דרוש מידע נשוי טרי עם קשב וריכוז ברמה קשה

חיים פרוג

משתמש פעיל
בקשר לחיפוש עבודה-
לא קראתי את כל התגובות, אבל חשוב לזכור שהרבה פעמים גם עבודה טובה שמתאימה לכישורים דורשת יכולות קשב ריכוז וארגון.
ולכן אולי כדאי לחפש עבודה בשיתוף עם עוד מישהו שיעזור בהתארגנות והנשוי הטרי יתעסק יותר בעבודה בשטח.
חשבתם על עבודה במשרד לתיווך דירות?
או כמו שהציעו פה- עזר מציון/יד שרה וכד'
בהצלחה1

תמרוז

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מלמדת התעמלות, זה פעילות טובה שמוציאה הרבה אנרגיות, וממש טובה להיפראקיטיביות.
(צריך ריכוז בשביל לשים לב לבטיחות, אבל זה ריכוז אחר לגמרי).
אם הוא אוהב את התחום- שינסה ללכת על זה.

דובילה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בחור צעיר עם בעיות קשב וריכוז ברמה קשה, כל סוגי התרופות לא עוזרים.
בשנות הישיבה היו תקופות טובות יותר ופחות בלימוד אבל תמיד היתה מסגרת חזקה ותמיכה של הרמי"ם.
עכשיו לא יכול ללמוד בכולל.
הוא מחפש עבודה או איזשהי תעסוקה וסדר יום. הבעיה שהוא בלי ניסיון לימודים הם לא אופציה. הוא נמרץ וחרוץ עם כישורים בין אישיים גבוהים וחכם מאד. אבל אבוד מאד עם מה לעשות עכשיו. כל יום שעובר בלי מסגרת מתסכל מאד והמצב נראה אבוד. הוא מנסה שוב ושוב למצוא דרכים להתגבר על הקשב בלי הצלחה.
מחפש כמובן מקום שמתאים מבחינה רוחנית וערכית.

אשמח מאד מאד ליעוץ ורעיונות מניסיונכם על:
אופציות לעבודה/ איך למצוא עבודה/אופציות להתמודד עם בעיות הקשב..

כל מי שיש לו רעיון יעזור לנו מאד מאד!
הייתי שם ויצאתי מזה...
אשמח לעזור...
אין חכם כבעל הניסיון...
054-8402860 או שילחו לי מייל ואעזור לכם ביסודיות בעז’’ה

דובילה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אם יצאת לא באמת הייתה
תילתן יקר/יקרה
ראשית רציתי לומר לך כי נפגעתי מהמשפט הנ’’ל שכתבת
כי אני עברתי 7 מדורי גהנום עד שאובחנתי כ ADHD גדלתי בדור אחר שחשד בי בעצלנות ובטלנות בנס נשארתי בעולם התורה לא נשרתי וכיום שאני בן 30+ עובד לומד דף היומי
נשוי ואב לארבעה בלי עין הרע לקחתי את המקום שהייתי בו ואני עוזר לאחרים שלא יעברו את מה שאני עברתי ולכן צרפתי מס’ טלפון ומי שרוצה אפשר במייל בפרטי בו אני עוזר מהמקום שלי
חינם אין כסף והסיפור האישי שלי כבר פורסם ב’’קטיפה’’
ובחסד ה’ עלי הצלתי לא ילד אחד ולא שניים מנשירה ח’’ו
מי שמעוניין אשלח לו בפרטי את סיפורי האישי שפורסם בקטיפה
בברכה דובילה

מוישלה ד.

משתמש רשום
למה שלא ילמד לנגן באירועים (לא צריך לשבת ללמוד את זה כ"כ הרבה) ולהיות איש סאונד בבוקר באולפן שאין כ"כ צורך בלימודים בשביל זה ומצד שני זה נותן סיפוק

אבל אם לא דחוף כ"כ הענין של הכסף שיתנדב באחד מהארגונים עזר מציון - דרכי מרים לקחת אנשים לבתי חולים זה מצוה מאוד גדולה ולא צריך בשביל זה ריכוז וזה יתן לו המון סיפוק

כמו"כ אפשר להתנדב בביה"ח עצמו לשמח חולים להעביר טפסים לאנשים ששם הבעיה של הריכוז תעזור לו בזה
(מקווה שיבינו אותי - כי בעצם ברגע שהוא אימפולסיבי אז הוא רץ מדבר לדבר וכו')

תילתן

משתמש סופר מקצוען
תילתן יקר
ראשית רציתי לומר לך כי נפגעתי מהמשפט הנ’’ל שכתבת
ראשית קבל התנצלות אמיתית לא היה מאחורי המשפט שום עניין לפגוע

אני מדור אחר שחושב שבעיות קשב הם בעיות פיזיולוגיות/נפשית
וכפי שאמר לי אחד הגדולים בתחום "תגיד תודה לאלוקים שבדור שלנו יש תרופות"

לא צריך לשנות את הבנאדם צריך לטפל בו

ואם אתה בן 30 אתה צריך לבדוק מדוע לא טופלת בזמן
ולמה היית צריך לעבור "7 מדורי גהנום עד שאובחנתי"
כל זה בהנחה שהבעיות מתחילות בגיל ביה"ס

דובילה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
ראשית קבל התנצלות אמיתית לא היה מאחורי המשפט שום עניין לפגוע

אני מדור אחר שחושב שבעיות קשב הם בעיות פיזיולוגיות/נפשית
וכפי שאמר לי אחד הגדולים בתחום "תגיד תודה לאלוקים שבדור שלנו יש תרופות"

לא צריך לשנות את הבנאדם צריך לטפל בו

ואם אתה בן 30 אתה צריך לבדוק מדוע לא טופלת בזמן
ולמה היית צריך לעבור "7 מדורי גהנום עד שאובחנתי"
כל זה בהנחה שהבעיות מתחילות בגיל ביה"ס
ראשית מעריך מאד ומקבל התנצלותך
שנית
אני שמח כי אנו משדרים על אותו גל ואותו דור
ולעניננו
מה שלא אובחנתי היה רצון ה’ וכדברי אימי שתחי’ (שהיא אגב היתה זו שעלתה על כך ראשונה) ’’ה’ העלים זאת מאתנו’’ ומה שבאתי לומר ל’’תחת התפוח’’ כי כל פתרונות הקסם שעלו כאן הם פלסטר זמני לפצצע כואב ול’’נשוי הטרי’’ יש התמודדות עם המצב ברמה הרגשית נפשית ומעשית בענין כגון התסכול שאינו יכול לשבת ב’’כולל’’ ,התמודדות עם טיפשות של אנשים המרכלים עליו ’’אה הבן/חתן של... יצא לעבוד’’ שאת כל ההתמודדויות הללו עברתי ויכולתי להם בחסד ה’ עלי
ולכן הצעתי ל’’תחת התפוח’’ ולאחרים שידברו איתי באישי חינם אין כסף ואעזור להם בעז’’ה בלב אוהב ובחיוך גדול זה הכל.
יום טוב
דובילה
054-8402860

אוהבת גרפיקה

משתמש פעיל

דובילה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
תרופה היא לא קוסמות
זה תהליך
במיוחד בציבור שלנו שהכל צריך להיות בשטנץ ובמסגרת ואם עזבת את הכולל אז ...
לכן השיח על סוג התרופה לא יביא ישועה

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
בשנות הישיבה היו תקופות טובות יותר ופחות בלימוד אבל תמיד היתה מסגרת חזקה ותמיכה של הרמי"ם.
הוא מחפש עבודה או איזשהי תעסוקה וסדר יום. הבעיה שהוא בלי ניסיון לימודים הם לא אופציה. הוא נמרץ וחרוץ עם כישורים בין אישיים גבוהים וחכם מאד. אבל אבוד מאד עם מה לעשות עכשיו. כל יום שעובר בלי מסגרת מתסכל מאד והמצב נראה אבוד. הוא מנסה שוב ושוב למצוא דרכים להתגבר על הקשב בלי הצלחה.

כדאי להתייעץ (בתשלום) עם ד"ר גד דואר מב"ב
בתמיכה נכונה ובבירור של שיטות למידה ותרגון נכון הוא יוכל להמשיך בכולל עוד הרבה שנים
במיוחד אם הוא ימצא מסגרת לימוד שאהובה עליו

זוטאני

משתמש צעיר

הוא צריך עבודה פיזית כמו התקנה של ציוד, עבודה בידיים דברים כאלו
אם לא עזר לו שום כדור כנראה שאין לו הפרעת קשב אלא משהו אחר שמוציא אותו מריכוז או גורם להיפרקטיביות ולא חסר גורמים שהם לא הפרעת קשב...
ואם כן זה הפרעת קשב, זה שהוא לא יכול לשבת וללמוד לא אומרת שהוא לא יכול לעבוד אפילו עבודה שדורשת ריכוז וישיבה ממושכת למרות שההמלצה במצב הזה היא עבודה פיזית.

זוטאני

משתמש צעיר
אבל למה להתעלל בבן אדם ולדחוף אותו לעשות משהו שלא מתאים לטבעו באמצעות קביים כשהוא יכול לפרוח בתחומים אחרים?
מסכימה לגמרי. אלא אם כן הוא ממש ממש רוצה תחום מסוים או לשבת וללמוד. התסכול שמתלווה יום יום לחוסר הצלחה, העייפות שבאה מיותר מידי נסיון להתרכז מאד קשה. עדיף למצוא משהו שבאמת יתאים

זוטאני

משתמש צעיר
כל דבר שזה פעלה גופנית
שתיית מיים הרבה יעזור לך בדוק
כושר גופני
צוצמם שעת של צפיה במסך
שתיית מים????? הצחקת אותי. כמופרעת קשב שתיית מים היא בדיחה מהלכת. חסר חומרים במח לא מים!!!!!

זוטאני

משתמש צעיר
האמת שכולכם העלתם רעיונות טובים לעבודות, הרעיון הוא באמת כיוון של חינוך או עסקנות ופחות עבודת כפיים.. אמקד את השאלה איך?? איך? נכנסים לעבודות כאלה עם אפס ניסיון והשכלה.
תתפלאו לשמוע אבל זה אפשרי אם יש כישורים. (מנסיון) תפנו ללשכה התעסוקתית והם מוצאים דברים. אם מענין אותו תחום אדריכלות/ תכנון/ שרטוט/ מכונות- אפשר ללמוד לבד את אוטוקד ובהרבה מקומות זה מספיק בשביל להתחיל משהו ובעבודה כבר לומדים ואפשר עם זה להגיע רחוק

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אני רוצה לשתף בקטע של ניהול אצל אנשי קש"ר.
זה סיפור שונה כי מדובר על ילד בן 8 אבל עדיין אני חושבת שהוא מראה כמה זה חשוב.
הילד שלי. בכיתה ב' מאובחן כקש"ר, בנוסף, סובל מחרדות בינוניות.
השנה יש לו רבה מקסים שמאד שיתף באירגון דברים בכיתה.(גם שנה שעברה היה לו רבה מקסים...)
זה התחיל בארגון מבצע לימוד
עבר לניהול גמ"ח מכשירי כתיבה
ועכשיו איסוף גוגואים משותף לכל הכיתה
היינו אתמול בא. הורים והילד פשוט פורח מבחינה לימודית
אגב, את כל ברעיונות למבצעים וכו' הילד העלה והרבה כיוון ושיתף פעולה
(לדוג' כל חודש נתן לו מכיסו כסף לפרסים, ישב איתו לראות מה נתקע וכו')

(הילד עם טיפול תרופתי)

האמת שכולכם העלתם רעיונות טובים לעבודות, הרעיון הוא באמת כיוון של חינוך או עסקנות ופחות עבודת כפיים.. אמקד את השאלה איך?? איך? נכנסים לעבודות כאלה עם אפס ניסיון והשכלה.
אני לא יודע אם ניסה עבודות כפיים, בתור מסגרת מעבר לעבודה מבוססת וממצה יותר זה רעיון יפה מאוד
אנשים עם קש"ר לפעמים מתקשים לעשות את התהליכים ה'בריוקרטיים' של לפנות ללשכת התעסוקה אבחון וכו'
גם לעכל את המעבר למצב ש-לא אברך כולל, כדאי לא בקפיצה אחת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה