עבד קשה..

גלעד

משתמש רשום
הכי יפה, זה הילד המתחפר מתחת לשמיכה בריבוע החמישי.

karniya

משתמש רשום
מתוק ביותר. ההבעות והתנוחות של הילד מעולות!

אריאלה+

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
:) אהבתי!
(והזדהתי עם הילד ;))

אושר

משתמש מקצוען
חסרה רק קריצה של התריס הוורוד לווילון הכתום כדי שזה יהיה ממש מושלם.;) איזה כיף שאפשר בקומיקס לשים דברים לא מקובלים בלי שיסובבו עליך את האצבע סביב הרקה... אני הייתי מלבישה לילד גרב אחד אדום ואחד צהוב.:)

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
האיור והצביעה מתוקים, כרגיל.
והבדיחה?...
אז אני חייבת להעיר כאן משהו, למרות שאולי זה לא בדיוק המקום.
במשך שנים ארוכות הייתי מאיירת בשבועון לילדים, ובין היתר איירתי קומיקס קבוע שדרש ממני כל שבוע ל'ייצר' בדיחה חדשה, קודם להמציא אותה (ומי שקרוב לנושא, יודע עד כמה זה קשה...), לעבד אותה בראש, ואחר כך לצייר כמובן.
מאז כבר החלפתי עבודה, ועד היום יש מי שלעיתים מבקש לרכוש ממני את הזכויות על אותם קומיקסים ישנים תמורת תשלום הולם.

לצערי, אני גם נתקלת ברעיונות שלי עצמי (וברור לי שהם שלי) במקומות אחרים.
כמובן שלעיתים משנים את הסגנון ואת הניסוח, וכמובן את האיור. אבל הרעיון המקורי גנוב.
אני יכולה להבין את המוציאים לאור, כי עיתוני הילדים הם בדרך כלל מגזריים, וכמעט אין סיכוי שילד מקהילה מסויימת יכיר קומיקס ששייך לעיתון של מגזר אחר.

אז למרות שאין לי שליטה על כך, בכל זאת זה צובט בלב...

ו-pr, אל תקחי זאת באופן אישי, אבל גם הרעיון הזה היה שלי מזמן מזמן. אולי מאז הוא עבר כמה גלגולים, מי יודע...:confused:

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י yaeli;358942:
האיור והצביעה מתוקים, כרגיל.
והבדיחה?...
אז אני חייבת להעיר כאן משהו, למרות שאולי זה לא בדיוק המקום.
במשך שנים ארוכות הייתי מאיירת בשבועון לילדים, ובין היתר איירתי קומיקס קבוע שדרש ממני כל שבוע ל'ייצר' בדיחה חדשה, קודם להמציא אותה (ומי שקרוב לנושא, יודע עד כמה זה קשה...), לעבד אותה בראש, ואחר כך לצייר כמובן.
מאז כבר החלפתי עבודה, ועד היום יש מי שלעיתים מבקש לרכוש ממני את הזכויות על אותם קומיקסים ישנים תמורת תשלום הולם.

לצערי, אני גם נתקלת ברעיונות שלי עצמי (וברור לי שהם שלי) במקומות אחרים.
כמובן שלעיתים משנים את הסגנון ואת הניסוח, וכמובן את האיור. אבל הרעיון המקורי גנוב.
אני יכולה להבין את המוציאים לאור, כי עיתוני הילדים הם בדרך כלל מגזריים, וכמעט אין סיכוי שילד מקהילה מסויימת יכיר קומיקס ששייך לעיתון של מגזר אחר.

אז למרות שאין לי שליטה על כך, בכל זאת זה צובט בלב...

ו-pr, אל תקחי זאת באופן אישי, אבל גם הרעיון הזה היה שלי מזמן מזמן. אולי מאז הוא עבר כמה גלגולים, מי יודע...:confused:

אם כל הכאב שבדבר.

אינה דומה בדיחה שמתפרסמת לסיפור.
בדיחה עוברת מפה לאוזן מפה לאוזן במשך שנים, עד שאין יודעים מי המציא מי רק כתב ומי רק סיפר.
במיוחד בדיחות מסוג זה שיתכן מאד שעלה ברעיונם של אנשים נוספים
(אצלינו זו קלישאה מוכרת (ולא נראה לי שראינו אותה בעיתון כלשהו)
לומר לילדים מתקשים בקימה: "הא חלמת שהיית ער כל הלילה, או חלמת שעבדת קשה " וכד'.

כך שאיני חושבת שמשהו התכוון להעתיק ממך, או "לגנוב" ממך רעיון, אני בטוחה שאף לא היו מודעים לכך שיתכן שיש אי אלו "זכויות" על הבדיחה, או שפעם הופיע בעלון כלשהו.

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י mig;358964:
אם כל הכאב שבדבר.

אינה דומה בדיחה שמתפרסמת לסיפור.
בדיחה עוברת מפה לאוזן מפה לאוזן במשך שנים, עד שאין יודעים מי המציא מי רק כתב ומי רק סיפר.
במיוחד בדיחות מסוג זה שיתכן מאד שעלה ברעיונם של אנשים נוספים
(אצלינו זו קלישאה מוכרת (ולא נראה לי שראינו אותה בעיתון כלשהו)
לומר לילדים מתקשים בקימה: "הא חלמת שהיית ער כל הלילה, או חלמת שעבדת קשה " וכד'.

כך שאיני חושבת שמשהו התכוון להעתיק ממך, או "לגנוב" ממך רעיון, אני בטוחה שאף לא היו מודעים לכך שיתכן שיש אי אלו "זכויות" על הבדיחה, או שפעם הופיע בעלון כלשהו.

עם כל הכבוד לדברי הסנגוריה, הרי ברור לך שעל האפשרות הזאת יכלתי לחשוב בעצמי...

הכוונה שלי היא למקרים בהם הבדיחה מועתקת באופן די בולט, ותאמיני לי כשכשחייבים להמציא קומיקס חדש כל שבוע, דבר ראשון הולכים 'להציץ' בכל מיני קומיקסים ישנים שהתפרסמו במקומות אחרים.

אני מדגישה שוב, שאין לי טענות כלשהן, כל עוד לא העתיקו את הציור במלואו. הרי העתקת 'רעיון' הוא דבר שאי אפשר להוכיח אותו מוחשית. תמיד אפשר להגיד ש'חשבו על זה לבד' וכו' וכו'.

אני אגב, לא היחידה שטוענת שרעיונות שלי מסתובבים במקומות אחרים, לפעמים מגיעים אלי אנשים אחרים שמראים לי איך הבדיחה שלי נראית על דמויות אחרות בעיתון אחר.
ויותר מזה, אחת המאיירות אפילו הודתה שהיא מחפשת לפעמים קצת השראה גם בקומיקסים שלי הישנים. אני לוקחת את זה כמחמאה.

אני גם מאמינה שיש עוד הרבה תחומים אפורים כמו אלה, שרעיון נולד אצל מישהו, לובש ופושט צורה, מסתובב ומתגלגל עד שכבר קשה להוכיח מי הראשון שיצר אותו.

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
יעלי,
אני מבינה את כאבך, אבל מצטרפת לדעת mig.
את הבדיחה המאויירת ע"י PR קראתי בספר בדיחות כילדה, שהוצא לאור כבר לפני 30 שנה. (את בטח לא כזאת קשישה) ואני יכולה לומר, שהספר הזה הוא מקור להרבה בדיחות שאני נתקלת בהן בכל מיני מדורי קומיקס בעיתוני ילדים השונים. יותר מזה, אני לא חושבת שגם הסופר המציא את כל הבדיחות הללו. באמת מדובר בבדיחות שעוברות מפה לאוזן. וא"א "לתפוס עליהן בעלות".
אין לי מושג מה המקור, אבל יש אמרה, שכאשר יורד רעיון לעולם, הוא יורד באופן כללי וכך ייתכן בהחלט מצב, ששניים הוגים אותו רעיון.
אני יכולה להעיד מנסיון, שזה קרה לי בעבר. חברה לעבודה ואני חשבנו על אותו רעיון בלי להידבר בינינו כלל קודם לכן. ורק בנס לא הפקנו אותו לפני כן.

אלף

משתמש מקצוען
קומיקס חמוד מאוד. איורים מבדחים במיוחד! הצלחות!!!
לאחרונה קרא בני ספר ובא לומר לי שהעתיקו ממני את שם הגיבור בספר המופיע גם באחד מספרי, התפלאתי כי השם היה די נדיר ולא מוצוי אבל כשבדקתי גיליתי שהספר שקרא בני יצא לפני הספר שלי לאור. אני מעולם לא קראתי אותו ומעניין ששתינו חשבנו על אותו שם ושם משפחה כצרוף.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יעלי - מענין לראות מיצירותיך! אולי תעלי לנו כמה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה