הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כללים למשתתפים באשכול עדכונים זה:
• אשכול זה מיועד לדיווחים בלבד, עדכונים מהנעשה במלחמה, חדשות נקיות ומוסמכות.​
• האשכול אינו מיועד לדיונים, ציטוטים, בדיחות, פרשנויות, כתבות, תמונות, סרטונים, קבצים כלשהם, בקשות תפילה ותהילים (מלבד הפרק היומי), בקשות עזרה וחסד, סיפורי גבורה וניסים, בקשות מקור לדיווחים, שאלות ובירורים על דיווחים. כמו כן, אין להעלות ידיעות ושמועות אודות אירועים מיוחדים שאין עליהן מקור מוסמך, כמו נפילת חייל בקרב, שחרור חטופים, להקת כטב"מים לדימונה וכדו'. וכמובן שאין לכתוב הודעות הנוגדות את הצנזורה, או מכילות תוכן שאינו ראוי לאתר פרוג, או מכיל תוכן קשה לקריאה.​
• דירוג חיובי: נתקלתם בידיעה מרעישה, ציון דרך במלחמה, דרגו אותה בצד שמאל, וכך יוכלו לצפות בה בקלות בסינון ע"פ דירוג.
• דירוג שלילי: נתקלתם בהודעה כפולה? דרגו אותה במינוס, וכך תעזרו לנו לאתר בקלות הודעות כפולות ומיותרות. תודה מראש!

יש לקרוא כללים אלו היטב, משתמש שיעבור על הכללים - יאבד את הרשאת הכתיבה בפורום מיידית ללא אזהרה •
חדש!!! הפרק היומי של אשכול העדכונים, באשכול נפרד, הצטרפו אלינו, כל יום פרק, להצלחת כלל ישראל!
  • אשכול נספח שבועי לדיונים והרחבות + הסקר השבועי - בנספח בלבד.​
  • כללים חדשים בהרחבה - חובת קריאה - כאן.​
  • אשכול תפילות - כאן.​
  • הפרק היומי - כאן.​
  • תיעוד מהמלחמה באשכול הייעודי בלבד - כאן.​
  • רץ ברשת - חחחרבות ברזל - כאן.​
  • הודעות צבע אדום - כאן.​
  • שמות הנרצחים - כאן.​
  • הודעות פוליטיות הקשורות למלחמה - כאן.​
  • רוצים לקבל הרשאה בפורום חדשות ועדכונים?! לחצו כאן.​
  • חמ"ל פרוגיסטי לבקשות עזרה סיוע ומידע - כאן.​

אנו כאן בפרוג מתפללים לשובם לשלום של החטופים והחיילים, להחלמתם המהירה של הפצועים, ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם, ומייחלים יחד עם כל בית ישראל לביאת משיח צדקנו במהרה, אמן.
לבקשת רבים נצרף פה בל"נ מידי יום פרק תהילים בהודעה נעוצה, עצרו לרגע מהדיווחים ונקרא יחד את הפרק היומי!
• קראתם, סמנו חיובי להודעה זו. כך נספור כמה משתמשים השתתפו בקריאה •
(אנא, אל תדרגו חיובי/שלילי הודעה זו מלבד סימון לאמירת התהילים)

הפיתרון
תוכן שיווקי ↓

שימו לב
ביום שני כ"ז אלול 30/9/24
בשעה 12 בלילה המוקדים נסגרים

הירשמו עוד היום להגרלה השנתית של איחוד הצלה
ותזכו לזכויות עצומות של הצלת חיים לקראת יום הדין

זוכה אחד לוקח את כל הקופה!!

✔ גם ג'יפ שברולט יוקרתי! 🚘
✔ גם 450 אלף ש"ח! (כמשכורת 3 שנים) 💰
✔ וגם שיפוץ מלא לבית! 🏠

הכל לזוכה אחד!!

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
מלאת אמונה! איריס אימו של יותם חיים הי״ד לאדמקר וישראל כהן ב׳קול ברמה׳: ״מהרגע הראשון לא היה כאן שום דבר על צבא הגנה לישראל, מה יש לכעוס על מישהו שבא להגן עליך. לא התעורר בי אפילו כעס, הם באו לעזור לבן שלי והם רצו להוציא אותו מהשבי. אין לי אפילו על מה לסלוח. המשמעות היא שלכל אדם יש את הזמן שלו לצאתו מהעולם״.
מספר ימים אחרי התקרית שהובילה למותם של יותם חיים ז"ל, אלון שמריז ז"ל וסאמר טלאלקה ז"ל, איריס חיים, אמו של יותם, שלחה מסר ללוחמי גדוד 17 של ביסל"ח שלוחמיו ירו בשוגג בחטופים בסג'עייה שברצועה.

במילותיה המצמררות, אמרה: "רציתי להגיד לכם שאני מאוד אוהבת אתכם ומחבקת אתכם מרחוק", אני יודעת שכל מה שקרה זה בכלל לא באשמתכם או באשמת אף אחד חוץ מהחמאס ימח שמם וזכרם על פני האדמה. אני מבקשת לשמור על עצמכם ולחשוב כל הזמן שאתם עושים את הדבר הכי טוב בעולם, שיכול לעזור לנו כעם ישראל וכולנו זקוקים לכם בריאים".

חיים שוחחה עם בן כספית וינון מגל ב-103fm, והתייחסה להשתלשלות האירועים המצערת: "הזמנו אותם (את אותם החיילים) לבוא. היה לי מאוד חשוב שהם יגיעו והם באמת הגיעו, שזה גם לא היה לי מובן מאליו. הם באו והיו מתוקים ממש. כמו ילדים שלנו, אלה ילדים. צעירים בני 20-19 שאמרו לי דברים מאוד מרגשים. אמרו לי 'הבן שלך עשה משהו שאנחנו לא היינו מעזים לעשות. אנחנו חיילים, יש לנו מדים, יש לנו נשק, אבל הוא הגיבור האמיתי של הסיפור הזה'. בסוף, כשיש את הגישה הזאת, המכילה, אז כולם יוצאים בסוף מורווחים מזה, זה ווין-ווין באמת. הם יצאו מחוזקים ואני יצאתי מחוזקת ובעלי יצא מחוזק מהם. אין שום מקום לכעס פה, כי בסך הכול הם באו באמת בטוב, הם באו לעשות טוב. לא היה נראה בכלל שיש דרך אחרת, לנו לפחות, או לי, לראות את הסיטואציה הזאת, עם כל הקושי. נכון, יש קושי מיד ללכת ובאוטומט למצוא את האשם, למצוא על מי לכעוס, לשמחתנו, הדרכים שלנו יותר מועילות".

היא ציינה: "פחדתי שהם (החיילים) יכולים לעשות לעצמם משהו. מאוד חששתי מזה, כי אני יודעת מה זה יכול להביא. אגב, בשבעה היה אצלי מישהו, בחור שעמד בצד וסיפר לי שכשהוא עצמו היה קצין מודיעין לפני יותר מ-10 שנים, ובעת מילוי תפקידו היה ירי דו צדדי שהרג הרבה חיילים ועד היום הוא לא מצליח להשתקם מזה. הוא לקח על עצמו את האשמה, והוא אמר לי '10 שנים לא יצאתי מהבית לשום דבר חוץ מלטיפולים והיה לי חשוב לבוא אלייך, להגיד לך, כמה את עזרת וכמה ניקית אשמה מאנשים שהיו יכולים לסבול כמוני'".

"היה לו מאוד קשה בעולם הזה"​

בהמשך ציינה: "אני כל הזמן בכאב שהילד שלי, פיזית, הגוף שלו לא יהיה איתי יותר ואני לא אשמע אותו צוחק והוא לא יחבק אותי. יחד עם זה, אני לא רק שם, אני רואה עוד דברים. אני מסוגלת לא להיות רק בזה אלא גם לראות שיש עוד אנשים. אני צריכה ורוצה לחשוב על אחרים ולא רק על עצמי ורואה תמונה יותר כוללת, איך אני עושה את זה? יותם הוא בחור שהגיע לעולם הזה כנראה ללמד אותי המון דברים ואחד מהם זה באמת יכולת לראות הרבה מעבר למצוקות הקטנות היומיומיות כי יותם התמודד עם הרבה קשיים בחיים, וכל פעם הייתי צריכה למצוא עוד משהו שיכול לעזור ואולי לראות אותו בעוד פן, ואני חושב שהוא מאוד הרחיב לי את מיכל הרגשות שלי והיכולות שלי להכיל סיטואציות מאוד מורכבות, בגלל או בזכות יותם. הוא הוגדר כמתמודד נפש".

היה לו קשה כאן?

"היה לו מאוד קשה בעולם הזה. מאוד. כל יום הוא היה במאבק, והוא באמת עשה המון דברים כדי להצליח. לא היה לו קל. הוא היה בחור מיוחד מאוד שנכנס ללב של מי שראה אותו. כשהיינו בשבעה, היה איזה בחור שאמר לי 'הכרתי את יותם. פעם אחת ישבתי איתו בחוץ באיזה אירוע מוזיקלי ודיברתי איתו כמה דקות והוא נורא הבין אותי והבין את מה שעובר עליי'. אמרתי, 'כן, אתם על אותו תדר'. הוא היה על תדר מסוים בעולם הזה, תדר של אדם מאוד רגיש".

היית יכולה לנחש שהוא ישרוד כל כך הרבה זמן ועוד יצליח להשתחרר עם שני החברים שלו?

"על השרידות של ה-70 יום, זה היה לי ברור. כל הזמן אמרתי שאני יודעת בוודאות שהוא שורד ואחר כך גם קיבלנו גם מידע מודיעיני שבדיוק מה שידענו בתוך תוכנו הסתבר כנכון. אני האמנתי בכל מאודי קודם כל בשביל לשרוד באופן אישי וגם לחזק את יותם מרחוק".

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
דובר צה״ל חושף הקלטה של עזתי שאומר לצה״ל שלחמאס יש שליטה מלאה על אונר״א, ושהוא משתלט על כל הסיוע של הארגון. עפ״י אותו עזתי, חמאס מנהל את אונר״א, ומאז שהוא בשלטון, הוא השתלט על הכל. השיחה בין החייל לבין התושב העזתי הוקלטה כאשר החייל התקשר לעזתים על מנת להזהיר אותם לגבי פינוי.

משה_וייס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הותר לפרסום: סמ"ר דניאל נחמני, בן 21 מכפר סבא, לוחם בגדוד 71, עוצבת ׳ברק׳, מת מפצעיו לאחר שנפגע במהלך פעילות מבצעית בצפון הארץ ביום שישי.
יהי זכרו ברוך

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
עיתונאית עזתית מפרסמת בחשבון שלה ברשתות החברתיות מניפסט על המלחמה האמתית של תושבי רצועת עזה שתחל אחרי המלחמה ועל הברירה – להגר מעזה.

הנה תרגום דבריה:

“ההגירה אל מחוץ לעזה היא הברירה של רוב תושבי הרצועה.

רוב תושבי הרצועה יגלו שאין להם קורת גג ואין שיקום של הרצועה ביום שאחרי המלחמה.

המלחמה תחל ביום שאחרי המלחמה.

מלחמה עם העדר קורת גג או אמצעי דיור חלופי.
אין בתי חולים. אין ביטחון תזונתי ואין ביטחון רפואי. היקף האבידות גדול מאוד. אלה שתומכים בהמשך המלחמה מתעלמים מכך.

מיליון דירות נהרסו לחלוטין.

מגדלים, בניינים, שכונות וערים נהרסו לחלוטין.

איפה ילדינו ילכו ללמוד? חצי מבתי הספר והאוניברסיטאות נהרסו. משרדי הממשלה נהרסו לחלוטין וכך גם התשתיות למתן שירות רפואי לתושב והעיריות.

קווי הביוב נהרסו
קווי מי השתיה נהרסו

האדמות החקלאיות נגרפו וכך גם עצי פרי. הנזק למגזר החקלאי גדול מאוד.

נצטרך בתי יתומים עבור ילדים שאין להם אב, אם או משפחה וכן עבור אלמנות שאיבדו את בעליהן.
יש הרס רב במגזר הדיג: הנמל וסירות הדייגים.

הרס נרחב בסקטור בתי המלון והמסעדות.

נזדקק לשנה שלמה של סיוע ועבודה מתמשכת כדי להציל את האנשים ולהגיש להם עזרה ראשונה.

אחרי המלחמה, תומכי המלחמה ילכו לחגוג את “מערכת הזהב” שלהם ואנחנו נשאר כדי להאבק עם מה שנותר…

השבח לקל.

אם אתה יודע את כל זה אז יופי
ואם לא ידעת את כל האמיתות הללו אז זו צרה גדולה.
[אבו עלי אקספרס]

05 תקשורת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
חילופי אש כבדים בגבול לבנון, גזרה מערבית ליד אדמית: חיזבאללה שיגר טיל נ"ט על מתחם כנסיית אקרית ובירעם, השומר במקום נפצע באורח קשה. אש נוספת נפתחה לעבר הכוחות שהגיעו לחלצו. צה"ל מנהל קרב חילוץ בזירה

05 תקשורת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת דיווחים במצרים על פיצוצים שנשמעו בשמי העיר דהב שלחופי ים סוף ובחצי האי סיני, בעבר דווח על יירוט מל"טים חות'ים באיזור.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
המכתב שיוסי גיטרץ הי"ד שנפל אתמול, השאיר להוריו באופן מוצפן, אחרי שגוייס ב-8 לאוקטובר:
"אמא ואבא היקרים, אני מאוד אוהב אתכם. הכל כמו שאמור להיות - אני בעצמי בחרתי בזה.
חייתי חיים טובים ומעניינים, יחד עם זאת לעולם לא פחדתי מהמוות.
הייתי יכול לא ללכת לכאן ולהסתתר. אבל זה היה מתנגד לכל מה שאני מאמין ומעריך ובמי שאני מחשיב את עצמי.
לכן לא היתה לי ברירה, והייתי עושה את אותו דבר אם הייתי יכול לבחור שוב.
אני עשיתי את הבחירה הזאת בעצמי והלכתי איתה עד הסוף. אני נפלתי בכבוד למען עמי. אין לי חרטות.

אני מאוד אוהב אתכם וגאה שאתם ההורים שלי, נתתם לי המון. היו לי חיים מאוד מעניניים, עשירים,
מאושרים, ייחודיים. המוות שלי רק מדגיש זאת.
אתם בוודאות בכאב רב. אבל אתם תתגברו על זה, מאוד הייתי רוצה בזה, זה דבר העיקרי שאני רוצה.
לשניכם יש הרבה אנשים קרובים שיתמכו בכם. בבקשה תמצאו בכל זה משהו חיובי.
תהיו עם הנכדים. תעזרו לישראל"

אחד החכמים

משתמש מקצוען
חילופי אש כבדים בגבול לבנון, גזרה מערבית ליד אדמית: חיזבאללה שיגר טיל נ"ט על מתחם כנסיית אקרית ובירעם, השומר במקום נפצע באורח קשה. אש נוספת נפתחה לעבר הכוחות שהגיעו לחלצו. צה"ל מנהל קרב חילוץ בזירה
פצוע , לא קשה .

י"כ

משתמש מקצוען
נעם אמיר מדווח: הדי הפיצוצים בגבול הצפון חריגים מאד, זה יכול להתדרדר במהירות, ערנות מוגברת.
3 קבלות אחריות של חיזבאללה מהבוקר.

הופל כטב"מ ששוגר מתימן לאילת הדי הפיצוצים נשמעו גם בחצי האי סיני.

הכריש!

משתמש מקצוען
דביר עמר: אתמול נפצע קשה בעזה דוד קוסטינר. אבא שלו, הרב צבי קוסטינר, ראש ישיבת מצפה רמון, היה באמצע להעביר שיעור תורה כשפתאום נפתחה הדלת ועמדו שם מספר קצינים. הרב מייד הבין שבאו לבשר לו על בנו, ושאל בחדות: "נפצע או נהרג?" כשאמרו לו שהוא נפצע, הרב מייד ענה: "אז חכו בחוץ", והמשיך את השיעור.

אחד החכמים

משתמש מקצוען
חברים בועדת חו"ב :

ישראל התקפלה מדרישתה לנסיגת חיזבאללה לליטני

הדרישה כעת היא לסגת לק"מ בודדים , מרחק שהוא מעבר לטווח הנ"ט

בנוסף הדרישה הצטמצמה לנסיגה של הלוחמים בלבד

המחסנים ועמדות התצפית ישארו כפי שהיו

הסבר : התרחקות של הלוחמים היא טקטית , וברגע אחד יכולה להשתנות

אין צורך בלוגיסטיקה כל עוד המוצבים והעמדות נשארות במקומם והמודיעין ממשיך לזרום .

חיזבאללה במקרה כזה לא באמת מאבד את נכס האיום על הגליל

וככה"נ הוא ימצא את התירוץ באיזה בוקר של חורף להחזיר את כח רדואן לגדר

ואז בדיוק ההמלצה של צה"ל תהיה לא להגיב , כמו בסיפור האהל בהר דב .

ישראל רוצה רק להחזיר את התושבים המפוחדים , לא באמת לסכל את האיום

אימון- והנחייה בNLP

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת דיווחים במצרים על פיצוצים שנשמעו בשמי העיר דהב שלחופי ים סוף ובחצי האי סיני, בעבר דווח על יירוט מל"טים חות'ים באיזור.
בהמשך לדיווח
ערוץ12: לפי המצרים יורט עצם בלתי מזוהה מעל חופי סיני

אולי מעניין אותך גם...