עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

Laganenet

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש לי קשר עם מתנדבי הארגון של הגננות (מטה המאבק) (ארגון שמטפל בעיקר בפניות פרט אך עוד לא הצליח להמריא. יש להם תוכניות אדירות הלואי ויצליחו.כי צריך לזה שיתוף פעולה מהציבור.)

מה שרציתי לומר שמתנהל כאן דיון אם יש בעיה.....
הם לקחו תלושים מעובדות ושלחו לחברת שירותי שכר את הנתונים והחברה הפיקה תלוש שכר לפי התקן הפערים היו אלפי שקלים!!!!!!!!!
אני ראיתי במו עני..
יש הקלטות של הכי בכרים ברשתות שאומרים מפורש שהם לא משלמים.....

איגוד הגננות

משתמש פעיל
שלום חברים.

אני מאמין ששמעתם עלנו אך נספר בקצרה למי שלא מכיר.

לפני כ3 שנים היתה קבוצה של אברכים שטיפלה בנושא הכאוב, הם פרסמו מודעה ברשות הרבים (יתד) וקיבלו עשרות פניות עם תלושי שכר מזעזעים!!!!!
הם עלו עם הנתונים לביתו של מרן הרב שטיינמן שליט"א והוחלט להקים ועדה.. עם הדיינים הרב סילמן הרב דביר והרב קנר. במשא ומתן הוצעה הצעת פשרה עם המעסיקים (שבסופו של דבר לא נחתמה)
עם הזמן , מכיוון שמדובר במתנדבים החברה הטובים התעייפו (הם עדיין משתתפים אבל פחות) ונכנסנו קבוצה חדשה של פעילים לטפל בנושא הזה.
אנו עובדים כבר שנה על הנושא וכן יש מה לעשות וכמו שנפרט, החכמה היא לא רק להתלונן ולקטר אלא לעשות.. מי לה' אלי

חלק מן הפעילויות:
1. בדיקת תלושי שכר: בדיקה לפי שאלון שכר (ולא לפי נתוני המעסיק הכוזבים) זה חשוב גם שעובדת תדע על מה היא נאבקת וגם דו"ח שאנו מוצאים בקרוב
2. פגישות עם נציגי משרד החינוך
3. הצפת הנושא בתקשורת
4. הקמת ועדי עובדים (דרך ההסתדרות בהסכמה- מה התוצאות של זה והאם אנו ממליצים נפרט בהזדמנות)
5. מלחמה מול מעסקים על אי פיטורי עובדים ועל מענק ה2000 ₪ לעובדי הוראה שקיבלו המנהלים ולא העבירו לעובדים עד שהופעל עלהים לחץ!!! ודי למבין.

אנו עובדים כעת על פתרון מקיף שאין עדין יכולת לפרסם כד שלא.....
אבל בהחלט רוצים עוד כוחות שיטרפו אלינו...

חברים, באו נפסיק לקטר ונתחיל לעשות. הצטרפו אלינו . בהצלחה.

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י איגוד גננות;n5052043:
שלום חברים.

אני מאמין ששמעתם עלנו אך נספר בקצרה למי שלא מכיר.

לפני כ3 שנים היתה קבוצה של אברכים שטיפלה בנושא הכאוב, הם פרסמו מודעה ברשות הרבים (יתד) וקיבלו עשרות פניות עם תלושי שכר מזעזעים!!!!!
הם עלו עם הנתונים לביתו של מרן הרב שטיינמן שליט"א והוחלט להקים ועדה.. עם הדיינים הרב סילמן הרב דביר והרב קנר. במשא ומתן הוצעה הצעת פשרה עם המעסיקים (שבסופו של דבר לא נחתמה)
עם הזמן , מכיוון שמדובר במתנדבים החברה הטובים התעייפו (הם עדיין משתתפים אבל פחות) ונכנסנו קבוצה חדשה של פעילים לטפל בנושא הזה.
אנו עובדים כבר שנה על הנושא וכן יש מה לעשות וכמו שנפרט, החכמה היא לא רק להתלונן ולקטר אלא לעשות.. מי לה' אלי

חלק מן הפעילויות:
1. בדיקת תלושי שכר: בדיקה לפי שאלון שכר (ולא לפי נתוני המעסיק הכוזבים) זה חשוב גם שעובדת תדע על מה היא נאבקת וגם דו"ח שאנו מוצאים בקרוב
2. פגישות עם נציגי משרד החינוך
3. הצפת הנושא בתקשורת
4. הקמת ועדי עובדים (דרך ההסתדרות בהסכמה- מה התוצאות של זה והאם אנו ממליצים נפרט בהזדמנות)
5. מלחמה מול מעסקים על אי פיטורי עובדים ועל מענק ה2000 ₪ לעובדי הוראה שקיבלו המנהלים ולא העבירו לעובדים עד שהופעל עלהים לחץ!!! ודי למבין.

אנו עובדים כעת על פתרון מקיף שאין עדין יכולת לפרסם כד שלא.....
אבל בהחלט רוצים עוד כוחות שיטרפו אלינו...

חברים, באו נפסיק לקטר ונתחיל לעשות. הצטרפו אלינו . בהצלחה.

מחכים לשמוע מכם...
בהצלחה!

לדעתי לא יעזור בתי דינים וכו' רק בתי משפט ואנשים עם שיניים!
לצערינו בתי דין היום זה רק למריבות בהסכמה או לאנשים פשוטים, ל"מקורבים" זה לא עוזר וד,ל.

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
בקשר לכל המאבקים ולתחקיר של בקהילה:

רוב הדברים במיוחד נגד הארגונים הגדולים הכל בלוף ושקר אחד גדול
משרד החינוך בודק כל הזמן האם שילמו לפי החוק לגננות ואם לא הוא עוצר תקציבים ועושה את המוות לרשתות
כך שאין מצב בעולם לא לשלם לפי החוק,
מה שכן לפעמים אנשים חושבים שמגיע להם כל מיני דברים (כי הם רואים אצל עובדי הוראה של משרד החינוך) וזה לא נכון והם סתם ממורמרים.

ובנוגע לפיטורים ב31/5: אם הרשת לא יודעת ב31/5 מה יהיה אם הגן שנה הבאה ואולי יסגרו לה אותה (מה שקורה הרבה פעמים ברשעות משרד החינוך) איך היא יכולה להבטיח לגננת שהיא מעסיקה אותה שנה הבאה, אלא הפתרון היחיד זה לשלוח מכתב פיטורים
ולגבי הוותק, כל הרשתות הגדולות ממשיכות עם הוותק אפילו שנתנו מכתב פיטורים

ועוד דבר גננת במגזר החילוני שעובדות משרד החינוך מקבלת לפי דירוג כמה שהיא שווה
מה שאין כן אצל העמותות המדינה משלמת עד..... 12 שנות לימוד ואח"כ זה נופל על כתפי העמותות שאמורות לשלם את זה מכיסם......
כמה שזה נשמע מופרך זה המציאות למי שנמצא בתוך העניינים
ונמשל עיריית בני ברק בשנים האחרונות התנהלה בכל בתי המשפט והגיע עד בגצ נגד המדינה שלא משלמת לה כמה שהגגנת שווה
ולמי שרוצה לבדוק את העניינים יכול לבדוק ולהווכח ולראות שגן ילדים הוא הפסד כספי, ואין כמעט עמותות שרוצות להפעיל גני ילדים (ולכל אלו שיגידו שזה לא נכון, אנא הביאו נתונים לפני שאת כותבים שאני משקר) ולדוגמה בירושלים שהגנים נמצאים תחת בית יעקב בעירייה משלמת שכירות על כל גן ורק בגלל זה הם מסכימים להפעיל גנים לעיריה

הפתרון לכל הנושא הזה הוא : שהחרדים ירשמו בעיריה לגנים ואז העיריה תהיה חייבת להפעיל גנים במגזר החרדי ולהעסיק גננות מהמגזר החרדי ואז יבוא כל הנושא על פתרונם
ועד שהחרדים יפסיקו לפחד לעשות את המהלך הזה אנחנו רק נפסיד .....

(נ.ב. אני לא מדבר על מקרים ספציפיים פה ושם שתמיד יכול להיות גניבות גם במגזר הכללי , אלא אני מדבר באופן כללי מבדיקה שלי עם הרבה עובדי הוראה במגזר החרדי)

ודרך אגב לגבי התאגדות בהסתדרות, ע"ע מגן הלב שעד היום מתחרטים על המהלך וע"ע בהודעה למעלה של איגוד הגננות
שלא פירט האם זה טוב והאם הם ממליצים, כי מניסיון בעמותות חינוך החרדיות זה רק מזיק כי אין להם מאיפה לשלם יותר וזה רק יביא לקריסה כללית בעמותות ולפשיטות רגל שבסופו הגננות ינזקו מזה

ולכם איגוד הגננות בואו תעשו בלאגן במשרד החינוך עם החברי כנסת שישוו את כל התנאים של החרדים לתנאים של המגזר הכללי

בהצלחה

איגוד הגננות

משתמש פעיל
נכתב ע"י שמחה הלוי;n5053434:
בקשר לכל המאבקים ולתחקיר של בקהילה:

רוב הדברים במיוחד נגד הארגונים הגדולים הכל בלוף ושקר אחד גדול
משרד החינוך בודק כל הזמן האם שילמו לפי החוק לגננות ואם לא הוא עוצר תקציבים ועושה את המוות לרשתות
כך שאין מצב בעולם לא לשלם לפי החוק,
מה שכן לפעמים אנשים חושבים שמגיע להם כל מיני דברים (כי הם רואים אצל עובדי הוראה של משרד החינוך) וזה לא נכון והם סתם ממורמרים.

ובנוגע לפיטורים ב31/5: אם הרשת לא יודעת ב31/5 מה יהיה אם הגן שנה הבאה ואולי יסגרו לה אותה (מה שקורה הרבה פעמים ברשעות משרד החינוך) איך היא יכולה להבטיח לגננת שהיא מעסיקה אותה שנה הבאה, אלא הפתרון היחיד זה לשלוח מכתב פיטורים
ולגבי הוותק, כל הרשתות הגדולות ממשיכות עם הוותק אפילו שנתנו מכתב פיטורים

ועוד דבר גננת במגזר החילוני שעובדות משרד החינוך מקבלת לפי דירוג כמה שהיא שווה
מה שאין כן אצל העמותות המדינה משלמת עד..... 12 שנות לימוד ואח"כ זה נופל על כתפי העמותות שאמורות לשלם את זה מכיסם......
כמה שזה נשמע מופרך זה המציאות למי שנמצא בתוך העניינים
ונמשל עיריית בני ברק בשנים האחרונות התנהלה בכל בתי המשפט והגיע עד בגצ נגד המדינה שלא משלמת לה כמה שהגגנת שווה
ולמי שרוצה לבדוק את העניינים יכול לבדוק ולהווכח ולראות שגן ילדים הוא הפסד כספי, ואין כמעט עמותות שרוצות להפעיל גני ילדים (ולכל אלו שיגידו שזה לא נכון, אנא הביאו נתונים לפני שאת כותבים שאני משקר) ולדוגמה בירושלים שהגנים נמצאים תחת בית יעקב בעירייה משלמת שכירות על כל גן ורק בגלל זה הם מסכימים להפעיל גנים לעיריה

הפתרון לכל הנושא הזה הוא : שהחרדים ירשמו בעיריה לגנים ואז העיריה תהיה חייבת להפעיל גנים במגזר החרדי ולהעסיק גננות מהמגזר החרדי ואז יבוא כל הנושא על פתרונם
ועד שהחרדים יפסיקו לפחד לעשות את המהלך הזה אנחנו רק נפסיד .....

(נ.ב. אני לא מדבר על מקרים ספציפיים פה ושם שתמיד יכול להיות גניבות גם במגזר הכללי , אלא אני מדבר באופן כללי מבדיקה שלי עם הרבה עובדי הוראה במגזר החרדי)

ודרך אגב לגבי התאגדות בהסתדרות, ע"ע מגן הלב שעד היום מתחרטים על המהלך וע"ע בהודעה למעלה של איגוד הגננות
שלא פירט האם זה טוב והאם הם ממליצים, כי מניסיון בעמותות חינוך החרדיות זה רק מזיק כי אין להם מאיפה לשלם יותר וזה רק יביא לקריסה כללית בעמותות ולפשיטות רגל שבסופו הגננות ינזקו מזה

ולכם איגוד הגננות בואו תעשו בלאגן במשרד החינוך עם החברי כנסת שישוו את כל התנאים של החרדים לתנאים של המגזר הכללי

בהצלחה

[/QUOTE
שלום,

1. לגבי גופם של דברים גם ברשתות הגדולות יש בעיות אנו שלחנו לחברת שירותי שכר, נכון שגולדקנוף בשנים הראשונות הוא די סביר בהתחשב בנתונים, אבל באחרים גם ברשתות ( למשל הידעת שברשת ..... נותנים חלק מהקופה להוצאת הגן - טושים וכ' בתוך תלוש השר של העובדות וזה מופיע כסוג של מענק, יש לי חבר שתיעד שיחה איתם שהוא מסביר שזה פוגע לו במס הכנסה שלילי ...) אגו"י בהסכם הבראה (כביכול כי באמת הוא נגמר למיטב ידיעתי מבחינה חוקית אך לא מעשית ) אך עדויות של גננות מספרות על חוזים אישיים גבוהים יותר מהכלל....

2. מרכיב הרשתות הוא כ30% אם לא פחות, יש לי חבר מהכולל שאשתו (ותק 6 שנים) מקבלת 3800 ( סתם להשוואה הים שכר המינימום 5000 אלף) ברשת של 15 גנים זה רוב הגנים (כמות הגנים לא הסכומים ) בסך הכל יש 4-5 רשתות שמחזיקות פחות 2000 גנים השאר עמותות קטנות כך שצריך לקחת את זה בחשבון...

3. אתה צודק לגמרי שהלחץ צריך להיות על נציגי הציבור 15000 עובדות בתחום (לא כולל מעונות בתי ספר וסמינרים שסובלים גם ) הם כמות מספיק מכובדת של משפחות שנתמכות ( כן משפחה לא יכולה לחיות עם שכר פחות משכר מינימום) והם לא אמורות להיות שם.

חברים: מי שיכול לעזור בנושא קשרים/ספונסרים/יעוץ משפטי/כתיבה לפרוספקטים/ גרפיקה/ נשמח לשמוע, כמו בכל דבר אפשר להתקרבן, אבל אפשר גם לשנות את השיטה...

משתמש סופר מקצוען
אז לעניינים שהעליתם
1. מה שהיא מקבלת נמוך, השאלה כמה אחוז משרה היא עובדת
2. לעניין ההוצאות גן, הסיבות שעושים זאת, א. כי מס הכנסה ככה מחייב לעשות לעשות להחזר הוצאות לעובדות ב. במקום להתקשקש עם חשבוניות ותשלומים שמסבכים את המערכת, משלמים ככה וזה הכי פשוט
3. ולעניין מעונות וכו' המדינה משלמת סכומים זהומים לארגונים ככה שאם רוצים לעשות בלאגן זה צריך להיות במרשי ממשלה

בהצלחה

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ניגון הנפש;n5055678:
יש אנשים שבאמת מוטרדים מהנושא של ניהול כספי ציבור, בכל המישורים. (כולל למשל כספי הגז וכל מיני קומבינות ענק של בנקים וגופים גדולים אחרים.) ומוכנים ממש להיאבק בכך, ולא רק לקמבן ולקמבן ולצ'פר את המקורבים כל היום ואז לרוץ לחפש קירדוט בעיתוני הבית החמימים.

עם זאת כיום חובה קדושה לתמוך במפלגות 'שלנו', הערכים באמת מעל הכל.
אבל מפעם לפעם קשה למצוא אטב כביסה גדול דיו כדי לסתום את האף...

ברוך שובך

(ואין לי סבלנות להתייחס לעצם הדיון)

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
בעיקרון לא היו צריכים לא את "איגוד הגננות" ולא את "ההסתדרות" מי שהיה אמור לטפל בזה הם השלוחי דרבנן הח"כ כפי שג"כ הבטיחו כבר לפני שנתיים לטפל בזה. באמצעות שיהיה יותר מעקב שהכסף יגיע לגננות,
וחבל שהם לא מטפלים בזה זה פשע בל יכופר על כל יום שעובר ולא מטפלים בזה.

המנהלים מצדיקים את עצמם על סמך שהמדינה זה לא גוף הלכתי והמדינה היא לא זו שתחליט למי להעביר את הכסף, וכן שהם לא גונבים מהעובד, הם רק גונבים מהמדינה, וכן שהם מחויבים רק לפי החוזה והסכם שאיתו הם סיכמו עם העובד,
זה נכון שבעבקות הטיעונים הללו, אז בחלק מבתי דין יהיה בעיה לבקש כסף אחורה על מה שהיה עד היום.
אבל בכל אופן בכל הבית דין "צדק" יחייבו מהיום ואילך להביא את הכסף לעובדות,
כי להסתמך על כל מיני קולות כאלו וכיו"ב זה אולי להיות "נבל ברשות התורה", כי היות והמדינה מביאה את הכסף הזה לגננות שהם בדרך כלל עניות ובנוסף לזה גם בני תורה, ומעבירים את הכסף הזה למנהלים שהם עשירים בממילא גם ככה, זאות נגד השקפת התורה שכ"כ דאגה לעני וציוותה כל מיני ציווים לעזור לעניים ולעזור לבני תורה. וכ"כ האריכה במצוות צדקה וכיו"ב. זה נכון שאולי חלק מחוקי מדינה לא תקפים בד"ת. אבל כאן זה דבר שאפילו אם החרדים היו מנהלים את המדינה היו ככה צריכים לקבוע, יש אפילו מנהלים שהרחיקו לכת ומתי שהיה להם גן שהם קיבלו 2 סייעות ממשרד החינוך, בפועל היה רק סייעת אחד, וכאן השאלה הרי התורה זה מגן לכל העניים ומגן לכל החלשים האם הפסוק ואחיכם איש באחיו לא תרדה בו בפרך נאמר רק לחילונים,

בציבור החילוני שמה מקבלים הגננות את כל הכסף ולכן אין שום הצדקה לכך שרק החילונים שיש להם 2 ילדים וכלב יקבלו את הכסף הזה, והחרדים משפחות ברכות ילדים לא יקבלו. זה נכון שהרשתות החרדיות לא מתוקצבות כמו החילוניות, אף אחד לא ביקש מהם להביא את מה שהם לא מקבלים. אבל בשביל זה הם לא צריכים עוד יותר לקפח עוד יותר, ולא להביא את מה שהם כבר כן מקבלים.
וכאן אדגיש שיש הרבה מנהלים יר"ש ועושים חסד ואין להאשימם כל כך כי הבעיה לא התחילה בגן שלהם הבעיה התחילה לפני שנים בגנים אחרים, והם לפי תומם רק המשיכו את זה, וצריך רק להסביר להם את הדברים.

ואני יתן דוגמא נוספת שממש ממחישה את זה כדי שהמנהלים שלא הבינו עד עכשיו אולי יבינו.
במידה ומדינת ישראל תכיר במצוקת הדיור של כלל ישראל ותקבע שכל זוג צעיר זכאי לרכוש דירה בשלוש מאות אלף שקל, מה שיהיה שבציבור החילוני כל זוג צעיר ירוויח בשלימות מכזה שהוא שומר על החוקים, ואם הוא לא יקבל את זה הוא ילך לבית משפט.
אבל בציבור החרדי מה שיהיה בכזה אופן (אם אותם מנהלים שמנהלים את הגן ינהלו גם את הפורקייט של הדירות) אז המחיר לא יהיה בסופו של יום כפי שקבע המדינה, יהיה כאלו שיקחו תוספת של עשרים אלף שקל ויהיו כאלו שיוסיפו עוד אפילו מאה אלך שקל וכיו"ב בנוסף לשלוש מאות אלף שקל. ובמידה ויפנו אליהם מה זה? הם יגידו אף אחד לא ביקש ממך לקנות, כמו שהם אומרים כאן לגננות אף אחד לא ביקש ממך לעבוד כאן. הם ינצלו את מצוקת הדיור החרדי כשם שהם מנלצים את מצוקת ביקוש העבודה של העובד.
ומה שזה גורם בסופו של יום לחילול השם שמי שמגין על כל העניים ועל החלשים זה רק התורה שציוותה בכל הציווים שבעולם לדאוג לעניים ולדאוג לבני תורה. ובסופו של יום הם מנצלים את זה שכרגע מי שקבע את החוקים לבנתיים זה המדינה, ומקפחים את הציבור החרדי.
כשם שכל אחד מבין שלא צריך לנצל את מצוקת הדיור החרדי ולבקש עוד כסף ולכן גם לא צריך לנצל את מצוקת הביקוש עבודה בציבור החרדי.

איגוד הגננות

משתמש פעיל
נכתב ע"י שמחה הלוי;n5055618:
אז לעניינים שהעליתם
1. מה שהיא מקבלת נמוך, השאלה כמה אחוז משרה היא עובדת
2. לעניין ההוצאות גן, הסיבות שעושים זאת, א. כי מס הכנסה ככה מחייב לעשות לעשות להחזר הוצאות לעובדות ב. במקום להתקשקש עם חשבוניות ותשלומים שמסבכים את המערכת, משלמים ככה וזה הכי פשוט
3. ולעניין מעונות וכו' המדינה משלמת סכומים זהומים לארגונים ככה שאם רוצים לעשות בלאגן זה צריך להיות במרשי ממשלה

בהצלחה

אז זהו בשיחה היא אומרת מפורש שזה לא חוקי, אפשר להעביר במשכורת ולציין שזה עבור ק"ק ואפשר לציין שזה שכר. זה ברור שזה עוד שיטה לעבור ביקורת......
אחוזי משרה של גננת הם 100% אם היא עובדת חמשה ימים ולגננת אם 110% אדרבה זה עוד עוולה שלו כותבים את אחוזי המשרה (עוד שיטה לעבור ביקורת)
יש לי תלוש של גננת במשרה מלאה שהמעסיק כתב לה 26% מישרה.....
היא ניזוקה משמעותית (לא קיבלה החזר שכר לימוד,מעונות, עזרה בשכר דירה, וקר לאחר לחץ רציני תוקן העניין)

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אספרסו;n5057028:
בעיקרון לא היו צריכים לא את "איגוד הגננות" ולא את "ההסתדרות" מי שהיה אמור לטפל בזה הם השלוחי דרבנן הח"כ כפי שג"כ הבטיחו כבר לפני שנתיים לטפל בזה. באמצעות שיהיה יותר מעקב שהכסף יגיע לגננות,
וחבל שהם לא מטפלים בזה זה פשע בל יכופר על כל יום שעובר ולא מטפלים בזה.

המנהלים מצדיקים את עצמם על סמך שהמדינה זה לא גוף הלכתי והמדינה היא לא זו שתחליט למי להעביר את הכסף, וכן שהם לא גונבים מהעובד, הם רק גונבים מהמדינה, וכן שהם מחויבים רק לפי החוזה והסכם שאיתו הם סיכמו עם העובד,
זה נכון שבעבקות הטיעונים הללו, אז בחלק מבתי דין יהיה בעיה לבקש כסף אחורה על מה שהיה עד היום.
אבל בכל אופן בכל הבית דין "צדק" יחייבו מהיום ואילך להביא את הכסף לעובדות,
כי להסתמך על כל מיני קולות כאלו וכיו"ב זה אולי להיות "נבל ברשות התורה", כי היות והמדינה מביאה את הכסף הזה לגננות שהם בדרך כלל עניות ובנוסף לזה גם בני תורה, ומעבירים את הכסף הזה למנהלים שהם עשירים בממילא גם ככה, זאות נגד השקפת התורה שכ"כ דאגה לעני וציוותה כל מיני ציווים לעזור לעניים ולעזור לבני תורה. וכ"כ האריכה במצוות צדקה וכיו"ב. זה נכון שאולי חלק מחוקי מדינה לא תקפים בד"ת. אבל כאן זה דבר שאפילו אם החרדים היו מנהלים את המדינה היו ככה צריכים לקבוע, יש אפילו מנהלים שהרחיקו לכת ומתי שהיה להם גן שהם קיבלו 2 סייעות ממשרד החינוך, בפועל היה רק סייעת אחד, וכאן השאלה הרי התורה זה מגן לכל העניים ומגן לכל החלשים האם הפסוק ואחיכם איש באחיו לא תרדה בו בפרך נאמר רק לחילונים,

בציבור החילוני שמה מקבלים הגננות את כל הכסף ולכן אין שום הצדקה לכך שרק החילונים שיש להם 2 ילדים וכלב יקבלו את הכסף הזה, והחרדים משפחות ברכות ילדים לא יקבלו. זה נכון שהרשתות החרדיות לא מתוקצבות כמו החילוניות, אף אחד לא ביקש מהם להביא את מה שהם לא מקבלים. אבל בשביל זה הם לא צריכים עוד יותר לקפח עוד יותר, ולא להביא את מה שהם כבר כן מקבלים.
וכאן אדגיש שיש הרבה מנהלים יר"ש ועושים חסד ואין להאשימם כל כך כי הבעיה לא התחילה בגן שלהם הבעיה התחילה לפני שנים בגנים אחרים, והם לפי תומם רק המשיכו את זה, וצריך רק להסביר להם את הדברים.

ואני יתן דוגמא נוספת שממש ממחישה את זה כדי שהמנהלים שלא הבינו עד עכשיו אולי יבינו.
במידה ומדינת ישראל תכיר במצוקת הדיור של כלל ישראל ותקבע שכל זוג צעיר זכאי לרכוש דירה בשלוש מאות אלף שקל, מה שיהיה שבציבור החילוני כל זוג צעיר ירוויח בשלימות מכזה שהוא שומר על החוקים, ואם הוא לא יקבל את זה הוא ילך לבית משפט.
אבל בציבור החרדי מה שיהיה בכזה אופן (אם אותם מנהלים שמנהלים את הגן ינהלו גם את הפורקייט של הדירות) אז המחיר לא יהיה בסופו של יום כפי שקבע המדינה, יהיה כאלו שיקחו תוספת של עשרים אלף שקל ויהיו כאלו שיוסיפו עוד אפילו מאה אלך שקל וכיו"ב בנוסף לשלוש מאות אלף שקל. ובמידה ויפנו אליהם מה זה? הם יגידו אף אחד לא ביקש ממך לקנות, כמו שהם אומרים כאן לגננות אף אחד לא ביקש ממך לעבוד כאן. הם ינצלו את מצוקת הדיור החרדי כשם שהם מנלצים את מצוקת ביקוש העבודה של העובד.
ומה שזה גורם בסופו של יום לחילול השם שמי שמגין על כל העניים ועל החלשים זה רק התורה שציוותה בכל הציווים שבעולם לדאוג לעניים ולדאוג לבני תורה. ובסופו של יום הם מנצלים את זה שכרגע מי שקבע את החוקים לבנתיים זה המדינה, ומקפחים את הציבור החרדי.
כשם שכל אחד מבין שלא צריך לנצל את מצוקת הדיור החרדי ולבקש עוד כסף ולכן גם לא צריך לנצל את מצוקת הביקוש עבודה בציבור החרדי.

לא צריך ללכת רחוק מי שהתעסק פעם עם דירת נכה יודע איך זה נראה. הנכים בבני ברק משלמים מחיר מלא פלוס והקבלנים חוגגים כל הדרך אל הבנק!

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לפי מה שנכתב בבקהילה העמותות חייבות להעביר את כל הכסף גם מה שהם לא מקבלים, ולפי הכתבה כך נפסק בבג"ץ.

לדעתי מה שצריך זה שהגננות יעשו שביתה או יפנו להסתדרות, וכך אולי מנהלי העמותות יאלצו לשלם את הכל. או אז לא נראה לי שהמנהלים יוותרו על מקור ההכנסה שלהם ויסגרו את הגנים, אלא הם אלו שיפעילו לחץ על הח"כים המסורים שלנו, ופתאום נראה בעיתונים צעקות על האפליה של הציבור החרדי שגני הילדים לא מתוקצבים כמו אצל החילונים וכו' וכו', ואז יתברר שיש לנו כח והגנים יתחילו להיות מתוקצבים כרגיל.

פשוט צריך לדאוג שזה יהיה האינטרס של המנהלים ולא של הגננות.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י אני וביתי;n4945601:
לחינוך העצמאי יש אפשרות לפתוח גנים ולקבל תקצוב ישיר ממשרד החינוך לידי הגננות אבל יש כאלו שדואגים מאוד שלא יקרה!!
ולמה רשת פלונית או אלמונית יותר צדיקים מחינוך העצמאי ומה שטוב לבנות בגיל ביה"ס לא טוב בגנ"י שבעיקר משחקים ואין תוכן לימודי כמו בביה"ס??

התשובה די ברורה: יחד עם התיקצובים והדיבידנדים המכובדים, משרד החינוך נערך לשנות את כל מערך הלימוד והחינוך כדי שהחרדים בעלי החוטם הארוך לא יהיו רוב במדינת ישראל בעוד -20-30 שנה.
איך אמר ההוא ממשרד החינוך?
זה קורה לאט לאט, אבל בטוח, צעד אחד קדימה שניים אחורה. צריך לתת הרבה הרבה גזר... ולהשתמש בפחות מקלות...

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דעתי;n5057212:
לפי מה שנכתב בבקהילה העמותות חייבות להעביר את כל הכסף גם מה שהם לא מקבלים, ולפי הכתבה כך נפסק בבג"ץ.

לדעתי מה שצריך זה שהגננות יעשו שביתה או יפנו להסתדרות, וכך אולי מנהלי העמותות יאלצו לשלם את הכל. או אז לא נראה לי שהמנהלים יוותרו על מקור ההכנסה שלהם ויסגרו את הגנים, אלא הם אלו שיפעילו לחץ על הח"כים המסורים שלנו, ופתאום נראה בעיתונים צעקות על האפליה של הציבור החרדי שגני הילדים לא מתוקצבים כמו אצל החילונים וכו' וכו', ואז יתברר שיש לנו כח והגנים יתחילו להיות מתוקצבים כרגיל.

פשוט צריך לדאוג שזה יהיה האינטרס של המנהלים ולא של הגננות.

מטעם משרד החינוך חייבים לשלם 80 אחוז מהתקצוב על משכורות והשאר הנהלה וכלליות, ואם עולה בביקורת של משרד החינוך שלא שולם, הם סוגרים במקום את התקציב של המוסד בלי לחשוב פעמים, ומי שניזוק שלא יקבל משכורת זה.......

ואם אתה מצדיק את משרד החינוך שאומר שהעמותות צריכות לגייס עוד כסף למשכורות בשביל לשלם לגננות אז אני בכלל מתבייש להתדיין איתך
ובהצלחה

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י שמחה הלוי;n5058059:
מטעם משרד החינוך חייבים לשלם 80 אחוז מהתקצוב על משכורות והשאר הנהלה וכלליות, ואם עולה בביקורת של משרד החינוך שלא שולם, הם סוגרים במקום את התקציב של המוסד בלי לחשוב פעמים, ומי שניזוק שלא יקבל משכורת זה.......

אם הם מגלים בעיות הם לא סוגרים בד"כ אלא קונסים. ואמר מנהל אחד שהקנס הוא קטן לעומת....

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לא מתכוון שמישהו ישלם משהו שהוא לא מקבל.
אני רק אומר שברגע שזה מה שיהיה, פתאום הח"כים יתחילו לעבוד על זה שיהיה תקצוב מלא, כי אז זה כבר יהיה אינטרסים של בעלי הכח.

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
ואגב אתה לא חייב להתדיין איתי

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י album;n5057387:
התשובה די ברורה: יחד עם התיקצובים והדיבידנדים המכובדים, משרד החינוך נערך לשנות את כל מערך הלימוד והחינוך כדי שהחרדים בעלי החוטם הארוך לא יהיו רוב במדינת ישראל בעוד -20-30 שנה.
זה קורה לאט לאט, אבל בטוח, צעד אחד קדימה שניים אחורה. צריך לתת הרבה הרבה גזר... ולהשתמש בפחות מקלות...

למה מה שטוב לבתי ספר וסמינרים שהם בחינוך העצמאי לא טוב לגני ילדים?!

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י album;n5057387:

עכשיו תסביר לי יפה למה הגננות הם אלו שצריכות בגופם ובלחם שלהם להיות המחסום מפני החילוניות????
מה ההיתר לעשוק אותם????
אם ע"מ לשמור את החינוך הטהור צריך כסף שיתכבדו העסקנים והרבנים לפתוח מגבית חירום כמו מתי שפתחו את החינוך העצמאי!!!
אסור להפיל את התיק הזה על הגננות!!!

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
אחד הפתרונות לכל זה הוא לכאורה לפתוח גנים ובתי ספר "ממלכתי דתי" ואז יהיה תקצוב מלא לגנים ולבתי ספר, כמובן שאותם עסקנים ומנהלים שלא רוצים להפסיד את הכסף שלהם, מיד יפנו למרנן ורבנן גדולי ישראל ויגידו שיש חשש שמשרד החינוך בכזה אופן יחליט איזה לימודים ללמוד וכיו"ב. זה כמובן שקר וכזב כי הרי לפני שנתיים התפרסם בריש גלי בתקשורות שמשרד החינוך "מעלים עין" מרמיסת זכיות העובדים, בזה שלא משלמים את כל מה שמגיע לגננות, (וזאות לאחר שמשרד החינוך יודע בפירוש שגונבים מהגננות) והלא דברים קל וחומר אם בחסות הח"כ החרדים משרד החינוך מוכן להעלים עין נגד החוק של המדינה ונותן יד לפשע הגדול שלא משלמים לגננות, קל וחומר שיהיה אפשרות לדאוג שיעלים עין מהלימודים שירצו ללמוד, וזאות כמובן רק אם הח"כ החרדים יסכימו לכך, ויסכימו לוותר על סכומים גדולים שהם וחבריהם מרוויחים כל חודש על חשבון הגננות.
מסופר על הרה"ק מצאנז זי"ע שמיד אחרי קום המדינה פתח בית ספר "ממלכתי דתי", כשריננו אחריו. אמר והסביר שהוא לא צריך לקבל את המעשרות של ר' יצחק מאיר (מי שהיה אז יו"ר החינוך עצמאי) וזכותו לקבל ישירות את מלוא הכסף מהמדינה.
כל מה שאומרים שהמדינה תתערב זה כמובן המדינה תתערב "רק" באם הח"כ החרדים יחייבו את המדינה להתערב, מכיון שהם ירצו לקבל את הכסף של העובדות, והם לא יסכימו שהעובדות יקבלו את כל הכסף מבלי שהם יקחו חצי מיזה.
הגיע הזמן שהציבור החרדי יפנה ישירות למדינה, התיווך שלוקחים העסקנים החרדים גם בדיור וגם בגנים וגם בכל מקום ובכל מוסד זה מידי יקר לנו, נוכח המצב הכספי הקשה בציבור החרדי. זכותו של הציבור החרדי לקבל את מלוא זכיותיו ישירות מהמדינה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה