סיפור לאתגר - אשמח לביקורת

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום לכולם, ברוכים הנמצאים :)
רוצה לשלח לאתגר, ואשמח לחוות דעת, וביקורת.
תודה מראש לכל המגיבים.
ולכל אלו ש'עילצו' את האתגר ועשו חשק לכתב.

כל הפושט לב.
"דפוקה".
המילה מסתננת החוצה והכעס שחנק אותה כבר כמה דקות בתוך הגרון גורם לה להצטלצל קצת מידי בקול ממה שתכננתי ולהתערבב באויר עם הדמעות של ליאת. אף אחת מהבנות במעגל לא מעיפה מבט לכיווני, רק דבורה המדריכה מסתכלת לשניונת שאקלט ששמה לב, ומאמפטת חזרה את המבט על ליאת.
אוקי, על ההתערבות הזאת בזמן שחל איסור מוחלט לדבר כשזה הזמן של ליאת ואין מקום לשום שפיטה מצידנו חברות הקבוצה, תחכה לי מין הסתם תוצאה אחרי הסבב הנוכחי, אבל זה מזיז לי בערך כמו שמזיז לי שלבשתי היום את החולצה הפוך עם התיפורים הפניימיים כלפי חוץ, ואת הכפכפים למרות שמטפטף, באלי, ותתפוצצו כולם.

"אוהבים אותך ליאת"
אוהבים.. אוהבים.. החיקוי מתנגן אצלי בפנים בזלזול, רק בלב כמובן, לא חסרה לי תוצאה נוספת.

טוב, המילים האלו בעצם אומרות שליאת סיימה ועכשיו כולן על דיתי, ועוד יותר אומרות שמיד אחריה כולן עלי.
המחשבות מתחילות להתעופף לי במח כמו חבורת היפרקטיבים בצינוק, ועצמי מתחיל לצרוח על עצמי כמו בכל הפעמים מאז שהגעתי לכאן והוכרחתי להשתתף בסבבים כחלק מתכנית השיקום. לא רוצה ולא רוצה ולא רוצה!!!! מה אני עושה פה בכלל? מה הקשר שלי לכל הסיפור הזה למען ה'? תניחו לי, תעזבו, לא רוצה! רוצה החוצה למקום שלא חייבים בו כלום לאף אחד, ומותר בו לצאת וללכת ולבא ולשתות ולגנוב ולהסתובב עד אור הבוקר, ולישון עד הלילה ואני חופשיה בו לעצמי בלי שאף אחד ישאל איפה הייתי ומה עשיתי. ועוד יתן לי תוצאות! המילה האחרונה גורמת לכעס לפעפע בפראות.
הלב מבמבם חזק יותר ויותר, ככל שמתקרב תורי, הגוף מתחיל להכנס למצב של כל כולו משווע לכוסית, וזועק לברוח לעולם מקביל מהר ועכשיו.
אבל הרגלים, שזוכרות את הפעם הקודמת שברחתי וקבלתי אזהרה שזה ניסיון אחרון לפני מעצר, נוטעות אותי חזק ברצפה ומשאירות אותי עם השדים שפתחו אצלי חוג מחול בלב.

"עדי."

הפה שלי קפוץ, סגור חזק חזק, והעיניים משוטטות בחדר בהבעה אדישה.

המחשבות בניגוד הזוי למראה פני, עולות שלב, ועכשיו מדמינת איך אני מתעופפת אל הדלת וממנה אל השער שבחוץ, בדרך מכבה את האור בחדר וצועקת בקול מחריש אוזניים לליאת שתינוק מי שבוכה ככה בקול ליד כולם, ולכל הבנות שהן נשמעות לא שפויות כשהן מוציאות מהפה מילים כמו כואב ונפגעתי ומתגעגעת.

השקט מסביב מטריף אותי, העיניים של כולן נעוצות בי.
הידים שלי עסוקות בלצבוט את השפתים שמא ואולי בטעות...
לא, לא יכולה לחשב על זה אפילו, לא צריכה עזרה של אף אחד, תמיד אני מסתדרת לבד ומצוין, ואני חזקה ושולטת, מילה לא יוציאו ממני, ושיתפוצצו.

"עדי? איך את מרגישה?"
הקול הרגוע והמלטף של דבורה והשהיה שמגיעה אחריו מזיזה לי לאט לאט את הכעס מהלב לפה, החניכיים כבר כואבות מנשיכות. להחזיק להחזיק להחזיק, את הפה וגם את העיניים.

"לא טוב לך כאן?"

"אני שונאאאתת"
הצווחה נמלטת לי מהפה בקול גדול, רגע של שתיקת הלם מעצמי, ושום דבר בי כבר לא שואל אותי רשות יותר. המילים ננשפות לי החוצה כמו יריות באמצע קרב מהר, בעוצמה ובלי סדר:
"אני שונאתת, שונאת את המקום הזה! שונאת את הבנות, שונאת את מרכז הגמילה הזה, שונאת שאסור ושונאת שמבינים, שונאת את המעגל הזה שמדברים בו על להרגיש ועל חולשות, ושונאת אותך בעצמך שאת אף פעם לא כועסת עלי בחזרה והפנים שלך מסמפטות תמיד גם כשעוברים על כל הכללים וגם כשאת מחליטה על תוצאה, שונאת שמתערבים לי בחיים, אני שיודעת מגיל אפס להסתדר לבד, שאת אמא שלי אני מגדלת מגיל עשר שאבא שלי נפטר, ועל אחיות שלי אני גם אחראית ודואגת להכל, ואתם אתם תגידו לי מה לעשות?!!
אני שונאת שחושבים שיכולים לעזר לי..."

עם המשפט הזה פותחת את העיניים, ונשמטת על הכיסא. מרגישה אחרי נצח ברכבת הרים שמסובבת את כולי, והופכת לי את הראש בהתעללות למעלה, מלטה ולמעלה, גורמת לסחרחורת מבחילה.
נתקלת במבט האוהד של דבורה, המבט הזה שתמיד גורם לשדים בתוכי להשתולל יותר, והפעם גורם לי להתפרק, משאיר אותי חשופה וחסרת אונים.
סקירה מהירה של הפנים סביבי, מציינת בפליאה שאף אחת לא נראית מופתעת או נסערת במיוחד.

"אוהבים אותך עדי!"
המילים מגיעות אלי מכל הכיוונים, מחלחלות לתוכי ותופסות בי מקום.

ליאת, זאתי שהיתה דפוקה מקודם, קמה פתאם ומחבקת אותי חזק.
אני מתמסרת לחיבוק, מותשת מכדי להתנגד, סחוטה. ובתוך הידים שלה מרגישה פתאם שאני לא רוצה לצאת מכאן, אני רוצה להיות, להשתנות, לזוז, רוצה סיכוי, קולטת בהבזק שאולי פשיטת הלב היא הושטת היד לעזרה, וגם אני מסוגלת ללכת בדרך חדשה.
תקוה פצפונת מתגנבת בשקט בשקט ומפרפרת לי בלב.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ה' אלוקים!
אהההה!!!!

איך???
מוציאים???
כזה????
דבר????????????
אליפות!!
ודווקא בגלל זה:

אני מתמסרת לחיבוק, מותשת מכדי להתנגד, סחוטה. ובתוך הידים שלה מרגישה פתאם שאני לא רוצה לצאת מכאן, אני רוצה להיות, להשתנות, לזוז, רוצה סיכוי, קולטת בהבזק שאולי פשיטת הלב היא הושטת היד לעזרה, וגם אני מסוגלת ללכת בדרך חדשה.
בטוח? כל כך מהר?
מפריע לי קצת הסיום המהיר מעומקי הכעסים והמורכבויות בבת אחת להבנה בהירה ורצון טוב???

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה,
מסכימה. הרגשתי גם ולכן רשמתי את במשפט האחרון 'תקוה פצפונת'..
אבל אם עדין זה נראה לא הגיוני ומהיר מידי, אעדן את הניגוד.
תודה ממש על תשומת הלב.

מרחבית

משתמש מקצוען
יצירה חזקה ומיוחדת במינה! נשמעת אוטנטית כל-כך וגורמת להרבה הזדהות!
ונכון, זה שינוי קצת מהיר. זה שינוי שאמור להתהוות בתהליך ממושך, עם עליות וירידות. השאלה איך מכניסים את זה לקטע קצר. אולי באמת לבטא כאן רק התחלה שבהתחלה, סדק מאוד קטן.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
כל הפושט לב.
"דפוקה".
המילה מסתננת החוצה והכעס שחנק אותה כבר כמה דקות בתוך הגרון גורם לה להצטלצל קצת מידי בקול ממה שתכננתי ולהתערבב באויר עם הדמעות של ליאת. אף אחת מהבנות במעגל לא מעיפה מבט לכיווני, רק דבורה המדריכה מסתכלת לשניונת שאקלט ששמה לב, ומאמפטת חזרה את המבט על ליאת.
אוקי, על ההתערבות הזאת בזמן שחל איסור מוחלט לדבר כשזה הזמן של ליאת ואין מקום לשום שפיטה מצידנו חברות הקבוצה, תחכה לי מין הסתם תוצאה אחרי הסבב הנוכחי, אבל זה מזיז לי בערך כמו שמזיז לי שלבשתי היום את החולצה הפוך עם התיפורים הפניימיים כלפי חוץ, ואת הכפכפים למרות שמטפטף, באלי, ותתפוצצו כולם.

"אוהבים אותך ליאת"
אוהבים.. אוהבים.. החיקוי מתנגן אצלי בפנים בזלזול, רק בלב כמובן, לא חסרה לי תוצאה נוספת.

טוב, המילים האלו בעצם אומרות שליאת סיימה ועכשיו כולן על דיתי, ועוד יותר אומרות שמיד אחריה כולן עלי.
המחשבות מתחילות להתעופף לי במח כמו חבורת היפרקטיבים בצינוק, ועצמי מתחיל לצרוח על עצמי כמו בכל הפעמים מאז שהגעתי לכאן והוכרחתי להשתתף בסבבים כחלק מתכנית השיקום. לא רוצה ולא רוצה ולא רוצה!!!! מה אני עושה פה בכלל? מה הקשר שלי לכל הסיפור הזה למען ה'? תניחו לי, תעזבו, לא רוצה! רוצה החוצה למקום שלא חייבים בו כלום לאף אחד, ומותר בו לצאת וללכת ולבא ולשתות ולגנוב ולהסתובב עד אור הבוקר, ולישון עד הלילה ואני חופשיה בו לעצמי בלי שאף אחד ישאל איפה הייתי ומה עשיתי. ועוד יתן לי תוצאות! המילה האחרונה גורמת לכעס לפעפע בפראות.
הלב מבמבם חזק יותר ויותר, ככל שמתקרב תורי, הגוף מתחיל להכנס למצב של כל כולו משווע לכוסית, וזועק לברוח לעולם מקביל מהר ועכשיו.
אבל הרגלים, שזוכרות את הפעם הקודמת שברחתי וקבלתי אזהרה שזה ניסיון אחרון לפני מעצר, נוטעות אותי חזק ברצפה ומשאירות אותי עם השדים שפתחו אצלי חוג מחול בלב.

"עדי."

הפה שלי קפוץ, סגור חזק חזק, והעיניים משוטטות בחדר בהבעה אדישה.

המחשבות בניגוד הזוי למראה פני, עולות שלב, ועכשיו מדמינת איך אני מתעופפת אל הדלת וממנה אל השער שבחוץ, בדרך מכבה את האור בחדר וצועקת בקול מחריש אוזניים לליאת שתינוק מי שבוכה ככה בקול ליד כולם, ולכל הבנות שהן נשמעות לא שפויות כשהן מוציאות מהפה מילים כמו כואב ונפגעתי ומתגעגעת.

השקט מסביב מטריף אותי, העיניים של כולן נעוצות בי.
הידים שלי עסוקות בלצבוט את השפתים שמא ואולי בטעות...
לא, לא יכולה לחשב על זה אפילו, לא צריכה עזרה של אף אחד, תמיד אני מסתדרת לבד ומצוין, ואני חזקה ושולטת, מילה לא יוציאו ממני, ושיתפוצצו.

"עדי? איך את מרגישה?"
הקול הרגוע והמלטף של דבורה והשהיה שמגיעה אחריו מזיזה לי לאט לאט את הכעס מהלב לפה, החניכיים כבר כואבות מנשיכות. להחזיק להחזיק להחזיק, את הפה וגם את העיניים.

"לא טוב לך כאן?"

"אני שונאאאתת"
הצווחה נמלטת לי מהפה בקול גדול, רגע של שתיקת הלם מעצמי, ושום דבר בי כבר לא שואל אותי רשות יותר. המילים ננשפות לי החוצה כמו יריות באמצע קרב מהר, בעוצמה ובלי סדר:
"אני שונאתת, שונאת את המקום הזה! שונאת את הבנות, שונאת את מרכז הגמילה הזה, שונאת שאסור ושונאת שמבינים, שונאת את המעגל הזה שמדברים בו על להרגיש ועל חולשות, ושונאת אותך בעצמך שאת אף פעם לא כועסת עלי בחזרה והפנים שלך מסמפטות תמיד גם כשעוברים על כל הכללים וגם כשאת מחליטה על תוצאה, שונאת שמתערבים לי בחיים, אני שיודעת מגיל אפס להסתדר לבד, שאת אמא שלי אני מגדלת מגיל עשר שאבא שלי נפטר, ועל אחיות שלי אני גם אחראית ודואגת להכל, ואתם אתם תגידו לי מה לעשות?!!
אני שונאת שחושבים שיכולים לעזר לי..."

גם אני מצטרף למחמיאים, כתוב היטב.
גם אני מצטרף למבקרים, התהליך מהיר מדי.

ואני מעלה שאלה חדשה: בעקבות מה נכתב?
לא חובה לענות, אבל מסקרן אותי לדעת

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
קטע יפהפה.

מסכימה עם כל מה שכתבו מעלי לגבי השינוי הקיצוני. הייתי מעדנת וממתנת קצת את הקטע הזה:
משנה בעיקר את המשפט הזה:
ובתוך הידים שלה מרגישה פתאם שאני לא רוצה לצאת מכאן, אני רוצה להיות, להשתנות, לזוז, רוצה סיכוי, קולטת בהבזק שאולי פשיטת הלב היא הושטת היד לעזרה, וגם אני מסוגלת ללכת בדרך חדשה.
אולי למשהו כמו: ובתוך הידים שלה מרגישה פתאם שאני לא רוצה לצאת מכאן, אני רוצה להיות, רוצה סיכוי.

ואולי הייתי מורידה אותו בכלל.

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
ווואווו
מדהים
אינמצב פעם ראשונה כותבת, כנראה התכוונת: פעם ראשונה כותבת בפרוג...
הקטע מתואר בצורה חזקה מאד, וזה מעניק לו יופי מיוחד.הכנסת אותנו לתוך הראש שלה, נדמה כאילו תקעת לה עיפרון בגרון וזה מה יצא.
ולהערות:
גם חושבת שהתהליך מהיר מדי. לדעתי, המשפטים בסוף הסיפור שמתארים את תחילת התהליך מיותרים לחלוטין. @אמא מתכנתת הציעה משהו חמוד, אבל
אולי הייתי מורידה אותו בכלל.
מחכה ליצירות נוספות שלך

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
מקסים מקסים. וגם הנושא לא שיגרתי. המבט ממי שעובר חוויה הא תמיד מיוחד למי שמצליח באמת לגעת בו.

המעבר אולי חד, אבל כמו קודמי הייתי מוותר על השורה האחרונה, תשאירי לדמיון.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא באמת!:eek:
אולי כתבת למגירה?
אולי לפחות חלמת איך את כותבת ?
כי אם לא...
בעצם, קודם תעני.

חח אהבתי את אולי 'חלמת', חייבת לשים לב אם זה קורה לי :)
ואת האמת שהרבה פעמים חושבת לעצמי, מה יותר שווה, להיות ספצים בדבר אחד, או כשרונות בינוניים בכל מיני (לא שזה נתון בידים שלנו, אבל לפחות מה להתפלל על הילדים ;))
ועל עצמי מרגישה שאני קצת מפה וקצת מפה וקצת מפה וקצת זה לא משהו, אז לא, לא ניסיתי לכתב
אבל עכשיו העזתי לנסות וכיף ממש לקרא תגובות מפרגנות פה.
תודה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
גם אני מצטרף למחמיאים, כתוב היטב.
גם אני מצטרף למבקרים, התהליך מהיר מדי.

ואני מעלה שאלה חדשה: בעקבות מה נכתב?
לא חובה לענות, אבל מסקרן אותי לדעת

הי לא אמרת איפה כדאי לקצץ, לא מתמיה? :rolleyes:
ונכתב בעקבות האתגר... ;)
האמת שמיד שראיתי את הנושא רציתי לכתב על "כל הפושט יד, נותנים? לא!"
אבל העלילה לא כל כך עברה את הביקורת הרוחנית
אז זה הפשרה.
וברצינות, השתתפתי לפני תקופה בקורס כלשהוא של רטורנו ונתנו שם טעימות ממרכז הגמילה שלהם, ומשם ההשראה.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ווואווו
מדהים
אינמצב פעם ראשונה כותבת, כנראה התכוונת: פעם ראשונה כותבת בפרוג...
הקטע מתואר בצורה חזקה מאד, וזה מעניק לו יופי מיוחד.הכנסת אותנו לתוך הראש שלה, נדמה כאילו תקעת לה עיפרון בגרון וזה מה יצא.
ולהערות:
גם חושבת שהתהליך מהיר מדי. לדעתי, המשפטים בסוף הסיפור שמתארים את תחילת התהליך מיותרים לחלוטין. @אמא מתכנתת הציעה משהו חמוד, אבל

מחכה ליצירות נוספות שלך

תודה ותודה
כן, אשנה ואשלח.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
וואו! פשוט מדהים ומכניס היטב לתוך הלב שלה!
צריך להוסיף פה ושם את האות ו' מצרפת בינתיים מה שתפס את עיניי.. (רק בגלל שזה כל כך טוב טרחתי ;) )
תודה!
ואם כבר, יש כלל שאומר שכשמנוקד משמיטים את האות ו' וכשלא מנקדים מוסיפים אותה?

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה