כללי ספריית פונטייפ להורדה חינם?

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י פונטייפ;1403200:
שימוש פרטי זה כמו למטרת שיעורי בית לסטודנטים, התנסות עם פונט מסויים לפני רכישתו.
שימוש מסחרי פירושו שיש צד הנהנה, גם אם המעצב עשה את העבודה חינם אך הלקוח נהנה הרי שזה אסור.

ואם אני נהנה, נניח להכין רשימת קניות למכולת זה בסדר? להכין הזמנה/שלט לאירוע שלי?

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מוצא לעצמי הזדמנות להוקיר ולהעריך את מעשיו של ידידי היקר ר' אילהו פריד

תשמעו סיפור - -
תוך כדי עבודה על פרוייקט מסויים, השתמשתי בפונט מוצלח של פונטייפ. ותוך כדי שמתי לב שחסר לי משקל של הפונט - שעדיין לא קיים כלל במאגר של פונטייפ. כלומר - הייתי רוצה שיהיה משקל נוסף לפונט הספציפי.

וכמו שאני מכיר את הרוח הטובה של ר' אליהו: ביקשתי ממנו את המשקל הספציפי של הפונט שלא בא לעולם.
ציני, לא?

לא עוברים חמש דקות, ופיתום אני מקבל את המשקל של הפונט במייל, שהוא השלים לעצב את המשקל של הפונט במיוחד בשבילי. פשוט נשארתי עם פה פעור מול רוחב הלב וההתחשבות מעבר לנורמה המקובלת בגלקסיית שביל החלב שלנו.

ר' אליהו, מוקיר ומעריך!
ירבו כמותך! [-אולי לא?...] :)

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרף הול;1403791:

תשמעו סיפור - -
תוך כדי עבודה על פרוייקט מסויים, השתמשתי בפונט מוצלח של פונטייפ. ותוך כדי שמתי לב שחסר לי משקל של הפונט - שעדיין לא קיים כלל במאגר של פונטייפ. כלומר - הייתי רוצה שיהיה משקל נוסף לפונט הספציפי.

וכמו שאני מכיר את הרוח הטובה של ר' אליהו: ביקשתי ממנו את המשקל הספציפי של הפונט שלא בא לעולם.
ציני, לא?

לא עוברים חמש דקות, ופיתום אני מקבל את המשקל של הפונט במייל, שהוא השלים לעצב את המשקל של הפונט במיוחד בשבילי. פשוט נשארתי עם פה פעור מול רוחב הלב וההתחשבות מעבר לנורמה המקובלת בגלקסיית שביל החלב שלנו.

ר' אליהו, מוקיר ומעריך!

לוקח חמש דקות לעצב משקל?

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י משיקו;1403800:
לוקח חמש דקות לעצב משקל?

אני לא יודע.

אולי לוקח רק דקה אחת, והוא סתם מתח אותי חמש דקות?!... ;)
אולי זה היה מוכן, ובשבילי הוא רק עשה איזה פיניש?

א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י גרף הול;1403791:

תשמעו סיפור - -

ציני, לא?

ר' אליהו, מוקיר ומעריך!

המשקל כבר היה קיים, ורק שלחתי לך אותו כבקשתך.

אם יכולתי לעצב משקל בדקה עד חמש דקות היו לי היום במאגר מעל 10,000 משקלים :)

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
מעניין, לא הציעו לי בפונטייפ את האפשרות הזאת.

אמרו לי שבאפשרותי לשךןח להם את החומר והם ישלחו לי דוגמא בPDF.
אבל מי יודע כמה זה קשה/לא נעים/מוגבל בזמן וכו'.

בכל מקרה תודה רבה למי שהפנה אותי לאפשרות זו.
וכמובן לפונטייפ על יוזמתם המעניינת והנפלאה
תודה!

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י אליהו פריד;1404178:
המשקל כבר היה קיים, ורק שלחתי לך אותו כבקשתך.

אם יכולתי לעצב משקל בדקה עד חמש דקות היו לי היום במאגר מעל 10,000 משקלים :)

ר' אליהו, נשמח להסבר על נושא האשכול...

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לדעתי, טוב עשו, וזה באמת נדרש. יש פעמים שקונים פונט בהבנה שיש בפונט אופציות מסויימות (למד כפופה? ניקוד מלא? טעמים?) ולפעמים קשה מאוד למצוא את כל המידע הנדרש. כך אפשר להתקין את הפונט ולבדוק לבד.

עוד דבר שזה מועיל עבורו, זה להכין כמה סקיצות ללקוח עם פונטים שונים (אפילו אלו שאין לך). כך הלקוח יוכל להתרשם, ואם הוא נדלק על משהו מיוחד, אפשר לרכוש את אותו פונט.

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פונטייפ;1403200:
שימוש פרטי זה כמו למטרת שיעורי בית לסטודנטים, התנסות עם פונט מסויים לפני רכישתו.
שימוש מסחרי פירושו שיש צד הנהנה, גם אם המעצב עשה את העבודה חינם אך הלקוח נהנה הרי שזה אסור.
אפשר קצת יותר ברור בבקשה?

מה דינן של:
  • מודעות למיניהן.
  • חוברות למיניהן.
  • עלון פרטי וחד פעמי.
  • ועוד.

yoel32

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לדעתי, כל המהלך הזה לא טוב ללקוחות הרבה יורידו וישתמשו - ויהפכו הפונטים להיות נדושים - ומעתה כבר אין פונטים 'מיוחדים' בידנו והפסדנו בהשקעת כספנו.

יעקב וואלף

משתמש רשום
נכתב ע"י yoel32;1404670:
לדעתי, כל המהלך הזה לא טוב ללקוחות הרבה יורידו וישתמשו - ויהפכו הפונטים להיות נדושים - ומעתה כבר אין פונטים 'מיוחדים' בידנו והפסדנו בהשקעת כספנו.
ממש לא נכון, כפי שכתבתי אלו שגונבים גנבו כבר עד היום, והרציניים ימשיכו לרכוש, בכל אופן החופשיות המקצועית שהמעצב מרויח מבדיקת הפונטים לפני הרכישה ודאי גובר לאין ערוך על החסרון שכתבת ויצא הפסדו בשכרו.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
היתרון של מעצב אינו בחומרים הטכניים היקרים כולל פונטים.
אלא בידע להשתמש בהם נכון.
כך דעתי לפחות.

ממילא גם אם לכל אדם יהיו כל הפונטים בעולם זה לא יפחית כלל מהצורך במעצבים טובים .

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י yoel32;1404670:

סליחה שאני מתבטא כך אבל זה מהלך לא חכם בכלל ועושה נזק ישירות בראש ובראשונה לפונטייפ. ומשם אלינו המעצבים שקונים את הפונטים בכסף מלא

אני מבקש מה' אליהו פריד לבטל אפשרות זו

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא עכברא גנב אלא חורא גנב.
ונתינת כזו אופציה, ממש מכשילה מראש,
הן את מי שאכן מתכוון לגנוב, ועד עתה לא היה לו איך,
והן את מי שיתקין לניסיון ולא בדיוק ישים לב אח"כ באלו פונטים הוא משתמש.
ובכלל - יש את התמימים שלא בדיוק מבינים מה ההבדל בין פונט נרקיסים, לפונט פעמונים..
אלו שרק עשו טובה לשכנה, והן יודעות וורד מצוין, אז הן עיצבו לה מודעה למקומון על מכירת טיטולים, ובחרו פונט יפה שאין להם מושג מאיפה הגיע, אולי הטכנאי התקין להן, או שפעם הן הורידו מאיזה אתר, אתר נחמד שמחלק פונטים בחינם. והופה, הן נלכדות ברשת.

וכבר אמר מי שאמר,
שחברות הפונטים מרוויחות 40% על מכירת פונטים, ו60% על קנסות.
האם יש מגמה להגדיל את היחס?

avram

משתמש מקצוען
אני לא מבין על מה הרעש, אני מכיר אנשים שמחזיקים תיקיות של יותר מ 3000 פונטים לא חוקיים, בלי שאף אחד יתן להם ''הורדה ישירה לשימוש אישי'' אז מי שרוצה יכול בלי טובות לגנוב, סה''כ פונטייפ עושים טובה ללקוחות שלהם

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י avram;1405110:
אני לא מבין על מה הרעש, אני מכיר אנשים שמחזיקים תיקיות של יותר מ 3000 פונטים לא חוקיים, בלי שאף אחד יתן להם ''הורדה ישירה לשימוש אישי'' אז מי שרוצה יכול בלי טובות לגנוב, סה''כ פונטייפ עושים טובה ללקוחות שלהם

זה הסיבה שחלק מהפונטים של 'פונביט' נהיו יותר מדי נידושים

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אולי היה אפשר לתת את האופציה הזאת רק למי שכבר ממילא לקוח
ואז יהנו מזה רק מי שמשתמש בשביל לבדוק מה כדאי לקנות

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
"אני צופה חורף כבד וגשום למחלקת האכיפה של פונטייפ"

כנראה גם שהרכישות הרגילות לא מכניסות ממש כסף - צריך להעזר מההכנסות רציניות יותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה