בריאות סימפיוליזיס ושמירת הריון -נכון נשמע בסכ"ה הגיוני?

שרה41102

משתמש פעיל
מאורטופד יש לך אבחנה?
אני חושבת שהם לא מאבחנים ומתעדים את השם "סימפיוליזיס"- האורתופד כתב לי את התופאות כאבי אגן חוסר יכולת הליכה עצמית זרמים ברגליים אי יכולת לעלות מדרגות וכו.. אבל לא זכור לי שמישהו כתב את המילה סימיוליזיתס . (הרגשתי שמאוד ממעיטים בערך התופעה הבעיתית הזו).

נערך לאחרונה ב:

אופססס ;)

משתמש מקצוען
כן גם אני שמעתי על התופעה הזו של הערעורים וההתעקשות אבל זה כל כך קשוח להתעסק עם זה , כמו שכתבה פה אחת המגיבות רק להתרוצץ לבדיקות האלה כדי להשיג את האישור של ביטוח לאומי ולתעד כל דבר זה דבר לא פשוט כי עצם הביעה בסמפיו זה שאת לא יכולה לזוז ואת כאובה וכל כך מטרטרים אותך בכדי להשיג את הצדק - אוף!
נכון. וזה מה שכ"כ מקומם.
אגב, אחרי הנפילה השניה דיברתי עם האורטופד בטלפון והוא כתב בסיכום: שיחה טלפונית עקב אי יכולת להתנייד.
וכן, בעלי בערך עבד אצל השמירה הזו כל הזמן לקחת אותי לבדיקות האלו. מי שאין לה רכב באמת זה סיפור כי מוניות עולות המון

מישהו....

משתמש חדש
ביטוח לאומי לא מאשר שמירה בקלות [, לא רק לסימפי.
וזה בגלל שבשנים עברו ניצלו את העניין וכל אחת שנמאס לה לעבוד הוציאה שמירה.
היום קשה מאד להוציא שמירה, גם למקרים המסכנים את העובר.
אני למשל ביקשתי ממנהל מחלקת הריון בסיכון של שיבא לחתום לי על טפסים, ורק כך אושרה לי השמירה.

שרה41102

משתמש פעיל
לא יודעת על שמירה, אבל מאמינה שנשים עם סימפיזיוליזיס יחפשו כאן מידע, אז מעלה מודעה על כנס מקצועי ומרתק במיוחד לנשים עם כאבי אגן וסימפיזיוליזיס.
הכנס ביום שני הקרוב, י"א בסיון.
יש כנס במרכז או בזום חחח 🤣🤣🤣 בול בזמן נפתח האשכול..

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אני חושבת שהם לא מאבחנים ומתעדים את השם סימיוליזיס- האורתופד כתב לי את התופאות כאבי אגן חוסר יכולת הליכה עצמית זרמים ברגליים אי יכולת לעלות מדרגות וכו.. אבל לא זכור לי שמישהו כתב את המילה סימיוליזיתס . (הרגשתי שמאוד ממעיטים בערך התופעה הבעיתית הזו).
אני התעקשתי איתו. הוא אמר שהוא לא יכול לאבחן בלי צילום וא"א לעשות צילום בהריון ולכן כתב 'תמונה של סימפי'.
הפיזיותרפיסטית כן איבחנה לפי מיקום מדוייק של כאב ו ע"י זה שקשרה לי חגורה סביב האגן והיה שיפור.

שרה41102

משתמש פעיל
יש לי חברה בקהילה שהיא עורכת דין של ביטוח לאומי השאלה האם יש מה לעזר בה בנושא או שאין קשר?

ריקי שחור

משתמש מקצוען
יש כנס במרכז או בזום חחח 🤣🤣🤣 בול בזמן נפתח האשכול..
את שואלת או אומרת?
את בטח מתכוונת שעם סימפי קשה להגיע פיזית...
מי שכן יכולה, אני חושבת שיש ערך גם למפגש עם נשים במצבנו. לפעמים אנחנו מרגישות כל כך בודדות, עם תופעה כואבת ומגבילה, שאף אחד לא יודע אפילו לומר את השם שלה...

שרה41102

משתמש פעיל
את שואלת או אומרת?
את בטח מתכוונת שעם סימפי קשה להגיע פיזית...
מי שכן יכולה, אני חושבת שיש ערך גם למפגש עם נשים במצבנו. לפעמים אנחנו מרגישות כל כך בודדות, עם תופעה כואבת ומגבילה, שאף אחד לא יודע אפילו לומר את השם שלה...
כן סורי , אני שואלת אשמח לשמוע וקבל כלים אם קיים מפגש בזום נגיד..
(פחות בעניין של קבוצת עידוד ותמיכה - יש לי מלא חברות בסביבה שסובלות מזה איך שהו יצא ככה..)

ריקי שחור

משתמש מקצוען
כן סורי , אני שואלת אשמח לשמוע וקבל כלים אם קיים מפגש בזום נגיד..
(פחות בעניין של קבוצת עידוד ותמיכה - יש לי מלא חברות בסביבה שסובלות מזה איך שהו יצא ככה..)
לא מכירה כנס כזה בזום.
נראה לי ל"מרכז שפרה" יש לפעמים משהו בנושא.
אבל הכנס הזה הוא בהחלט לא קבוצת תמיכה, הוא לגמרי מקצועי, אבל גם מפגש, וכיף וזה..

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
לא יודעת לגבי בט"ל (לא ניסיתי להוציא) אבל את מטפלת בסימפי?

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אגב, מי שלא עובדת מעל 90 יום יתכן וזכאית לתשלום גם דרך הקרן פנסיה. בגלל אבדן כושר עבודה.
אני לא יודעת אם כל הפוליסות כלולות. אפשר לברר.
רק צריך להגיש קודם את הבט"ל כי הם שואלים אם קיבלו תשלום ממקור אחר.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
בס"ד

זה לא הגיוני שלא נותנים שמירת הריון לנשים הסובלות מסימפיוליזיס במהלך ההריון על הסיבת ה"אי כושר" להמשיך לעבוד/לתפקד!
זו מציאות של נכות חלקית לפחות בחודשיים האחרונים ליקרת הלידה שאנחנו משותקות לא מצליחות ללכת יותר מ5 צעדים ואף לרדת במדרגות ולהיות ניידות באופן עצמאי רגלית ללא תמך/לוואי.
[למרות שיצא לי לקרוא שמאמץ יתר ועומס רב על האגן יכול להביא לשבירת עצם האגן במהלך הלידה בעקבות הארס העצמי של הסחוס מהפרשת יתר של הורמון מסוים במהלך ההריון ]

נא שתפו באשכול - על מיקרים דומים בין שהצליחו לצאת לשמירה ובין שלא 🙏🙏🙏
אולי כך נוכל ללמוד מה כן עושים עבור שמירה ומה לא כדאי...
אשתי סבלה בפעמים הראשונות כאילו ככה זה. [X4]
ובפעם האחרונה הגענו אל המלאך ד"ר חנה שמואלביץ במאוחדת קשתות,
שהסתכלה עליה כאילו מה זה לעבוד ככה?
גם אם ביטוח לאומי לא יאשרו תלכי לקופת העיר ואל תעבדי ככה.
בקיצור הגשנו בקשה וכמובן היא נדחתה,
אבל כתוב שם איזשהו נוסח כאילו הרופאה יכולה לכתוב להם על התשובה שלהם.
היא התעקשה והסבירה שאין לה אפשרות לתפקד וב"ה לא נזקקנו לקופת העיר.
קבלנו גם ביטו"ל וגם אחר כך מחברת הביטוח מגדל [כיון שנעדרה 90 יום מהעבודה עקב נכות].
ברוך ה' ששלח את ד"ר חנה שמואלביץ הצדיקה לעולמנו.
היא ממש פתחה לנו את העיניים. [היא חרדית ופשוט מבינה מה זה לתפקד כאמא].

פטל לימון

משתמש חדש
בלת"ק
מנסיון אישי שללו לי לפני שנתיים זכאות לשמירה על סימפיזיוליזיס
למרות שהיה אבחנה של אורטופד ואישור של רופא נשים
וביטוח לאומי כותב (מה שהיה לפני שנתיים ) שזה אחד התנאים לקבלת שמירה
הם רצו שוב מכתב מהרופא - הכל זה התכתבות במייל ובאונלין
ואת הכסף על השמירה קיבלתי כמעט בסוף החלד
אבל הרבה לא יודעים שמירת הריון לא כמו חלד לא מקבלים כמו שמשתכרים יש תיקרה,לעשירות יותר שווה לשקול לקחת ימי מחלה
ויותר חשוב משמירת הריון זה לטפל בזה עם המון פזיותרפיה מותאמת ומוסמכת לתחום ע"י פיזיותרפיטית ולא מורות להתעמלות שחושבות שהם מבינות..... ( הבנתי שיש הרבה שרלטנות בתחום ...)

חי 523

משתמש פעיל
יש אפשרות לקבל מצגת או משהוא מהאירוע אתמול? תודה

ד"ר אביה רוזנטל

משתמש מקצוען
הי,
אם הסימפיזיוליזיס מגביל בתפקוד ובתנועה, אני מציינת את זה בבקשה לביטוח הלאומי. תמיד עוזר לצרף המלצה על שמירה מאורטופד/רופא תעסוקתי כי להרגשתי הביטוח הלאומי לא מתחשבים כל כך בהמלצות לשמירה על רקע סימפיזיוליזיס מרופאי נשים לבד. אני תמיד מוכנה למלא עבור המטופלות אבל לא בכל מצב אציין שיש סכנה לאם או לעובר. מובן שאם אני כותבת שאין סכנה... הם יתחסו אל זה כך... הסימפיזיוליזיס יש דרגות ולכן לא מספיקה האבחנה אלא חשוב המצב של המטופלת. בפועל זה לא כל כך משנה מה שהרופאה אומרת, ביטוח לאומי עושים קצת מה שבא להם והרבה בקשות סופר מוצדקות בעיני, לפעמים נדחות....

אופססס ;)

משתמש מקצוען
הי,
אם הסימפיזיוליזיס מגביל בתפקוד ובתנועה, אני מציינת את זה בבקשה לביטוח הלאומי. תמיד עוזר לצרף המלצה על שמירה מאורטופד/רופא תעסוקתי כי להרגשתי הביטוח הלאומי לא מתחשבים כל כך בהמלצות לשמירה על רקע סימפיזיוליזיס מרופאי נשים לבד. אני תמיד מוכנה למלא עבור המטופלות אבל לא בכל מצב אציין שיש סכנה לאם או לעובר. מובן שאם אני כותבת שאין סכנה... הם יתחסו אל זה כך... הסימפיזיוליזיס יש דרגות ולכן לא מספיקה האבחנה אלא חשוב המצב של המטופלת. בפועל זה לא כל כך משנה מה שהרופאה אומרת, ביטוח לאומי עושים קצת מה שבא להם והרבה בקשות סופר מוצדקות בעיני, לפעמים נדחות....
אני חושבת שדרישות הבט"ל זה המלצה מאורטופד כשהשמירה על רקע סימפי'.

בנוסף, אני מקווה שזה בסדר לבקש.
לפי מה שאני רואה את רופאת נשים.
בתור אשה עם רקע קשה בסימפי' אשמח ברשותך לקבל ממך מידע כללי על הסימפ'.
מה גורם לו?
מי בקבוצת סיכון?
למה בשנים האחרונות שומעים עליו יותר ויותר?
האם באמת נשים שטיפלו בפיזיו' ייחודית פחות סבלו בהריונות הבאים?

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
אני חושבת שדרישות הבט"ל זה המלצה מאורטופד כשהשמירה על רקע סימפי'.

בנוסף, אני מקווה שזה בסדר לבקש.
לפי מה שאני רואה את רופאת נשים.
בתור אשה עם רקע קשה בסימפי' אשמח ברשותך לקבל ממך מידע כללי על הסימפ'.
מה גורם לו?
מי בקבוצת סיכון?
למה בשנים האחרונות שומעים עליו יותר ויותר?
האם באמת נשים שטיפלו בפיזיו' ייחודית פחות סבלו בהריונות הבאים?
בלי להוריד מכבודה של @דר אביה רוזנטל
שכבוד הוא לנו עצם הימצאותה בפורום,

אל תצפי מרופאות נשים להתמצא בסימפיזיוליזיס.

בגלל שבגדול זה לא נושא רפואי הרפואה מתעניינת בזה מעט מאוד.

לגבי זה -

למה בשנים האחרונות שומעים עליו יותר ויותר
אני ממש סקרנית. סבלתי מסימפי בפעם הראשונה לפני עשור ואף אחד לא ידע ראה שמע על זה. רופאת הנשים (ד"ר באומן כשעוד היתה מקבלת מעקב הריון) אבחנה אבל אמרה לי שלא יודעת על זה הרבה והפנתה אותי למיילדות. המיילדת לא ידעה חצי דבר על הנושא (שערי צדק, שמתמחים בזה היום) ובעצם לא עשתה דבר כדי למנוע ממני סבל או נזק.
כל המידע המועט שהיה לי נאסף מהרשת, חלקו באנגלית מרוב מצוקה...
היום זה נושא מדובר ומוכר ואין מיילדת שלא מכירה את הנושא ויודעת מה חשוב ומה נכון.

לפלא הוא בעיניי כי ברמת הסבל שאני הייתי בה אין סיכוי שנפנפו ואמרו ככה זה הריון. אי אפשר להתעלם מזה. אז מה? המחלה(?) הזו הכפילה את התפוצה שלה בשנים האחרונות?

מי ידע ויחכימני

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
האם באמת נשים שטיפלו בפיזיו' ייחודית פחות סבלו בהריונות הבאים
רק לגבי זה,
להעיד על עצמי בלבד -
בהריון האחרון החלטתי שלא עוד והלכתי לפיזיותרפיה מתמחה בנושא וחוץ מהקלה רגעית ומקומית לא ראיתי השפעה.
כמובן שאפשר לטעון שאחרת המצב היה מידרדר יותר אבל הוא הידרדר כל הזמן אז מורגש זה לא היה וכן היה כרוך במאמץ וסבל מאוד גדולים כדי להגיע למרפאה (חוץ מההתמדה בתרגול עצמו שהיה נעכס בפני עצמו).

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רק לגבי זה,
להעיד על עצמי בלבד -
בהריון האחרון החלטתי שלא עוד והלכתי לפיזיותרפיה מתמחה בנושא וחוץ מהקלה רגעית ומקומית לא ראיתי השפעה.
כמובן שאפשר לטעון שאחרת המצב היה מידרדר יותר אבל הוא הידרדר כל הזמן אז מורגש זה לא היה וכן היה כרוך במאמץ וסבל מאוד גדולים כדי להגיע למרפאה (חוץ מההתמדה בתרגול עצמו שהיה נעכס בפני עצמו).
היית כבר בהריון נוסף אחרי ההוא שטיפלת בסימפי?

לפלא הוא בעיניי כי ברמת הסבל שאני הייתי בה אין סיכוי שנפנפו ואמרו ככה זה הריון. אי אפשר להתעלם מזה. אז מה? המחלה(?) הזו הכפילה את התפוצה שלה בשנים האחרונות?
אני חושבת שזה כמו כל מיני תופעות כאלה, לדוג' ההיפראמזיס או אנדו' וכו'
רפואת נשים מתפתחת מאוד לאט :(

חי 523

משתמש פעיל
הי,
איזה כבוד שרופאה מצטרפת לפורום
איך משיגים אותך? נייד או מייל? (א"א כאן מיילים אז צריך לסמן דולר או משהוא אחר במקום שטרודל)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה