עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4944242:
משונה. מנהלי הת"תים שאני מכיר (הרב קרליבך מבאר יהושע, הרב הלוי מת"ת תשב"ר, הרב מונק מתורת אמת, הרב עמנואל מעטרת שלמה ועוד ועוד, הת"תים הנחשבים בבני ברק) אינם בעלי רשיון נהיגה כלל וכלל...

אני לא מכיר את הרבנים שציינת, אבל השאלה היא האם לנהגי רכבי השרד שלהם גם אין רשיון?

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4944242:
משונה. מנהלי הת"תים שאני מכיר (הרב קרליבך מבאר יהושע, הרב הלוי מת"ת תשב"ר, הרב מונק מתורת אמת, הרב עמנואל מעטרת שלמה ועוד ועוד, הת"תים הנחשבים בבני ברק) אינם בעלי רשיון נהיגה כלל וכלל...

כנס מנהלי התתים זה שם למוסדות שמקבלים תקצוב חלקי מהמדינה כולל רשתות גנים. בחיידר גדול אפשר להתפרנס בכבוד אולי, חיידרים קטנים בקושי מחזיקים את עצמם. מי שמקטרים עליו בתור הרכבי יוקרה זה בדרך כלל מנהלי רשתות גנים ויתכן שהם גם מנהלי חיידר.

צפורן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פנס בערפל;n4944211:
האבסורד הוא שאותם אנשים ש:
1- שולחים את הבנות ללמוד מקצועות לא רלוונטיים,
2- נאבקים במכללות שמאפשרות ללמוד מקצועות רווחיים,
3 מעסיקים אותן ברשתות הפרטיות שלהם בתשלום מינימום מעליב,
4- מסבירים להן ש: "אם תתפטרו- בבקשה! יש עוד אוטובוס שלם של בנות כמוכן שמוכנות לעבוד באותו שכר...",
5- מייללים כשלפיד מקצץ, אבל שוכחים להוריד את שכר הלימוד כאשר ח"כינו מחזירים את הכספים האבודים,
6- חותכים בבשר החי, מפטרים כל שנה ומתרצים ש: "הרשת עניה",
7- עושקים את הגננות כי מותר ורצוי לרמות את המדינה (איפה שזה כלכלי בלבד),
8- סותמים את הפה למבקשות העלאה עם התירוץ המהמם הבא: "לא יתכן כי שכר עובדת פשוטה תהיה כמו שכר המנכ"ל.."

הולכים וממנים את עצמם ל'שלוחי דרבנן' ומבקשים שנצביע להם כדי שיוכלו לרוץ למועצת העיר, או לכנסת, או לכל משרה אחרת.
ואנחנו? מאפשרים להם.

יתרה מכך, אנחנו גם לא קולטים שאם הייתה אשה, ולו אשה אחת ("'משלנו") שהייתה מכהנה כחכי"ת בכנסת - היא הייתה מטפלת בעוולות האלו כהוגן...
(המועמדת שלי היא- תנחשו)

ממילא בציבור החרדי החשבונות המשפחתיים משותפים, וזה אמור להיות אינטרס של הגברים בדיוק כמו של הנשים.
ההבדל הוא לא במגדר, אלא ברמת הקרבה לצלחת......

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
הלוואי ותצליחו!
אני יכולה רק לתמוך בכם, מכירה מקרוב ממש.
גילוי: אני גננת עירייה [ברוך ה'] כרגע נמצאת בחופשת ל'.
עבדתי לפני כן כגננת תחת רשת פרטית והצלחתי בחסדי ה' לקבל משרה מהעירייה.
אל תניחו!! מגיע לכן לקבל תנאים לפחות כמו שאני וחברותי עובדות העירייה מקבלות.

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י אני וביתי;n4944113:
מה שבאתי לומר שעם החוק הם מסתדרים מצוין. גם עיריית בני ברק מפטרת מורות כל שנה, אבל הפתרון לכל זה זה התאגדות בוועד, ואם ההסתדרות לא מספקת את הסיוע הנדרש אפשר גם לעבור לכוח לעובד או אחרים, כל דבר אחר לדעתי לא יחזיק חוץ מהוצאת קיטור.

למה אין חוק שיבטל למפרע פיטורים בכאילו?
זוהי פגיעה אנושה בעובדים המוחלשים ביותר תוך מחיקת כל חוק שיכול היה להגן עליהם!
(רמז: אולי למרוויחים יש שיניים גם בכנסת?)

הדסדס

משתמש מקצוען
גננת במוסד חרדי מרויחה חצי ממה שהיתה מרויחה בחוץ. מנסיון....
יש לי חברות שמחזירות למעביד חלק מהמשכורת כל חודש!!!!!

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י נתין;n4944334:
למה אין חוק שיבטל למפרע פיטורים בכאילו?
זוהי פגיעה אנושה בעובדים המוחלשים ביותר תוך מחיקת כל חוק שיכול היה להגן עליהם!
(רמז: אולי למרוויחים יש שיניים גם בכנסת?)

כשלמנהלי הרשתות קוראים: זייברט, גולדקנופף, איצ'ה רייך גולומב, מקלב, ועוד.. ההקשר לגבי הכנסת ברור!

רק השאלה מה עושים?

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י תרצונת;n4944390:
כשלמנהלי הרשתות קוראים: זייברט, גולדקנופף, איצ'ה רייך גולומב, מקלב, ועוד.. ההקשר לגבי הכנסת ברור!

רק השאלה מה עושים?

מתאגדים!!!!!!!!!

לי יש שאלה אחרת, מבטיח לכם שלא חשבתם עליה עד היום: למה העיריה צריכה לתת לעסקים של הטייקונים הנ"ל מבנים? למה אם אני רוצה לפתוח מעון אף עירייה לא תעניק לי מבנה בחינם, על חשבונה?
כן כן, בהחלט. העיריות החרדיות נותנות מבנים בחינם לרשתות הענק החרדיות.
וכך שוב ושוב העוגה מתחקלת בין אותם פיות....

ועוד שאלה: למה בביתר (לדוגמה) יש רק 2 רשתות שמקבלות מראש את כל העוגה ולאחרים אין סיכוי לפתוח מעון?

ועוד שאלה: למה שעיריית ביתר (לדוגמה) לא תיתן מבנה מוכן ובחינם לרשת אושר עד?

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י פנס בערפל;n4944211:
האבסורד הוא שאותם אנשים ש:
1- שולחים את הבנות ללמוד מקצועות לא רלוונטיים,
2- נאבקים במכללות שמאפשרות ללמוד מקצועות רווחיים,
3 מעסיקים אותן ברשתות הפרטיות שלהם בתשלום מינימום מעליב,
6- חותכים בבשר החי, מפטרים כל שנה ומתרצים ש: "הרשת עניה",
7- עושקים את הגננות כי מותר ורצוי לרמות את המדינה (איפה שזה כלכלי בלבד),

הולכים וממנים את עצמם ל'שלוחי דרבנן' ומבקשים שנצביע להם כדי שיוכלו לרוץ למועצת העיר, או לכנסת, או לכל משרה אחרת.
ואנחנו? מאפשרים להם.

יתרה מכך, אנחנו גם לא קולטים שאם הייתה אשה, ולו אשה אחת ("'משלנו") שהייתה מכהנה כחכי"ת בכנסת - היא הייתה מטפלת בעוולות האלו כהוגן...

אז ככה,
יש כאלה שבחרו בעבודות כאלה מ ר צ ו נ ם ! , הם לא רוצות לעבוד עד 4 ולא בחופשים ולא עם מחשב אלא עם נשמות וכו' וכו'.
היום לא שולחים ללמוד מקצועות לא רלוונטיים, יש בסמינרים המון מקצועות וכן יש סוג של מכללות חרדיות אמיתיות עם פיקוח רבני אמיתי.
את הביקורת על לימוד הוראה וגננות לכל בנות בית יעקב כבר דשו בזה רבים, הגרמ"ה הירש הסביר הכל בטוב טעם בכנס לבנות בארנה.

הבעיה והביקורת היא כשאתה הולך לעבוד במקום חרדי, ומגלה שדווקא בגלל שאתה והוא חרדים לכן המעסיק מרשה לעצמו לגנוב אותך!
ובעוד ברשת חילונית אתה יכול להתאגד בהסתדרות, כאן אתה לא יכול כי "הוא ציית דינא". ולכן שם ההסתדרות תעשה בשבילך את העבודה ואצלינו אם תפתח את הפה יזרקו אותך מיד.
והכעס הגדול שאם קצת רצון של ח"כינו היקרים, חוק אחד לפה או לשם והכל היה מסתדר.

בבחירות האחרונות היה ע"ז משהו בהסכם הקואליציוני עם יהדוה"ת שיפתחו גנים דרך החינוך העצמאי עם משכורות ישר ממשרד החינוך. אבל כמה נשמות טובות דאגו להשתיק ולהעלים את זה.

לגבי חברת כנסת אישה.. תמיהני שמישהו שכותב בפורום חרדי מעלה כאלה רעיונות שאסורים ע"פ ההלכה!

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י גילת ורנן;n4944317:
הלוואי ותצליחו!
אני יכולה רק לתמוך בכם, מכירה מקרוב ממש.
גילוי: אני גננת עירייה [ברוך ה'] כרגע נמצאת בחופשת ל'.
עבדתי לפני כן כגננת תחת רשת פרטית והצלחתי בחסדי ה' לקבל משרה מהעירייה.
אל תניחו!! מגיע לכן לקבל תנאים לפחות כמו שאני וחברותי עובדות העירייה מקבלות.

לא בכל מקום יש גני עירייה! במיוחד בערים חרדיות שהכל חולק למקורבים!!

רחלי טל

משתמש מקצוען
מה עושים? מתאגדים ונלחמים על הזכויות בלי לפחד!
נושא הגנים החרדיים הוא שחיתות אדירה שהגיע הזמן לעצור אותה!
כל מי שרוצה להתעשר פותח רשת גנים.. כמה קל ונחמד!
וכל מי שמקורב לחבר כנסת/שר/עסקן/פוליטיקאי- חותך נתחים שמנים מהעוגה שנקראת שכר הגננות!
כולם יודעים את זה ולא מעיזים לעשות כלום!
מהכרות קרובה עם גננות באלעד שהתאגדו -והצליחו- אני יכולה רק לאמור לכל הגננות החרדיות בארץ: אל תוותרו! לכו להסתדרות או לכל גוף אחר ! יהיה לכן קשה, תקבלו איומים, השמצות, טלפונים אנונימיים ומה לא- אבל מול כח של ביחד אין הרבה אפשרות להילחם
גילוי נאות- אני לא גננת, עובדת קשה מאד במשרה מלאה, משתגעת רק מלחשוב על הקיץ הקרב והקיטנות , ומקנאה בגננות על החופשים שלהן... אבל עדיין- כל אחד בוחר את התחום שהוא רוצה לעבוד בו ולא פייר שגננת אצלנו תרויח רבע ממה שמרוויחה גננת חילונית

כשהגננות יתחילו להרויח משכורת טובה אני בעד לפתוח אשכול: "קיצור החופשות בגנים ובבתי הספר!":)
גם זה עוול מטורף אבל באמת נושא לאשכול אחר....

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י הדסדס;n4944373:
גננת במוסד חרדי מרויחה חצי ממה שהיתה מרויחה בחוץ. מנסיון....
יש לי חברות שמחזירות למעביד חלק מהמשכורת כל חודש!!!!!

מה?????

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רחלי טל;n4944403:
מה עושים? מתאגדים ונלחמים על הזכויות בלי לפחד!
נושא הגנים החרדיים הוא שחיתות אדירה שהגיע הזמן לעצור אותה!
כל מי שרוצה להתעשר פותח רשת גנים.. כמה קל ונחמד!
וכל מי שמקורב לחבר כנסת/שר/עסקן/פוליטיקאי- חותך נתחים שמנים מהעוגה שנקראת שכר הגננות!
כולם יודעים את זה ולא מעיזים לעשות כלום!
מהכרות קרובה עם גננות באלעד שהתאגדו -והצליחו- אני יכולה רק לאמור לכל הגננות החרדיות בארץ: אל תוותרו! לכו להסתדרות או לכל גוף אחר ! יהיה לכן קשה, תקבלו איומים, השמצות, טלפונים אנונימיים ומה לא- אבל מול כח של ביחד אין הרבה אפשרות להילחם
גילוי נאות- אני לא גננת, עובדת קשה מאד במשרה מלאה, משתגעת רק מלחשוב על הקיץ הקרב והקיטנות , ומקנאה בגננות על החופשים שלהן... אבל עדיין- כל אחד בוחר את התחום שהוא רוצה לעבוד בו ולא פייר שגננת אצלנו תרויח רבע ממה שמרוויחה גננת חילונית

כשהגננות יתחילו להרויח משכורת טובה אני בעד לפתוח אשכול: "קיצור החופשות בגנים ובבתי הספר!":)
גם זה עוול מטורף אבל באמת נושא לאשכול אחר....

הוצאתן לי את המילים מהפה, נקודה.
עובדים עליכן שמדובר במאבק נגד הדת, נגד הרבנים, נגד פה ונגד שם.
שטויות במיץ.
מדובר במאבק עסקי וענייני לכל דבר. לא דת, לא מצוות, לא הלכה. ממש לא זה העניין.
מדובר בגופים עסקיים חסרי בושה מול 'לקוחות שבויים' שלא יודעים איך להילחם.
עוול ושדידת פת לחמם הדל כל העוסקות בתחום.
והכי יפה? שזה נובע מאנשים שמציגים את עצמם כמודל להערצה, לחיקוי...

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
נכתב ע"י נתין;n4944411:

שמעתי על זה גם כן...
ככה הוא משלם כמה שבא לו לשלם ואף אחד לא יכול להאשים אותו בכלום...לא רוצה? יש מלא שירוצו בשביל העבודה...
אגגב, במקום בו עבדתי בעבר בהוראה מתקנת, חידר מוכר ורשמי, אכן פיטרו את כולן בסוף כל שנה כדי שלו יצברו וותק, ויש שם כאלה שעובדות שם כבר מעל 10 שנים, וחוקית? כאילו באו אתמול

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לגבי פיטורין כל שנה, מה ניתן לעשות בעניין?
כל אחת מפחדת שאם תפצה את הפה - הפיטורין יהיו לצמיתות :(

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא יודעת מה הקשקוש הזה עם המכתבים שכביכול עוצרים את צבירת הוותק.
עובד שהמשיך לעבוד, נשאר לו הוותק לפי חוק.
כל זמן שלא נותקו יחסי עובד מעביד, הוותק ממשיך להצבר.
התועלת במכתבי הפיטורין הפיקטיביים, היא רק לגבי מורות שהרשת לא רוצה להעסיק אותן בשנה הבאה. (כי מכתב פיטורי עובד הוראה יכול להשלח רק עד 31.5 של השנה הקודמת).
אבל מורה שממשיכה לעבוד בפועל, למכתב הפיטורין הפיקטיבי אין כל משמעות חוקית לגביה.

לעצם עניין המוסדות:
הציבור החרדי (או מי ממנו) מעוניין בחינוך נפרד ופרטי-למחצה.
חינוך כזה אף פעם, בשום מדינה בעולם, לא יתוקצב ב-100%.
בנוסף, יש לו את העלויות הכבדות של הפעלת רשת, או הפעלת עמותות. (עלויות כבדות מאד, חלקן ביורוקרטיות נטו. כל האישורים והטפסים והמהנדסים שמוסד נדרש להגיש, למשל. מי אמור לממן אותן?).

החינוך העצמאי יוצא מכלל זה, בזכות שיטת התקצוב שלו, בה משולמת המשכורת ישירות מחשבון הבנק של המדינה לחשבון הבנק של המורה. חשבות השכר בחינוך העצמאי רק מחשבות את השכר, מעדכנות דרגות וגמולים, והמידע עובר למדינה שמשלמת. שום שקל לא נדבק בדרך לצינורות. ממילא, לאף אחד אין אינטרס לקצץ בשכרן של מורות החינוך העצמאי. לו הייתה אפשרות לשלם כך את כל משכורות המורות והגננות החרדיות, היה המצב טוב יותר.
כרגע, לא עושה רושם שבעתיד הקרוב זה יקרה. מדי הרבה אנשים יתנגדו למהלך שייחשב, בעיניהם, כפגיעה בחינוך הטהור.

נשארנו עם מוסדות מתוקצבים בחסר. מתוכם, חיידרים וישיבות יכולים לגייס תרומות. גם סמינרים יכולים לקושש תקציבים מקרנות וכל מיני. בגנים, זה יותר בעייתי (למה שמישהו יתרום לגנים?) ואולי לכן הבעיה ניכרת יותר.

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י רותי קפלר;n4944456:
לא יודעת מה הקשקוש הזה עם המכתבים שכביכול עוצרים את צבירת הוותק.
עובד שהמשיך לעבוד, נשאר לו הוותק לפי חוק.
כל זמן שלא נותקו יחסי עובד מעביד, הוותק ממשיך להצבר.
התועלת במכתבי הפיטורין הפיקטיביים, היא רק לגבי מורות שהרשת לא רוצה להעסיק אותן בשנה הבאה. (כי מכתב פיטורי עובד הוראה יכול להשלח רק עד 31.5 של השנה הקודמת).
אבל מורה שממשיכה לעבוד בפועל, למכתב הפיטורין הפיקטיבי אין כל משמעות חוקית לגביה.

לעצם עניין המוסדות:
בנוסף, יש לו את העלויות הכבדות של הפעלת רשת, או הפעלת עמותות. (עלויות כבדות מאד, חלקן ביורוקרטיות נטו. כל האישורים והטפסים והמהנדסים שמוסד נדרש להגיש, למשל. מי אמור לממן אותן?).

החינוך העצמאי יוצא מכלל זה, בזכות שיטת התקצוב שלו, בה משולמת המשכורת ישירות מחשבון הבנק של המדינה לחשבון הבנק של המורה. חשבות השכר בחינוך העצמאי רק מחשבות את השכר, מעדכנות דרגות וגמולים, והמידע עובר למדינה שמשלמת. שום שקל לא נדבק בדרך לצינורות. ממילא, לאף אחד אין אינטרס לקצץ בשכרן של מורות החינוך העצמאי. לו הייתה אפשרות לשלם כך את כל משכורות המורות והגננות החרדיות, היה המצב טוב יותר.
כרגע, לא עושה רושם שבעתיד הקרוב זה יקרה. מדי הרבה אנשים יתנגדו למהלך שייחשב, בעיניהם, כפגיעה בחינוך הטהור.

נשארנו עם מוסדות מתוקצבים בחסר. מתוכם, חיידרים וישיבות יכולים לגייס תרומות. גם סמינרים יכולים לקושש תקציבים מקרנות וכל מיני. בגנים, זה יותר בעייתי (למה שמישהו יתרום לגנים?) ואולי לכן הבעיה ניכרת יותר.

חבל זה ארוך, זה תירוצים. אפשר לסכם במילה אחת :גנבים!!
לא סתם הרב שפרן נתן רשות להתאגד באלעד!

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י רותי קפלר;n4944456:

השאלה הנשאלת היא: אם כך שיצאו גדולי ישראל למגבית למען טהרת החינוך וקדושת המחנה. למה הגננת היא זו שצריכה לסבול ולממן ממשכורתה את כל כלל ישראל?
אגב, לא ראינו את בעלי המעונות והגנים "סובלים"... וד"ל.

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י איכות;n4944435:
לגבי פיטורין כל שנה, מה ניתן לעשות בעניין?
כל אחת מפחדת שאם תפצה את הפה - הפיטורין יהיו לצמיתות :(

ממש כך!
עבדתי תחת רשת מסוימת בבני ברק
גננת במשרה מלאה הרווחתי כ3500 שקלים!!!!!!
במקביל, ניסיתי כל הזמן להתברג בעבודה תחת העירייה
אין לי פרוטקציות רק סיעתא דשמיא כי אין לי הסבר איך
אני זכיתי ולמה... רק עזרה משמיים.
אין בכלל אפשרות לתאר את ההבדלים!! שמים וארץ
אבל לא באתי כדי לזרות מלח רק באתי לחזק
כי גם אני הייתי באותו מצב!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה