עדשת 85 על D70

רבקי פריזנד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
צילמתי עם העדשה 85 מ"מ על המצלמה שלי D70 בים
ואני מאוכזבת קשות
תוך כדי הצילומים שמתי לב שאני פשוט לא מצליחה לפקס, המצלמה לא נתנה לי...
עכשיו כשאני בודקת את התמונות אני באמת לא מוצאת פוקוס בחלק גדול של התמונות..
מה עושים?
בנוסף נהיה לי בחלק גדול מהתמונות אובך, למה זה קורה?

קבצים מצורפים

• IMG_1090.jpg
    IMG_1090.jpg
    KB 889.7 · צפיות: 22
  • IMG_1204.jpg
    IMG_1204.jpg
    1.3 MB · צפיות: 16

מרים לנדאו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תמונות יפיפיות ממש חבל :( במיוחד השניה... מוזר באמת האובך אולי צריך ניקוי עדשה? זה לא אמור להיות כך

yaelir

משתמש רשום
אולי זה דווקא בעיה בחיישן??
זה ממש חבל כאלה תמונות.........

רבקי פריזנד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אולי זה דווקא בעיה בחיישן??
זה ממש חבל כאלה תמונות.........

איך אני יכולה לדעת?
דווקא סטודיו כן מצלם לי חד, איך יכול להיות שחוץ זה בעייתי אם הסטודיו כן טוב?

yaelir

משתמש רשום
אולי אפשר לקחת את המצלמה עם העדשה לבדיקת מעבדה
(סתם כך זה טוב מידי פעם)

אסתי גולדשלגר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
גם לי יש המון בעיות עם הפוקוס, יש לי גם את ה85 על D70
שלחתי למעבדה וזה רק נהיה יותר גרוע

0405 שירה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ה85 מתאימה לפול פריים על קרופ היא נותנת 80% מהיכולת שלה
ובצילום ילדים שזזים + המרחק שאת צריכה לגוף שלם + צמצם פתוח מאוד ( עם את פותחת )
יש המון פספוסים
אני מצלמת איתה בת ובר מצוה עדיין יש פספוסים אבל פחות מילד קטן שיותר תזזיתי

yaelir

משתמש רשום
גם לי יש עדשה שמתאימה לפול פריים על קרופ, ויש לי המון פיספוסים בפוקוס זאת אומרת כמעט 80%, יש סטים שלמים שאין לי אפילו תמונה אחת עם פוקוס.

ראנד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
גם כשאני השתמשתי עם עדשה 85 על קרופ- רוב התמונות יצאו לא מפוקסות, והפסקתי לצלם איתה לקוחות.
זה היה אחד המניעים להתחדש עם מצלמת פול פריים.

נכתב ע"י דוד דנברג;2228225:
יש לך פילטר מוברג על העדשה ?

באופן כללי לא מומלץ להשתמש עם פילטר מוברג? גם לא איכותי?

מירי קוגלמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
פילטר מוריד מהאיכות
מזמן הפסקתי להשתמש בפילטר

yaelir

משתמש רשום
באמת לא ידעתי שפילטר מוריד מהאיכות.
על איזה פילטר אתם מדברים? UV? זה חובה לא!?

מירי קוגלמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה חובה לחנות למכור לנו אותו
אבל ממש חובה לא להשתמש בו :)

אני לא מפחדת על העדשה, אני יותר חוששת מתמונות לא חדות
צריך יותר זהירות

מירי קוגלמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
והאובך נוצר מקרני שמש שנכנסות לעדשה
תנסי פעם הבאה להניח את הכף היד מעל העדשה בדכ זה עוזר

ריפקא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מירי קוגלמן;2228365:
והאובך נוצר מקרני שמש שנכנסות לעדשה
תנסי פעם הבאה להניח את הכף היד מעל העדשה בדכ זה עוזר

אולי לקנות מגן שמש? לא עולה הרבה ועושה את העבודה במקום יד...

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ראנד;2228300:
באופן כללי לא מומלץ להשתמש עם פילטר מוברג? גם לא איכותי?
קנון/ניקון משקיעים בציפוי עדשות עם איכות אופטית טובה בהרבה מחברות שונות שמציעות פילטרים.
פילטר UV זה דבר מיותר, חוץ מבמקרי קיצון אין לו שום תועלת, רק נזק.
במקרה של נפילת עדשה הפילטר יתנפץ לפני העדשה ויכול לגרום לשריטת העדשה. העדשה עצמה חזקה ועמידה הרבה יותר.
פילטר יוסיף אובך בצילום מול אור אחורי, יוסיף פלייר .
בגלל האובך קשה למצלמה למצוא פוקוס, חסר קונטרסט.

מגן שמש פשוט מאיביי בעלות של 10 שקל יתן פתרון טוב יותר להגנה על העדשה מלכלוך ולמנוע כניסה של אור אחורי

חוי שיף

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מצאתי פתרון לבעיה הזו (יש לי את אותה עדשה ומצלמה) אך זה אפשרי רק בצילום אנשים גדולים או כאלו שלא זזים,אני פשוט מצלמת דרך המסך מגע,ע"י שאני נוגעת בחלק שרוצה שייפקס וזה תמיד מתפקס מצויין,
אבל שוב פעם, כשהילדים זזים זה בילתי אפשרי כי ככה א"א לתקתק תמונות כי זה לוקח זמן בין תמונה לתמונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה