בקשה סוכה גזולה?

מצב
הנושא נעול.

נאווהלה

משתמש פעיל
ולי הילדים של השכנים דפקו אתמול ב- 12:35 בלילה וצלצלו בפעמון בשביל לבקש סולם :(
כבר הלכתי לישון ואנשים שבונים סוכה לא שמים לב לשעון.
כאילו 12:30 בצהריים
ממש ניסיתי לדון לכף זכות, אבל מודה שהיה לי ממש קשה וכן קצת כעסתי :(

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תאמינו לי שאפשר להתחיל לבנות את הסוכה ב9:30, להפסיק ב11 ולהמשיך בבוקר/ צהריים/ ערב
ולמעשה- אפשר בהתחלה לומר על גזל שינה, וכו, בפעם השלישית לאיים בלהזמין משטרה,, מן הסתם האיום יעזור.

אין עוד מלבדו"

משתמש פעיל
תאמינו לי שאפשר להתחיל לבנות את הסוכה ב9:30, להפסיק ב11 ולהמשיך בבוקר/ צהריים/ ערב
ולמעשה- אפשר בהתחלה לומר על גזל שינה, וכו, בפעם השלישית לאיים בלהזמין משטרה,, מן הסתם האיום יעזור.
אני שומעת תלונות מאנשים גם על 9 בערב לאו דוקא על 12 בלילה

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מזדהה.. האמת שאני מסוגלת להבין שבונים סוכה במוצאי יוכ"פ מעט מאוחר. אבל לכה"פ שימו לב שיש אנשים מסביבכם! אפשר לבנות בלי לצעוק כל הזמן, אפשר את הדברים המרעישים לעשות בשעות אחרות - קדיחות למשל. העיקר לזכור שמשפחות עם ילדים קטנים סובלות מזה.
דברי האימא שב"ה הילדים שלה היו מאוד עייפים ולא התעוררו, אבל חששה לא מעט שזה יקרה, בגלל צעקות! משהו שלחלוטין אפשר למנוע.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
אם מדובר בשכנים שיש לכם יחסי שכנות טובה אתם ביום יום-
טוב שלא קראת למשטרה
אחרת היית חוטפת פעמיים, גם הלכה לך השינה וגם היית נתקלת עם שכנה בעלת פרצוף צנע כל הזמן
(ואם הם משפחה 'מכובדת' בטח שאר השכנים היו מצטרפים לכעס עליכם- ככה זה, עולם הפוך)
אנחנו מתקשרים שוב, הם מתעצבנים.
הם מתעצבנים!
יפה מצדם שהם לא קראו למשטרה על הטרדה.
מה שכן, אם היא תגיע היום להתנצל בפניכם
תגידי לה שקשה לך לסלוח!
גם אם כבר סלחת לה בכ''א תשאירי לה משהו על המצפון
תסבירי לה שכל הבית היה על גלגלים בגלל גזל השינה שלהם, וכל היום למחרת הלך לכם בגללם.
(לא בטוח שיזיז להם, אם 3 פעמים התקשרתם אתמול והם המשיכו להרעיש....)

styehoshua

משתמש מקצוען
לתשומת לב מי שמזמין משטרה משתפת עם הטראומה שלי:

לפני כמה שנים בתקופת הקורונה הבנות שלי עשו יצירה לא מרעישה במרפסת פתוחה.
הייתי איתן האוירה הייתה נעימה והשעה התארחה אבל קורונה ונהנים.... ( מוזיקה לא בתרבות שלנו אין לנו אפילו איך להדליק. היה דיבורים וצחוקים של שלוש בנות ואמא בסביבות 12 בלילה )
פתאום משום מקום מגיעה שוטרת (קומת קרקע) ושואלת מה אנחנו עושים הראנו לה היא גם לא הבינה מה מרעיש ושאלה אם היה פה מוזיקה, אמרה שכנראה דיברנו הקול ושנכנס הביתה לקחה פרטים שלי (בעלי ישן) למזלי שאלתי אותה מי הזמין אותה והיא אמרה לי את שם השכנים.
למחרת בערך ב7 בערב התיישבנו לגמור את יצירה (בדממה) ואחרי כ5 דקות אני מקבלת טלפון מהשכנה שהתקשרה למשטרה ויש לה חלון למרפסת, שאתמול ממש הפריע לה הרעש ושנגמור עד 11 אני בספונטניות לא נחמדה לצערי אמרתי לה "למה את מתקשרת אלי תתקשרי למשטרה" היא נעלבה במקום שאני איעלב.
היא אף פעם לא התנצלה רק הסבירה שמתוך שינה בטעות התחייג למשטרה (מעניין שזה לא קורה כשאין לה חלב)
אני סלחתי לה אבל זו טראומה שלא תשכח כ"כ מהר כשאני מספרת את זה הלב דופק לי כמו כשראיתי את השוטרת.
לא רוצה להוסיף אף מילת השוואה בדציבלים המקובלים אצלינו לאומת של השכנים הנ"ל אבל כן הוסיף שהם אנשים חמים ועושים חסד כנראה יותר מאיתנו.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
באיזורים החרדיים מוצאי יום כיפור בונים סוכות, וזה לא ממש ריאלי לצפות שב23:00 יהיה שקט,
לרוב בחצות- עוד חצי רחוב פעיל ובונה, למי בדיוק יזמינו משטרה? לכל הרחוב?
(זה כמו להתעצבן בערב יו"כ - בין 14:00-16:00 שיש רמקולים של פדיון נפש בלי הפסקה- בעוצמה חודרת חלונות סגורים)
זה מה יש....

נערך לאחרונה ב:

יעית

משתמש פעיל
באיזורים החרדיים מוצאי יום כיפור בונים סוכות, וזה לא ממש ריאלי לצפות שב23:00 יהיה שקט,
לרוב בחצות- עוד חצי רחוב פעיל ובונה, למי בדיוק יזמינו משטרה? לכל הרחוב?
(זה כמו להתעצבן בערב יו"כ - בין 14:00-16:00 שיש רמקולים של פדיון נפש בלי הפסקה- בעוצמה חודרת חלונות סגורים)
זה מה יש....
אתה צודק הרמקולים החופרים בערב החג, לא ינקו מעוונם כל כך מהר. חד משמעי, כמו גם הקווים שרבו האשכולות עליהם, זה לא הפקר וועלט,
ומי שרוצה לבנות את סוכתו במוצאי יו"הכ, יתכבד לבנותו בין 6:48 צאת החג עד שעה סבירה, אבל לא הבן אדם קודם כל מחמיר על ר"ת אחר הוא צריך להתאושש מהצום, אחרי כמה שעות, אוווו הוא התאושש, עכשיו הוא ילך לעשות את כל ההכנות שאינם בנית הסוכה עצמה כמו להביא את הקורות והפאראוואנעס מאנשהוא, וכדו', ועכשיו אנחנו כבר בשעה 12"00 יופי אפשר להתחיל לבנות,

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
1728819530173.png

דמוקרטיה

משתמש פעיל
סלחו לי, הדיבורים כאן צפונבוניים לחלוטין.
נכון זה מעצבן, קצת רעש קצת שעות לא מתאימות,
אבך זה חלק מההווי והאוירה של ערב סוכות
מי שזה לא טוב לו יותר ממוזמן להצפין/ להדרים וימצא נחת ושקט
ויצא להזמין משטרות/ לצאת עם פיג'מה ולצעוק על השכנים הסוררים.
זה המחיר של לגור בעיר חרדית,
ואישית אני נהנה מזה (כמובן בגבול הטעם הטוב).

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה