בריאות סימפיוליזיס ושמירת הריון -נכון נשמע בסכ"ה הגיוני?

שרה41102

משתמש פעיל
בס"ד

זה לא הגיוני שלא נותנים שמירת הריון לנשים הסובלות מסימפיוליזיס במהלך ההריון על הסיבת ה"אי כושר" להמשיך לעבוד/לתפקד!
זו מציאות של נכות חלקית לפחות בחודשיים האחרונים ליקרת הלידה שאנחנו משותקות לא מצליחות ללכת יותר מ5 צעדים ואף לרדת במדרגות ולהיות ניידות באופן עצמאי רגלית ללא תמך/לוואי.
[למרות שיצא לי לקרוא שמאמץ יתר ועומס רב על האגן יכול להביא לשבירת עצם האגן במהלך הלידה בעקבות הארס העצמי של הסחוס מהפרשת יתר של הורמון מסוים במהלך ההריון ]

נא שתפו באשכול - על מיקרים דומים בין שהצליחו לצאת לשמירה ובין שלא 🙏🙏🙏
אולי כך נוכל ללמוד מה כן עושים עבור שמירה ומה לא כדאי...

מצב רוח תקין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
איזה מסמכים העברתם להם?
אולי זה לא היה מספיק?

אין סיבה שהם לא יתנו.

אנחנו מנסים עכשיו גם לתבוע בגלל זה, אבל הם גם עושים קצת בעיות.
מקווים שנסתדר עם זה והם ייתנו לנו.

שרה41102

משתמש פעיל
הסיבה שהם לא נותנים זה כי אין סכנה לאם ולעובר,
זה "לא כל כך נורא" שהאישה נכה ומשותקת לחלוטין כמעט ... העיקר אין סכנת חיים לאף אחד.

זה מה ששמעתי מכל הרופאים שפניתי אליהם וגם קראתי באינטרנט הרבה על נשים שלא קיבלו את התביעות שלהם.

גם חברה שלי הייתה צריכה לערער פעמיים על החלטת ביטוח לאומי בכדי שבסוף יאשרו לה [ לה ספציפית היה בנוסף בקע טבורי שהוסיף אבל בכל זאת היה לה קשה והיא הייתה אם בית במוסד לילדים בסיכון - עבודה פיזית מאוד]

נערך לאחרונה ב:

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
אולי תהיה מי שהמידע יעזור לה-
לפעמים עדיף לנצל ימי מחלה. בעיקר לעובדי מדינה יכולים להצטבר המון ימי מחלה בתשלום מלא שאין אפשרות לנצל (מורים...) ובפנסיה מקבלים תמורתם באופן חלקי מאוד אם בכלל.

בשמירה יש גבול עליון לגובה הקיצבה והרבה לא יודעות שזה יכול להיות הרבה פחות מהשכר הרגיל ואילו בניצול ימי מחלה השכר והזכויות נשמרים במלואם.

שרה41102

משתמש פעיל
תשמעו שזה לא הגיוני לדעתי!
אני קצת מקצינה כדי שתרדו לסוף דעתי...
אם אדם נפגע מתאונה חס ושלום והוא לא יכול ללכת ולעבוד ועל סמך הפגיעה הפיזית שלו והמגבלות שלו הוא מקבל את חסות ביטוח לאומי עד שיחזור לכושר עבודה, למה כשהסיבה היא לא תאונה אלא הריון זה לא אותו הדבר? המצב הרפואי יכול להיות דיי דומה באי הכושר לעבוד.

ועוד תחשבו שנשים שסבלו מסיפיוליזיס יסבלו ממנה גם בהריונות הבאות וזה עלול להחמיר.
לא זכור לי גם שהרופאה הגדירה אותי כסובלת מסיפיוליזיס חוץ מזה שאני ציינתי זאת.

אני קיבלתי
נשמח לשמוע על המקרה ועל הדרך לשמירה :) אם את יכולה.

נערך לאחרונה ב:

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
תשמעו שזה לא הגיוני לדעתי!
אני קצת מקצינה כדי שתרדו לסוף דעתי...
אם אדם נפגע מתאונה חס ושלום והוא לא יכול ללכת ולעבוד ועל סמק הפגיע הפיזית והמגבלות שלו הוא מקבל את חסות ביטוח לאומי עד שיחזור לכושר עבודה, למה שהסיבה היא לא תאונה אלא הריון זה לא משתנה ? המצב הרפואי יכול להיות דיי דומה.

נשמח לשמוע על המקרה ועל הדרך לשמירה :) אם את יכולה.
לפי זה את צריכה לתבוע את ביטוח לאומי על אובדן כושר עבודה (ולא על שמירת הריון).
מעניין אם זה יכול לעבוד

שרה41102

משתמש פעיל
איזה מסמכים העברתם להם?
אולי זה לא היה מספיק?

אין סיבה שהם לא יתנו.

אנחנו מנסים עכשיו גם לתבוע בגלל זה, אבל הם גם עושים קצת בעיות.
מקווים שנסתדר עם זה והם ייתנו לנו.
לא כל כך זוכרת זה היה לפני שנתיים, אבל מה צריך להעביר להם ?

ותעדכני שהצליח לך בעזרת השם :)

נערך לאחרונה ב:

קשת עגולה

משתמש חדש
מכתב מרופאת נשים+אוטופד עם אבחנה+תצרפי מכתב אישי עם פרוט הסבל ופרוט למה זה מסוכן לך עם פרוט בדיוק מה את עושה בעבודה שלא יכולה לתפקד עם זה שזה יכול להחמיר בעבודה ולגרום לסיבוכים ודלקות לך ולעובר ויש בזה גם סכנה לעובר

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
אם יש נפילות בעקבות חוסר היציבות עם הסימפי - מאוד חשוב תיעוד, הכי טוב לפנות למיון ושיהיה תיעוד משם ושיהיה כתוב נפילה בעקבות סימפי. זה כבר הופך את האירוע למסוכן עבור האם והעובר ויש סיכוי טוב מול ביטוח לאומי

שרה41102

משתמש פעיל
מכתב מרופאת נשים+אוטופד עם אבחנה+תצרפי מכתב אישי עם פרוט הסבל ופרוט למה זה מסוכן לך עם פרוט בדיוק מה את עושה בעבודה שלא יכולה לתפקד עם זה שזה יכול להחמיר בעבודה ולגרום לסיבוכים ודלקות לך ולעובר ויש בזה גם סכנה לעובר
איזה מכתב מראפת נשים? הרואפה שלי התנגדה לשתף פעולה עם הרעיון של הסימפיוליזיס

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אם יש נפילות בעקבות חוסר היציבות עם הסימפי - מאוד חשוב תיעוד, הכי טוב לפנות למיון ושיהיה תיעוד משם ושיהיה כתוב נפילה בעקבות סימפי. זה כבר הופך את האירוע למסוכן עבור האם והעובר ויש סיכוי טוב מול ביטוח לאומי
אכן כך.
הייתי בשמירת הריון עקב סימפי'. ואושרה לי שמירה. אבל גם עברתי תקופה קשה ומסוכנת וגם התרוצצתי הרבה בשביל כל הבדיקות והאישורים.
בשבוע 9 הגעתי לאורטופד שהכניס לתיק 'תמונה של סימפי'
נפלתי פעם ראשונה בשבוע 21. לא קישרתי את זה לסימפי', כמובן שפניתי למיון לבדיקה רגילה שהייתה תקינה. מאז הנפילה הייתה לי החמרה רצינית.
חזרתי לאורטופד שהמליץ על שמירה
וכן לרופאת נשים
לאחר כחודש בשבוע 25 נפלתי שוב הגעתי למיון וכבר אושפזתי עם מוניטור לא תקין שהראה פעילות רחמית וכן US לא תקין שהראה המטומה על השליה (ב US חוזר באשפוז היה תקין) ואז המנהל מחלקת הריון בסיכון כתב לי שהוא ממליץ על שמירה.
שוב האורטופד והרופאת נשים המליצו על המשך שמירה
בנוסף פניתי לפיזיותרפיה ששם הומלץ לי על הליכון למנוע נפילות.

לע"ד, השמירה במצב הזה היא קריטית ואם לא נותנים לנו אותה ביושר זה המקום לשאול רב אם מותר אפילו לביים נפילות וכו'.
אני לא בעד לשקר אבל זה ברור שאשה עם סימפי' לא יכולה להמשיך לעבוד ולא משנה במה עובדת. אני עובדת בעבודה משרדית ולא יכולה לשבת הרבה. מי שעובדת כגננת/ מטפלת /סייעת ברור שזה פוגע בה וכו'
אני היום כבר 7 חודשים אחרי הלידה ועדיין סובלת מידי פעם
הכי טוב לפנות למיון
חובה לפנות למיון ולו בשביל הבדיקות הרפואיות הנדרשות.

בהצלחה ותאמיני בזה שזה מגיע לך ביושר.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
איזה מכתב מראפת נשים? הרואפה שלי התנגדה לשתף פעולה עם הרעיון של הסימפיוליזיס
תחפשי רופאה אחרת.
אמרו לי בזמנו שכל מי שמגיעה לד"ר פלוטקין יוצאת עם מכתב לשמירה שהבט"ל מכיר במכתבים שלו.
לא ניסיתי בעצמי.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אני שמעתי על כמה שלא אישרו להם שמירה והם התעקשו ולא ויתרו ובסוף אישרו להם.
לא לוותר. לפנות לערעור. יש לי חברה שהגיע עד להליך משפטי וכמה ימים לפני הדיון פנו אליה מבט"ל להגיע לפשרה ונתנו לה כמעט את כל הסכום.

שרה41102

משתמש פעיל
אכן כך.
הייתי בשמירת הריון .....
תודה רבה על ההסבר עזר לי מאוד ובאמת היו נפילות במהלך ההריון אך לא חשבתי לקשר בין הדברים.

בנוסף אוסיף שלפני כן היה הריון שנפלתי עדין בשבוע 10 בעבודה ונבדקתי רק בשבוע 13 בביקורת שגרתית ולעובר לא היה דופק ואני בטוחה שזה מידע שהיה יכול לעזור לי. (את האמת שזה בעקבות וירוס/מחלת הנשיקה נראה לי - CMV אבל זה דברים שאי אפשר להוכיח רפואית) אבל עדיין היה עוזר בתיעוד להריון שאחרי עם הסימפיו.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
תודה רבה על ההסבר עזר לי מאוד ובאמת היו נפילות במהלך ההריון אך לא חשבתי לקשר בין הדברים.

בנוסף אוסיף שלפני כן היה הריון שנפלתי עדין בשבוע 10 בעבודה ונבדקתי רק בשבוע 13 בביקורת שגרתית ולעובר לא היה דופק ואני בטוחה שזה מידע שהיה יכול לעזור לי. (את האמת שזה בעקבות וירוס/מחלת הנשיקה נראה לי - CMV אבל זה דברים שאי אפשר להוכיח רפואית) אבל עדיין היה עוזר בתיעוד להריון שאחרי עם הסימפיו.
יש לך תיעוד לנפילות?
אם כן, לכי על זה. אין סיבה שלא תקבלי

אופססס ;)

משתמש מקצוען

מאורטופד יש לך אבחנה?

שרה41102

משתמש פעיל
אני שמעתי על כמה שלא אישרו להם שמירה והם התעקשו ולא ויתרו ובסוף אישרו להם.
לא לוותר. לפנות לערעור. יש לי חברה שהגיע עד להליך משפטי וכמה ימים לפני הדיון פנו אליה מבט"ל להגיע לפשרה ונתנו לה כמעט את כל הסכום.
כן גם אני שמעתי על התופעה הזו של הערעורים וההתעקשות אבל זה כל כך קשוח להתעסק עם זה , כמו שכתבה פה אחת המגיבות רק להתרוצץ לבדיקות האלה כדי להשיג את האישור של ביטוח לאומי ולתעד כל דבר זה דבר לא פשוט כי עצם הביעה בסמפיו זה שאת לא יכולה לזוז ואת כאובה וכל כך מטרטרים אותך בכדי להשיג את הצדק - אוף!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה