עזרה סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין

אלי @@@

משתמש מקצוען
אני מתחילה בעז"ה עבודה חדשה ובין כל הטפסים קיבלתי גם שני עמודים של הסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין וזה פעם ראשונה שמעסיק שולח לי טופס כזה ואין לי מושג אם זה לטובתי או לטובת המעסיק ומה זה אומר
אשמח אם יש מישהו שמבין ויכול לעבור על ההסכם הנ"ל ולומר לי מה זה אומר לגביי
תודה

קבצים מצורפים

• קליטה נספח 14 (2).pdf
    KB 62.7 · צפיות: 36
הרעיון הוא, שבמקום לשלם פיצויי פיטורין בסוף, המעסיק מפקיד בכל חודש את החלק היחסי של השכר (8.33%) לקרן הפנסיה.
אפשר לקרוא על זה עוד ב"כל זכות".
לעובד זה משתלם כי כספי ה(במקום) פיצויים נשארים אצלו גם אם הוא מתפטר מעצמו,
ולמעסיק זה משתלם כדי שלא יצטרך להוציא סכום גבוה בבת אחת בזמן פיטורי העובד.

אלי @@@

משתמש מקצוען
הרעיון הוא, שבמקום לשלם פיצויי פיטורין בסוף, המעסיק מפקיד בכל חודש את החלק היחסי של השכר (8.33%) לקרן הפנסיה.
אפשר לקרוא על זה עוד ב"כל זכות".
לעובד זה משתלם כי כספי ה(במקום) פיצויים נשארים אצלו גם אם הוא מתפטר מעצמו,
ולמעסיק זה משתלם כדי שלא יצטרך להוציא סכום גבוה בבת אחת בזמן פיטורי העובד.
זה משהו אוטומטי קבוע בחוק או רק אם אני חותמת עליו ?

ממה שהבנתי מ"כל זכות" שבשנים האחרונות זה כבר אוטומטי, במקרה שהמעסיק הפריש את האחוז הנ"ל.
ייתכן ואני טועה.

בלונדי

משתמש פעיל
לא, יש שחותמים שהם לא מקבלים שקל, ורק אם הם מתפטרים הם מקבלים פיצוים, וסעיף 14 הוא שאתה מקבל רוב האחוזים מהפיצויים ואפי' אם התפטרת אתה לא צריך להחזיר את הכסף, לך בתור עובדת זה בוודאי הרבה יותר טוב, כך יצא לי עם מישהו שמבין בדברים

נערך לאחרונה ב:

הני?

משתמש צעיר
ההפסד לעובד הוא רק במקרה שהמשכורת עולה במהלך תקופת העבודה, ואז במקרה של פיטורין/ התפטרות כדין פיטורין (אחרי לידה, הרעת תנאים), כשמגיע לעובד פיצויי פיטורין, אם לא היה סעיף 14 תשלום הפיצויים הוא לפי משכורת אחרונה לכל התקופה, כאשר יש סעיף 14, ההפרשה לפיצויים היא לפי השכר בפועל, כל תקופה והשכר שלה

avim10

משתמש מקצוען
כמדומני שאין לך ברירה, למעסיק יש זכות לבחור להפריש את זה וכך לא להוסיף את ההפרשים לפיצויים במקרה פיטורין, הוא רק חייב להודיע את זה לעובד.
נ.ב. זה מה שזכור לי ממה שבדקתי פעם, אבל אני לא איש מקצוע.

אין_ עוד_מלבדו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ההפסד לעובד הוא רק במקרה שהמשכורת עולה במהלך תקופת העבודה

יוצא מזה שאם העובד לא חותם
הסיכוי להעלאת שכר מצד המעסיק יותר נמוך
כי תמיד המעסיק יחשב כמה נזק יעלו לו הפיטורים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה