. משליכים אותם מחוץ למחנה כמצורעים. וממלאים את הציבור בשנאה וארס כלפיהם, במקום כלפי החילונים ומבקשי נפש ילדינו ונפשינו.

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n5058855:
הסמינרים לא בחינוך העצמאי. הם כולם עמותות פרטיות. (חוץ מבני ברק ששם ההתנהלות עירונית).
בבתי הספר של בית יעקב מלמדים כפירה?
נכתב ע"י album;n5059300:
מי אמר שזה טוב לבתי ספר וסמינרים????? איזה תמימות!!! מעניין איך משרד החינוך והחילונים טובי הלב מתחילים לדאוג לנו... איזה כיף, סוף סוף גם אנחנו משמלמי מיסים. פתיים שכמונו... !!! רק שלא נצטער על כך בעוד כמה שנים :(

את פשוט לא מודעת.... ולצערנו הגדול מאד, מאחורי הדלת נכנסים לסמינרים ולבתי הספר לאט לאט ובהדרגה ובעתיד בעוצמה (ההוא אמר שאז זה כבר יהיה חובה)
ואין פוצה פה ומצפצף...

יש סמינרים ומסגרות שפשוט בשתי ידיים לוקחים את התקציבים הללו כולל החבילה כולה על הארס שבתוכה....
(ידוע לי על 2 סמינרים שעומדים בעוז ולא לוקחים כלום, ולא מתפתים מכלום...)

מעניין איך פתאום משרד החינוך מתחיל לדאוג גם לחרדים המסכנים שיקבלו קצת השכלה....
(ועוד ציטוט לקינוח מההוא או חבירו- כל זה כדי שבעתיד יוכלו להשתלב בעבודה ובצבא,
הכי חשוב להתחיל בגיל הרך, כבר בשורשים, אנחנו עכשיו באיחור הוא אומר, אבל בינתיים אנחנו מצליחים ... )

ואנחנו....
אם לא הייתי שומעת ורואה זאת באזני, האמת, לא הייתי מאמינה.

ולנתין, זה לא קשור לגננות עניתי על השאלה של הגברת.

בין אם זה נכון בין אם לא אין כל שום קשר לנידון מה הבעיה שגם הגנים יפתחו תחת החינוך העצמאי?
זה לא יותר גרוע מהבתי ספר!
ברור שהעמותות הפרטיות שרובם ככולם מעניין אותם "רק" החור שבגרוש לא ישמרו על חינוך ילדי ישראל הרכים יותר מאשר החינוך העצמאי!

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
אם אתם מכירים בחוקיה - למדו את ילדיכם ליב"ה. אם אינכם מכירים בחוקיה, אין שום עושק בסיכום של המנהל עם הגננת על שכר שהיא מסכימה לו. (ולראיה, שנשארת לעבוד).

זה כן נקרא באיזה שהוא מקום עושק מכיון שבכל בית דין "צדק" "חזק", יחייבו להביא מכאן ולהבא את הכסף במידה וכל הגננות יתאחדו ויפנו לבי"ד. (כמובן לדוגמא שאם יפנו לבי"ד של העדה החרדית, הם בכלל יאסרו על כולם לקחת כסף מכנסת המינים).

וזה גם נקרא "עושק גדול" מכיון שבחלק מהגנים, המנהלים לא מרשים לפתוח גן אחר, באופן שיהיה אפשרות ששמה כן יביאו את הכסף, כי למי שזה שייך זה לראשי העיר ולחבריהם וכיו"ב, ולכן הגנים הללו הם לא בכוח שוק ההלכה, זה רק בכח הזרוע והשלטון, ולכן יש דיינים שמתירים לפנות לבית משפט ע"מ לקבל את כל הכסף מכאן ולהבא, מכיון שכמו שהם שולטים בכח השלטון של המדינה. ככה גם לעובדות מותר לשלוט בכח השלטון ולדרוש את כל מה שמגיע להן.

-
ההנהגה הזו של המנהלי הרשתות החרדיות זה דבר שמבייש את תורת משה רבינו. שהקפידה והזהירה בכל האזהרות שהעשיר יביא כמה שיותר כסף לעני. וכאן לוקחים כסף שמיועד לעני ונותנים את זה לעשיר. (כי ברוב המקרים שאר הכסף לוקחים המנהלים שעשירים ממילא גם ככה)
ולולי שהיו נוהגים כדעת בית דין היו מעבירים חלק מהכסף של הגננות ל"סייעות" בגנים, אבל יש גנים שגם מהסייעות גורעים כל מיני כספים וכל מיני זכיות.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אני וביתי;n5059587:
בין אם זה נכון בין אם לא אין כל שום קשר לנידון מה הבעיה שגם הגנים יפתחו תחת החינוך העצמאי?

באמת אף אחד לא חולק שזה יכול להיות בחינוך העצמאי. רק המנהלים פשוט לא מסכימים ולא יסכימו בשום אופן לכך. כי הם רוצים להמשיך לעשוק את הציבור. ומה שהתברר לאחרונה שחלק גדול מהגנים שייכים לחברים של הח"כ והראשי העיר וכל השלוחי דרבנן. ולכן העושק ממשיך וממשיך.
כל הכבוד להסתדרות ולכל גוף אחר שיקום וידאג לציבור. אם הח"כים החרדים לא דואגים לכך. לפחות שהם ידאגו לכך, וראוי לשבח אותם על כך.
הח"כ החרדים החליטו בשנים האחרונות שהם לא צריכים לדאוג לציבור בוחריהם הם רק צריכים להיות שלוחי "דרבנן" ולדאוג לרבנן כי מי שמחליט בסופו של עניין מי יבחר זה רק הרבנן.
ובנוסף לכך הם דואגים רק לחבירהם ולמכיריהם, ולכן הציבור החרדי קורס תחת הנטל וגם מצוקת הדיור החרדי לא מעניין אותם כי הרי הם ובניהם וחבריהם ובני חבריהם מסודרים בדירות עד סוף כל הדורות, כי הרי יש להם את הכספים שמיועד לגננות, וכו'.
אולי אם ההסתדרות תצליח שהכסף יועבר לגננות. רק אז הם יבינו שבשביל ליקנות דירות צריך לדאוג לשווק פורקייטים של דירות במחיר מוזל. ולדאוג לפחות שכל הציבור החרדי יקבל מהמדינה סיוע בשכר דירה, במחירי שכיריות שמשלמים.
לבנתיים אם מישהו עוד פעם חשב שהחכי"ם חושבים לטובת הציבור טעה ובגדול, רק ביאת המשיח יהיה פתרון למצוקות של הציבור החרדי.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י אני וביתי;n5059587:
בבתי הספר של בית יעקב מלמדים כפירה?

ברור שהעמותות הפרטיות שרובם ככולם מעניין אותם "רק" החור שבגרוש לא ישמרו על חינוך ילדי ישראל הרכים יותר מאשר החינוך העצמאי!

עדיין לא, אבל הם כבר על הכוונת... ויש מקרים שאפשר לומר שהם כפירה בדמות חדשה וסלחנית.

הצרה היא שהחינוך העצמאי מנסה לעצור את השתלטות ואת התמנון ששמו משרד החינוך מלהכנס ולקבוע תכנים, אבל ככל הנראה הגבולות מטשטשים ומורות, וצוות ללא ידיעתם, ותמימותם עוברות הכשרות שאין רוח חכמים (לפחות רוח חכמי הדור ההוא שנלחמו בעוז על הקמת החינוך העצמאי) נוחה מהם.

והצרה היותר גדולה שהגננות הן שסופגות לבדן את המהלומות של משרד החינוך (שכרגע נטפל ביותר לגיל הרך), דרך מפקחות שבכלל לא מתאימות לבית יעקב.

בקיצור, כדאי להבין היכן אנחנו נמצאים, ומול מי. בטעות נכנסתי לכל הסיפור הזה... הזוי ומפחיד....

כל מה שנכתב לעיל, לא קשור לכסף שמגיע לגננות ביושר, אלא רק נכתב מתוך סערת רוח בנושא הזה שהתגלגל לידי בחודשיים האחרונים.
אחותי גננת בבית יעקב, הגננות של הבנות שלי עובדות קשה מאד, הסייעות עוד יותר (היו חצי גננות כשהגננת יצאה לחופשת לידה) ואין בכלל הערכה, שלא נדבר על משכורת....
זה ממש קשה.

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
גני בית יעקב לא שייכים לחינוך העצמאי.
והצרה היותר גדולה שהגננות הן שסופגות לבדן את המהלומות של משרד החינוך (שכרגע נטפל ביותר לגיל הרך), דרך מפקחות שבכלל לא מתאימות לבית יעקב.
והגננת שותקת?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תקוה;n5059580:
יש פוצה פה ויש מצפצף, והרבה.
אבל.. אילו מלמעלה דואגים להשתיקם. משליכים אותם מחוץ למחנה כמצורעים. וממלאים את הציבור בשנאה וארס כלפיהם, במקום כלפי החילונים ומבקשי נפש ילדינו ונפשינו.

מאותם מצפצפים הייתי מצפה שלפחות למראית עין יעשו את עצמם כאילו באמת נלחמים בהתערבות של משרד החינוך, ולא יהיו הסמינר הליטאי הראשון בבני ברק שהצטרף לעוז לתמורה מלא -מלא...

איגוד הגננות

משתמש פעיל
נכתב ע"י תרצונת;n5058833:
אם הבעיה זה משרד החינוך...
מענין למה מאיר פרוש בראיון אצל גלסנו בקול ברמה (שבוע שעבר על פתיחת שנת הלימודים) נשאל מה עם עושק הגננות?...
והוא השיב:" זה לא קשור אלי! אני צריך לדאוג שהכסף יגיע, מה לעשות עם הכסף לא אני זה שיתן את ההוראות".
כנראה שהוא מבין אחרת מכל ה"חירטוטים" שמנסים לשווק פה..

יש לי תיעוד של אחת שבקשה מהלשכה של פרוש עזרה, ואמרו לה שאין מה לעשות, ואם היא תלך למשרד החינוך היא "מוסר" .....

איגוד הגננות

משתמש פעיל
נכתב ע"י רותי קפלר;n5058872:
משרד החינוך פתח את המחוז החרדי, ויש שם אנשים שישמחו מאד עם כל מוסד שיצטרף לממ"ח (ממלכתי חרדי), ויקבל מעמד ותקצוב של מוסד רשמי. לא צריך ממ"ד, אפילו.

רק שאז יחוייבו אוטומטית בלימודי תוכניות מסויימות, והמורים יחוייבו בתארים ובהשכלה מתאימה. למוסדות יהיה הרבה פחות מרחב תמרון בעניין.

ועדיין, אנשים מתעקשים לא להבין את הקשר הגורדי שבין חינוך פרטי-תקצוב חסר-תשלום חסר-אי רצון להתערבות בחינוך - רצון שמשרד החינוך יתערב, אבל רק בקשר למשכורות העובדות ולא בקשר לשום דבר אחר.

תקצוב חסר זה מובן בהחלט, אבל כל תמיכה של המדינה מותנת בכל מיני תנאים, המדינה צריכה לראות שהיא מעבירה את הכסף בהתאם לתנאים.

נניח שהמדינה תומכת ב"אור ירוק" היא אולי לא לא תתערב איך מתבצעת הפעילות ומי המדריכים וכו' אבל בהחלט שחייב לעניין אותה אם תנאי התמיכה התקיימו..

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י אידאה;n5059831:
גני בית יעקב לא שייכים לחינוך העצמאי.

והגננת שותקת?
הגננות לא קולטות. לא מיידעים אותם בכלל שקיים כזה סיפור, התמימות גואה. במקום 3 מפקחות נהיו 120 (אולי יותר אני כבר לא מעודכנת)
הרבה מן המפקחות לא חרדיות בכלל, נותנות הערות שאינן לרוח המוסד, לרוח הגננת
והגננות לבדן חלקן עם עמוד שידרה הודפות את הטענות בכח (הדל שביכלתן)
וחלק מצייתות......

(כדאי להבין, שמשרד החינוך [בעזרת כמה "חרדיות"] הכין חוברות בשם הכשרת לבבות (נדמה לי) שדרכן הן לאט לאט מכניסים לגננות ערכים ונורמות שבכלל לא עיניינו אותנו בעבר.)

איגוד הגננות

משתמש פעיל
אותו משרד חינוך שקבע שבתי ספר חייבים בלימודי ליב"ה, הוא זה שקבע שגננת עם דירוג פלוני אמורה לקבל סכום מסויים.

מגוחך לרצות להתעלם מהקביעה הראשונה, ולקרוא 'עושק' להתעלמות מהקביעה השניה.

זה אותו משרד חינוך ואותה מדינה.

רק שכחת לכתוב שזה אותו משרד שמתקצב...... אין קשר אם אנחנו מכירים או לו, יש כסך שאמור להגיע לעובדים והוא לא ניתן, הם לא מממנים את זה מכספי תרומות....

וחוץ מזה בלי קשר מגיע לילדים שלי גננת שמרוויחה יותר מ3800 , את יודעת אצל (רוב) בני האדם השכר משפיעה על המוטבציה.

על פי ההסכם עם המפלגות החרדיות (אני לא יודע אם זה נכנס כבר לתקנות) החינוך העצמאי ומעיין החינוך יכולים לפתוח גנים ולקבל תקצוב מלא..... למה עדיין אין גנים כאלה????? אני יודע על כנס (לפחות אחד)שהתכנסו מנהלי הרשתות (קרטל...) לסכל את היוזמה הזאת, אני לא יודע אם בגלל זה אין כיום שום גן עדיין (כי יש גם בעיות משפטיות בנושא) אבל בטוח שזה לא תרם להקמת הגנים.

בלי נדר אני יעלה מכתב ששלח הרב רביץ ז"ל לבעלה של אחת הגננות. (פרסמתי את זה פעם בתקשורת אבל אני מאמין שהרבה לא ראו, זה מעניין....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י איגוד גננות;n5059977:
רק שכחת לכתוב שזה אותו משרד שמתקצב...... אין קשר אם אנחנו מכירים או לו, יש כסך שאמור להגיע לעובדים והוא לא ניתן, הם לא מממנים את זה מכספי תרומות....

וחוץ מזה בלי קשר מגיע לילדים שלי גננת שמרוויחה יותר מ3800 , את יודעת אצל (רוב) בני האדם השכר משפיעה על המוטבציה.

1. משרד החינוך מתקצב את הגנים החרדיים בצורה חלקית בלבד. כבר נשתברו על כך קולמוסים והבאתי על כך קישורים שמעידים, ואין בדעתי לחזור עליהם שוב ושוב.
כללו של דבר: אם אתם רוצים להצליח במאבק, והלוואי שתצליחו לשפר את מצב הגננות, אתם חייבים - אבל פשוט חייבים, להיצמד לעובדות. מספיק טיעון אחד חלש שתביאו, כדי שהצד השני ישתמש בו נגדכם, כדי להראות שאתם טועים/מטעים/סתם כך בורים.

האשכול הזה, בלי להכנס לדוגמאות, מלא בטיעונים חלשים ושגויים בחלקם.

תחליטו במה אתם מתמקדים: בכסף שאמור להגיע לעובדים והוא לא ניתן? איזה כסף? אתם יכולים לצבוע אותו? את העמותות שקיבלו אותו ולא העבירו?
בדרישות מעובדים להחזרת מזומן, שהן כבר על גבול הפלילי?
או בתקצוב החסר של הרשתות, שבעקבותיו לא מכירים לגננות בתארים מתקדמים ובוותק מתקדם?
אלו נושאים שונים, ודרך הטיפול בהם שונה.

גם בראיונות עיתונאיים, חשוב לבחור בקפידה את המטרות ודרך הפעולה. כי מספיק פעם אחת לכתוב בעיתון משהו כמו 'הגננות והסייעות מקבלות כל שנה מכתב פיטורין פיקטיבי כדי שלא ייצברו להן הוותק והזכויות', טיעון חלש שמופרך מיידית בידי כל מי שבקי בדיני עבודה (הרי מכתב פיטורין שלא מומש אינו פוגע בוותק או בזכויות משום כיוון) -
וכבר אלו שמהצד השני, יקחו את המשפט הזה, יענו עליו בהרחבה ובידענות, ויוכיחו כביכול אין לכם מושג על מה אתם מדברים.

2. מגיע לילדים ולגננת? ייתכן. הרבה דברים מגיעים להרבה אנשים. השאלה מי אמור לממן את זה.
כרגע, בעולמנו הדמוקרטי, מדינות אינן נוהגות לממן חינוך פרטי באופן מלא.
רק חינוך ציבורי ממומן במלואו.
ציבורים שרוצים חינוך שונה, משלמים בעצמם את ההפרש בין עלות החינוך הפרטי, למה שהמדינה מתקצבת.
כרגע המצב הוא שהמדינה לא מאפשרת לרשתות גני המוכש"ר לגבות שכר לימוד מההורים - אבל במקביל גם לא מתקצבת אותן מלא.

האם אתם רוצים שמשרד החינוך ישנה את חוזר מנכ"ל, ויאפשר לגבות השלמות שכר לימוד מההורים? תחשבו טוב, אבל טוב, על משמעותה של האופציה הזו.
האם אתם רוצים שמשרד החינוך יתקצב את רשתות גני המוכש"ר במלואן? ידועות לכם העלויות של מהלך כזה? מי עלול להתנגד לו (האוצר, ובצדק)? איך מקדמים אותו?

3. כמי ששומעת מקרובי משפחה על בקשות צנועות להחזרת כספים במזומן לעמותות מסויימות, ועוד כהנה, אני יודעת שזה אמת. ויודעת עד כמה הגננות (ושאר עובדי חינוך ברשתות) הן ציבור מוחלש. עדיין, לענ"ד, המאבק אמור להתחיל עם אסטרטגיה ברורה. כרגע זה נשמע כמו בליל של טענות לא ממוקדות, עם מטרה בלתי ידועה.

מביתשמש

משתמש מקצוען

האם אתם רוצים שמשרד החינוך יתקצב את רשתות גני המוכש"ר במלואן? ידועות לכם העלויות של מהלך כזה? מי עלול להתנגד לו (האוצר, ובצדק)? איך מקדמים אותו?

[/QUOTE]

כן!, אנחנו רוצים שמשרד החינוך יתקצב את רשתות המוכש"ר במלואן, איך מקדמים אני לא יודעת אבל מישהו אמור לקדם ולהלחם בזה הילדים שלנו שווים משהו לא כך?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה