סקר- באיזו יד אתם מציירים?

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י zoom;916129:
אני שמאלית (לא למדתי ציור אפ'פם אבל אני יודעת ואוהבת לצייר)
יש הטוענים שגם התחום הגרפי והאומני נובע מה"שמאליות" - מהאונה השמאלית המפותחת יותר במח.

האונות במח, הולכות הפוך ממה שאת
אם את שמאלית, האונה הימנית חזקה אצלך, וכן אצל הימנים האונה השמאלית חזקה יותר.
אצל רב בני האדם האונה השמאלית חזקה יותר.
האונה הימנית מספרים עליה את ההלל כמוכשרת יותר.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חננוש;916223:
האונה הימנית מספרים עליה את ההלל כמוכשרת יותר.

הימניים, כלומר- אלו שהאונה השמאלית שלהם מפותחת, מוכשרים בתחומים ריאליים. מתמטיקה, שפות וכד'. לכן לא נכון לומר על האונה הימנית שהיא מוכשרת יותר אלא שבתחומים מסוימים היא חזקה יותר.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
בפעם האחרונה שבדקתי היתי ימני...
אחי הבכור כותב ומצייר בשתי הידיים, הוא גם יכול לכתוב בשתי הידיים בו זמנית!! מגניב ביותר אם תשאלו אותי..

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ימנית,
אבל היתה לי חברה שפשוט הציור זרם לה מהאצבעות -שמאלית.

bekki

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yoyoBL;916240:
בפעם האחרונה שבדקתי היתי ימני...
אחי הבכור כותב ומצייר בשתי הידיים, הוא גם יכול לכתוב בשתי הידיים בו זמנית!! מגניב ביותר אם תשאלו אותי..

גם תשובה פשוטה כזו,היא אצלך - קומיקס...:)
ההוא שמצייר בשתי ידיים בו זמנית? דחוף נוירולוג...:eek:

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י yoyoBL;916240:

באיזה יד הוא מניח תפילין?

אני ימנית. למדתי אצל מורה מוכשרת מאוד- שמאלית.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י daniella f;916092:
לאחרונה ראיתי כמה ציירים מאוד מוכשרים מציירים ביד שמאל, אומרים ששמאליים יצירתיים יותר אז עניין אותי לדעת אם אכן יש כאן אחוז גבוה יחסית של שמאליים. (ע"פ ויקיפדיה אחוז השמאליים באוכלוסיה הוא 10%-14%)

גם מורים מוכשרים
יש לא מעט שמאליים

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אף אנוכי מממשלת הימין.
בקורס שחוויתי יחד עם עוד כמה מהפורום פה, התבקשנו לצייר ביד ה'חלשה' (שמאל, אצלי)
וההתנסות היתה ממש מענינת ומפתיעה לטובה.
מצורף, וקחו בחשבון שזה עוד בעמידה, עם פחם!
(צירנו חמודה אחת שעמדה שם, נכון רואים שכבר נמאס לה?)
אז אולי אני שמאלית לא מודעת?
התחלתי לפקפק ברמת היצירתיות שלי עקב אשכול זה...:):):)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ימנית (מציירת, אבל לא ציירת)
אבל אחי מוכשר בסדר גודל- שמאלי

beni1

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני ימני - אבל אני גם כהן - כך שמזל שאני ימני! :)

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ימנית!
אבל בעלי שמאלי והוא מוכשר ב"ה (: וגם גרפיקאי ומעצב אתרים....ויש לו דווקא בקטע הטכני הרבה הרבה יותר ממני...

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עזבו אתכם

ימני שמאלי זה לא משנה. הכל תלוי ברצון ובמסירות ובאהבה לתחום וכמובן סייעתה דשמיא

אני לא רואה הבדל גדול

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה