סטודיו לגיל 3

• פותח הנושא hagy
  • פורסם בתאריך

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;1044378:
מתוקות שלי, בכיף, תעבדו איך שאתן מבינות.
אצלי לא קורה הדברים האלה שאתן מספרות. אני אוהבת תמונה. אני שמה אותה באלבום. גם האמא אוהבת.
אף פעם לא קיבלתי תלונות. להיפך.
ואגב, אני לא מנסה להיכנס לראש של האמא. אני מנסה להיות כמה שיותר אני.

אני חייבת לצרף פה דוגמא לתמונה שבחרתי לבד, כי אהבתי אותה- (במקרה הזה כן הייתי דרוכה לראות את תגובת האמא) והלקוחה התלהבה ממנה יותר מהכל.

חיים קלים.
הלואי...
אני רואה בזמן הצילום עצמו לפעמים על הבדלי טעם חדים ביני לבין האמא, אם יוצאת איזו תמונה מדהימה לדעתי- ואני לא מתאפקת ומראה לאמא על המסך- והיא אומרת- נו.. לא יודעת.. זה לא החיוך/הפרצוף/העיניים/השיניים בדיוק בולטות וכאלה.
פעם אחת הייתה לי לקוחה שבקשה שאני אבחר ואתן לה אלבום מוכן, ואחרכך שמעתי שהיה עמוד אחד שהיא כלכך לא אהבה- שכל מי שראה את האלבום היא חשה צורך להתנצל שלא היא בחרה את התמונות. ובעיני זה היה מהטובים.

יש כאלה שאוהבות את הילדים משוחררים וטבעיים (כמוני) מלאי מרץ ושמחה, צוחקים, ויש כאלה שאוי לי אם לא הוצאתי תמונות שכ-ו-ל-ם עומדים בשיירה מסודרת להפליא, מסתכלים למצלמה בחצי חיוך מסוים או אומרים "צ'י-----ז"
בדרך כלל אפשר לקלוט תוך כדי צילום, אבל הרבה פעמים לא לגמרי. לא חבל?

באה אלי לקוחה לפני שבועיים- עם 3 ילדים מקסימים ומלאי אנרגיה, יצאו לה תמונות מדהימות אוטנטיות של הילדים -כמו שהם, שאם רק הייתה מרשה לי הייתי שמה כמה מהם בפרסום שלי. והיא השתדלה לבחור את התמונות שהכי פחות אהבתי, הכי פחות מלאות הוואי וסיפור, ככה היא אהבה.
לא הייתי מוציאה לה כזה אלבום אם אני הייתי בוחרת- והיא הייתה מתאכזבת.
רוזמרין, איך את יודעת תמיד למה הלקוחה מחכה?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם הלקוחה לא רואה את התמונות האחרות, למה שלא תהיה מרוצה?

ובד"כ צלמת תבחר תמונות מוצלחות ומיקצועיות יותר מהאמא, כך שחוץ מהאמא כל שאר הצופים אמורים להתלהב יותר מהבחירות של הצלמת.

(נאום אחת שכמעט ולא מתעסקת עם צילומי ילדים, אז קחו אותי בערבון מוגבל)

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1044491:
אם הלקוחה לא רואה את התמונות האחרות, למה שלא תהיה מרוצה?

ובד"כ צלמת תבחר תמונות מוצלחות ומיקצועיות יותר מהאמא, כך שחוץ מהאמא כל שאר הצופים אמורים להתלהב יותר מהבחירות של הצלמת.

(נאום אחת שכמעט ולא מתעסקת עם צילומי ילדים, אז קחו אותי בערבון מוגבל)

לא מסכימה.
לא תמיד האמא אוהבת את המקצועי, לפעמים מפריע לה דברים שאני כצלמת לא רואה- והיא כאמא רואה.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RMO;1044497:
לא מסכימה.
לא תמיד האמא אוהבת את המקצועי, לפעמים מפריע לה דברים שאני כצלמת לא רואה- והיא כאמא רואה.

עם מה את לא מסכימה? :)

נראה לי שלא הבנת אותי,
האמא לפעמים תבחר תמונות פחות מיקצועיות רק בגלל שהיא אוהבת את ההבעה/חיוך של הילד,
אבל צופה אחר שלא מכיר את הילדון לא יתלהב מהתמונה הזו.

לעומת זאת צלמת לא תבחר תמונה שלא מחמיאה לילד (גם אם אמא שלו תחשוב ככה, זה רק היא בד"כ חושבת).

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני לא נותנת לבחור תמונות לא מקצועיות בעיני, אבל תמיד יש יפים יותר ופחות- לדעתי.
ויש תמונות שהאמא לא אוהבת- ולא מענין כמה הם מקצטעיות. ולי חשוב שהאמא תהיה מרוצה לגמרי.
לא הסכמתי עם זה שאם האמא לא תראה אחרות היא ודאי תהיה מרוצה.

רחלי פרנקל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
כלקוחה, ולא כצלמת. אני חייבת להגיד שמאד מאד קשה לקבל דיסק עם מאות תמונות ולהתחיל לבחור.
הצלמת יודעת מה כדאי בשביל לסדר באלבום ואיך הוא יראה הכי יפה ולכן כדאי שהיא תעשה את הסינון והאמא תאשר.
כשצילמתי את ילדי, הצלמת ביקשה שאגיע יום אחרי הצילומים, היא ישבה איתי והראתה לי כל סדרה בנפרד ואמרה לי: כדאי כך וכך אורך, כך וכך רוחב.. הבגדים האלו כאן... רחוק, קרוב וכו'.... דברים שאני לבד לא הייתי חושבת עליהם. זה לקח משהו כמו 20 דקות. היא אמרה לי שכשהיא נתנה לאמהות לבחור, הן היו חוזרות אליה אחרי המון זמן

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
השאלה היא אם היא לא אוהבת? או אוהבת יותר את האחרות?

(טוב... האמת הבנתי אותך :) )

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RMO;1044429:
רוזמרין, איך את יודעת תמיד למה הלקוחה מחכה

היא בחרה אותי וראתה קודם את הסגנון.
לא מעניין אותי למה היא מחכה :cool: (מעבר למה שכמובן אני מראה באתר.)
אני אומרת מראש שאני בוחרת. ואני לא אמא של הילד המצולם ולא מנסה להיות אמא. רק צלמת. האמא רוצה לראות באלבום איך אני רואה את הילד שלה ואיך אני מצלמת אותו.

והאמת- האלבום שהכי קשה לבחור תמונות זה האלבום של הילדים שלי.
אני לא מסוגלת לוותר על שום תמונה, אפילו אם היא בעייתית. אני מחוברת רגשית לתמונות...:)

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;1044532:
היא בחרה אותי וראתה קודם את הסגנון.
לא מעניין אותי למה היא מחכה :cool: (מעבר למה שכמובן אני מראה באתר.)
אני אומרת מראש שאני בוחרת. ואני לא אמא של הילד המצולם ולא מנסה להיות אמא. רק צלמת. האמא רוצה לראות באלבום איך אני רואה את הילד שלה ואיך אני מצלמת אותו.

והאמת- האלבום שהכי קשה לבחור תמונות זה האלבום של הילדים שלי.
אני לא מסוגלת לוותר על שום תמונה, אפילו אם היא בעייתית. אני מחוברת רגשית לתמונות...:)

ברור שלא צריך לתת ללקוחה מאות תמונות, אני מדללת הכי שאפשר, והרבה פעמים הבחירה מפתיעה אותי.
לי זה חשוב שהאמא תאהב את הילד על הבעותיו בכל התמונות.

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;1044541:
לי חשוב שאני. :)

חחח
חמודה.
אני משתדלת לתת לבחור רק תמונות שאני אוהבת, מה יותר מה פחות.
אם הלקוחות שלך מרוצים מה טוב!
באמת התמונות שלך מזמינות לקוחות.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
וואלה איזו התפלספות הולכת פה...
כל אחת וצורת העבודה שלה -
בשורה התחתונה - - האלבום הוא של האמא,והיא צריכה לאהוב את מה שהיא רואה בו.לא הצלמת.
תמיד יהיו אלו שיעדיפו שיבחרו בשבילם,ואלו שמעדיפים לבחור לבד...אני חושבת שרוב האנשים מעדיפים לבחור בעצמם. (כך זה אצלי בכ"א.)
בתור צלמת אני תמיד עושה סינון ראשוני,ומייעצת ללקוחות מה לבחור אם הם מתקשים...
אבל זכות הבחירה נשארת של הלקוח.

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י rosmarin;1044541:
לי חשוב שאני. :)
אני מקווה בשבילך שהמוכרת בחנות הבגדים לא אומרת כך על הקניה שלך

E&A

משתמש מקצוען
רוזמרין, הבנתי שאת עובדת בשיטה אחרת מRMO.
לכן ההשוואה לא נכונה.
את נותנת המון המון תמונות ערוכות מינימלי וRMO נותנת חבילות קטנות ערוכות כמו רב הצלמות כאן.
ואז זה יותר משמעותי כל נושא הבחירה.

מילכי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
רחלי במקרה הזה - אין שורה תחתונה.
אין פה שחור ולבן - כך צריך לעשות..
אני חושבת שזה עניין של הרגל ונוחות צורת עבודה.
איזה יופי שאני עובדת בשילוב :)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י RacheliM;1044549:
וואלה איזו התפלספות הולכת פה...
כל אחת וצורת העבודה שלה -
בשורה התחתונה - - האלבום הוא של האמא,והיא צריכה לאהוב את מה שהיא רואה בו.לא הצלמת.
לי דווקא נראה שהשורה התחתונה מהשרשור הזה הוא שחשוב שגם האמא וגם הצלמת יאהבו את האלבום.
לכן אני אישית הלכתי על שיטה שבה אני מסננת קודם ואז האמא בוחרת, וככה בעצם שתינו אוהבות את האלבום, אפילו שבעצם שתינו קצת התפשרנו (אם הייתי נותנת לה לבחור ישר מחומר הגלם - בטח היא היתה בוחרת גם תמונות שאני בעצם העפתי בסינון הראשוני. ואם הייתי בוחרת בעצמי את התמונות לאלבום - הייתי בוחרת תמונות אחרות ממה שהיא בחרה. אז האלבום הוא איפשהו בין הטעם שלי לטעם שלה, ככה ששתינו מאוד מרוצות).

צלמת שנאלצת להוציא אלבום שהאמא אוהבת והיא (הצלמת) ממש לא - כנראה יש בעיה בצורת העבודה שלה.

hagy

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הדיון הפורה הזה מגלה את הגישות והדעות השונות בנוגע ל"זכות הבחירה" של הלקוח על רוב היבטיו.
אישית לא הייתי מזלזל כל כך בכושר השיפוט של ההורים. כפי שיכול היה להשתמע כאן באופן חלקי.
בנוסף הייתי לוקח בחשבון גם את החלק החוויתי של ה"אירוע" וההזמנה...

בחאלקה, הצילום הוא למעשה "טקס" בפני עצמו... כמה שנהפוך אותו ל"חוויתי" אצל הלקוחות הם ישמחו לחזור אלינו ולהמליץ בפני כל המשפחולוגיה....

למעשה כל סט צילומים שלנו, כל אלבום שיצא למשפחה, הוא מסע פרסום לא קטן, כל הדודים, הדודות, הסבתות, והילדים מקרקרים סביב האלבום.... ו..... אין אלבום שלא שואלים אצל מי ??? ואיך היה ???
מספיק שיהיו אי אלו טענות על "מפיקת האירוע" בזה היא חתמה את גורלה בפני המשפחה הזאת, הם וחבריהם, ושכניהם ממש כמעט לדורותיהם..

במידה ונצליח לתת להורים, את מלא תשומת הלב, מיד בהגיעם לסטודיו, גם אם זה בבית, סטודיו ערוך ומוכן לקבל את הקליינט גם אם דקות קודם עזבה משפחה אחרת, גם אם יש טלפון, או טרדות שונות, לקבל את המוזמנים בחיוך, ובהתחשבות לצרכיהם, בחורף היכן להניח את המעילים, את הציוד והבגדים אם הם הביאו איתם, תעסוקה לילדודס עד שיגיע תורם... וכו'
- אלו הם הדברים שאמורים להעשות בכל מקרה אולם עוד יותר בוודאי בשעה שזה חלק בלתי נפרד מהפרנסה ומחווית הלקוחות.
חובה להדגיש, לא באו לקנות מקרר. תחתום על ההזמנה והמתן שהיא תגיע לביתך.

כל זה הקדמה לא קצרה בהתייחס לנושא זכות הבחירה...
בחירת תמונות בידי ההורים יכול למעשה להוות החלק המשלים והחותם של חווית טקס החאלקה, שההורים יושבים יחד אחר כיבוי אורות לילדים... ובוחרים בעצמם את התמונות.
(כמובן שיש כאלו שיוותרו על כך - תמיד יש ויש )

כמובן שהגישה האדיאלית ביותר לטעמי הייתה זו שלאחר סינון ראשוני של הצלמת, משאירים להורים ברירת בחירה מתומצתת של תמונות - ולא מתוך תמונות שחוזרות על עצמם ללא הפסקה...

אהבתי ביותר את הגישה החיובית המתחשבת בחוות דעת ההורים שנובעת מתוך קריאה נכונה ממבט ראות עיניהם של ההורים.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
האמת.... שעד לרגע זה לא הבנתי לשם מה פתחת את האשכול :)

היה דיון נחמד ופורה, אבל בתכלס, בשביל מה ?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י hagy;1044678:
הדיון הפורה הזה מגלה את הגישות והדעות השונות בנוגע ל"זכות הבחירה" של הלקוח על רוב היבטיו.
אישית לא הייתי מזלזל כל כך בכושר השיפוט של ההורים. כפי שיכול היה להשתמע כאן באופן חלקי.
בנוסף הייתי לוקח בחשבון גם את החלק החוויתי של ה"אירוע" וההזמנה...

בחאלקה, הצילום הוא למעשה "טקס" בפני עצמו... כמה שנהפוך אותו ל"חוויתי" אצל הלקוחות הם ישמחו לחזור אלינו ולהמליץ בפני כל המשפחולוגיה....

למעשה כל סט צילומים שלנו, כל אלבום שיצא למשפחה, הוא מסע פרסום לא קטן, כל הדודים, הדודות, הסבתות, והילדים מקרקרים סביב האלבום.... ו..... אין אלבום שלא שואלים אצל מי ??? ואיך היה ???
מספיק שיהיו אי אלו טענות על "מפיקת האירוע" בזה היא חתמה את גורלה בפני המשפחה הזאת, הם וחבריהם, ושכניהם ממש כמעט לדורותיהם..

במידה ונצליח לתת להורים, את מלא תשומת הלב, מיד בהגיעם לסטודיו, גם אם זה בבית, סטודיו ערוך ומוכן לקבל את הקליינט גם אם דקות קודם עזבה משפחה אחרת, גם אם יש טלפון, או טרדות שונות, לקבל את המוזמנים בחיוך, ובהתחשבות לצרכיהם, בחורף היכן להניח את המעילים, את הציוד והבגדים אם הם הביאו איתם, תעסוקה לילדודס עד שיגיע תורם... וכו'
- אלו הם הדברים שאמורים להעשות בכל מקרה אולם עוד יותר בוודאי בשעה שזה חלק בלתי נפרד מהפרנסה ומחווית הלקוחות.
חובה להדגיש, לא באו לקנות מקרר. תחתום על ההזמנה והמתן שהיא תגיע לביתך.

כל זה הקדמה לא קצרה בהתייחס לנושא זכות הבחירה...
בחירת תמונות בידי ההורים יכול למעשה להוות החלק המשלים והחותם של חווית טקס החאלקה, שההורים יושבים יחד אחר כיבוי אורות לילדים... ובוחרים בעצמם את התמונות.
(כמובן שיש כאלו שיוותרו על כך - תמיד יש ויש )

כמובן שהגישה האדיאלית ביותר לטעמי הייתה זו שלאחר סינון ראשוני של הצלמת, משאירים להורים ברירת בחירה מתומצתת של תמונות - ולא מתוך תמונות שחוזרות על עצמם ללא הפסקה...

אהבתי ביותר את הגישה החיובית המתחשבת בחוות דעת ההורים שנובעת מתוך קריאה נכונה ממבט ראות עיניהם של ההורים.

אז מי אתה בעצם, ומה רצית מהשרשור הזה?

אגב, שים לב שזו שהיתה העיקרית שאמרה שהיא לא מאפשרת בכלל ללקוחות לבחור (רוזמרין) בעצם נותנת ללקוח דיסק עם הרבה תמונות, ככה שזה בעצם כמו שאנחנו נותנות ללקוח לבחור מעט תמונות (לא משנה אם זה 15 או 60, אבל יחסית מעט) מתוך מספר בינוני של תמונות שסיננו (נניח 90 או 150 או משהו), אלא שהיא בעצם נותנת ללקוח את כל ה-90 (שוב, נניח) ולכן הלקוח לא מפסיד תמונות טובות.
זה בהנחה שהבנתי נכון את דבריה של אחינעם, ושאחינעם עצמה לא טועה.

eg

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עוד נקודה,
כשהלקוחה בוחרת אז בדכ' היא מוסיפה עוד תמונות,
אז למה להפסיד את זה????

אולי מעניין אותך גם...