ירושלמים 2

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כתבתי קטע על המכירות של הספר שלי, שמה את זה בספוילר.
חשוב לי לציין שגם אם הקטע מעט מעורר רחמים, הרי שהוא לא נועד לעורר רחמים
אלא אני מפרסמת אותו כדי לתת חיזוק לכותבים כמוני.
אני מעודדת את עצמי שאולי התוכן של הספר כל כך עוצמתי ולכן יש מניעות,
אולי הציבור עדיין לא מוכן לאמירות ולמסרים שיש בו.
וכן, אני שמחה שהמסרים לא עוברים בקלות, כי גם אני עבדתי קשה להשיג את האמירות בספר.
ביומיום אני שוכחת את הספר, אני לא סביב המכירות שלו בתסכול,
רק שבאמת חבל לי על תוכן כל כך מועיל שלא מגיע לציבור.
הכל לטובה!

'הספר שלי לא נמכר, ואף אחד לא מתעניין בו'..
זו התחושה שהציפה אותי מאז שהספר סדר הפוך יצא לאור.

במספרים:
בערך קצת יותר מעשר אנשים רכשו אותו מודפס.
בדיגיטלי- הרבה יותר, אבל לא בטוחה שקראו אותו, כי אין תגובות.

כתבתי את הספר מתוך כוונה טובה לקדם את העולם, מי שקרא - דווקא שיבח את הספר.

וזהו...

איך אני מרגישה עם זה?

שמחה, כי זו הזדמנות להתגבר על היצר והאגו ששואפים לשלוט על העולם.
מאוכזבת, כי אנשים יכולים לקרוא ולקבל תובנות. סך הכל הספר נכתב עם חזון.

חיפשתי בתנ"ך מקבילה להתמודדות הזו בה: כתבתי ספר מדהים ואף אחד לא מתעניין.
ומצאתי את הסיפור של קין והבל.

המשל:
הבל וקין שניהם השקיעו והביאו מנחה/קרבן.
נמשל:
כתיבת ספר היא כמו קרבן.
המשל:
המנחה של הבל התקבלה על ידי בורא עולם. של קין - לא.
הנמשל:
העולם - זה בבחינת בורא עולם. כי העולם והמציאות מבטאים את רצונו.
המשל:
הקרבן של הבל התקבל - של קין לא.
הנמשל: הספרים של כותבים מקבילים נמכרים, זוכים לתשומת לב.
המנחה שלי - לא.

קין כעס(?)התאכזב(?) - הסוגריים הם כי לא ברור לי מה הרגש שקדם לכאוס שהוביל להריגת הבל.
אולי הוא חש לא שווה, אולי הוא שנא את עצמו, אולי היתה לו תחושה מאוד חזקה של דחיה.

וואו!

אני מנסה לבחון מה אני מרגישה:
חושבת שהתהליך שעברתי הוביל אותי לסקרנות, מודעות, שעשוע, תחושת רווחה שהספר לא נמכר(!) לצד אכזבה ורצון עז שאולי הספר כן יתקבל וישפיע.

אני מבינה שיש כמוני סופרים רבים.
אנשים שהשקיעו ומשקיעים והספר שלהם לא מתקבל באהדה.
ואני מתבוננת ורוצה לומר לקין, מהתנ"ך, וגם לי ולכל אותם כוחות בבריאה שלא מתקבלת מנחתם:
תדעו, שזה בסדר.
אף אחד לא דוחה אתכם.
העולם לא בנוי על רע, והכל לטובתכם.

סך הכל - יש אנשים שהתקבלה מנחתם וקינאו בהם.
יש אנשים שהתקבלה מנחתם והם לא נהנו כי האגו שלהם רצה עוד ועוד, ולא הסתפק במועט.
ויש אנשים שהתקבלה מנחתם והם דווקא שמחו והמשיכו הלאה, לאתגר הבא.
והרי נאמר " איזהו עשיר השמח בחלקו".
בנוסף, יתכן שהעובדה שלא התקבלה מנחתכם/תנו תביא אותכם /תנו למקום אחר, טוב יותר, כזה שלא חלמתם/נו לקבל.
כי בחיסרון יש גם יתרון.
הכנעה, זה שם הסיפור.
זה שם הסיפוק.
להכנע למציאות ולפרש אותה לטובה.
כי כן, הכל לטובה.
להכנע למציאות ובה בעת לחפש דרך סבירה להגיע לשינוי, להתקדמות, לקיבול המנחה.
כי כן, הדרך וגם התוצאה
הן הכל לטובה.
הדרך שוות ערך לתוצאה, ומה שחשוב זה לחיות בטוב, ביציבות.
מתוך תקווה ואהבה גדולה לעולם כולו וליצירתיות שיש ביצירה ובאומנות.
זה מאד מרגש הספוילר שלך
עם כזו כנות עוד תגיעי רחוק!

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
אם את מרגישה שזה ספר שיועיל לאנשים ויש לו מה לתת, מאוד כדאי לך לטפל ברצינות בנושא של ההפצה, ולא
להפיץ לבד. ולו רק בגלל הקושי להוציא את עצמך לאור...שזה בהחלט קורה.
לא קראתי את הספר, אך אני בטוחה שיש לו מה לתת!
אולי תצליחי למצוא הפצה אחרת, לא זו שלא הסתדרתם.
הפצה טובה זה לא דבר שאפשר לוותר עליו. הרבה אנשים שעוברים את כל השלבים של 'הולדת' ספר, מקבלים בהתרגשות והודיה את הספרים הטריים מהדפוס, הגשמת חלום, אחרי תהליך ממושך ולא פשוט - ואז נתקעים בשלב של ההפצה.
יכולים להיות ספרים מצוינים, שלא מגיעים כמעט לציבור - בגלל שאין הפצה טובה.
מאחלת לך המון הצלחה!
תודה על האכפתיות!
משום מה, כולם דחו את ההפצה של הספר, הכל משמים.
כרגע מצאתי הפצה מסוימת למגזר ספציפי מאוד, חבל שהספר לא מגיע לציבור שמחכה לספרים כאלה...
מאמינה שדווקא בציבור שלנו הוא היה מתקבל יפה. זה ספר חמוד מאוד.
קוראי בטא שיבחו את הספר.

הספר מעשיר את הקוראים, כתוב בסגנון ייחודי- עם הומור מסוים. ממש כיף לקרוא אותו.
לפעמים כשיוצא לי לקרוא אפילו רק כמה מילים אקראיות, אני מבינה איזה ספר מצחיק ומיוחד... ב"ה.
(אולי זה הומור שרק אני מבינה... מי יודע?...)

דוגמה מהספר:
"אני רוצה שתכירי את החתן המיועד שהבאתי. הוא בחור טוב וצדיק, ירא שמים ובעל מידות טובות". האם בנימין אבני קורץ לכיוונו? ניצן לא היה בטוח.
"אני לא צדיק", הוא חש צורך להפסיק את הקרקס.
"נו, טוב.. ככל שאתה יותר צדיק, אתה מתחיל להבין מה זה 'צדיק' ומתנגד להגדרה הזו", אמרה הסבתא בקול נינוח, "אני שמחה שהבאת לי לראות את החתן לפני הפגישה, אשמח להכיר אותו קצת יותר. אני מחליטה עם מי הנכדים שלי יקימו בית", אמרה בחיוך נחמד שעמד בסתירה מוחלטת לסיפורים שהסתובבו סביבה.
"בשמחה! את יכולה להתרשם. אני מוכן להתחייב שהוא מתאים ליעלי!" אמר בנימין בבטחון.
על השלחן היה מונח פנקס רחב. הסבתא פתחה אותו ובחנה את החתן הנבוך."מה שמך ושם הוריך?" שאלה.
ניצן פתח את פיו לענות, אך בנימין אבני ענה במקומו, "קוראים לו יונתן, וההורים שלו הם מרדכי והדסה".
"נחמד מאוד, מרדכי והדסה. יש לאחד מהם שם נוסף?" הסבתא רשמה את המידע בכתב איטי ומסודר.
"לא".
במשך מספר דקות שקעה הסבתא באותיות וברישומים, ואז נשאה את עיניה. "יש התאמה מסויימת", אמרה, "אבל עדיף שיונתן יוסיף שם נוסף. אבדוק תוספת של איזה שם יצור התאמה טובה יותר", הוסיפה.
לפתע נעצרה לרגע ושאלה: "אגב, מדוע אין לך מגבעת?"
שוב היה זה בנימין שענה במקומו, "הוא גומל חסדים, תרם את המגבעת לבחור שאין לו כסף עבור זה. המחיר של הכובעים יקר מאוד, ואתם זוכים בחתן שהוא גדול במידות טובות".
סבתא מאטל סגרה את הפנקס והיישירה מבט לעבר ניצן, "אני רוצה לשמוע אותך. דבר, בבקשה, ספר לי איפה אתה גר", אמרה. במשך השעה הבאה היה ניצן נתון לשאלות רבות, הוא השתדל לענות עליהן ככל יכולתו. בנימין אבני ענה את מרבית התשובות, וניצן חש שהשיח הנמצאת בידיים טובות. הוא העיף מידי פעם מבט אל הכיבוד העשיר המונח על השולחן.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
@ א.פרי בהצלחה
שאלות תם של אחת שאוהבת לקרא אבל ממש לא מבינה בעולם הספרות התורני וכלליו.
מה זה ספרות פוליטית?
האם הספר שלך התפרסם בהמשכים?
נראה לי שזו אחת הדרכים להגיע לצבור..
הספריות החרדיות קונות הרבה - יש דרך להגיע אליהם?
לגבי ספרות פוליטית... אולי כתבו את ההגדרה בגלל תיאור הספר
בו כתוב המתח בין ראש הממשלה ובתי המשפט.
הסיפור לא התפרסם בהמשכים,
ואין לי דרך להגיע לספריות כולן (שלחתי למספר ספריות).

סדר הפוך מביא עלילת מתח עם אמירות אקטואליות.
הספר הוא יצירת מופת רב מימדית. יש בו עלילה מורכבת ובה בעת פשוטה.
בספר –
ארגון שחרור עולמי רוצה להוביל את המדינה לאנרכיה.
מילאן בלאץ הוא מנהיג ארגון שחרור עולמי, הוא מגיע מקובה, שם יש שלטון קומוניסטי, שואף להביא בשורת חופש לכל העולם.
בגלל שהסופר רינגו סמית', הסופר הקנדי, מביע עניין בישראל, הוא מחליט להתחיל את המהפך העולמי המתוכנן דווקא בישראל.
לסופר הקנדי רינגו סמית יש קשרים רבים וידידים רבים, ביניהם שוקי מלכה, חרדי, תושב ירושלים, בעל עבר מורכב שגרם לו לרצות לשנות את העולם. (הסיפור שלו כתוב בספר "הצעה לסדר" 1)
שוקי מלכה מסייע לרינגו סמית' בכל מה שירצה.
פרופסור מייקל הוא חתנו של רגב ליטמן, מנכ"ל חברת אנטנות. רגב ליטמן מאמין בתאוריה של הוגה הדעות מימי הביניים: הוגו כריס פוטוס,
פוטוס הוא אסטרולוג שכתב ספר פופולארי בו הביא תחזיות שבשנה מסוימת יבוא יום בו תהיה מלחמה בין הטובים לרעים, הרעים הם דרקוניליאנים, אנשי דרקון, המלחמה תהיה ביום בו מנהיג צעיר יתחתן בתאריך מסוים עם כלה ילידת ירושלים, שיש לה יחוס של ארבעה דורות בירושלים.
רגב חבר באגודת ההוגו כריסיאנים, ופוחד מהדרקוניליאנים. הסופר רינגו סמית מנהיג את אגודת ההוגו כריסיאנים (מאמיני הוגו כריס פוטוס) יחד עם אנשים משפיענים נוספים ברחבי העולם, ביניהם מארק שטיין.
רגב מחליט למנות מנהיג כזה ולסדר לו שידוך מתאים, לכן הוא מצטרף לארגון שחרור עולמי, מתוך מטרה להציל את העולם על ידי שיביא להם הצעה למנות מנהיג אחראי על האנרכיה, ולהקפיד שיהיה זה מנהיג צעיר רווק, בהתאם לתחזיות של הוגו כריס פוטוס.
יש שני מועמדים: אחד מהם הוא נתנאל הלל, צעיר חרדי, מתמודד נפש, בחור שעובד בכנסת בתור עוזר של חבר הכנסת צביאלי.
נתנאל הלל עצמו מחפש שידוך ומרגיש שאין לו סיכוי למצוא שידוך מתאים, בה בעת שארגון של הוגו כריס פוטוס, ממנה את מייקל כשליח למצוא לו שידוך.
מנגד, מארק שטיין לא מעוניין שנתנאל הלל יהיה המנהיג שילחם באנשי הדרקון.
הוא חפץ להכניס את ניצן הררי, סוכן ביטחון לא רשמי.
בינתיים ארגון שחרור עולמי פועל במרץ לקדם את האנרכיה, הם גורמים לסכסוכים בין ראש הממשלה עם בתי המשפט, מתוך מטרה להחליש את הקשרים ביניהם, לקראת הפעולה הגדולה.
מוטי מאירי, עוזרו של צביאלי, צריך להתמודד מול השליח של ארגון שחרור עולמי שדורשים ממנו להשיג את כתובת המייל של חבר הכנסת דגני.
השליח, ניצן הררי, שמשמש כסוכן כפול (הוא איש ביטחון אבל שחרור עולמי לא יודעים זאת) מציג עצמו כאיש ביטחון, ודורש ממוטי שיתוף פעולה. הוא מתנהג כמו איש מאפיה ולא כאיש ביטחון, ומוטי מאירי פוחד ממנו, הבקשה שלו מוזרה: להשיג את המייל של חבר הכנסת דגני.
בינתיים, חוק האנטנות עומד לעבור בכנסת. לחוק יש מתנגדים רבים, ביניהם רגב ליטמן שיש לו חברת אנטנות.
דגני מגיש את החוק, שאמור לעבור בכנסת למורת רוחם של מתנגדיו, ומוטי חש שיש משהו מוזר בבקשת כתובת המייל של דגני. האם הם מנסים לפרוץ למחשב של חבר הכנסת?
מוטי מערב את בן דודו, מתן, מתכנת מחשבים.
מתן מתמודד עם פחד קהל, ואנשי שחרור עולמי מייעדים לו תפקיד בו הוא צריך להסיח את דעתם של חברי הכנסת, הוא למעשה צריך לפרוץ למליאת הכנסת ולעורר מהומה, בגלל שיש לו פחד קהל הם מחליטים לשלוח את שון לחברת ההיי טק בה הוא עובד, שיגרום לו לדבר בפני קהל, ויעזור לו להתגבר על פחד הקהל שלו, לקראת התפקיד המיועד.
בינתיים שני מאבטחי הכנסת: יוגב וצפריר עוקבים ממצלמות האבטחה אחרי הנכנסים לכנסת, יוגב טוען שדמותו של ניצן חשודה (צפריר, המאבטח השני, לא יודע שבעצם יוגב ממתין לדמות כזו שתכנס לכנסת. אח של יוגב נמצא במנזר בהודו, המנזר מנוהל על ידי רינגו סמית, הם לא נותנים לו לצאת אלא בתנאי שיוגב יסייע להם).
יוגב מחכה לכניסה של שליח שחרור עולמי, הוא הכניס בהוראתו של שחרור עולמי, חומר נפץ שאמור לסייע לארגון להעביר בכנסת החלטה לפרק את בתי המשפט. (השב"כ עוקבים אחרי יוגב ואחרי שחרור עולמי).
ביום בו חוק האנטנות עובר, מתן מוזעק לכנסת באמצעות שון, הטוען שיש בעיה עם המחשב של דגני, הוא נכנס לחדרו של דגני באיפור שמשווה לו את המראה של חבר הכנסת סגל, משווה את טיוטת החוק ורואה שמישהו שינה את החוק!
הוא ממהר למליאה, להזהיר את חברי הכנסת, המאבטחים רודפים אחריו, הוא מתפרץ למליאה, עולה על הפודיום ומכריז שיש שינוי בחוק, נוצרת מהומה, חבר הכנסת סגל טוען שמדובר במתחזה, בחסות המהומה יוגב המאבטח מעודד את ראש הממשלה להמלט איתו לחדר צדדי, שם יוכל להגן עליו.
בחדר ממתין להם סטיבן, שליח של ארגון שחרור עולמי, הוא מחייב את ראש הממשלה לחתום על מסמכים שמעבירים את השלטון. סרטון מוקרן לחברי הכנסת.
בסרטון, ראש הממשלה מורה להם להסכים להעביר חוק שיפרק את בתי המשפט, בבתי המשפט מוקרן סרטון דומה והשופטים מחליטים לפרק את הכנסת
ועוד.. ועוד..
למרות שזה נשמע מסובך, הספר קליל מאוד וקוראיו לא התלוננו שלא הבינו את העלילה.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען

באתר של יפה נוף כבר יש בחנויות לא ראיתי עדיין
מישהו יודע על מה הספר?
אני דוקא אוהבת את הנוער שלה
כן
הספר בסגנון הנוער שלה
התפרסם בזרקור.

משהו על נער שגדל אצל קרוב משפחה פוסט טראומטי ולא כל כך בריא בנפשו.

משהו אחר

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
אמהות לילדים קטנים, מומלץ בחום! הילדים שלי זללו...
מתנה מהממת לילדים לסוכות

פרטים כאן

קבצים מצורפים

• דולי הולכת לדואר.jpg
    דולי הולכת לדואר.jpg
    KB 831 · צפיות: 1
  • דולי יוצאת לקניות.jpg
    דולי יוצאת לקניות.jpg
    KB 782.9 · צפיות: 1
נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
לאיזה גילאים מתאים?
גם למבוגרים מעל 20
או שזה ממש נוער?
אני מעל גיל 20 :)

נהנית מאד מספרי הנוער של מיה קינן
הם לא ברמה פחותה מאלו של המבוגרים לטעמי.
הם נוער בוגר ממש - לא נוער-ילדים.

אבל אולי אני לא דוגמה
כי אני נהנית מעוד אי אילו סיפורים בזרקור נוער---

אבואלה

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אני מעל גיל 20 :)

נהנית מאד מספרי הנוער של מיה קינן
הם לא ברמה פחותה מאלו של המבוגרים לטעמי.
הם נוער בוגר ממש - לא נוער-ילדים.

אבל אולי אני לא דוגמה
כי אני נהנית מעוד אי אילו סיפורים בזרקור נוער---
גם אני!!!:) פלוס פלוס...
אבל בפירוש יש הבדל אצלה בין הנוער למבוגרים.
וטוב שכך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה