בקשה סקר, האם הייתם קונים פלטה חשמלית לשבת, שמותר לחמם עליה נוזלים?

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כפי שכבר כתב @פינחס רוזנצוויג אם הבנתי אותו נכון, הפלטה לא תהיה אפקטיבית כלל לחימום מאכלים קרים.
לחמם מאכל מטמפרטורת 4 מעלות -מקרר לחום נעים חייבים בוסט של חום גבוה הרבה מעבר ליד סולדת, אחרת יקח לזה שנות דור... צאו ונסו לחמם אוכל קר על פלטה רגילה שיש לכם בבית.
אז זה טוב רק לשמירת.חום מינימלי לטווח הארוך, הבעיה ששם שוכנים החיידקים, ו @חיים דוביד אתה טועה בנוגע לחיידקים, הם לא מתים בבישול וזהו, הם בהחלט מתפתחים מחדש באוכל מבושל שלא מקורר היטב.
לכן ההמלצה היא כמה שקרוב לבישול לקרר או להקפיא את האוכל.
בקיצור, לדעתי הפלטה הזו לא תועלתית לשום מצב.
אני מבשלת אורז ודגים על הפלטה בחגים. בוודאי שסירים קרים עם מגבת מעל מתחממים עד רתיחה אחרי שעתיים. נכון שסיר 9 ליטר מרק לא ירתח כל כך מהר

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אני הייתי מקטלגת פלטה כזו בקטגוריה של מכשירי הפנקייק/בלינצעס/וופל בלגי.
אפשר בלעדיו ומשדרג איתו.

אבל לפני הכל חובה שיהיה כשרות מוכרת ומקובלת ואישור משרד הבריאות.

נערך לאחרונה ב:

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לדעתי זה רעיון גאוני. יפתור לי הרבה בעיות בשבת. וכמובן אני קונה. [כל עוד ואני אוכל קבוע בסטקיות, וטוחן בצק עלים במאפיות, לא מצליח להפחיד אותי החיידקים שדיברו עליהם כאן].

העלו כאן כמה בעיות.

א. קשה לאנשים לשלם על עוד מוצר.
ב. יתפוס מקום.
ג. עוד צריכת חשמל, לבעלי הגנרטור.
ד. יכול להביא לידי מכשול, אם זה ייראה כפלטה רגילה.

הפתרון לכל זה הוא, שהפלטה תהיה חצויה לשניים, חצי יהיה רותח לסירים שצריכים חום חזק, וחצי לא רותח אלא רק חמים, ויהיה סימון באמצע מה רותח ומה רק חמים.

[B]כהן צדק[/B] כבר כתב את זה מקודם, אלא שהוא כתב שייצטרכו שני גופי חימום, וזה ייקר את העלות. אני לא בטוח שצריך עוד גוף חימום, עם תכנון נכון, אפשר לעשות שהגוף חימום [שמונח מתחת לחצי הרותח] ישפיע גם על החלק השני.

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
א. קשה לאנשים לשלם על עוד מוצר.
ב. יתפוס מקום.
ג. עוד צריכת חשמל, לבעלי הגנרטור.
ד. יכול להביא לידי מכשול, אם זה ייראה כפלטה רגילה.

א. אין לי פתרון למי שלא רוצה לקנות עוד מוצר. צר לי.
ב. מדובר במוצר קטן יחסית, לא צריכים גודל של פלטה רגילה [וגם אין בעיה לעשות הרבה דברים מעליו, זה לא רותח..., במקום להניח את הסירים על השיש, יניחו על זה...]
ג. יש לו צריכת חשמל מאוד נמוכה, אני שוקל אפשרות שהוא יהיה על בטריה נפרדת, ואז יהיה מותר אפילו לטלטל אותו בשבת, כי לא יהיה לו שום דין מוקצה.
ד. ח''ו, בעז''ה הוא לחלוטין לא ייראה כמו פלטה רגילה, אני עוד לא יודע איך, אולי עגול, אולי משולש, אולי מוארך, אולי בכלל בצבע ירוק/אדום/סגול/כחול וכו'.

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
א. אין לי פתרון למי שלא רוצה לקנות עוד מוצר. צר לי.
ב. מדובר במוצר קטן יחסית, לא צריכים גודל של פלטה רגילה [וגם אין בעיה לעשות הרבה דברים מעליו, זה לא רותח..., במקום להניח את הסירים על השיש, יניחו על זה...]
ג. יש לו צריכת חשמל מאוד נמוכה, אני שוקל אפשרות שהוא יהיה על בטריה נפרדת, ואז יהיה מותר אפילו לטלטל אותו בשבת, כי לא יהיה לו שום דין מוקצה.
ד. ח''ו, בעז''ה הוא לחלוטין לא ייראה כמו פלטה רגילה, אני עוד לא יודע איך, אולי עגול, אולי משולש, אולי מוארך, אולי בכלל בצבע ירוק/אדום/סגול/כחול וכו'.
אני מבין שאתה לא מתלהב מהרעיון שכתבתי, לעשות את הכל בפלטה אחת. למה?

חיים דוביד

משתמש סופר מקצוען
זה לא שאני לא מתלהב, זה קצת בעייתי, דננו על זה הרבה
אולי באמת יהיה גם וריאציה כזו.

לא בטוח שזה מייקר משמעותית, אבל לגופו של נושא, מסתמא כן חייבים גוף חימום אחר, אחרת אין דרך לווסת את החום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה