דרוש מידע עגלת דונה עד איזה גיל?

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הבת שלי בת שנתיים + . אוהבת את הדונה עד היום... מתכרבלת שם ונרדמת.... ממליצה מאוד מאוד
איך היא נכנסת שם?
אתמול גיסתי נסתה לשים שם את אחינית שלי בת שנתיים - הרגליים בכלל לא נמצאות בתוך העגלה
הילדה ישבה מקווצת כולה - והיא רזונות ולא מדי גבוה...
(העגלה הייתה פתוחה לתינוקת והגדולה בכתה שרוצה גם לשבת שם , אז נסינו לשים אותה...)

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
השטחת ראש זה בגלל שהוא שכב על הגב.
אין הבדל אם זה היה בעגלה או ברצפה או עריסה.
ממש לא רופא התפתחותי אמר מפורש שיש הבדל מאוד גדול בין מזרוני עריסה למזרון של עגלה
וגם באופן התנוחות ששמים באמבטיה של העגלה
וזה ממש לא תחליף
באזור גיל 3 זה הסתדר לאט לאט
וההנחיה היתה שזה ממש לא מומלץ!

מיכל הולנד

משתמש פעיל
ממש לא רופא התפתחותי אמר מפורש שיש הבדל מאוד גדול בין מזרוני עריסה למזרון של עגלה
וגם באופן התנוחות ששמים באמבטיה של העגלה
וזה ממש לא תחליף
באזור גיל 3 זה הסתדר לאט לאט
וההנחיה היתה שזה ממש לא מומלץ!
אלוקים אדירים!
למה חיכו עם זה עד אז?
השטחת ראש זה לא רק עניין של אסתטיקה.

גם בעריסות יש את המזרן הכי פשוט לפני השדרוגים, והרבה לא משדרגים, בטח שלא הגמ"חים שמשאילים עריסות.
אני לא מאמינה שיש הבדל בין זה לבין עגלה. חוץ מהגודל, ואם יש לתינוק מקום ברווח, אז זה היינו הך.

Tehilla Adler

משתמש מקצוען
לי בד"כ כן יותר נח להוציא אותה, אבל שמתי לב שיש כאלה שפותחים את זה בצורה פחות נוחה.
(גם כשאני הולכת חצי דרך באוטובוס ומוציאה את הדונה מהתא מטען, קודם אני שמה את התינוק ואז פותחת את הדונה)
יש לך רכב? כי אני מדברת על לנתק מהאיזופיקס, להרים את העגלה, לפתוח ולהניח על המדרכה. זה דורש שרירים שאין לי ואני יחסית בכושר. לדעתי זה שונה מאוד מלהוציא מתא המטען, להניח על המדרכה, ואז לשים את התינוק ולפתוח... ובאמת מעניין אותי לדעת, אם את מתניידת באוטובוס, למה זה נוח לך יותר מעגלה נורמלית?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לך רכב? כי אני מדברת על לנתק מהאיזופיקס, להרים את העגלה, לפתוח ולהניח על המדרכה. זה דורש שרירים שאין לי ואני יחסית בכושר. לדעתי זה שונה מאוד מלהוציא מתא המטען, להניח על המדרכה, ואז לשים את התינוק ולפתוח... ובאמת מעניין אותי לדעת, אם את מתניידת באוטובוס, למה זה נוח לך יותר מעגלה נורמלית?
יש לי רכב, אני מוציאה את הדונה עם התינוק בפנים, שמה על המדרכה ופותחת את זה כשזה על המדרכה ואז זה קל יותר ונח לתינוק.
כשאני יוצאת רק עם אוטובוס אני לוקחת עגלה רגילה כי זה נח יותר לשהות ממושכת של התינוק, אבל אם אני משלבת בין אוטובוס לרכב אז אני ברוב המקרים אני אקח רק דונה ואז אני לא מעלה את הדונה לאוטובוס אלא שמה בתא מטען.

ואין לי שרירים בכלל, הדונה מאוד כבדה. אבל להוציא את התינוק ולהעביר לעגלה זה יותר מורכב לי ושווה לי רק אם אני יוצאת לזמן ארוך עם העגלה ולא סיבוב קצר.

תותים בלבן

משתמש פעיל
בלת"ק
כשצריכים אותה לנסיעות ויציאות בתור סלקל אז פ'סדר, היא באמת פתרון קסם
אבל התופעה שאנשים קונים אותה כעגלה מלכתחילה, כמו שראיתי אצל שכנות שלי, שמידיעה ברורה אין להם רכב ולא רשיון וקנו סתם כי זה רץ... מסכן הבייבי שבפנים..
שמעתי פעם מיועצת הנקה גדולה שיש מדינות בעולם שלא מכניסות את הדונה לשטחן בגלל הבעיה האורטופדית שלה, כמו אוסטרליה למשל --

הללו

משתמש מקצוען
ואין לי שרירים בכלל, הדונה מאוד כבדה. אבל להוציא את התינוק ולהעביר לעגלה זה יותר מורכב לי ושווה לי רק אם אני יוצאת לזמן ארוך עם העגלה ולא סיבוב קצר.
אחרי שקילה של הדונה, אני לא בטוחה ששוקלת יותר מעגלה משולבת סטנדרטית.
הדונה שוקלת כ8 קילו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יכול להיות אבל כמה פעמים כבר מרימים את העגלה הרגילה עם התינוק בפנים?
לי זה קורה לעיתים רחוקות ממש.
אחרי שקילה של הדונה, אני לא בטוחה ששוקלת יותר מעגלה משולבת סטנדרטית.
הדונה שוקלת כ8 קילו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אגב בחודשים הראשונים אחרי הלידה יותר כבד ומורכב לי להוציא ולהכניס את הדונה מהרכב
אח"כ זה כבר קל יותר.

Tehilla Adler

משתמש מקצוען
אגב בחודשים הראשונים אחרי הלידה יותר כבד ומורכב לי להוציא ולהכניס את הדונה מהרכב
אח"כ זה כבר קל יותר.
נשמע הגיוני... אבל אני רציתי אותה בדיוק לחודשים הראשונים במקום עגלת אמבטיה בחוץ. אני גרה בקומה שלישית בלי מעלית....
בסוף מסתבר שמה שהכי נוח לנו זה עגלת אמבטיה מסיבית בבית ועגלת אמבטיה קלילה באוטו.
את הדונה החזרתי אחר כבוד לגיסתי והודיתי לה' שלא התפתיתי לקנות את ה× כמו שחשבתי. ממליצה ממש לכל מי ששוקלת לקנות אותה- להשאיל לכמה ימים או לקנות יד שניה - בפייסבוק המחיר הוא 400-600 ש"ח. כואב הלב על מי שמוציאה יותר בלי לבדוק שזה מתאים לצרכים.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע הגיוני... אבל אני רציתי אותה בדיוק לחודשים הראשונים במקום עגלת אמבטיה בחוץ. אני גרה בקומה שלישית בלי מעלית....
בסוף מסתבר שמה שהכי נוח לנו זה עגלת אמבטיה מסיבית בבית ועגלת אמבטיה קלילה באוטו.
את הדונה החזרתי אחר כבוד לגיסתי והודיתי לה' שלא התפתיתי לקנות את ה× כמו שחשבתי. ממליצה ממש לכל מי ששוקלת לקנות אותה- להשאיל לכמה ימים או לקנות יד שניה - בפייסבוק המחיר הוא 400-600 ש"ח. כואב הלב על מי שמוציאה יותר בלי לבדוק שזה מתאים לצרכים.
אם זה מה שנח לך מצוין
אבל סתם ככה אחרי כמה ימים בתקופה הראשונה אחרי לידה זה לא אינדקציה האם זה נח אלא אם באמת צריך את זה ל3 חודשים וזהו.
כשאת משתמשת בזה שנה וחצי יומיום החודשיים הראשונים שזה יותר מורכב די נשכחת מהלב בזכות הנוחות של זה :)
אגב, כמעט לכל נסיעה רק ברכב אני מביאה גם את העגלה הרגילה כי הרבה פעמים אני לא יודעת מה יהיה אורך הסיבוב שלי ואם אני אעדיף לשים בעגלה הרגילה למרות שזה פחות נח.

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תלוי בך ובצרכים שלך....
לי יש 2 דונות...... ל2 הקטנים.
פותחת ומקפלת לבד מההתחלה.

מיכל הולנד

משתמש פעיל
שמעתי פעם מיועצת הנקה גדולה שיש מדינות בעולם שלא מכניסות את הדונה לשטחן בגלל הבעיה האורטופדית שלה, כמו אוסטרליה למשל --
לטעון שיועצת הנקה אמרה זה אותו דבר כמו לטעון שצלמת ניו בורן אלופה אמרה.

אז מה שהיא מתעסקת עם ילודים? זה לא נותן לה יותר ידע בתחום הזה מכל אחד אחר, בשונה מפיזיותרפיסטית או מרפאה בעיסוק.

chh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק
איך היא במדרגות?
חייבים להרים כסלקל?
עולה ויורד בקלות?
מחזיק מעמד כשמורידים במדרגות יומיום?
(יש לי יויו ומרגיש שנחלש ומתפרק במדרגות)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
איך היא במדרגות?
חייבים להרים כסלקל?
עולה ויורד בקלות?
אני מעלה ומורידה לפעמים במדרגות (פעמיים בשבוע בערך)
להוריד מורידה רגיל ובקלות אבל להעלות לפעמים נח לי יותר להחזיק כמו סלקל מאשר להעלות. בחודשים הראשונים העלתי רגיל אבל זה לא נח לתינוק לדעתי.

• תודה
Reactions: chh

נומנום

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בלת"ק
איך היא במדרגות?
חייבים להרים כסלקל?
עולה ויורד בקלות?
אני מעלה ומורידה במדרגות (קומה אחת) וזה ממש בסדר אני גם מוציאה ומכניסה לבד מהרכב (זה לא יותר קשה מלהוציא את הדרגונפליי מהתא מטען ולהכניס את התינוק לבפנים וזה פרקטי ונוח במיוחד ליציאות קצרות עם הרכב)
אני מאד מרוצה ממנה ומאד שמחה שקניתי בסוף.
מי שיש לו רכב זה ממש מקל ונוח אני לא מבינה מי שאין לה רכב וקונה את הדונה....

• תודה
Reactions: chh

chh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אין לנו רכב, אבל מחפשת עגלה קומפקטית וקלה במדרגות
יש לנו חדר מדרגות קטן וצר והמדרגות עצמם מאד קשות, בעיקר בהעלאת העגלה

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל עדיין לא הבנתי איך המון נשים שהן בלי רכב ובלי רישיון וגם לא בתכנון לרישיון
קונות דונה בהתלהבות מרובה.
בסוף וגם מלכתחילה זה סלקל,סלקל עם גלגלים.
זה כמו לקנות קסדה לאופניים כשאין לי אופניים ולמצוא לה שימוש מועיל
פשוט שינוי ייעוד המוצר-אבל כל עוד זה לא מזיק כמו שזה נראה אז למה לא?
אותי בכ"א זה מפליא ומצחיק נורא.
ואם ילד אוהב את המנח הזה בבית אפשר לקנות סלקל פשוט ב300 ש"ח לשימוש בבית.
לי אין רכב ואין לי רישיון וגם לא לבעלי
(אמנם להורים שלו יש וזה שימושי לפעמים אצלם ברכב)
אבל בעיקר השתמשתי לשימוש אישי בבית ויציאות קצרות
וזה הדבר הכי נוח שיש בעולם
ממש לא סתם טרנד!!!
הבת שלי - סרבנית אכילה מלידה - הסכימה לקחת בקבוקים רק בדונה
היא קופצנית ושובבה וההתכרבלות בדונה הרגיעה אותה
בתור אחת שנוסעת המון באוטובוסים - הכי נוח שיש!! פשוט מרימים ב2 ידיים ומעלים לאוטובוס בשניה, בלי עזרה מאף אחד, לא משנה כמה האוטובוס עצר רחוק מהמדרכה, והיא עוברת בקלות במעבר.
וגם במדרגות - אני גרה בקומה רביעית בלי מעלית והדונה כ"כ קלה ונוחה במדרגות.
יש לי גם בוגבו בי שהיא גם יחסית קומפקטית אבל בעיקר השתמשתי בדונה.
בקיצור - מי שלא ניסתה בעצמה שלא נגיד שזה נראה מבחוץ לא נוח....

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
נוחות- זה עניין של אופי (של האמא ושל התינוק)
אבל מה עם הזהרות הרופאים נגד הושבת תינוק הרבה זמן בסלקל?
(ולא משנה אם סלקל רגיל או דונה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה