דרוש מידע ספרים תיעודיים על השואה - שיתוף מידע

~מירי לוריא ~

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
לידינגה- סיפור של הבית לילדות ונערות אחרי השואה. קצת מפחיד כי מבינים מה הן עברו, אבל לא גרוע כמו ספרים על המחנות וכדו'
יודעת איפה אפשר להשיג אותו? מחפשת כבר הרבה זמן

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
מה זה מביא לקרוא כל הספרים הקדושים האילו, אנו כל כך דור חלש, זה לא מביא שמחה וכדו'

אולי אני טועה

אני מדבר רק מה שזה עשה לי לא טוב על הלב לא אוכל לפרט,

בוודאי שצריכים לזכור אבל לילך ולחפש ספרים שמדברים על זה

ובכל אופני המיתות ושריפות בשביל מה???

אבל בוודאי שצריכים דעת תורה על זה

תנסי לדמיין אצלכם משפחה יהודית טהורה, אבא, אמא, שבע ילדים טהורים, חן יהודי נסוך על פניהם.
משפחה מלא שמחת החיים, הרבה נחת יהודי, הרבה שאיפות גדולות.
יום אחד באים קלגסים אכזרים, מרעיבים את המשפחה לכמה חדשים בלי לתת להם אף פירור לחם, כמה עלדים מתים מרעב לעיני הוריהם.
אחר כך באים הקלגסים, שוחטים את הילדים לעיני ההורים, הילדים בוכים להוריהם שיצילו אותם, ואין לאל ידם להושיעם, ואחר כך הם שורפים את ההורים.
אז זה באמת קרה בעבר הלא רחוק, לא למשפחה אחת, ולא לשנים, אלא לרבבות משפחות כאלו.

תנסי לדמיין יהודי, כמוני, כמוך, עם אבא, אמא, ילדים, חברים, החיים לפניו עם תקוות גדולות.
הקלגסים לוקחים אותו כמו כלב, מעמיסים אותו על קרון של בהמות בדוחס רב עם אלפי יהודים כמו סרדינים, ואחר כך משעבדים אותו בעבודות פרך לשש שנים, בלי ביגוד מתאים, בלי אוכל, ביחס אכזרי, ואחר כך הורגים אותו.
גם זה לא קרה רק ליהודי אחד, גם לא לשנים, וגם לא לארבעים וחמש, שש מיליון הוא המספר, שש מיליון! זה מספר שאי אפשר בכלל לדמיין.

מרוב שגדלנו על השואה, אנחנו לא עוצרים לרגע לחשוב מה באמת קרה, את הרוע, את הרשע, זה למטה מתפיסת אנוש.
אבל חשוב שלכה"פ נקרא על זה, שנדע לפחות שאנחנו לא תופסים מה קרה שם.

-משתמש

משתמש צעיר
מה זה מביא לקרוא כל הספרים הקדושים האילו, אנו כל כך דור חלש, זה לא מביא שמחה וכדו'

אולי אני טועה

אני מדבר רק מה שזה עשה לי לא טוב על הלב לא אוכל לפרט,

בוודאי שצריכים לזכור אבל לילך ולחפש ספרים שמדברים על זה

ובכל אופני המיתות ושריפות בשביל מה???
אותי זה מנחם לגבי דברים שקורים לי,
(אולי זו נחמת שוטים...)

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בכף הקלע - ספר קשה נורא ומתסכל, כ"כ הרבה הזהירו את יהודי הונגריה שהשואה בדרך אבל עצימת עינייהם היתה דבר שמיימי.

שאגת מעונה - ספר למזוכיסטים (מכירה אישית את משפחת מארוקו המיוחדת) מי שרוצה לדעת איך מטבילים בן אדם בגיהינום 100 פעמים וכל פעם הקב"ה מציל אותו.
לאיזה גילאים זה מתאים?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נראה שלא הזכירו את ספרו של ר' שמעון הוברבנד (כמדומני שמו "קידוש השם"), נכתב תוך כדי המאורעות, המחבר עצמו לא שרד את השואה, את כתביו נשמרו (הוא היה פעיל כל התקופה בשימור ספרים וכתבי יד).
מתאים לגברים בוגרים, לא שהתיאורים שם רחוקים מהמציאות, אלא שנכנס להווי הקהילות וכו' (חלקם נראים כאילו לקוחים מההווי העכשווי..), דברים שמעניינים בד"כ גברים.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לאיזה גילאים זה מתאים?
לא הייתי ממליצה לנוער המפונק של היום, יותר מתאים לבוגרים.
אני קראתי אותם כבר בגיל 14,(אבל הייתי תולעת ספרים וספרי שואה) אבל כשקראתי אותם שוב בגיל 30 זה קיבלתי מבט אחר לחלוטין.

נפש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יש ספר מדהים (הכי מכל מה שקראתי, וקראתי הרבה!) קוראים לו 'חוטים של אש', תיעוד של מי שהיתה נערה בשנות השואה, מתואר הסבל הנורא אך מלווה בהסתכלות מאד אמונית. למדתי ממנו הרבה.

03676

משתמש רשום
בקו יזכרם ישנם המון סיפורים ערוכים בצורה מופלאה!!
ממליץ מאד על שלוחה שלוש
לבעלי לב חזק
כמוכ במספר 3 ושוב 3 מספר שש ישנו סיפור חזק ללא תיאור זוועתיים במיוחד

אבישלום

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
יש בקול הלשון סידרה חדשה של הרב נוייגרשל של למעלה ממאה פרקים לצפיה או להאזנה, מומלץ

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שאגת מעונה - ספר למזוכיסטים (מכירה אישית את משפחת מארוקו המיוחדת) מי שרוצה לדעת איך מטבילים בן אדם בגיהינום 100 פעמים וכל פעם הקב"ה מציל אותו.
קישור לקנייה:

לוצקי

משתמש חדש
מישהו יודע היכן אפשר להשיג את הדיסק און קי החדש "ואספר מעשי י-ה" שנמכר ביריד המבשר על כל מה שעבר על השפע חיים זצ"ל בשואה?

בץ.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
גם בגוגל לא מצאתי

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה הספר הכי מזעזע שקראתם על השואה, והוא לא נטו מידע, אלא עלילה ממש.
אשמח לכל המלצה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה