פוליטי עדכונים פוליטיים

האם הדרמה הפוליטית - ביטחונית תסתיים אכן בהזזת גלנט ממשרד הביטחון

• כן

הצבעות: 416 69.3%
  • לא

הצבעות: 184 30.7%

• סה"כ מצביעים
    600
  • הסקר נסגר .

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
בסביבת נתניהו אומרים: "ההתפתחויות הביטחונית מחייבות דחייה בפיטורי גלנט. ועדיין - האירוע סגור. השינוי יהיה רק בתזמון"

שחר גליק

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
עמית סגל

הייתי נזהר מאוד בכל ניסיון לשרטט לוז פוליטי ובטחוני ובטח לקבוע מסקנות נחרצות. שתי העובדות, שלא השתנו בימים האחרונים: נתניהו מעוניין להחליף את גלנט בסער והמו״מ בין הצדדים מתקדם המצב הבטחוני מול לבנון נפיץ.

יהודי חושב

משתמש פעיל
גורם פוליטי מעריך: “המציאות הביטחונית תוביל את הפוליטית”

גורם פוליטי בכיר העריך בשיחה עם חדשות 14 כי למרות הנכונות של רה”מ נתניהו להחליף את שר הביטחון גלנט ביו”ר הימין הממלכתי גדעון סער “נדמה שהמציאות הביטחונית תוביל את המציאות הפוליטית ולא להיפך” • הדבר מגיע בהמשך לסיכומים המתגבשים בין סער לנתניהו בנוגע לצירופו לממשלה

binder

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הלל ביטון רוזן:

שורה של כתבים עשתה לעצמה סולם גנבים, עלתה על עץ גבוה ולא יודעת לרדת ממנו.
במקום לשחרר ולהודות בטעות, מכניסים ציבור שלם לפאניקה.
אמש הקבינט קיבל החלטה להוסיף למטרות המלחמה את השבת התושבים לצפון.
בהתאם לכך - מתקיימים דיונים ביטחוניים בין היתר על איך עושים זאת.
המשך יום טוב.

י.הץ

משתמש פעיל
יובל שגב: למרות הפעולה בלבנון שמיוחסת לישראל - המהלך להחלפת גלנט בסער לא ירד מהפרק, ונתניהו דאג שסער יקבל עדכון בטחוני בעקבות ההתפתחויות בצפון.

י.הץ

משתמש פעיל
היועצת המשפטית לממשלה: בן גביר משתמש במזכירו הביטחוני, תנ"צ משה פינצ'י ובמשאבים ציבוריים לצורך תעמולה פוליטית. "השימוש הפוליטי של בן גביר מעורר חשש לניצול מעמדו לרווח פוליטי" לדבריה. פינצ'י צפוי לקבל מבן גביר דרגת ניצב ולפקד על מחוז ש"י במשטרה.
"אמס"

מאירלה

משתמש מקצוען
נתניהו ואנשיו עדכנו את יו"ר מפלגת הימין הממלכתי, גדעון סער, בהתפתחויות הביטחוניות בלבנון. זאת על אף שסער אינו מחזיק בסיווג הביטחוני של "שותף סוד" כך דווח ב"הארץ". לפי מקורות פוליטיים, אתמול בצהריים נתניהו עדכן את סער בפרטי המתיחות בצפון כדי שלא יחשוד כי הוא מתכוון לסגת מהסיכומים שהושגו ביניהם עד כה במשא ומתן לצירופו לממשלה, ושלא לגרום לקריסת המגעים.

נדב אלימלך: פסימיות בסביבת סער על חזרה לממשלה - גורמים בימין הממלכתי: "המומנטום אבד"

י.הץ

משתמש פעיל
גאולה אבן סער ב׳רדיו 103׳ על השבוע הסוער שעבר עליה - ״כזה דבר אף פעם לא ראיתי. מכונת רעל משומנת היטב, הרבה כסף שמושקע באירוע, ניסיון בוטה באמצעות סחיטה, באמצעות איומים כלפי נבחר ציבור והמשפחה שלו״.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
העיתונאי בן כספית מדווח הבוקר (חמישי) כי בין מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו מסתובב דיבור, ולפיו שר הביטחון יואב גלנט פנה ביממה האחרונה לנתניהו בשוליו של אחד הדיונים, בארבע עיניים - והתנצל בפניו.

על פי הדיווח, גלנט גם הודה בכמה טעויות והציע לפתוח דף חדש. נתניהו המהם ומלמל משהו בתגובה.

כספית הוסיף: "זה לא שאני חושב שהייתה באמת סולחה בין גלנט לנתניהו, אבל המתח העצום בצפון, האפשרות להתלקחות כל רגע וההתקררות המסוימת במעון ראש הממשלה מההצרחה בין גלנט לסער - מורידים עכשיו את מניית המהלך כולו בקצב קטלני".

לדבריו, "יש אפשרות שכל זה קורה כדי להוריד, ברגע האחרון, את מחירו של סער ולגרום לו להסתפק בתיק שאינו תיק הביטחון. למרבה הפרדוקס, סער יהיה הראשון שיריח את דמו הפוליטי במים הגועשים מסביב. יש מצב שכבר הריח".

יהודי חושב

משתמש פעיל
סער במתקפה על לפיד |
הוא מדבר על חוסר ניסיון אחרי שהציע לי להיות ראש ממשלה.
הוא לא ילמד מה שאני יודע על ביטחון גם אם יהיה תלמיד חרוץ - והוא לא
*יו״ר הימין הממלכתי, ח״כ גדעון סער:*
שמעתי שזה שנושא בתואר יושב ראש האופוזיציה מדבר על ניסיון ביטחוני. אגב, הוא תמיד מספר על עצמו שהוא יושב עשור בקבינטים ביטחוניים. האמת? הוא ישב ב-2 בלבד. שלוש שנים במצטבר. אני השתתפתי בחמישה קבינטים ביטחוניים במשך שנות דור, שלושה מהם כשר. בנוסף לכך - עוד שנים ארוכות בועדת החוץ והביטחון ובה בועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים. גם כשלקחתי פסק זמן מהחיים הפוליטיים הייתי עמית בכיר במכון למחקרי בטחון לאומי. כל חיי הבוגרים עסקתי בנושאים האלה. את מה שאני מבין בנושאי הביטחון הלאומי - אין ללפיד שום סיכוי לדעת גם אם היה תלמיד חרוץ. והוא לא. כידוע, את עיקר הניסיון שלו צבר לפיד כמגיש טלוויזיה (מטעמים ידועים - אני מכבד מקצוע זה). כל מי ששמע את מה שהיה ויש ללפיד להגיד בשנה האחרונה במהלך המלחמה הקשה בתולדות ישראל נדהם. אפס תובנות, אפס עומק, אפס הבנה אסטרטגית. הוא אפילו לא מבין מה זה להבין בביטחון. מצד שני, מה הוא הבין בכלכלה כשמונה לתפקיד שר האוצר? לפיד הציע את עצמו להצטרף לממשלה הנוכחית מספר פעמים בתנאים שנדחו.
‏זאת ועוד: גם בנט וגם לפיד הציעו שאקח את תיק הביטחון במגעים להקמת ממשלת השינוי. אני משוכנע שבנט גם ישר מספיק כדי לאשר זאת. יתרה מכך: לפיד עצמו בפגישה בביתי הציע לי להיות ראש ממשלה ברוטציה איתו. זה היה במהלך מבצע ״שומר החומות״, כשבנט לזמן מה פרש מהמו״מ הקואליציוני. דחיתי מיד את הצעתו שמשמעותה היתה הקמת הממשלה בקולות הרשימה המשותפת. במהלך השנים האחרונות חזר ואמר לי לפיד במספר שיחות אישיות שאני אחד מ-3 הפוליטיקאים היחידים בישראל שכשירים לתפקיד ראש הממשלה (שני האחרים, לדעתו, הם ליברמן והוא עצמו).
‏לענייננו יפים, איפוא, דברי ינאי המלך לשלומציון המלכה: ״אל תתיראי מן הצדוקים ולא מן הפרושים, אלא מהצבועים העושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס״.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה