דרוש מידע נרקיסיזם

מצב
הנושא נעול.

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
יש פסיכולוג קליני בביתר שלמה וינר
הוא מתמחה בתחום
ויש עוד אחד - ד"ר ניתאי מלמד
מומחה להפרעות אישיות 050-9012873

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
נראה לי שהיא באזור ה16, אבל יש לה עוד אחים ואחיות...

הדימוי העצמי שלה באמת לא גבוה לעומת מי שהיא.
האמא די יודעת כל הזמן עם מי היא מדברת ומה היא עושה. לא חושבת שיש לה אפשרות לפנות לארגונים בלי שהאמא תעלה על זה, בפרט שהיא אישה מקושרת גם בכאלה מקומות... ובכלל אם האמא איכשהו תשמע שהיא פנתה ליועצת או משהו הבחורה בכלל תישרף בבית.
זה מה שהצלחתי להבין כשעוד חשבתי שיש איך לעזור לה.
מה שגם נראה לי שהבחורה לא כל כך מבינה שזה חריג. היא כן חושבת שיש אימהות נחמדות יותר, אבל לא מבינה שזה ברמה של לפנות לארגוני סיוע.
זה לא שהיא באה אלי ופרקה מטען. זה תוצאה של עשרות שיחות שחיברתי אחד ועוד אחד. היו גם שיחות יותר פתוחות ואיכשהו זו התמונה שהצלחתי להרכיב.
כל העוסקים בתחום הייעוץ והטיפול הם דיסקרטיים, ועובדים עם הרבה מאוד מחשבה. אין סיכוי שיסגירו וידווחו.
הבחורה הנ"ל שסיפרתי עליה גם פחדה מאוד, ודווחה במשך חצי שנה שהיא נוסעת לכותל, והלכה לטיפול רגשי.
(כן בעיה שהיא פחות מגיל 18... אבל יועצת בתוך המוסד החינוכי יכולה לדבר איתה.)
א. איפה האבא בסיפור?
ב. אולי תדברי את עם מורה שלה / יועצת חינוכית במוסד (ספרי שאת לא רוצה שתדע שפנית - אם לא נעים לך) הן יודעות את המלאכה, ובאמת שומרות סוד...
ג. ה"עזרה ראשונה" שאת יכולה לתת לה זה כאמור אוזן קשבת, ולעודד אותה לדבר ולפרוק, להזמין אותה אלייך הרבה כדי לדלל את השעות בבית... (ערב פסח זה תירוץ נפלא לצורך בעזרה..)
ואם היא מדווחת בפירוש על משהו לתת לה שם של אירגון / מטפל ביד (שיהיה זמין אצלך, כי בחורות נוטות לחזור בהן מאוד מהר, אז תשלפי מיד.)
ד. בשום אופן לא להזניח את הדברים, כל המציל נפש אחת מישראל...

אימא של מלכות

משתמש פעיל
היתה לאפרת ברזל תוכנית כזאת ב"פתוח" הידברות
ושם היא השתפה מישהי שממומחית בדברים כאלה
אני לא מצליחה לצרף את ההקלטה לכאן כי הקובץ גדול מידי

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
היתה לאפרת ברזל תוכנית כזאת ב"פתוח" הידברות
ושם היא השתפה מישהי שממומחית בדברים כאלה
אני לא מצליחה לצרף את ההקלטה לכאן כי הקובץ גדול מידי
למי שמעונין אשלח במייל
מחכים מאד

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הבעיה היא שאותה אישה מאמינה שהיא האשמה בכל מה שקורה (היא בטיפול כרגע)
נו זה חלק מהמחלה...
יש להם חוש מיוחד לתת לשני הרגשה שהם אשמים, וכמובן הוא הצדיק והצודק תמיד!

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
שר עם בחורה מהממת (הבייביסיטר של הילדים שלי) ממשפחה שנחשבת נורמטיבית ונחשפתי ממנה לכמה סיפורים על האמא שאני פשוט לא יודעת אם יש לי למי לפנות בשביל לעזור להם.
מדובר באישה שעובדת בתפקיד חינוכי, בבית היא בעיקר צועקת על הילדים (בכל גיל)
אם מישהו מהם עשה משהו לא בדיוק כמו שהיא אמרה הוא חוטף משפטים מקטינים מאד.
בנוסף, היא מניפולטיבית מאד!
מכירים הפרעה שכוללת את הפרמטרים האלה?
והאם לי, כאחת מבחוץ שלא

ים ואחיות...

האמא די יודעת כל הזמן עם מי היא מדברת ומה היא עושה. לא חושבת שיש לה אפשרות לפנות לארגונים בלי שהאמא תעלה על זה, בפרט שהיא אישה מקושרת גם בכאלה מקומות... ובכלל אם האמא איכשהו תשמע שהיא פנתה ליועצת או משהו הבחורה בכלל תישרף בבית.
מה שגם נראה לי שהבחורה לא כל כך מבינה שזה חריג. היא כן חושבת שיש אימהות נחמדות יותר, אבל לא מבינה שזה ברמה של לפנות לארגוני סיוע.
זה לא שהיא באה אלי ופרקה מטען. זה תוצאה של עשרות שיחות שחיברתי אחד ועוד אחד. היו גם שיחות יותר פתוחות ואיכשהו זו התמונה שהצלחתי להרכיב.
מכיר כזה סיפור בדיוק
האמא בחוץ נראית נהדר וכולם מחמיאים
אף אחד לא מאמין מה היא עושה לילדות
הבחורה חושבת שהיא באמת לא בסדר
יש לה אחות אחת שכל הזמן אמרה לה "זה לא נורמלי איך שאמא מתנהגת"
והיא העיזה לפנות לאישה של הרב בביהכנ"ס. והיא הפנתה אותה ללב שומע.

לורנס

משתמש מקצוען
נראה לי שהיא באזור ה16, אבל יש לה עוד אחים ואחיות...

תהיי לה דוגמה אישית, ותבין שאפשר אחרת.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לאחרונה יצא לי להעמיק את הקשר עם בחורה מהממת (הבייביסיטר של הילדים שלי) ממשפחה שנחשבת נורמטיבית ונחשפתי ממנה לכמה סיפורים על האמא שאני פשוט לא יודעת אם יש לי למי לפנות בשביל לעזור להם.
והאם לי, כאחת מבחוץ שלא קשורה למשפחה איך לסייע לבחורה הנשמה הזו?

אגב, יצא לי פעם לדבר עם האישה הזו, היא היתה נעימה מאד ונטפה דבש ונופת צופים.
תנסי לעודד אותה כמה שאת יכולה
אני כמעט בטוחה שהיא מודעת למצב אבל מפחדת לדבר
תתני לה יחס חם ואישי ותראי לה כיצד מתנהל בית טוב ובריא
וכמו שאמרו לפני תעזרי לה בהפניה לטיפול רגשי וכו'
מקווה שיעזור

הדר 310

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כמו שכבר כתבו קשה עד בלתי אפשרי לאבחן נרקיסיזם.

1995

משתמש צעיר
לאחרונה יצא לי להעמיק את הקשר עם בחורה מהממת (הבייביסיטר של הילדים שלי) ממשפחה שנחשבת נורמטיבית ונחשפתי ממנה לכמה סיפורים על האמא שאני פשוט לא יודעת אם יש לי למי לפנות בשביל לעזור להם.
והאם לי, כאחת מבחוץ שלא קשורה למשפחה איך לסייע לבחורה הנשמה הזו?

אגב, יצא לי פעם לדבר עם האישה הזו, היא היתה נעימה מאד ונטפה דבש ונופת צופים.
מצרפת קובץ עזרה ראשונה
מומלץ לך לקרוא כדי להבין מה קורה שם
במיוחד המאמרים השלישי והאחרון

באופן כללי, מומלץ לכל מי שמתעניין בנושא

קבצים מצורפים

• נרקיסיזם חוברת עזרה ראשונה.pdf
    KB 586.3 · צפיות: 534

בינה אנושית :)

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מצרפת פה קובץ עם חומר שאספתי וערכתי מצפייה בסרטונים של פסיכולוגים אודות הנושא.
לא לוקחת אחריות על ההמלצה בסוף הקובץ אודות המשך קשר עם אדם כזה.

קבצים מצורפים

• על נרקסיסטים.pdf
    KB 383.6 · צפיות: 259

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אחת הבעיות הכי קשות בנרקיסיסטיים זה חוסר העקביות, הם מתעתעים בסביבה כל הזמן
עושים מוניפולציות- הופכים כל סיטואציה שקורית לנקודת האשמה בזולת ונקודת חוזק לעצמם. וגורמים לרגשות אשם עמוקות בסביבה הקרובה
הם מהתלים - רגע אחד הם האנשים הכי קשובים ואכפתיים, קונים מתנות ומפנקים, ורגע אח"כ הם רשעים ואכזריים באופן קיצוני,
הם נוהגים באובססיביות תמידית עם הסובבים, עוקבים אחרי כל צעד שלהם, יוצאים מהכלים מכל שמץ עצמאות שהם נוקטים בה. לפעמים זה נראה כדאגה, אבל במבט מעמיק- זה ממש ממש לא דאגה אלא ההיפך.
בקיצור- קשה מאוד לאבחן אותם, מפחיד מאוד להתעסק איתם, וקשה מאוד לעצור לרגע ולהבין שמערכת היחסים היא בעייתית, כי הם בכשרון נדיר יגרמו לקרובים להם תמיד להבין שהם הבעייתיים והאשמים בכל מה שקורה.

נראה לי שבלי קשר לאבחון מקצועי - נכון להפנות כל אחד/אחת שנמצאים בקשר קרוב עם מישהו משכניס אותם לפחד - לפנות לייעוץ.
אף אחד לא אמור לחיות באימה מבן הזוג/הורים שלו, בשום שלב!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה