סיפור קצר-אשמח לשמוע את דעתכם

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מלחמת יום הכיפורים התשל''ג- 6 באוקטובר 1973

שריקות כדורים, רעמי תותחים ומטוסי קרב שחגו מעל ראשנו ברעש מחריש אוזניים, ובתוך טנק בודד אחד מני עשרות שעד לפני כמה דק' עוד היו פה ישבנו שנינו אודי ואני, אני ואודי,

הבטנו זה על זה בלי לומר מילה, עיניו של אודי הביטו בי בפחד נורא, פניו החיוורות נראו לבנות כסיד בוהק למרות הבוץ הרב שדבק בהן,הבטתי בפני וידעתי שכן, גם אני נראה בדיוק כך, מחשבות אימה חלפו בראשי, 25 שנות חיי עברו להן מול עיניי כרגעים קטנים במהירות מסחררת, ידעתי שאלו הן המחשבות האחרונות רגע לפני ש....

רגע לפני שישרור פה שקט מוחלט.....שקט שאף פנים מלאות בבוץ, חיוורות כסיד לא יביטו אחד בשני בפחד ללא מילים.
חלום לעתיד גדול וזוהר עמד להתנפץ מול עיניי בדממה מחרישה אוזניים...

782531 עיניי התמגנטו אל המספרים וכאב חד פילח את ליבי.

בשביל מה?

בשביל מה הייתי צריך לשרוד שש שנות מלחמה קשות כ''כ? רק בשביל למות במדבר ישראלי לוהט?

בשביל מה?! ....רגע!...הרי הבטחתי, הבטחתי ושכחתי לקיים.

תפסתי בידיו של אודי וצעקתי'' אני מבטיח כן, אני מבטיח לא לשכוח! ובעז''ה אם נצא חיים מהתופת הזו לא יעבור עלי אף לא יום אחד בלי תפילין!''

''אולי עכשיו זו ההזדמנות האחרונה?'' מחשבה מבהילה הבזיקה במוחי.

אודי הביט בי במבט מבולבל מלא רחמים, ידעתי שהוא בטוח כי דעתי השתבשה עלי מרוב פחד.

בהחלטה של רגע קמתי והתחלתי לחטט בחפצי שלפתי משם זוג תפילין מאובק והנחתי אותן בפעם הראשונה על אדמת ארץ הקודש.

וכך בעיניים עצומות, פתחתי את תא הטנק ונעמדתי אל מול האויב.

רחש מוזר נשמע אזרתי אומץ והצצתי בנעשה מולי,

אל מול עיניי המשתאות, עשרות טנקי האויב סבו על עקבותיהם ונסו אחורה במהירות.

יד חוששת הונחה על כתפי, גילתי את אודי עומד לצדי,

עיניי שנינו מצועפות בדמעות הביטו בהלם מוחלט בנעשה.

התחבקנו ובכינו.

אודי האיץ בי לחזור למקומי ולברוח מהמקום במהירות.

נצלנו!

מאותו יום ליוו אותי התפילין בימי שמחה קושי וכאב לא פספסתי אף לא יום אחד...

יוסף הרים עיניים לחות מהדף המצהיב. פניו של הסב שהביטו בו בצפייה דרוכה פגשו בעיניו הדמעות ודמעו אף הן.

את המילים האחרונות הוא יכול לסיים בעצמו בעצימת עיניים גם באמצע הלילה.

מילים שליוו אותו בכל 13 שנות חייו:

''הקב''ה עוטף אותנו באין סוף אהבה וניסים בכל רגע. תמורה אחת הוא מבקש שנראה אף אנו אהבה כלפיו''

הוא אימץ בחום את התפילין אל ליבו,

בהחלטה נחושה הוא הוציא את התפילין מנרתיקן והכניס אותן למקומן המקורי בתוך שקית הבד עשויה תלאי צהוב אותה שמר סבא יוסף בדביקות למעלה מ70 שנה.

כי את ההבטחה של סבא הוא חייב להמשיך.

נערך לאחרונה ב:

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
כתוב זורם, אולי טיפה תקצירי.
קצת קשה להבין באיזו מלחמה מדובר. יום הכיפורים? ששת הימים? כדאי להוסיף איזה איזכור.
והמשפט הזה מבלבל עוד יותר:
בשביל מה הייתי צריך לשרוד שש שנות מלחמה קשות כ''כ? רק בשביל למות במדבר ישראלי לוהט?
נשמע ממנו כי המלחמה הנוכחית ארכה 6 שנים. אבל אם הבנתי נכון- הכוונה שהחייל הוא ניצול שואה?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קצת קשה להבין באיזו מלחמה מדובר. יום הכיפורים? ששת הימים? כדאי להוסיף איזה איזכור.
הוספתי תאריך בתחילה.
נשמע ממנו כי המלחמה הנוכחית ארכה 6 שנים. אבל אם הבנתי נכון- הכוונה שהחייל הוא ניצול שואה?

הוא מביט על המס' במקועקע על ידו-די סימן בולט לשואה לא?

שואל בארנויה כביכול האם מוות מדבר ישראלי עדיף יותר?!

תודה על הערות!

שניתי ותיקנתי.

תודה!

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
הוא מביט על המס' במקועקע על ידו-די סימן בולט לשואה לא?
לא הבנתי שמדובר על היד, חשבתי שהוא מקריא את המספור של הטנק, אחרי שהוא מדבר עליו שוב ושוב, אחד שנותר...:eek:
אולי הבעיה אצלי.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עצם זה שאח"כ כתב "רק בשביל למות במדבר ישראלי לוהט" זה מסביר שמדובר בשואה קודם לכן..

לגבי הסיפור עצמו, אכן כדאי להרחיב קצת..

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עצם זה שאח"כ כתב "רק בשביל למות במדבר ישראלי לוהט" זה מסביר שמדובר בשואה קודם לכן..

לגבי הסיפור עצמו, אכן כדאי להרחיב קצת..

תודה!

זה בסדר, אם נתעמק נראה שגם הייתה לי טעות בגיל לא הגיוני שהבן אדם שרד כ''כ הרבה שנים והוא בן 25....
אבל מה לעשות ואפשרות העריכה כבר נעולה בפני.

בעניין ההרחבה-האמת שלמרות שיש הרבה לאן להרחיב, מתחילה כיוונתי לקצר ומתומצת.

אבל אם בכ''א להרחיב אולי תעלו כיוונים נוספים....

הלל שלם

משתמש רשום
אפשר לשמש את בסיס העלילה (של ניצול שואה המשרת בצה"ל) אם מדובר על מילואימניק..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה