סיימה לימודים - מה עכשיו?

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה שמעודד זה להתחזק שמה מגיע לנו נקבל או לא נקבל והכל משמים מוקצב לכל אחד.
וגם מה שהוא שם לך בפה על השאלה "ומה הציפיות שכר"
כי יש את ההרגשה הזו-
אם רק הייתי מבקת עוד xk...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מצד שני לפעמים בגלל המרדף הזה שוכחים לקחת בחשבון עוד שיקולים, של חברה, מרחק , איכות חיים, ורואים רק את השורה של המשכורת בתלוש..
רוב הנשים שאני מכירה לוקחות את השיקולים האלו בחשבון, כל הזמן.

s2061

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
רוב הנשים שאני מכירה לוקחות את השיקולים האלו בחשבון, כל הזמן.
סחטן, ככה צריך.
ככל שמכירים יותר מקומות עבודה לומדים להעריך את הדברים הנוספים ולא לתת את המקום העיקרי רק לכסף.

כוכב מתכנת

משתמש פעיל
D I G I T A L
תכל'ס...
מכל ה"בלה בלה...." הארוך הזה אני מבין שיש כאן כמה מתכנתים רציניים (/מתכנתות רציניות) שעובדים (/שעובדות) עם שכר נאות ב"ה.
קודם כל לתשומת ליבכם/ן תזכרו להודות להשי"ת שזיכה אותכם/ן בכך שתוכלו לפרנס את משפחתכם בכבוד....

ולעניינו....
אני סטודנט מצטיין לאחר סיום לימודים במה"ט לקראת הגשת פרוייקט גמר עם ממוצע ציונים גבוה.... מחפש עבודה בתחום כבר כמה חודשים ארוכים ולצערי עדיין לא התקבלתי אפילו לראיון אחד ויחיד!!!!
ואני מרגיש נואש למצוא עבודה בכל מחיר גם בשביל הסיפוק כלומר להרגיש שאני ממצה את עצמי כפי שאני מסוגל ב"ה, וגם בשביל המשכורת שאני מצפה לו בכדי לפרנס את משפחתי בקלות ביחס למצב הנוכחי (וד"ל)....

אם לאי מי מכם/ן יש דרך לעזור לי להתקבל לעבודה בתחום באזור הדרום או המרכז, אודה לו מאוד אם יצור עמי קשר בפרטי או באימייל 3752375 שטרודל וכו'
והשי"ת ישלם לו כגמולו הטוב בכל מילי דמיטב אמן ואמן....

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמה חודשים ארוכים ולצערי עדיין לא התקבלתי אפילו לראיון אחד ויחיד!!!!
בדרך כלל קשור לקורות חיים.
אצלי- לאחר שהטלפון דמם- שלחתי את הקורות חיים למשהו מקצועי שישכתב אותם, אמיתי- הופגזתי בטלפונים

כוכב מתכנת

משתמש פעיל
D I G I T A L
בדרך כלל קשור לקורות חיים.
אצלי- לאחר שהטלפון דמם- שלחתי את הקורות חיים למשהו מקצועי שישכתב אותם, אמיתי- הופגזתי בטלפונים
לאחר שבועות בודדות מאז שהתחלתי לחפש פניתי אכן למשהו מקצועי והקו"ח שודרג לבלי היכר.... אך עדיין לצערי כדלעיל....
אדרבה! אשמח לקבל מכם את הקו"ח שלכם (כמובן בטישטוש פרטים מזהים) למייל הנזכר לעיל ואוכל לערוך התאמות מפגיזות!!!
תודה מראש

שפריצרית

משתמש מקצוען
בקשר ל'מקומות הניצול החרדיים' -
ברור שההגיון זה לחטוף את המשרה הראשונה שמציעים לך.
אין ספק שהשכר הנמוך שווה את תחילת העבודה מיידית לאחר הלימודים ואת הניסיון המצטבר.
אבל -
האם האקסיומה הזו של: תעבדי שנתיים, תצברי ניסיון טוב ואז תוכלי להתחפף משם, לבקש ולקבל כאוות נפשך תמיד נכונה?
יש לי שתי הסתייגויות:
1.'מקומות הניצול' כפי שכונו כאן הן בעצם 'חממות הייטק'. המשך ישיר לסמינר ולאווירה שבו, רק במתכונת שונה. (אני מדברת בעיקר על אלה שעובדות בחברה עצמה ולא בקליינט -סייד)
האווירה במקום שכולו נשים ובנות בוגרות סמינר, שעות נוחות שלא מקובלות בשוק, מרחק הליכה מהבית - כל אלה יוצרים אזור נוחות מפנק ומגביל במיוחד לעובדות.
בחורה שעבדה שנתיים במקום כזה תתקשה מאד לעבור לאחר מכן למקום עבודה בשוק הכללי עם המשכורות שדוברו כאן.
ואני אומרת מידיעה על בית תוכנה מאד ספציפי בבני ברק, שמלכתחילה לא מקבל בנות 'פתוחות' מידי שעלולות לברוח לתל אביב לאחר שנתיים.
(וכן, אחרי שנתיים עגולות. החוזה שלהם מעוגן חוקית ובלתי אפשרי להימלט ממנו)
2. מתי חברת הייטק מייצאת עבודה לספק? בדרך כלל כשמדובר בעבודה שחורה או צדדית של הארגון. חברה לא תייצא עבודה שהיא ההארד קור שלה. זה בסדר בהתייחס לזה שבתור מתחילה אף פעם לא יתנו לך לגעת בהארד קור, גם לא בחברה עצמה, אבל כאשר מדובר בחברת קבלן רב הסיכויים שתפלי על תפקיד זניח כיוון שמדובר באוסף פרוייקטים כאלה.
שתי ההסתייגויות הללו לדעתי מקשות מאד על עובדות במקומות אלה להתפתח ולעבור למקומות אחרים.
כמובן שיש יוצאות מן הכלל, אבל כל החברות שלי שהתחילו שם (והן היו הבנות המוכשרות ביותר בכיתה. אין ספק שבחברות הללו יודעים לעבוד ולסנן היטב) - עדיין שם, גם בחלוף זמן רב מתום השנתיים.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
1.'מקומות הניצול' כפי שכונו כאן הן בעצם 'חממות הייטק'. המשך ישיר לסמינר ולאווירה שבו, רק במתכונת שונה. (אני מדברת בעיקר על אלה שעובדות בחברה עצמה ולא בקליינט -סייד)
האווירה במקום שכולו נשים ובנות בוגרות סמינר, שעות נוחות שלא מקובלות בשוק, מרחק הליכה מהבית - כל אלה יוצרים אזור נוחות מפנק ומגביל במיוחד לעובדות.
בחורה שעבדה שנתיים במקום כזה תתקשה מאד לעבור לאחר מכן למקום עבודה בשוק הכללי עם המשכורות שדוברו כאן.
ואני אומרת מידיעה על בית תוכנה מאד ספציפי בבני ברק, שמלכתחילה לא מקבל בנות 'פתוחות' מידי שעלולות לברוח לתל אביב לאחר שנתיים.
לא מכירה את המקום עליו את מדברת,
אבל זה לא מדויק.
להרבה בנות המקומות האלו מהוות כמן תחנת מעבר, שלא להזרק ישירות לעולם השונה שבחוץ.
אז הן עובדות שנתיים או פחות במקום שהוא בין המשך של הסמינר, אבל עם התחככות עם עולם העבודה וההתנהלות בו.
וההוכחה היא שהרבה מאוד בחורות כן עוברות אחרי שנתיים למקומות בסגנון שונה לחלוטין.
מתי חברת הייטק מייצאת עבודה לספק? בדרך כלל כשמדובר בעבודה שחורה או צדדית של הארגון. חברה לא תייצא עבודה שהיא ההארד קור שלה.
נכון חלקית.
ב'חממות ההייטק' אכן נדיר שחברות יפרגנו פיתוחים שווים,
אבל כשיש חברות שמספקות שירותי הייטק עם התמחות מיוחדת,
חברות יכולות למסור את ה'בייבי' שלהם כדי להגיע לתואה איכותית.

דג לבן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תכל'ס...
מכל ה"בלה בלה...." הארוך הזה אני מבין שיש כאן כמה מתכנתים רציניים (/מתכנתות רציניות) שעובדים (/שעובדות) עם שכר נאות ב"ה.
קודם כל לתשומת ליבכם/ן תזכרו להודות להשי"ת שזיכה אותכם/ן בכך שתוכלו לפרנס את משפחתכם בכבוד....

ולעניינו....
אני סטודנט מצטיין לאחר סיום לימודים במה"ט לקראת הגשת פרוייקט גמר עם ממוצע ציונים גבוה.... מחפש עבודה בתחום כבר כמה חודשים ארוכים ולצערי עדיין לא התקבלתי אפילו לראיון אחד ויחיד!!!!
ואני מרגיש נואש למצוא עבודה בכל מחיר גם בשביל הסיפוק כלומר להרגיש שאני ממצה את עצמי כפי שאני מסוגל ב"ה, וגם בשביל המשכורת שאני מצפה לו בכדי לפרנס את משפחתי בקלות ביחס למצב הנוכחי (וד"ל)....

אם לאי מי מכם/ן יש דרך לעזור לי להתקבל לעבודה בתחום באזור הדרום או המרכז, אודה לו מאוד אם יצור עמי קשר בפרטי או באימייל 3752375 שטרודל וכו'
והשי"ת ישלם לו כגמולו הטוב בכל מילי דמיטב אמן ואמן....
אם אתה מרגיש שיש לך ידע , אולי תקח פרויקט קטן בXPLACE- כמובן משהו שמתאים לידע שלך עכשו.
אח"כ תוכל להוסיף את זה כניסיון לקו"ח,.
אני הגעתי משם לעבודה קבועה- העבודה הראשונה שלי בתחום.
בנוסף, לינקדין זה פלטפורמה מצוינת לחפוש עבודה- ניסית שם?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם אתה מרגיש שיש לך ידע , אולי תקח פרויקט קטן בXPLACE- כמובן משהו שמתאים לידע שלך עכשו.
אח"כ תוכל להוסיף את זה כניסיון לקו"ח,.
אני הגעתי משם לעבודה קבועה- העבודה הראשונה שלי בתחום.
בנוסף, לינקדין זה פלטפורמה מצוינת לחפוש עבודה- ניסית שם?
עצה מעולה!
אני גם תמיד לא מבין את אלה שמבכים את מר גורלם: אני כל כך מוצלח אבל אף אחד לא רוצה אותי כי אין לי ניסיון.
לקבל עבודה כפרילנסר זה דבר יחסית קל. ככה אתה צובר ניסיון. גם מקבל כסף בינתיים וגם הרבה יותר קל להתקבל אחר כך לעבודה קבועה.

נערך לאחרונה ב:

sari1100

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמו חברה שלי ששאלה אותי היום על מקום העבודה שאני עובדת בו
(מקום חרדי) , עם שנתיים ניסיון, אם "ללכת על יותר מ- 20" ווווואההההה
מי פה הלא ריאלי??????
זה קצת גבוה, אבל לא הייתי אומרת לא ריאלי.
מנסיון שלי בשוק העבודה- חברות חרדיות יודעות לשלם יפה יפה.
לא זאת הבעיה.
הבעיה היא בדיוק בגישה של כל אלה שחושבות ש- טוב, זה מקום חרדי, כמה הם כבר ישלמו. נתפשר.
מבקשות בחוץ 20 לדוגמה, אבל במקומות חרדיים 12. כי הרי אי אפשר להגזים, שלא יגלגלו אותן מכל המדרגות....
אז זהו שלא!!
אני למדתי שצריך להחליט על סכום שאותו דורשים, והוא אחיד לכל מקום.
מקומות שפחדתי שאני מגזימה ממש, השארתי לי פתח מילוט- למשל: עקרונית הציפיות שכר שלי הן X, אבל אני יודעת שאצלכם עובדים רק 8 שעות/ זה מקום חרדי/ וואטאבר, ולכן אני גמישה יותר.
הייתי מופתעת לגלות כמה זה לא מדהים אותם.
יש מקומות שיגידו לך אין על מה לדבר, אצלינו המשכורת המקסימלית שתקבלי היא כך וכך. (תמיד זה איזה אלף אלפיים פחות ממה שהם מוכנים באמת לתת, ותקחי את זה בחשבון. ואם לא בכסף אז שיתנו הטבות אחרות כמו ימי חופשה/ מחלה מהיום הראשון או השני/ קרן השתלמות וכאלה)
אבל יש מספיק מקומות שיתנו לך קרוב מאוד לכמה שביקשת...

שפריצרית

משתמש מקצוען
מבקשות בחוץ 20 לדוגמה, אבל במקומות חרדיים 12. כי הרי אי אפשר להגזים, שלא יגלגלו אותן מכל המדרגות....
אז זהו שלא!!
אני למדתי שצריך להחליט על סכום שאותו דורשים, והוא אחיד לכל מקום.
מקומות שפחדתי שאני מגזימה ממש, השארתי לי פתח מילוט- למשל: עקרונית הציפיות שכר שלי הן X, אבל אני יודעת שאצלכם עובדים רק 8 שעות/ זה מקום חרדי/ וואטאבר, ולכן אני גמישה יותר.
כאשר מדובר במשרה בחברה חרדית אני נותנת ציפיית שכר של עד אלפיים ש"ח פחות - מהסיבות שמנית לעיל.
ובכל זאת, פעמיים קרה לי שהורידו את המועמדות בחברות חרדיות בגלל שהציפיות לא תאמו לתקציב.
וסכום אחיד לכל מקום הוא לא תמיד נכון.
צריך להבחין בין חברות הייטק, סטארטאפים ובתי תוכנה.
הפרשי השכר ביניהם עשויים להיות משמעותיים מאד.

sari1100

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כאשר מדובר במשרה בחברה חרדית אני נותנת ציפיית שכר של עד אלפיים ש"ח פחות - מהסיבות שמנית לעיל.
ובכל זאת, פעמיים קרה לי שהורידו את המועמדות בחברות חרדיות בגלל שהציפיות לא תאמו לתקציב.
וסכום אחיד לכל מקום הוא לא תמיד נכון.
צריך להבחין בין חברות הייטק, סטארטאפים ובתי תוכנה.
הפרשי השכר ביניהם עשויים להיות משמעותיים מאד.
יש הפרשי שכר, לא חולקת על זה.
לא אומרת שתקבלי בחברה חרדית כמו בחברת הייטק בחוץ.
אבל אף מקום (לא חברת הייטק, ובטח שלא בית תוכנה חרדי) לא יתן לך את הסכום שתבקשי. תמיד יורידו לך ממנו, וינסו להתמקח. ככה שאת ההורדה מהציפיות שכר שלי אני משאירה להם לעשות.
אם אני ארד באלפיים, והם אוטומטית מורידים מזה עוד אלפיים- זה הפרש רציני.
(וסתם הערת אגב- לא דיברתי על כאלה שמורידות עד אלפיים, זה עוד נורמלי. אני מדברת על כאלה שמבקשות הרבה הרבה פחות מחוסר מודעות. כמו הדוגמה שנתתי- בחוץ 20K ובבית תוכנה חרדי 12K.)
ואני לא יודעת באיזה בתי תוכנה חרדיים היית, אבל אני הייתי לפחות בשלושה (לא עבדתי בפועל בכולם) ואף אחד לא הוריד אותי בגלל ציפיות שכר. חלק נתנו קרוב למה שביקשתי, (2-3K פחות) וחלק באמת הודיעו נחרצות שאין אצלם יותר מ 9K פחות ממה שביקשתי. היו להם נתונים אחרים שקרצו לי, ככה שאמרתי להם שאני מוכנה להתקדם גם בהצעת השכר הזאת.
לא הורידו בגלל זה.
(ובכל אופן, כשאמרתי לה את הציפיות שכר ממש נבהלתי מעצמי איך אני אומרת כזה סכום, אבל למרבה הפליאה היא לא נפלה מהכיסא.)

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז תכלס לא מופקע על שנתיים ניסיון במקום חרדי משכורת של 20k?

(; Cool-It

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אז תכלס לא מופקע על שנתיים ניסיון במקום חרדי משכורת של 20k?

לא מופקע לדרוש סכום כזה.
לדעתי - היא לא תקבל אותו במלואו, אבל יחסית קרוב אליו.
ובשביל להישאר עם שכר יפה, לאחר ה"קיצוצים", כמעט כמו כל מקום (קצת יותר...),
שלא נותן בשלמות את השכר שביקשת, אלא בד"כ יש קצת התמקחויות, שווה לה לדרוש סכום כזה.
בפועל - היא מסתבר תקבל 15K ומעלה. במקום עבודה כללי, לעומת זאת, יש סבירות גבוהה לקבל 20K. בהחלט.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה