משפחה בהתייעלות נספח לשאלות שלכם >> לווי כלכלי למשפחה כאן בלייב!

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
נכון מאד.
מכשיר מוכר.
אבל הוא לא יבדוק לך אם במקרה המחסן של השכנים / חדר מדרגות / הפנס רחוב יושבים לך על המונה.
מסכים?!
זה הדבר הראשון - והכי קל - שהייתי בודק.
אח"כ, מכשיר מכשיר, אם יש לו את המד - מעולה, אם לא, גם דרך המונה ניתן לבדוק באופן גס.
וואו מעניין
אני בהחלט יבדוק את זה טוב שאתה אומר
אולי מישהו שקצת מבין בחשמל יגיד לי בערך איך עובד איך אני יודע כמה מוצר אמור לצרוך לי וכמה עולה לי כל דבר בסטנדרט
זה יכול מאוד לעזור לי בחישובים
כי נגיד יש מוצר שאני רואה שהוא לוקח הרבה יותר מהממוצע שלו אבל כל הפער הוא בין 5 ל10 בחודש אז לא כ"כ משמעותי
אשמח אם יש מישהו שיעשה לי בזה באמת סדר
כמה למה איך

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אמת.
ישנם גם בנקים דיגיטליים כמו פפר, או ONE ZERO שהם ללא עמלות.
כתבתי שבמזרחי יש לי עמלות כי בהצטרפות היה לי או הלואה בלי ריביות או פטור מעמלות

אשר פרידמן

משתמש פעיל
אולי מישהו שקצת מבין בחשמל יגיד לי בערך איך עובד איך אני יודע כמה מוצר אמור לצרוך לי וכמה עולה לי כל דבר בסטנדרט
זה יכול מאוד לעזור לי בחישובים
כי נגיד יש מוצר שאני רואה שהוא לוקח הרבה יותר מהממוצע שלו אבל כל הפער הוא בין 5 ל10 בחודש אז לא כ"כ משמעותי
אשמח אם יש מישהו שיעשה לי בזה באמת סדר
כמה למה איך
על כל מוצר חשמלי כתוב כמה הצריכה שלו בוואט, ויש נוסחה די פשוטה לחשב כמה זה יוצא בקוש''ט.
אני מצוטט לך מהאתר של חברת חשמל
''צריכה היא כמות האנרגיה החשמלית שבה משתמשים לניצול היכולת של המכשיר. הצריכה נמדדת באמצעות המונה החשמלי ביחידות מידה הנקראות קילוואט לשעה=קוט"ש והיא תלויה בהספק של המכשיר ובמשך זמן הפעלתו.
כדי לחשב את צריכת החשמל של מכשיר עלינו להכפיל את ההספק במספר השעות שבהן פועל המכשיר, כלומר - צריכה (קוט"ש) = הספק (קילוואט) X זמן (שעות)''.

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אוקי וזה הנתונים המדויקים
מקרר תמיד יצרוך כמה שכתוב עליו

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
על מחשב גם כתוב
על מנורה?
איך אני יודע כל מוצר
וגם איך אני באמת יבדוק מהמונה
כמה המונה זז מה זה אומר לי
אם נגיד אני רוצה לבדוק כמה עולה לי תאורה
אני מכבה את כל הבית מדליק תאורה אחת אוקי הולך למונה מה אני בודק עכשיו?

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
בדקתי עכשיו סתם מיחם
היה כתוב שם ככה
45W/800W
מה זה אומר?

הכל לטובה !!!

משתמש צעיר
פשוט מרתק ומחזק כח הרצון שלכם.
איזה בגרות
ןלמרות החשיפה שלא כ"כ נעימה בטוח ...
ומתן הסבר לעמ"י על כל הוצאה
אתם עונים בדיקנות בעניניות ,בחן ובהומור.
בטוחים ומתפללים -באמת
שיהיה לכם הרבה ס"ד
תמשיכו לשתף .
בסוף זה יהיה ספר רב מכר !!!!

nkfv

משתמש פעיל
תודה רבה על התהליך המענין והמחכים
עושה חשק להתיעל תוך כדי התהליך שלכם
שאלה קטנה- אם זה נכון לעשות כך?:
בתחילת החודש לחשב הכנסות והוצאות קבועות (מעיפים עין לראות אם יש איפה להתיעל בהוצאות הקבועות)
ואז יודעים כמה נשאר להוצאות משתנות
מחלקים את הסכום ל4 שבועות
ויודעים כמה אפשר להוציא כל שבוע החודש
נשמע לי קצת יותר פשוט מאשר ממוצע 3 חודשים אחורה
ונסיון למצוא כמה אנחנו מוציאים על כל סעיף-אוכל ביגוד וכו שזה קצת מתיש וגם מאוד נתון לשינויים
מדובר על ההוצאות החודשיות ולא השנתיות
תודה

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בתחילת החודש לחשב הכנסות והוצאות קבועות (מעיפים עין לראות אם יש איפה להתיעל בהוצאות הקבועות)
ונסיון למצוא כמה אנחנו מוציאים על כל סעיף-אוכל ביגוד וכו שזה קצת מתיש וגם מאוד נתון לשינויים
תודה
זה שיטה כאן ועכשיו לחיות עם מה שיש.
אבל אני חושב שהם מנסים להגיע למספר כמה באמת המשפחה הזאת צורכת, זאת אומרת אם הם מגזימים במשהו להוריד ואם לא צריך להוסיף, אפשר להצטמצם ולחיות בדיוק עם מה שנשאר, אבל אם זה באמת לא מספיק יום אחד זה יתפוצץ וזה לא יעיל לאורך זמן, לכן צריך להגיע למספר כמה צריך ולפי זה לייעל את ההוצאות וההכנסות.

nkfv

משתמש פעיל
זה שיטה כאן ועכשיו לחיות עם מה שיש.
אבל אני חושב שהם מנסים להגיע למספר כמה באמת המשפחה הזאת צורכת, זאת אומרת אם הם מגזימים במשהו להוריד ואם לא צריך להוסיף, אפשר להצטמצם ולחיות בדיוק עם מה שנשאר, אבל אם זה באמת לא מספיק יום אחד זה יתפוצץ וזה לא יעיל לאורך זמן, לכן צריך להגיע למספר כמה צריך ולפי זה לייעל את ההוצאות וההכנסות.
אם מישהו לא מתכוון להגדיל הכנסות אלא רק ליעל את הצריכה
מה ההבדל אם הוא יודע כמה הוא מוציא ואז מתכנן תקציב בהסתמך על הנתונים,
או שהוא לא יודע כמה הוציא עד היום אלא רק מתכנן תקציב לחודש הקרוב לפי ה"פר" שיש לו אחרי הוצאות קבועות?
היתרון בצורה הזו (תכנון לחודש הקרוב) הוא הגמישות שיש לשימוש בדיוק לפי הצורך
כי חודש אחד קונים בסכום גדול במכירת בשר, חודש אחר צריכים נעלים, חודש אחר צריכים דברים מקטגורית כלי בית, ובחודש הבא קניית מוצרי טיפוח.
אז בתחילת החודש משערים מה יצטרכו ולפי זה מחלקים את הסכום שיש לשימושים שחושבים שצריכים זה נותן גמישות ומענה לצרכים.
לנסות לתכנן ממוצע בכל תחום זה יותר קשה ופחות מדויק כנראה. כי יהיו תחומים שהסכום שהקצבנו לא מספיק לעומת תחומים שלא נשתמש בסכום שהוקצב עבורם החודש.

נערך לאחרונה ב:

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם מישהו לא מתכוון להגדיל הכנסות אלא רק ליעל את הצריכה
מה ההבדל אם הוא יודע כמה הוא מוציא ואז מתכנן תקציב בהסתמך על הנתונים,
או שהוא לא יודע כמה הוציא עד היום אלא רק מתכנן תקציב לחודש הקרוב לפי ה"פר" שיש לו אחרי הוצאות קבועות?
היתרון בצורה הזו (תכנון לחודש הקרוב) הוא הגמישות שיש לשימוש בדיוק לפי הצורך
כי חודש אחד קונים בסכום גדול במכירת בשר, חודש אחר צריכים נעלים, חודש אחר צריכים דברים מקטגורית כלי בית, ובחודש הבא קניית מוצרי טיפוח.
אז בתחילת החודש משערים מה יצטרכו ולפי זה מחלקים את הסכום שיש לשימושים שחושבים שצריכים זה נותן גמישות ומענה לצרכים.
לנסות לתכנן ממוצע בכל תחום זה יותר קשה ופחות מדויק כנראה. כי יהיו תחומים שהסכום שהקצבנו לא מספיק לעומת תחומים שלא נשתמש בסכום שהוקצב עבורם החודש.
זה בדיוק הנושא של יעוץ כלכלי שלא באים רק לעזור כאן ועכשיו, אלא באמת לבדוק אם המשפחה הנ"ל צריכה הגדלת הכנסות או שלא וזה רק באמצעות ממוצע, ואין כזה דבר לא מתכונן להגדיל הכנסות אם הוא חייב את זה, כי אין ברירה החיים חייבו אותו לזה

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש נושא שאני חושב כדאי לברר,המשפחה כתבה שהם מפרישים חומש על סך 2000 (אם אני זוכר נכון) בעוד יש להם חובות עד 40K+
היתי פעם בשיעור של דיין גדול מירושלים ואמר שמי שחייב כסף אסור לתת צדקה
לא באתי לפסוק הלכות לאף אחד,אבל שוב מבהיר שכדי לברר האם להמשיך כך או לא
ואני כולי תפילה שתצאו מזה מהר וגם שתוכלו לעזור הלאה!

שימחי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש נושא שאני חושב כדאי לברר,המשפחה כתבה שהם מפרישים חומש על סך 2000 (אם אני זוכר נכון) בעוד יש להם חובות עד 40K+
היתי פעם בשיעור של דיין גדול מירושלים ואמר שמי שחייב כסף אסור לתת צדקה
לא באתי לפסוק הלכות לאף אחד,אבל שוב מבהיר שכדי לברר האם להמשיך כך או לא
ואני כולי תפילה שתצאו מזה מהר וגם שתוכלו לעזור הלאה!
תאמין לי שהתייעצנו

11311

משתמש צעיר
תודה על כל התהליך המרתק!
אשמח אם בפגישה הבאה (שממש חבל שהיא עוד כ"כ הרבה זמן...) כשאתה מדבר על ייעול התקציב(חודשי + שנתי) תתן התייחסות גם לעצמאיים שהכנסות משתנות ואין הכנסה קבועה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
בהצלחה רבה!!
נשמח אם תדווחו, מה הצלחתם ובכמה.
תודה
אני בהחלט מבין מה אתם מתכוונים לשאול, אבל לדעתי - לא.
זה לא נכון לחיות כך, זה תכנית שלא תחזיק מעמד!
תראו, גם במחלקת ההוצאות המשתנות שלנו, קורה שלעיתים "צצה מאנשהו.." איזושהי הוצאה שצריך לשלם, משהו כזה שאנחנו לא ממש זוכרים..
או אם תרצו במילים אחרות - במהלך החודש ישנם הוצאות שלא זכרנו אותם/לא היה לנו איך לחשוב עליהם כשהתחיל החודש.. ואחרי שחילקנו ל4 [אגב, זה 4.2] - והתחלנו להשתמש, וההוצאה תגיע פתאום, אנחנו נמצא את עצמנו ללא יכולת לעמוד בהוצאה זו, והתכנית תקרוס.
רק אם נעבור על כל ההוצאות שהיו לנו בממוצע של 3 חוגשים אחרונים, ננטר אותם היטב, נכיר את כולם, נתכונן אליהם - רוב הסיכויים שלא נופתע בצהלך החודש, ונוכל לגמור אותו מאוזן.
אחרת, ללא ספק ייגמר לנו הכסף באמצע החודש, ואז נהיה בבעיה, שתיפתר או ע"י הלוואה מיותרת, או ע"י חריגה.
מקווה שעניתי.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה על כל התהליך המרתק!
אשמח אם בפגישה הבאה (שממש חבל שהיא עוד כ"כ הרבה זמן...) כשאתה מדבר על ייעול התקציב(חודשי + שנתי) תתן התייחסות גם לעצמאיים שהכנסות משתנות ואין הכנסה קבועה
וואו, שאלה סופר מצוינת!
מכיון שהאשה עצמאית - החלטתי להתייחס לזה באמת בפגישה הבאה או בזו שאחריה.
בגדול - חישוב הכנסות שנתי חלקי 12 חודשים, אחרי הפחתת הוצאות.
מה שנקרא נטו חודשי מעסק.

HennyS

משתמש מקצוען
תודה על כל התהליך המרתק!
מה שעובד אצלנו- משיכת משכורת חודשית קבועה מהחשבון של העסק (שמתנהל בחשבון נפרד מהחשבון של הבית) לפי ממוצע ההכנסות.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מה שעובד אצלנו- משיכת משכורת חודשית קבועה מהחשבון של העסק (שמתנהל בחשבון נפרד מהחשבון של הבית) לפי ממוצע ההכנסות.
מצויין!
זו בדיוק ההוראה הנכונה לעשות.
אגב, מקווה שהחשבון הנפרד אינו עסקי בהגדרת החשבון בבנק, זה מוריד בדירוג האשראי.

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@הון ובית
קבעת בתוך הפגישה שסעיף המזון נע בין 120-170 לנפש
האם לא שמעת מאף משפחה שסעיף המזון יכול להגיע ל230 לנפש וכו'

אני בזמנו רשמתי דרך חיים ברווח וראיתי שזה מגיע יותר מ170 לנפש
התווכחתי עם המון אנשים וראיתי שלא רושמים כל שקל או חצי שקל
ומי שרשם איזה חודשיים שלוש הגיע כן למסקנא שזה כן מגיע ל200-230 לנפש

איפה אני טועה?
או שאני מכניס איזה סעיף בתוך מזון ומחייה שאתה לא מחשיב ככה?

או שההבדל היא איך קונים ומתי
גילוי נאות אני קונה רק במכולת אני לא קונה לא במשנת יוסף (אולי במצרים העבדים קנו כך על פני החמה והגשמים..)
ולא בסופרים רק מכולת מיד וביד מה שצריך קונים..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה