משפחה בהתייעלות נספח לשאלות שלכם >> לווי כלכלי למשפחה כאן בלייב!

שימחי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
4,037- בחודש.
זה בעצם מה שחסר לנו כל חודש, כדי שלמשפחה יהיה איך לכלכל את הוצאותיה כיום באיזון.
זאת אומרת, שאם המשפחה היקרה שלנו תתייעל או גם תגדיל הכנסות בסכום זה, מעבר לחובות, היא מאוזנת וחיה בשלום ובשלווה.
זה רק עם אתה מחשיב את ה2,500 שהם מקבלים מההרום בתור הכנסה
וזה לא ממש נכון כי לפי מה שכתב @צעד נכון זה כסף בשביל להחזיר את המשכנתא!

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
המשכנתא לא נכללת בחובות
משכנתא זה חלק מהתקציב החודשי זה לא חוב
אלא זה דמי מגורים שיום אחד יגמרו

שימחי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הנה זה בבקשה
תאמינו לי שזה גם מעניין....

שלום ובוקר טוב לכולם,
כפי שידוע לרבות ממכם אנחנו @צעד נכון עוברים כרגע תהליך התייעלות בנושא כלכלה והתהליך הזה קצת מעורר גבה אצל אנשים שמעלים אפילו ספק האם אנחנו באמת משפחה שעומדת פה מאחורי הסיפור או שמא זה משהו מובנה ש @הון ובית עצמו כותב או מישהו מטעמו,
וזה בגלל שקשה לאנשים לחשוב שאדם יחשוף את עצמו בכזאת רמה.
אז קודם כל אין לי דרך באמת לשכנע אתכם שאנחנו הכן משפחה אמיתית.
אבל אני יאמר לכם למה אני בהחלט כן חשבתי להיחשף למרות שהנורמלי זה לא לעשות ככה
ועל זה באתי לכתוב את המאמר:
אני ב"ה נשוי כמה שנים טובות וכפי שכולנו עוברים קשיים עליות וירידות בנפש, וכל תקופה עם המצב רוח שלה, ומי שלא מתחבר לזה כנראה הוא אדם עם קצת פחות רגש ממני, ולכה"פ לאנשים בינינו שיש בהם הרבה רגש ועוברים הרבה סערת רגשות...
מכירים את התקופה היותר והפחות כל החיים..
ואנשים שמוצפים רגשות ופתאום נופל עליהם משימה קשה או צרה ח"ו או כל דבר שמקפיץ רגשות יוצאים מהשגרה באופן מלא....
אם לטוב ואם למוטב.
ואני חשבתי איך אפשר לייצב את זה לגרום לנו לחיות בתלם גם במצבים עם סערת רגשות
ואחרי עמל וחפירה ובדיקה מעמיקה...
הגעתי קודם כל למסקנא הראשונית
וכידוע שיש בנו 3 מצבים אפשריים:
בלעם רצה לקלל את עם ישראל בקללת "כלם" ומסבירים הרבה מרבותינו בעלי המחשבה והמוסר שזה מגיע מהשורש הבא
יש את ה"כלם"
יש את ה"למך"
ויש את ה"מלך"
ובעצם זה תכונות נפש האדם שזה ר"ת של מח לב כבד
אנחנו בנויים מ3 מרכיבים עיקריים יש את המח השכל יש את הלב שהוא הרגשות ויש את הכבד שזה הצרכים שלנו,
בהמה אין לה מח ממילא היא פועלת לפי הרגשות והצרכים שלה היא רעבה היא מיד אוכלת היא זקוקה למשהו מיד עושה.
יש את דרגת הלמך שהוא כפשוטו למך... אמנם אנחנו לא פועלים ע"פ הצרכים של הגוף אלא נוטים להחליט החלטות עליוניות יותר..
אבל ההחלטות הם לא באמת משקפות את היושר אלא לפי מה שהלב נוטה להחליט...
ויש את המלך שזה המח שולט על הרגשות וממילא על הצרכים. ע"כ.
וזה מה שחשבתי שהפיתרון מגיע בשליטה מלאה של השכל...
ואיך עושים את זה?
אדם נורמלי מגיע לו יום קשה מה הוא עושה? איכשהו מתאמץ להעביר את היום ומחכה לפתוח יום חדש בלי הדבר הזה...
אני הבנתי שזו לא הדרך..
אלא דווקא ביום שמגיע קושי אני מתעמק בו...
אני מעצים אותו ומביא אותו למצב שאני חי אותו מול עיני ולאט לאט אני בוחן אותו ואחרי שאני בוחן אותו כ"כ טוב ומבין אותו לעומק יודע איפה הוא מפריע לי מה הטוב שבו ומה נדמה לנו כרע שבו.... דבר כזה לא נעלם למחר בבוקר,
אבל אז קורא השינוי העצום הדבר מתקפל בצורה ישרה ויושב למטה בלב....
ואני יסביר אדם שכל כולו בלאגן בתוך הלב אז הוא יכול יום אחד לקום עם עוד בעיה קטנה ואז הוא מסתכל על הלב שלו ורואה לב פצוע ומוכה
אמנם לא כן האדם המסודר שיודע כל הזמן מה עובר לו בתוך הלב הכל מסודר לו כמו ארון עם בגדים מקופלים סימטריים מגיע לו איזה דרמה חדשה אז לא הכל מתבלבל בפנים כי הכל מסודר אז הוא לוקח את זה מקפל ומכניס בצורה מסודרת,
מפה ואילך כל השינויים הרבה יותר יעילים כי השינויים הם לא ביום חדש דף חדש כאילו בלי כל הבעיות אלא זה מעל כל הבעיות ואז יה יצוק חזק בטוח ולא נופל.
ומכאן הגיעה ההחלטה ללכת על זה...
לפני ביה"ז אב אשתקד שהתחילו לבוא אלי ימים קשים מאוד בנושא כלכלה היה נורא קשה... והבנתי אז את הדבר הזה.
התחלתי לעשות סדר כמה באמת עולה לי בחודש כמה חובות כמה אני סה"כ מגלגל.
אחרי שהגעתי ל70 אחוז מהסדר כבר חשכו עיני לא יכלתי לשאת את זה ושהגעתי ל100 אחוז חשבתי שאני ללא מוצא בחיים.
אבל דווקא אז שהכל היה כ"כ מסודר עבר תקופה ועוד תקופה ואפילו הגירעון גדל אבל הרוגע קיים בצורה חזקה המח שולט על הרגשות אין הפתעות לא קמים לבקרים קשים יותר כל השחור נמצא מול הפרצוף ואז כל הצלחה כל נחת מהילדים כל כיף עם האשה זה לא מעיף את זה לצד אלא בונה מעל הקושי את הדברים הטובים...
ואת זה החלטתי לעשות בפרוג כן לא לפחד מלחיות את הנתונים ואפילו לא בקול אנחנו מודעים למצבנו רגועים בו למרות הכל ומאמינים בה' ית"ש שהכל יתהפך לטובה....
וכאן המקום להודות לאישיות הכ"כ מיוחדת ינאי יקואל הנושא את הניק @הון ובית על דאגה ותמיכה על עזרה וסיוע אני כבר ממליץ היום כל מי שמרגיש שיש לו איפה להתייעל תעקבו אחרינו במקדם משפחה בהתייעלות זה מרתק זה מעשיר ואל תהססו גם לפנות איליו באישי לעזרה גם אם זה יגבה ממכם קצת כסף זה שווה בכמה חודשים תחסכו פי 2 מהסכום הזה.
וקחו אתכם צידה לדרך את המאמר הזה לדעתי יש בו הרבה מן האמת להמשיך לגדל אותנו להגשים שאיפות ולבנות יציבות בכל עניני החיים
היו שלום
מחכים מאד

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@הון ובית אותי מעניין לגבי מה שכתבתם על חשמל האם יש מצב שהמונה מתקתק כשהכל מכובה אפי' שמישהו לא יושב עליך או שלא?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
חברים יקרים!
כייף להית אתכם, בלווי ובנספח - אז הנה אני מצטרף אליכם, וביחד מסביב לשולחן העגול [היי.. מי מכין/נה קפה..?!] - נחשוב ביחד.
הצפתם בהודעות, וזה יפה וכייף - אני אשתדל קצת לענות, ממה שאני אצליח לראות, אם לא תכתבו בבקשה שוב.

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אין הגיון שהרכב יראה לך שהוא נוסע על 20 קמ"ש בעוד הוא ברמזור אדום...
בולל!
למרות שיש גם מונים תקולים.
אם מזהים משהו לא הגיוני, ניתן לדרוש מחברת החשמל לבדוק את המונה במעבדה שלהם.
אם זה באמת היה תקול, הבדיקה כמובן ללא עלות, אם המונה היה תקין - ישנה עלות כלשהי, לא זוכר בדיוק כמה.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין הגיון שהרכב יראה לך שהוא נוסע על 20 קמ"ש בעוד הוא ברמזור אדום...
כי כתבתם את המילה זליגת חשמל. דבר שלא קיים כמה שאני מבין, יש גניבת חשמל!
עריכה: עכשיו אני שם לב שהגבתי ל@צעד נכון ולא ל@הון ובית, זה מראה כמה שאתם מבלבלים;)

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
יש לי שאלה לכל הצופים
אתם תשרדו שבועיים וחצי בלי פגישה
כי אנחנו ממש לא

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש לי שאלה לכל הצופים
כי אנחנו ממש לא
בעז"ה תשרדו וגם תצליחו, זה רק יתן לכם את הדרייב לעבוד טוב ולנהל את הבית טוב בתקופה יותר ארוכה, כי אחרי זה צריך לספר לכולם מה עשיתם.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כי כתבתם את המילה זליגת חשמל. דבר שלא קיים כמה שאני מבין, יש גניבת חשמל!
עריכה: עכשיו אני שם לב שהגבתי ל@צעד נכון ולא ל@הון ובית, זה מראה כמה שאתם מבלבלים;)
יש כזה דבר זליגת חשמל, כשחשמל הורח מהמעגל, וזה עלול להיות גם מאד מסוכן.
אבל באמת התכוונתי יותר לגניבת חשמל.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

אשר פרידמן

משתמש פעיל
לגבי החשמל, יש מכשיר פשוט שנקרא מד צריכת חשמל, שמחברים אותו לשקע, ואת המכשיר החשמלי אליו (כמו בשעון שבת), והוא פשוט מודד כמה קוט''ש המכשיר צורך.
ניתן להשיג בגמחי''ם שונים. יותר פשוט מלהוריד את השאלטר וכו'
בנוסף, הזכרת שיש לך איזה מיחם, אז כן, הוא צורך מלא חשמל....

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
יש לי שאלה לכל הצופים
כי אנחנו ממש לא
נשליט את השכל על הרגש, נעצים אותו ונמשיך הלאה..;)

ובמאמר הזה באמת הזכרת לי ביאור על הפסוק המכסה שמים בעבים המכין לארץ מטר וכו' שפעמים יש והשמים [מצב רוחני, גשמי, בריאותי, כלכלי] מכוסים בעבים הכל שחור אין מוצא..
אך - תדע לך, המכין לארץ מטר - היושב במרומים מכין לך משהו הרבה יותר טוב ממה שאתה חושב.. מטר שירווה אותך.. ואז, מצמיח הרים חציר וכו'.

גם את מאמר ר' עקיבא שניצל מטביעה בים ולשאלת חבריו בבית המדרש איך ניצול ממעמקי הים, אמר על כל גל וגל נענעתי לו בראשי.. כלומר אין לנסות ולהשתולל ולעשות שרירים, תנוח, תניח את ראשך עלי - אומר לך השם יתברך.. השלך על ה' יהבך והוא יכלכלך..

ויש עוד... ועוד חזון למועד!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אבל א"כ, הייתי צריך להוריד את גובה החזרי המשכנתא - מ4,000 ל1,500 כמו שהם עשו בעצמם בהתחלה.
ואז שינינו את זה תוך כדי פגישה, וההסברים שם.
אוקיי.
אז בעצם יורד לכם כל חודש מהחשבון 4,000 ש"ח לטובת משכנתא לא 1,500.
זאת אומרת:
יש לכם הוצאה של 4,000 ש"ח - והכנסה של 2,500 ש"ח. באופן קבוע!
אבל ככה צריך להתייחס לזה.
למה?..
מהרבה בחינות.
1. כי את ההוצאה של ה4,000 תשלמו בכל מקרה - ואילו ההו"ק ייתכן ויום אחד תיפסק.
2. התאריכים לא בהכרח חופפים, ויהי צורך לראות שיש הלימה טובה, להתכונן להוצאה!
3. אם תרצו לקחת הלוואות / משכנתא מאחדת, יתייחסו להוצאה כ4,000. ולא בטוח של ההכנסה יתייחסו.

תשנו בבקשה את הפרטים האלה באקסל,
במשכנתא תכניסו 4,000, ותרשמו הכנסה מההורים 2,500.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אגב, לגבי החשמל, יש מכשיר פשוט שנקרא מד צריכת חשמל, שמחברים אותו לשקע, ואת המכשיר החשמלי אליו (כמו בשעון שבת), והוא פשוט מודד כמה קוט''ש המכשיר צורך.
ניתן להשיג בגמחי''ם שונים. יותר פשוט מלהוריד את השאלטר וכו'
בנוסף, הזכרת שיש לך איזה מיחם, אז כן, הוא צורך מלא חשמל....
נכון מאד.
מכשיר מוכר.
אבל הוא לא יבדוק לך אם במקרה המחסן של השכנים / חדר מדרגות / הפנס רחוב יושבים לך על המונה.
מסכים?!
זה הדבר הראשון - והכי קל - שהייתי בודק.
אח"כ, מכשיר מכשיר, אם יש לו את המד - מעולה, אם לא, גם דרך המונה ניתן לבדוק באופן גס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה