פוליטי עדכונים פוליטיים

האם הדרמה הפוליטית - ביטחונית תסתיים אכן בהזזת גלנט ממשרד הביטחון

• כן

הצבעות: 416 69.3%
  • לא

הצבעות: 184 30.7%

• סה"כ מצביעים
    600
  • הסקר נסגר .

שמוא דו

משתמש מקצוען
בהיעדר רוב לקואליציה: החוק לשירותי דת יהודיים יוסר מסדר היום. נתניהו ייפגש בדקות הקרובות עם בן גביר
(אמס)

גונן

משתמש מקצוען
מיכאל שמש: והנה מה שנתניהו חושב על בן גביר בשיחות סגורות עם שותפים פוליטיים: ״אני לא מנהל גן ילדים. אי אפשר לעבוד ככה. הוא לא עונה לי לטלפון ולא מתייצב לפגישות״.

עוד ממיכאל שמש: גם בש״ס זועמים ואומרים ״אין טעם להמשך הממשלה אם היא לא מתפקדת״.

גונן

משתמש מקצוען
מורן אזולאי: גורמים בש״ס אמרו לנתניהו: ״תשתלט על הקואליציה או שאין מה להמשיך״. ח״כ מיכאל מלכיאלי ירד מהדוכן במליאה אחרי פיליבסטר של כשעתיים.

מורן אזולאי: רה״מ נתניהו ביטל את הפגישה שתכנן לערוך עם השר בן גביר הערב.

שמוא דו

משתמש מקצוען
שר הפנים משה ארבל: ״שיתוף הפעולה הפורה בין עוצמה יהודית למפלגת העבודה ויש עתיד כאופוזיציה לממשלה ולפגיעה בשירותי הדת היהודיים הביא לדחיית הצבעה על חוק שיאפשר תקצוב של בלניות במקוואות הטהרה ולהפלת ממשלת הימין״

גונן

משתמש מקצוען
ינון מגל: הגאון הרב מאיר מאזוז נגד בן גביר - פרסם הודעה בכתב ידו על הצעת החוק של ש״ס שירותי הדת היהודיים: ״מי שמתנגד לדבר זה, פוגע בקדשי ישראל, וממילא גם בשמירה ובטחון של עם ישראל. ואסור לערב בזה שיקולים פוליטיים״.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
רבינא: בינתיים בכנסת, יו"ר הכנסת לשעבר, מיקי לוי לשר קרעי: "תשתוק. אתה פרחח. אתה גדול המסיתים. חתיכת כלומניק" קרעי: "אתה בריון. אתה אַנְאַלְפַבֵּית".

ד. מ.

משתמש מקצוען
דפנה ליאל: האיחוד בין העבודה ומרצ אושר כעת בוועידת המפלגה ברוב מוחלט.
(כל רגע)

ד. מ.

משתמש מקצוען
דפנה ליאל: נעדרה מישיבת הועידה של מפלגת הדמוקרטים - היו״ר היוצאת מירב מיכאלי.
(כל רגע)

efrarush

משתמש מקצוען
גורם בכיר בקואליציה ליואב קרקובסקי: ״לא ניתן לשום שיבוש של בן גביר להתרחש בשבוע הבא - אם הוא ישבש, חוקים שהוא רוצה לא יעלו. הכול הולך איתו באיומים, הוא שותף בלתי אפשרי״.

efrarush

משתמש מקצוען
בכיר באגודת ישראל לישי כהן: "נתניהו יכול לעבוד על תקציב 2025, זה נחמד לתמונות והודעות לתקשורת. אם לא יהיה חוק גיוס שיסדיר את מעמד תלמידי הישיבות - לא תהיה לו קואליציה. כרגע אנחנו רחוקים מחוק גיוס מוסכם כך שהעבודה על התקציב מיותרת".

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
ליברמן פותח מבערים: שוחחתי עם בנט על ריצה משותפת.
אני רואה את עצמי כמועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה.
יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, חשף בישיבת סיעתו אמש כי הוא מקיים מגעים לריצה משותפת בבחירות הבאות עם ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט.
"דיברתי עם בנט לפני יומיים ואנחנו צפויים להיפגש שוב ביום רביעי", סיפר ליברמן.

מוקדם יותר, בועידת כלכליסט, העריך יו"ר ישראל ביתנו כי בתוך חודשים אחדים הכנסת תתפזר.
"ראש הממשלה מתכוון בחודש נובמבר לפזר את הכנסת בעצמו. עד עכשיו לא התחילו לעבוד על תקציב המדינה, אותו אמורים להניח באוגוסט על שולחן הממשלה", אמר ליברמן.
לדבריו, "תקציב 2025 יהיה קשה מאוד, תקציב של גזירות והשלכות מרחיקות לכת, וכנראה ראש הממשלה ושר האוצר לא רוצים להיות מזוהים עם הגזירות. הוצאות המלחמה עברו את ה300 מיליארד שקלים, ואת תקציב הביטחון יהיה חייב להקפיץ, לכן זה מחייב תקציב חדש מאפס. כשאני שומע ששר האוצר סמוטריץ מדבר על תקציב המשכי, אני מציע לו להירשם לקורס מבוא לכלכלה, חייבים תקציב חדש שישקף את כל התמורות והשינויים שעברנו. מכיוון שלא מגישים תקציב, וראש הממשלה לא רוצה לעלות לדוכן העדים ב-2 לדצמבר, מסקנתי שבחודש נובמבר הוא יפזר את הכנסת בעצמו, ונצא לבחירות כמה חודשים לאחר מכן".

"אנחנו גם רואים שהקואליציה לא מצליחה להתקדם, רק בשבוע האחרון הם נאלצו להוריד את כל החוקים ולשנות את סדר היום. בזכות מאבק עיקש שלנו באופוזיציה הצלחנו לעצור את חוק ההשתמטות ואת חוק הג'ובים. לכן כך או אחרת, נגיע לבחירות. המשבר העמוק הזה, הוא גם הזדמנות חד פעמית לשנות ולתקן את כל הכשלים שנוצרו מאז 48'. מכינון חוקה ועד ללימודי ליבה חובה. הבעיה נובעת מכך ששום דבר לא מתנהל, לא במישור הביטחוני ולא במישור האזרחי. מדינת ישראל חייבת מנהל", הוסיף.

על אפשרות של איחודים בימין אמר כי "מה שחייב להנחות את כל השחקנים, זה איך מביאים מקסימום מנדטים. לפעמים בפוליטיקה, בניגוד למתמטיקה, 2+2 יכול לתת 3 ויכול לתת 5. חייבים לקבל החלטה שפויה ואחראית איך מתמודדים, האם בחיבור של כולם, או בכמה רשימות. ולהבין מה יביא את מקסימום המנדטים לאותה קואליציה ציונית. אני מקווה שאחרי הבחירות גם מפלגת הליכוד, בלי נתניהו, יהיו חלק מהקואליציה".
"הקו המנחה שחייבים לדרוש מכל המתמודדים, הוא התחייבות על הקמת קואליציה ציונית מקיר לקיר. בלי זה לא נוכל לתקן שום דבר, לא את חוק הגיוס, לא לימודי ליבה ולא כינון חוקה. מה שקורה היום זה שהממשלה הנוכחית מממנת יצירת רוב אנטי ציונית, בכל דרך ובתקציבים אדירים. הם לא מסוגלים לגעת בשום תקציב פוליטי של משרדים מיותרים למסורת, מורשת, ומשימות לאומיות, את כולם כמובן חייבים לסגור".

ליברמן לא הסתיר את רצונו להיות מועמד הימין לראשות הממשלה. "בעת הזאת, מבחינת הניסיון, היכולת הארגונית, הניהולית והידע, אני רואה את עצמי כמועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה. אני מקווה שנצליח לפזר את הכנסת עוד לפני חודש נובמבר. אנחנו חייבים שינויים דרמטיים שיאחדו את החברה הישראלית, ויחזקו את החוסן הלאומי".

מוריה אסתר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שר החינוך יואב קיש לרשת ב׳ ⁩ על האיומים של ׳הציונות הדתית׳ ו׳עוצמה יהודית׳ בפירוק הממשלה: ״אני ממש לא חושב שמישהו מתרגש מהאיומים האלה. האמירות של בן גביר או סטרוק בנושא המשא ומתן לא מעניינות״.

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
פריינד: האופוזיציה ניסתה להביך את הקואליציה ולהפיל חוקים חברתיים במליאה. בהנהלת הקואליציה הזעיקו את הח"כים בהתראה של דקה כדי להציל את החוקים. בן גביר נשמע אומר: "הפעם האחרונה שרצתי ככה היה כששוטרים רדפו אחרי".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה