בקשה סוכה גזולה?

מצב
הנושא נעול.

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
עד עכשיו הם עובדים?
אם כן זה ממש לא בסדר
אם זה עד 12:30? לא נעים אבל לא נורא.
בכ"ז ישראל קדושים עוברים ממצוה למצוה
מוצאי יו"כ!
סורי, אבל.
על אי קיום המצווה של "מחיל אל חיל" בהידור ממש ובניית הסוכה כולה כולה במוצאי כיפור - ה' יכפר להם בכיפור הבא.
על שכן מבוגר שמתהפך במיטה, על ילד קטן שמתעורר בבכי, על ילד שמחר יחלום בכיתה ויקבל ציון נמוך או גערה - לא.

(יש מצב שהם - אלו שלא נרדמים - יהיו סופר צדיקים וימחלו מעצמם, אבל אם לא..)

sem

משתמש פעיל
לא מבינה איך במוצאי יום כיפור ממליצים לשכן להזמין משטרה ...
מבינה שקשה לה לישון אבל משטרה על רעש? חשבתי שיש כאן אנשים עם יר"ש...מותר להתנהג קצת לפנים משורת הדין. מבינה מאד את הקושי אבל גם אצלינו שומעים מקדחות מכל עבר . אין לכם מושג איזה תחושה נוראית זו להזמין משטרה לשכן ואז לפגוש בו כל יום. זה לא מומלץ לנסות. נכחתי במפגש כזה בין שכנה לשכנה שהזמינה לה משטרה על רעש של בניה. סתם עוגמת נפש

זה לא רק עגמת נפש, זה לא כזה פשוט הלכתית להזמין משטרה.

העתקתי פה מאתר הידברות:
בדרך כלל אין לפנות למשטרה אלא אם כן קיבל תחילה רשות מבית דין, זולת בשעת הדחק שיש הפסד ונזק ואין פנאי לקבל רשות מבית דין, כגון שחברו תוקף אותו, או אפילו יש רק חשש סביר שעומד להיות מותקף, וכל שכן כשזה מאיים עליו להורגו או אפילו להכותו.

וכן כשרואה שנים מתקוטטים ומכים זה בזה, ואינו יכול להפריד ביניהם באופן אחר, מותר להזעיק משטרה.

והוא הדין אם רואה גנב נכנס לביתו או שחושד שעומדים לגנוב ממנו, או רואה נהג שנוסע באופן המסכן את הציבור.

מקורות: ראה פתחי חושן חלק ה' (פרק ב הערה מט, ופרק ד הערה יח-יט, כב) ושלחן ערוך המקוצר חלק ח' (סימן רכג סעיף ה).

בברכה,

הלל מאירס

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
זה לא רק עגמת נפש, זה לא כזה פשוט הלכתית להזמין משטרה.

העתקתי פה מאתר הידברות:
בדרך כלל אין לפנות למשטרה אלא אם כן קיבל תחילה רשות מבית דין, זולת בשעת הדחק שיש הפסד ונזק ואין פנאי לקבל רשות מבית דין, כגון שחברו תוקף אותו, או אפילו יש רק חשש סביר שעומד להיות מותקף, וכל שכן כשזה מאיים עליו להורגו או אפילו להכותו.

וכן כשרואה שנים מתקוטטים ומכים זה בזה, ואינו יכול להפריד ביניהם באופן אחר, מותר להזעיק משטרה.

והוא הדין אם רואה גנב נכנס לביתו או שחושד שעומדים לגנוב ממנו, או רואה נהג שנוסע באופן המסכן את הציבור.

מקורות: ראה פתחי חושן חלק ה' (פרק ב הערה מט, ופרק ד הערה יח-יט, כב) ושלחן ערוך המקוצר חלק ח' (סימן רכג סעיף ה).

בברכה,

הלל מאירס
לכאורה כל זה רק מתי שיש קנס או נפתח תיק וכדומה
ברעש השוטר בכלל לא מתעניין מי עשה מה מה שמך ומה התז שלך. רק מגיע מבהיר לך שעבר 11:00 ועכשיו אתה נהיה בשקט

יעל גימל

משתמש פעיל
הדיון התייתר ב"ה
אבל כנראה זה תלוי בעיר ובשכונה שבה אתה גר
אני לאבטוחה שהדיון התייתר,כלומר - למעשה כן.
אבל עדיין מנסה להבין באמת ובלי כעס:
על מה מכים על חטא ביום כיפור, ואיך אנשים מרשים רגע אחריו לעצמם לעשות ככל העולה על רוחם כאילו הם בעולם ואין אף אחד אחר.
ולא תגידו שלא ביקשנו. ביקשנו, הסברנו בנועם 3 פעמים. התחננו שקשה לנו.
אני לא מצליחה להבין כנראה אני תמימה

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
בלת"ק
מעצבן וכואב...
אבל לכל הממליצים להזמין משטרה
הכי קל לכתוב בפורום ...
זה עצה לא מעשית וממש מעצבנת שנותנים אותה
כי מי רוצה עכשיו להכנס לקרב עם השכן משטרות וכו'?
איזה כיף שיש את הבלת"ק הזה.

אפשר לכתוב ולהרגיש חכמים, בלי לדעת ששתי הודעות לפני כבר ענו על זה.

בום על קולי

משתמש צעיר
אני לאבטוחה שהדיון התייתר,כלומר - למעשה כן.
אבל עדיין מנסה להבין באמת ובלי כעס:
על מה מכים על חטא ביום כיפור, ואיך אנשים מרשים רגע אחריו לעצמם לעשות ככל העולה על רוחם כאילו הם בעולם ואין אף אחד אחר.
ולא תגידו שלא ביקשנו. ביקשנו, הסברנו בנועם 3 פעמים. התחננו שקשה לנו.
אני לא מצליחה להבין כנראה אני תמימה
עדיין לא נרדמים? לא בגלל השכן כנראה.

blue eagle

משתמש מקצוען
@י. שלמה כהן היקר שום שכן לא טיפש שהמשטרה באה לבד....
נכון? אלא מי שביקש שקט הזמין
וגם אם לא בקשו לפני השכן יתחיל לחשוד בכל אחד מהשכנים מי ומה?
לא הורסים קשר עם שכנים על לילה אחד
יש צורות יותר ענייניות לפתור את הבעיה !

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען
@י. שלמה כהן היקר שום שכן לא טיפש שהמשטרה באה לבד....
נכון? אלא מי שביקש שקט הזמין
וגם אם לא בקשו לפני השכן יתחיל לחשוד בכל אחד מהשכנים מי ומה?
לא הורסים קשר עם שכנים על לילה אחד
אוקי, אז נדגיש עוד שורה.
השוטר לא ייתן להם קנס ולא יפרק את הסוכה.
הוא רק יעדכן אותם יפה שברגע זה הם מתקפלים ונותנים לשכנים לישון.

הוא גם לא חייב לגלות להם מי זה המלשין.

(באופן אישי לא מבין את הקטע ש "תחושה נוראית" להיפגש עם זה שהפריע לנו לישון אחרי יום של צום ותפילות, ואנחנו כולה הבהרנו לו בדרך שבא הוא מבין.)

זה מזכיר לי את הסיפור על אותו אחד שבא לבנק וביקש מהפקידה כסף, הפקידה אומרת לו אין לך, וההוא מתעקש שתביא, עד שהפקידה קראה למנהל שירד מהלשכה הגיע אליו ונתן לו סטירה מצלצלת, כשההוא הלך אמר לפקידה את דיברת המנהל הסביר. אין מה לעשות, לפעמים צריך להסביר.

יש צורות יותר ענייניות לפתור את הבעיה !
כמו מה? לבקש?
מוצאי יום כיפור ושכנים דופקים סוכה. יש להם הרבה תירוצים כמו למשל שאלו עובדים שיכולים רק בשעות האלו. אנחנו מתחננים שיפסיקו, השעה אחת בלילה, התינוק התעורר וצורח, ה"גדולים" עצבניים, יש מחר בית ספר ואיך הם יילכו. הראש שלי מתפוצץ מהצום, הבית הפוך, השארתי הכל והלכתי לישון כי מחר עבודה. אבל ב12 כל הבית מתעורר מהדפיקות.
אנחנו מתקשרים אליהם בנחמדות, הם מבטיחים לסיים עוד שתי דקות שחולפות 10 והם ממשיכים... אנחנו מתקשרים שוב, הם מתעצבנים. עכשיו 1, הם ממשיכים. מחר הם יבקשו סליחה. יהיה לא נעים, הם מבוגרים מאיתנו בעשרים שנה ויתנצלו מעומק הלב, ככה נראה לי.
זו סוכה גזולה?
זה הדברים שמשגעים לי את השכל. איך אפשר לקיים מצוות בעבירות ברורות?

מחוברת לעצמי

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
ישנה אפשרות לעשות מנוי פרימיום לחודש אחד, להחליף שם ואחרי חודש לבטל את המנוי.
בנוסף, אפשר לנסות לפנות להנהלה ולבקש,
לא מכירה דרך נוספת, אולי מישהו אחר מכיר?

KATZEFET

משתמש רשום
מעניין אם אלה שכתבו להזמין משטרה וכו
בונים סוכה רק בבוקר ומ4-7 בצהריים. ולא מרעישים לעולם עד 120
ערב סוכות ובמיוחד במוצאי כיפור זה מקובל
אין מה להתעצבן פעם זה הם פעם זה אני
יש הבדל גדול בין לבנות סוכה רק בין 4-7
לבין שתים עשרה וחצי...
אין שום הצדקה להרעיש בשעות כאלה, גם (ובעיקר) לא לצרכי מצווה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה