דיון סקר הרגלי צריכה

האם אתם קוראים את כל התוכן בפורום?

• ברור! לא מפספסים אות, כולל התגיות

• בעיקר תוכן של הכותבים המועדפים עליי

• בעיקר הודעות שקיבלו 20 לייקים ומעלה

• את הדברים הבולטים, אין משהו קבוע

• את כל האשכולות שלא עברו יותר מ-2 עמודים

• בעיקר את החומר הספרותי, סיפורים ושירים

• רק את הסיפורים, מי קורא שירים?

• יש לי מרגל קטן בפורום ששולח לי לינקים לחומרים ספציפיים נדירים

• משתדלים לקרוא הכל, לא תמיד מספיקים

• מעיף מבט מלמעלה על הטקסט וכבר יכול לדעת אם שווה לקרוא או לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כמה שאלות למשתתפים היקרים, כמו גם לצופים מבחוץ, היקרים לא פחות.

א. האם אתם קוראים את כל התוכן בפורום?
את שאלה זו הראשונה הכנסתי לסקר שגם הצופים מוזמנים לענות עליו.

ב. מה גורם לכם להיכנס לפורום?

בהתחשב בזה שכיום רוב הפורום הוא חומר שיתופי (ופחות דיונים ועזרה מקצועית), אתם מלכתחילה באים כדי לקרוא חומרים ספרותיים? האם יש זמן מסוים ביום שמוקדש לזה, מתאים לקריאה ביישוב הדעת או לפי מה שמזדמן?

ג. כשעולה אשכול ובו סיפור של אחד הכותבים או הכותבות החביבים עליכם.
ויש בו יותר מאלף מילים.

אתם עוצרים הכול וקוראים מיד? שומרים לקפה של ההפסקה/ הערב/ הבוקר?

השאלות נוגעת לתפעול העתידי של המקום, נשמח לתשובותיכם בתודה מראש.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
עניתי, שאני לא מפספס אות.
וזה לא נכון, אבל זאת הכוונה. ואין אפשרות לתת כמה תשובות.

ראשית. אני לא עונה בדרך כלל לסקרים, וגם כשהייתי עונה זה היה בלי סבלנות.
אבל לפום חביבותיה של מנהל דמתא, ויוקרא דכולא מתא. אענה.

משתדל לעבור על כל התוכן, שנכתב. תגובות אני בודק אם זה מאנשים שאני מעריך ובנושאים מעניינים אותי.

באופן עקרוני שירים אני קורא ברפרוף ורק לפעמים אני נתקע ממש לקרוא, גם של אלו שאני בטוח ששווה להתעכב עליהם. ורק אם מתחיל להיווצר פולמוס אני חוזר לבדוק, ואפילו נהנה לעיתים. מי יודע אולי בזכותכם זה ימשוך את עיני יום אחד.

סיפורים ארוכים אם זה לא ממישהו שאני מאוד מאוד סקרן לקרוא מה כתב, אני דוחה, ולפעמים עד עולם.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם המילה 'בעיקר' היתה מחליפה את 'רק' תשובותי היו יותר אמינות.

בכל אופן, נכנסת כדי לקרא, לא בזמן מסוים שמוקדש, מה שמזדמן, זה תחליף מקוון לקריאת ספרים פיזיים בשבילי.
כן משתדלת לקרא הכל, גם אם זה רפרוף ממש קלוש, כי מבחוץ אי אפשר לדעת תמיד כמה החומר בפנים שווה, לא תמיד המשוואה של כמות לייקים ועמודים = חומר שווה, היא נכונה.

ונהנית גם הרבה מהתגובות לקטעים הספרותיים כי בלי קשר לנושא הכתיבה, נהנית ללמד סוגי אנשים.

כשעולה משהו טוב, אם זה קצר, מיד, אם ארוך ורוצה כן לקרא את כולו מרפרפת ומשאירה לאח"כ.

וככלל - כמה יותר קצר, יותר קל ומאפשר קריאה עם שימת לב. ארוכים בד"כ לא מצליחה להגיע לסוף ברצף אלא בדילוגים.

ועדיפה עלי כתיבה טובה ומעטה אפילו בלי תוכן ממש מצדיק, מאשר תוכן טוב וכתיבה פחות.

מרים קרייטמן

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
האם אתם קוראים את כל התוכן בפורום?
את שאלה זו הראשונה הכנסתי לסקר שגם הצופים מוזמנים לענות עליו.

בהתחשב בזה שכיום רוב הפורום הוא חומר שיתופי (ופחות דיונים ועזרה מקצועית), אתם מלכתחילה באים כדי לקרוא חומרים ספרותיים? האם יש זמן מסוים ביום שמוקדש לזה, מתאים לקריאה ביישוב הדעת או לפי מה שמזדמן?

ג. כשעולה אשכול ובו סיפור של אחד הכותבים או הכותבות החביבים עליכם.
ויש בו יותר מאלף מילים.

עניתי שוב. תודה.
לי הייתה חסרה אופציה בסקר... :) קוראת דווקא את האשכולות שמעל שני עמודים...
שם אני יודעת שמחכים לי דיונים פוריים באמת, שמביאים תובנות חדשות ושיח מועיל. וזו גם התשובה לשיתופים הרבים- הם מביאים אותי להבנות חדשות ופותחים לי כיוונים חדשים בכתיבה ובחשיבה בכלל.
וזה באמת מה שגורם להיכנס לאשכולות- כשאני רואה אשכולות שהתפתחו ושווים דיון... ?(מה? מה הפסדתי? מה הספיקו פה בלעדיי..?)
וחומרים ספרותיים בשביל ההנאה- זה שומרת לקפה של הערב - (לתה..) אם מצליחה להתאפק עד אז. (יש כמה וכמה המשכים נהדרים, שמחכה להם ממש).
ומי צריך מרגלים, אם יש אופציה נהדרת של לעקוב אחרי הפורום ולקבל הודעה על נושא חדש?? וכשהנושא מעניין ונראה לי שווה ומחכים- מוסיפה גם עקוב אחרי הנושא, והכול בסדר. אלו המרגלים היעילים שלי.
דבר מוזר שמתרחש עם "עקוב אחרי" הוא- שהוא לא באמת שולח על כל הודעה. רק אם אני זמינה ופותחת מיד- אז אמשיך ואקבל הודעות עדכון. ברגע שלא פתחתי דרך ההודעה- הוא מפסיק לאותת על עדכונים נוספים. למה???

הגשש

משתמש מקצוען
באופן כללי זמני קצוב בפורום ואני שוהה בו בקמצנות. מה אני מספיק בזמן כזה? מסתבר שהכותרות הם אלו שעושות את העבודה, בדיוק כמו שמות הכותרים בחנות הספרים.

כותרת טובה תמשוך את סמן העכבר שלי לפתוח את האשכול ולהביט בו. וכן, אם יש יותר מכמה תגובות בשרשור, חזקה עלי שמדובר במשהו מעורר דיון (אא"כ הוא הועלה קרוב לזמן בו נכנסתי למקום).
בנוסף, ישנם כותבים מוכרים כמו @יואל ארלנגר או @עבדקן 2 שגורמים לי להביט במרכולתם גם אם אין כותרת מפוצצת (מה שלא קורה בד"כ) או דיון ארוך (וסליחה מכל מי שלא הזכרתי כאן).

כמו"כ, טקסטים ארוכים כאורך הגלות גורמים לי לרתיעה, אולם הם תלויים ועומדים בסגנון הכתיבה שלהם. ככל שהסגנון בתחילה קריא וקליל, כך יש סיכוי שאגיע לסופו.
לעומת זאת, טקסטים שנכתבים נטולי מטען אנטרים ראוי לשמו, יוצרים דחייה אינסטינקטיבית ולחיצה אינטראקטיבית על כתפור החזרה לרשימת האשכולות.

יחד עם זאת אני יכול לומר שדיונים מקצועיים ועניינים נקראים על ידי בשקיקה תוך השתדלות לא לפספס אות.

ובהקשר למעקב אחרי הפורום, אינני משתמש כלל באופציה הנ"ל. תיבת המייל שלי שבעה די והותר.

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עצם העיסוק בכתיבה ספרותית וקריאה, משפרים את התחום לרמה טובה יותר
ממילא כל [או לפחות רוב] העלאת חומר ספרותי או ביקורת עליו- היא תועלתית
אמנם לא תמיד הזמן מאפשר, ולכן אני בהתאם לכך מסננת ומעדיפה לקרא את מה שיביא לי יותר תועלת
אני משתמשת בסינון בכמה דרכים:
1. מתרשמת מהכותרת, היא בד"כ מספקת לי אינדיקציה טובה
2. בתוכן ארוך אני מרפרפת על חלקים ממנו או על רובו בכללות
3. אני מעדיפה קצר

משויטט

משתמש מקצוען
כותרת טובה תמשוך את סמן העכבר שלי לפתוח את האשכול ולהביט בו. וכן, אם יש יותר מכמה תגובות בשרשור, חזקה עלי שמדובר במשהו מעורר דיון (אא"כ הוא הועלה קרוב לזמן בו נכנסתי למקום).
בנוסף, ישנם כותבים מוכרים כמו @יואל ארלנגר או @עבדקן 2 שגורמים לי להביט במרכולתם גם אם אין כותרת מפוצצת (מה שלא קורה בד"כ) או דיון ארוך (וסליחה מכל מי שלא הזכרתי כאן).

כמו"כ, טקסטים ארוכים כאורך הגלות גורמים לי לרתיעה, אולם הם תלויים ועומדים בסגנון הכתיבה שלהם. ככל שהסגנון בתחילה קריא וקליל, כך יש סיכוי שאגיע לסופו.
לעומת זאת, טקסטים שנכתבים נטולי מטען אנטרים ראוי לשמו, יוצרים דחייה אינסטינקטיבית ולחיצה אינטראקטיבית על כתפור החזרה לרשימת האשכולות.
מה שהוא אמר

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הרצון לקרוא כמה שיותר, אין דבר לא ראוי לקריאה כאן!
עם זאת מה שהרצון חושק הזמן עושק, ולעיתים אוכל לא להכנס לפורום למשך שבועיים, כיוון שאם נכנסת ולו בקצה הצפורן חודרנית של הזרת של רגל שמאל... כבר קשה מאד לצאת!

מם יוד

משתמש פעיל
קוראת מפעם לפעם, בזמן מנוחה.
נהנית מחומרים קצרים, הכתובים בעברית מדוברת.
כל קטע שמתחיל בתיאורי רקע נמלצים יורד מהפרק
פעם היה לי זמן לקרוא כל דבר כתוב
ברבות השנים התרגלתי לקרוא בראשי תיבות
ורק אם ראשי התיבות מפתים ממש- אקרא לעומק.
1000 מילים בדרך כלל נפסלים.
יש עבודה, מה לעשות
והסבלנות, והריכוז- הם גם לא מה שהיו פעם.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
יש לי בעיה הפוכה. צריכה ללמוד לרפרף.
זוכרת את הפעם הראשונה (אומנם היתה מזמן) שהפסקתי ספר באמצע כי הוא היה ממש לא מעניין. זה היה הישג.
(מאז היו עוד כמה אבל בדר"כ אני מצליחה לזהות ספר טוב לפני הקריאה.)

מה גורם לכם להיכנס לפורום?
נכנסת לפורום לפי איך שמזדמן.
נחמד לי לקרוא גם סתם שיתופים כי גם הם מלמדים ועוד יותר מחכימה אם ישנן הערות בונות.

לא מזמן אכן חשבתי על כך שאם מישהו יצטרף לקהילה במטרה יחידה של למידה, הוא יזדקק לנפה טובה שתסנן תגובות..
מצד שני, חושבת שקשה מאוד לשים מחסומים לאנשי המילים ... זה פורץ כמעט מאליו.. אבל טוב מאוד שיש בקרה.

ג. בקשר לסיפורים ארוכים, אם אין לי זמן באותו זמן מזדמן, אני שומרת לקפה של הערב או למחרת או לימים שלאחר מכן..

תודה על הרצון לשפר!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שירים בכלל לא. (חוץ מפרשת השבוע בגלל ההברקות, וגם כי זה המנהל).

סיפורים ארוכים גם לא.
סיפורים קצרים גם לא.

דיונים משמימים בנושא כיצד משפיעות קרני השמש על קרני העז, גם לא.

אז מה נשאר?
לא יודע. אבל המציאות שתמיד יש מה לקרוא.

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
ממש לא.
התעניינות בחומר קריאה משובחת ומשופשפת כפי שהרבה מהניקים מציגים פה.

אני מחפש תוכן שאין ב"איש לרעהו" (עכה"כ למקום הנפלא הזה).
משהו מעבר לדיונים חינוכיים, פוליטיים, השקפתיים. אם יש שיר או קטע כתיבה בנושא, הוא יתקבל בברכה. אבל הדיונים? מיותרים לכאורה כאן.

אם כבר דיון, שיהיה דיון על עצם הספרות והכתיבה. אני מתמוגג עם כל דיון ספרותי (שלאחרונה לא כ"כ בנמצא). שואב מידע ומתעשר.

תלוי מי כתב...
בבקשה. אל תבקש להתעלם משיר מהולל על הפרשה, שהוא לרוב קצר וקולע.
וגם אם יש הרבה עבודה קשה לי להגיד בוודאות שאוכל להתאפק ולדחות פרק חדש ב"שרוליק הולמס".

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה גורם לכם להיכנס לפורום?
כשצריך ניקוי ראש אחרי יום עבודה.

אתם מלכתחילה באים כדי לקרוא חומרים ספרותיים? לפי מה שמזדמן?
בהחלט. לקרוא ולהתרשם מסגנונות כתיבה, להתקדם ולהשתפר בצעדי ענק, לקבל ולתת לייקים ותגובות מכל רחבי העולם, בקיצור לשחק בנדמה לי, כשעייפים מלעשות את מה שחשוב באמת...

כשעולה אשכול ובו סיפור של אחד הכותבים או הכותבות החביבים עליכם. ויש בו יותר מאלף מילים אתם עוצרים הכול וקוראים מיד?
"אוי ויי! חס וחלילה! מה זה פה? מינימום כבוד לאנשים בוגרים ואינטליגנטים, בעלי משמעת עצמית, מבחינים בין עיקר וטפל, ועם סולם עדיפויות מאוזן.";)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה