דרוש מידע סקר - האם אתם או הסובבים אתכם היו בחרדה מהמצב בארץ?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
סקר - האם אתם או הסובבים אותכם היו בחרדה/עצבים/מתח מהמצב בארץ?
המדינה מתפרקת, כאוס, בלאגן חוסר שליטה. אין לנו יכולת לעשות כלום.

אני לא מעוניין כרגע להיכנס לנושא הפוליטי כלל
אלא לתחושות של הציבור. האם הציבור הרגיש מתח וחרדה משלשום בלילה ועד אתמול בערב?

ואני לא מחפש את העצה של להפסיק לשמוע חדשות.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אממ ממש לא חרדה ומתח
סתם תתחושה מעצבנת על המצב הדפוק הזה במיוחד שיש לי כל מיני השגות למה זה התחיל שמרגיזות אותי
לדוגמא: למה אמרו להוציא כסף מהארץ? כי ידעו שהבנקים בחו"ל הולכים לקרוס ורצו לדחות את זה כמה שיותר עם הכנסת מזומנים. ויש עוד דוגמאות

דיני

משתמש מקצוען
אז כנראה שרק אני הייתי בחרדה ובמתח
אתה ממש לא היחיד, תהיה רגוע. מכירה עוד כמה וכמה שהפסיקו לצרוך חדשות בתקופה האחרונה מרוב שזה עשה להם לא טוב, אבל גם המעט מציף חרדות.

זו שאלה מאד טובה, ואני אשמח אם אנשים מהתחום יתנו כאן מהידע שלהם -

למה חלק מהאנשים מגיבים בחרדה וחלק באדישות/קור רוח כלפי אותה סיטואציה?
איך מפתחים חוסן נפשי?

כדי להתמודד בינתיים, מאד עוזר להשיח את הלב מול נפש קרובה.
הכי גרוע להדחיק את הפחד בלב ולא לדבר עליו, אז הוא נהיה "מפלצת"..
לדבר / להעלות על הכתב / להרהר בלי להדחיק, להקיף את התרחישים הרעים מכל הכיוונים - השד נהיה פחות גרוע.

כמובן גם האמונה מאד מפחיתה חרדות - יש לנו אבא ששומר עלינו ומנווט את ההסטוריה של העולם.
גם אם אנחנו חיים בתקופה קשה (וביננו - היו לעם ישראל תקופות קשות פי כמה וכמה!!!!!!), עם ישראל חי, ונצח ישראל לא ישקר. אנחנו מובטחים שגם הצאצאים שלנו והצאצאים שלהם וצאצאיהם - תמיד יהיה מי שישמור כאן על התורה ויקיים אותה, כי לא תשכח מפי זרעו.

נערך לאחרונה ב:

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אני לא חשתי מתח או חרדה. לא הרגשתי כ"כ קשורה למה שקורה, אולי בגלל שאני גרה בפריפריה וההפגנות לא באיזור שלי. (כן ראיתי הפגנה אחת בכיכר לא רחוק מהבית לי...נראה לי שספרתי עשרה אנשים אאל"ט. לא הרגשתי חרדה, אולי קצת שעשוע.)

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אני לא חשתי מתח או חרדה. לא הרגשתי כ"כ קשורה למה שקורה, אולי בגלל שאני גרה בפריפריה וההפגנות לא באיזור שלי. (כן ראיתי הפגנה אחת בכיכר לא רחוק מהבית לי...נראה לי שספרתי עשרה אנשים אאל"ט. לא הרגשתי חרדה, אולי קצת שעשוע.)
אולי זה חלק מהעניין
אני גם גרה בפריפריה ו85 העיר שלי תומכים ברפורמה אם לא יותר.
אז אם נתלו שלטים שקשורים לפוליטיקה- הם היו בעדה ולא נגדה, וכמובן שהוציאו אוטובוסים מהעיר שלי להפגנה אתמול והבנתי שהלכו אליה לא מעט. לעומת ההפגנה של השמאל בעיר היו בה אולי 5 אנשים בהגזמה.
אז התחושה שלי היא שכולם תומכים ברפורמה ורק מיעוט קטנטן ותל אביבי חושב אחרת.

גברת חוקרת

משתמש פעיל
אני הרגשתי חרדה. לגמרי.
אני מאוד אוהבת פוליטיקה, ובימים האחרונים עשיתי טעות והקשבתי לחדשות, והרסתי לעצי את כל המצב רוח. הרגשה קשה ברמה של מועקה פיזית בלב.
אני באמת דואגת לגבי הסיכוי שלנו לחיות פה על פי הערכים שלנו.

נערך לאחרונה ב:

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חרדה אולי זו מילה גדולה ורחבה מאוד
אכן בהחלט תחושה של חוסר ודאות, והבנה סופית שאכן הפתק של הימין שווה חצי מפתק של שמאל - כל זמן שמנגנוני המדינה על כל אגפיים לא ישתנו. (מה שלא נראה בעתיד הנראה לעין).
זה שכל העסקים שובתים, קניונים, שדה התעופה, רשויות מקומיות ועוד - עלול לגרום לכאוס כלכלי גדול, גם בעתיד הקרוב וגם בעתיד הרחוק.
כמו שאמרו הם באמת באו לשרוף את המעודון

דיני

משתמש מקצוען
אני הרגשתי חרדה. לגמרי.
אני מאוד אוהבת פוליטיקה, ובימים האחרונים עשיתי טעות והקשבתי לחדשות, והרסתי לעצי את כל המצב רוח.
אני באמת דואגת לגבי הסיכוי שלנו לחיות פה על פי הערכים שלנו.
מה שהשתנה בימים האחרונים הוא לא המציאות - אלא רק תפיסת המציאות.

עד החודשים האחרונים היתה אשליה כאילו הימין מנצח בבחירות וזה שווה משהו.
הימים האחרונים הוכיחו מעל לכל ספק מי באמת שולט פה במדינה ובאיזו דמוקרטיה מהוללת אנחנו חיים.

האמת היא, שעדיף לחיות בהתפכחות כואבת מאשר באשליות מתוקות
ההתפכחות של הימין, ככל שהיא כואבת, היא המפתח לשינוי
היא המחט שמחודרת לבועת מוגלה

עכשיו, לאט לאט ובחוכמה, ולא בראש בקיר, צריך לנצל את מרחב התמרון שעוד קיים.
להחליש מכוחה של ההסתדרות, להוריד גיל פרישה שופטים ל-67
יש עוד מה לעשות, לא אלמן ישראל.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
מה שהשתנה בימים האחרונים הוא לא המציאות - אלא רק תפיסת המציאות.

עד החודשים האחרונים היתה אשליה כאילו הימין מנצח בבחירות וזה שווה משהו.
הימים האחרונים הוכיחו מעל לכל ספק מי באמת שולט פה במדינה ובאיזו דמוקרטיה מהוללת אנחנו חיים.

האמת היא, שעדיף לחיות בהתפכחות כואבת מאשר באשליות מתוקות
ההתפכחות של הימין, ככל שהיא כואבת, היא המפתח לשינוי
היא המחט שמחודרת לבועת מוגלה

עכשיו, לאט לאט ובחוכמה, ולא בראש בקיר, צריך לנצל את מרחב התמרון שעוד קיים.
להחליש מכוחה של ההסתדרות, להוריד גיל פרישה שופטים ל-67
יש עוד מה לעשות, לא אלמן ישראל.
דווקא יש משהו מעודד במצב, ההבנה שהדמוגרפיה היא הקובעת בסופו של דבר והמצב לא ימשך לנצח.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אני הייתי חרד מכמה דברים
1. אין לי ולדורשי שלומי שום שליטה
2. אפליה משוועת לשמים בין ציבור א לציבור ב.
3. ראיתי ניידת משטרה ואמרתי לעצמי בקצב הזה עוד יומיים, אין משטרה, ומי יעזור לי אם יקרה חלילה משהו
4. אין צבא , אני גר במודיעין עילית מה יקרה אם ערבי באיזור יחליט לעשות משהו?
5. חוסמים כבישים ותעשייה שובתת איך תיהיה אספקה, איך יגיעו דברים אלינו.

ואגב בדיוק הייתי בצומת שילת בזמן ההפגנה וראיתי שהמשטרה לא עושה כלום, ושמעתי בתקשורת שהיא לא מתכננת לעשות ורק לעצור את מי שיפגע במפגינים. עיצבן אותי ברמות.

כל זה היה יכול לקרות ורק בגלל שעצרו כרגע אז זה לא קורה.

גברת חוקרת

משתמש פעיל
אם נתניהו לא היה עוצר את החקיקה אתמול
זה היה נגמר רע מאוד...
אבל איך הגענו למצב שהוא היה צריך לעצור את החקיקה?
איך זה שנתנו למיעוט אנרכיסטי לקבוע את המדיניות עבור ממשלה שנבחרה על ידי רוב ימני?
איך אני יכולה להיות בטוחה שהאינטרסים שלי ייוצגו ויהיה להם ביטוי? שהדברים שחשובים לי ייקרו?
הצבעה בבחירות כבר לא מספיקה, זה הוכח מעל לכל ספק...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה