מידע שימושי סמינר אופקים

יעל הס

משתמש חדש
@זאת אני...
אופקים זה מאוד סגנון מסויים.
אם את מתחברת אליו, מה טוב.
ואם לא, אין לך מה לחפש שם.
רכסים זה סמינר בסגנון פריפריאלי, יש שם הרבה בנות טובות פתוחות יותר ופחות, שמורות יותר ופחות אבל המכנה המשותף שהם לא ילכו לסמינרים גדולים בבניב רק או בי-ם בגלל התחרותיות והעירוניות.
פריפריהלאי כזה בקיצור
יש כאלה שנהנות שם טירוףףףף
תלוי מה את ומי את.
מה זה 'סגנון מאוד מסוים'? אשמח לדעת.
גם אני בבירורים ומבינה שאופקים זה למי שמתאימה, השאלה מהי ההתאמה
אופקים זה סגנון - "מבקש" אם אתן מבנו תא ת כוונתי..
לא הבנתי...

שפרה ר.

משתמש צעיר

לא הבנתי...
דברי עם בנות שנמצאות שם או שהיו שם לאחרונה. קצת מורכב להיכנס להגדרות המדוייקות בפורום הזה

זאת אני...

משתמש חדש

לא הבנתי...
מהבירורים שלי הבנתי שמגיעות לשם בנות שרוצות להתחזק, כל אחת מנקודת הפתיחה שלה...
דיברתי עם המון בנות ומדריכות משם וכולם מאוד מאוד ממליצות על המקום הזה....

שפרה ר.

משתמש צעיר
מהבירורים שלי הבנתי שמגיעות לשם בנות שרוצות להתחזק, כל אחת מנקודת הפתיחה שלה...
נכון בגדול
דיברתי עם המון בנות ומדריכות משם וכולם מאוד מאוד ממליצות על המקום הזה....
מסייגת קצת... מי שזה מתאים לה - זה מקום מדהים באמת, אבל הוא לא מתאים לכל אחת

שפרה ר.

משתמש צעיר
את כאילו יכולה קצת לפרט למי זה לא מתאים? מעניין אותי....
למי שלא בעניין להתחזק ומחפשת שחרור וחופש רחוק מהבית ומהמחנכים. למי שלא בנויה למסגרת של כללים. למי שלא בנויה לעבוד קשה ולהיות בלימודים אחוז גבוה מאוד מהיום. למי שלא בנויה לחיים בדירה של 12 בנות על הרעש, הבלגן והרגישויות השונות. למי שלא בקטע לשמוע ולקבל.
בסוף זה כן מקום שמורכב לפעמים להיות בו - מהרבה בחינות. כדי להצליח להחזיק מעמד אני חושבת שצריכה להיות למי שמגיעה לשם מטרה ברורה מול העיניים שתיתן לה כוח להמשיך.

גאורגית

משתמש רשום
אני למדתי שם.
סיימתי לפני 7 שנים, אז לא יודעת איך זה בשנים האחרונות.
ממליצה הכי בחום בעולם על המקום הזה!!!
מקום שנותן הרבה לחיים אח"כ, בונה ברמות על.
באמת צריך לדעת לקבל שם, ללמוד, להקשיב, להכיל,
אני כן חושבת שמתאים לכולם , זתומרת, לבנות רגישות יותר או פחות ...
אולי הייתי אומרת שלא יתאים לבנות שמחפשות להיפתח רוחנית ולשבור כללים.
כי יש שם אוסף בנות מכל הסוגים , מכל הקצוות.

מקווה שעזרתי קצת עם המידע.

ואגב, מי שלא יודע אם הסמינר הזה מתאים לו- הסמינר בעצמו כבר יברר ויחליט ... הם מבררים הרבה וממששש לא מקבלים כל אחת, במיוחד לא בנות מסמינרים חרדיים רגילים מהערים הגדולות החרדיות.

זאת אני...

משתמש חדש
אני למדתי שם.
סיימתי לפני 7 שנים, אז לא יודעת איך זה בשנים האחרונות.
ממליצה הכי בחום בעולם על המקום הזה!!!
מקום שנותן הרבה לחיים אח"כ, בונה ברמות על.
באמת צריך לדעת לקבל שם, ללמוד, להקשיב, להכיל,
אני כן חושבת שמתאים לכולם , זתומרת, לבנות רגישות יותר או פחות ...
אולי הייתי אומרת שלא יתאים לבנות שמחפשות להיפתח רוחנית ולשבור כללים.
כי יש שם אוסף בנות מכל הסוגים , מכל הקצוות.

מקווה שעזרתי קצת עם המידע.

ואגב, מי שלא יודע אם הסמינר הזה מתאים לו- הסמינר בעצמו כבר יברר ויחליט ... הם מבררים הרבה וממששש לא מקבלים כל אחת, במיוחד לא בנות מסמינרים חרדיים רגילים מהערים הגדולות החרדיות.
הבנתי שבשנים האחרונות זה יותר ויותר משתנה. מכירה כמה בנות שהגיעו מהסמינרים הגדולים, הכי "סגורים" בירושלים....

יעל הס

משתמש חדש
בגדול, אם הבנתי נכון זה פחות סגנון לבנות מסמינרים סגורים וקלאסיים?
יותר סגנון פתוח שרוצה חממה מחזקת?
ואם כן, מה זאת אומרת לא מקבלים מהסמינרים הרגילים? אז ממה הם כן מקבלים? זה לא למתחזקות, כן?

שפרה ר.

משתמש צעיר
בגדול, אם הבנתי נכון זה פחות סגנון לבנות מסמינרים סגורים וקלאסיים?
יותר סגנון פתוח שרוצה חממה מחזקת?
ואם כן, מה זאת אומרת לא מקבלים מהסמינרים הרגילים? אז ממה הם כן מקבלים? זה לא למתחזקות, כן?
אופקים במקור דווקא כן נפתח עבור מתחזקות.
היום יש בו גם מתחזקות וגם בנות מבית יעקב. גם בזה יש רמות - יש בית יעקב נתניה ויש סניף או ישן בירשלים-כמובן שזה סגנון שונה מאוד... מגיעות לשם המון בנות מבתים בתהליכי התחזקות שונים, חוזרות בתשובה, בתים פתוחים וכן-גם מהסמינרים הרגילים, אבל זה פחות המטרה שלהם. (כאן פרוטקציה מסוג "הבת של..." היא עם יותר סיכוי להזיק מאשר להועיל לקבלה).

English Tech

משתמש פעיל
למי שלא בעניין להתחזק ומחפשת שחרור וחופש רחוק מהבית ומהמחנכים. למי שלא בנויה למסגרת של כללים. למי שלא בנויה לעבוד קשה ולהיות בלימודים אחוז גבוה מאוד מהיום. למי שלא בנויה לחיים בדירה של 12 בנות על הרעש, הבלגן והרגישויות השונות. למי שלא בקטע לשמוע ולקבל.
בסוף זה כן מקום שמורכב לפעמים להיות בו - מהרבה בחינות. כדי להצליח להחזיק מעמד אני חושבת שצריכה להיות למי שמגיעה לשם מטרה ברורה מול העיניים שתיתן לה כוח להמשיך.
האם לבחורה רגישה ממש ברמה הפיזית, ריחות, חום - קור וכו' זה יתאים (כוונתי כמובן בעיקר למגורים במובן הזה)

שפרה ר.

משתמש צעיר
זה פני
האם לבחורה רגישה ממש ברמה הפיזית, ריחות, חום - קור וכו' זה יתאים (כוונתי כמובן בעיקר למגורים במובן הזה)
זאת פנימייה, על כל המשתמע מכך... אם היא יכולה להיות עם בין 2 ל-5 בנות נוספות בחדר ולדעת שכולן צריכו להתחשב בכולן והיא לא יכולה לצפות שהכל יהיה בדיוק כמו שנוח לה-מצויין. אם לא - זה יהיה קשה

זאת אני...

משתמש חדש
אופקים במקור דווקא כן נפתח עבור מתחזקות.
היום יש בו גם מתחזקות וגם בנות מבית יעקב. גם בזה יש רמות - יש בית יעקב נתניה ויש סניף או ישן בירשלים-כמובן שזה סגנון שונה מאוד... מגיעות לשם המון בנות מבתים בתהליכי התחזקות שונים, חוזרות בתשובה, בתים פתוחים וכן-גם מהסמינרים הרגילים, אבל זה פחות המטרה שלהם. (כאן פרוטקציה מסוג "הבת של..." היא עם יותר סיכוי להזיק מאשר להועיל לקבלה).
איזה סוג רוב הבנות?

English Tech

משתמש פעיל
זה פני

זאת פנימייה, על כל המשתמע מכך... אם היא יכולה להיות עם בין 2 ל-5 בנות נוספות בחדר ולדעת שכולן צריכו להתחשב בכולן והיא לא יכולה לצפות שהכל יהיה בדיוק כמו שנוח לה-מצויין. אם לא - זה יהיה קשה
תודה
היא אמנם מאוד מתחשבת
אבל אם יהיה לה חם כל הזמן ובנוסף היא תסבול מהריחות כנראה שמהר מאוד היא תפרוש:(

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני מורה במכללת אופקים לאיור דיגיטלי
מגמת אומנות
אפשר בשמחה לדבר איתי בפרטי, מנקודת מבטי האישית כמורה מקצועית בשנה האחרונה.

רותי ויעל

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הסגנון של רכסים שמור יותר מאופקים?
רכסים הרבה יותר פתוח.
זה סמינר קטן הבנתי שהשנה היה מחזור טוב יותר אבל אחותי היתה שם שנה שעברה והמחזור שלה על הפנים...
בכללי הוא שונהמאד מאופקים ששם הבנות טובות מאד.

שפרה ר.

משתמש צעיר
אז למה בעצם מגיעות לשם בנות מסמינרים סגורים?
כי לפעמים גם הן רוצות להתחזק...
בסמינרים האלה הרבה פעמים לא מדברים על כל מיני דברים כי הכל "מובן מאליו", לדוגמא ידברו איתך על איך להיות אשת אברך ואיך לבנות בית של תורה ומה צריך לעשות בשביל זה, אבל א"א לא ידבר על למה בעצם להיות אשת אברך או לבנות כזה בית, ועוד מיליון דוגמאות כאלה.
אופקים מחדיר טוב טוב את הבסיס, מה שפחות קיים בסמינרים החזקים. בנוסף - באופקים אפשר לשאול הכל. בסמינרים הסגורים אי אפשר לשאול כלום.
מה שכן, לרוב מטבע הדברים הבנות שמגיעות מהסמינרים האלה כן יותר פתוחות מהמקובל בהם(לא תמיד, אבל הרבה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה