משפחה בהתייעלות נספח לשאלות שלכם >> לווי כלכלי למשפחה כאן בלייב!

צעד נכון

משפחה בתהליך התייעלות
אנחנו מנהלים איזה וילת נופש שבמהלך החופשות היא מושכרת
ובמהלך השנה שייכת לארגון צדקה שנותן אותו למשפחות של יתומים ל"ע
בחינם כולל אשל מלא
ואנחנו מתפעלים את הנכס כל השנה אמנם התשלום הוא לא קבוע ויש חודשים ללא כלום ויש חודשים שזה אלפים רבים

תרצונת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לי שאלות על המפגש האחרון...
וקודם כל חשוב לי לומר שיש פה תהליך מטורף! מרתק ומחכים מאדדד!

אני רואה את התמונה שהצגת שם, את הפרשנות
ולא התחברתי להכל.
א. איך שאני מבינה את זה, אדם עשיר יש לו את הצרכים שלו. היומיומים. החלומות. הוא עוסק בכסף ששוכב בבנק ואמור לשכב שם בשנים הקרובות, בשונה מאדם עני שהכסף נצרך לו ללחם והחלב, ולכן לעשיר קל למנף ולא להשתמש בו מיידית.
ב. איזה ערך אמיתי יש בכסף לשם כסף? אנשים שהמטרה שלהם כסף בפני עצמו ולא למילוי צורך, הם לא אנשים שהייתי רוצה לחקות.
@הון ובית אשמח לשמוע דעתך

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים

ולא התחברתי להכל.
א. איך שאני מבינה את זה, אדם עשיר יש לו את הצרכים שלו. היומיומים. החלומות. הוא עוסק בכסף ששוכב בבנק ואמור לשכב שם בשנים הקרובות, בשונה מאדם עני שהכסף נצרך לו ללחם והחלב, ולכן לעשיר קל למנף ולא להשתמש בו מיידית.
ב. איזה ערך אמיתי יש בכסף לשם כסף? אנשים שהמטרה שלהם כסף בפני עצמו ולא למילוי צורך, הם לא אנשים שהייתי רוצה לחקות.

כאשר אדם עני קיבל כסף והוא רכש באמצעותו מוצרי צריכה הוא הופך לצרכן.
מאיפה הוא מממן את הצריכות שלו??? הוא נכנס ללופ של עבודה>צריכה>עבודה>צריכה
אדם עם תודעת עושר משקיע בנכסים שיכניסו לו כסף נוסף. ואז הוא הולך לקנות את המכשיר טלפון המשודרג.
והוא נשאר עם כסף נוסף להשקיע ובמקביל יש לו יתרה עבור צרכיו האישיים.
@הון ובית אולי אפשר מאמר מחכים בעניין? (בהשראת אבא עשיר אבא עני;)...)

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

שלויימע

משתמש רשום
מכיון, שהכנסות עסק - והיציבות הפיננסית שלו, הם הרבה פחות משכיר עם תלוש.
אגב, זה מוריד משמעותית!
גם אם החשבון העסקי מתנהל כמו שצריך?
פתחתי חשבון בנק
הפקידה ראתה שאני עוסק פטור אז אמרה לי-אני אפתח לך חשבון עסקי
החשבון לא אמור להיות פעיל כ"כ
זה יכול להוריד את הדרוג?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אי אפשר לשנות את החשבון הקיים? אין דבר כזה?
לא חושב.
ואחרי שהם יודעים שיש לך עסק - הם יתווכחו איתך שהם חייבים להשאיר אותו עסקי על פי חוק.
אבל החוק ממש לא מחייב אותך. רק חברה בע"מ.
אז פשוט תפתח בבנק אחר בקלות, תעביר גם פעילות עם תרצה, תקבל מתנות והטבות.

Never Stop

משתמש פעיל
יש לי שאלה...
קיבלנו הודעה מהבנק שמהחודש הם מתחילים לגבות דמי כרטיס.
יש איך לבטל את זה או רק לבטל את הכרטיסים?
(אולי חשוב לציין, אני סטודנטית ובעלי אברך, כך שאולי יש תנאים אחרים סטודנט/תלמיד...)
תודה רבה!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

ולא התחברתי להכל.
שלום וברכה!
ראשית, סורי שלקח לי הרבה זמן לענות.
שנית, תודה על המשוב, ובתפילה שנצליח לעזור למשפחה באמת.

שלישית, לגוף שאלותייך -
א. גם עשיר, אם מוחו יהיה עסוק ב.. - "רמת חיים", ואיך הוא כל הזמן דואג להעלות אותה.. ותאמינו לו - יש מה להעלות בלי סוף! גם לעשירים (ואולי בפרט לעשירים).. הרי אין גבול להעלאת רמת חיים - בסוף לא יישאר לו כספים בבנק למנף! כלום!! כי אף פעם הוא לא ישיג את "פסגת" רמת החיים שתאמר לו לעצור מלבזבז, כי אין כזאת פסגה.
ההבדל בינו לבין עני, אינו האם יש לו מספיק להנאותיו ולרמת החיים שלו בשוטף - ואת השאר הוא משקיע, אלא - אם ההוא רודף אחריהם.
בכוונה הובאה תמונה של וורן באפט, שהוא איש עשיר באופן אגדי - ועדיין משקיע את הונו, ולא מתבייש ליסוע על רכב יד2.. ישנה אמירה מאד מפורסת בשמו: 'לא משתמשים ומהיתרה חוסכים - אלא קודם חוסכים, ומהיתרה משתמשים'!

אם נרצה למעשה - דברים אלה כבר נזכרו בחכמת רבותינו בעלי המשנה.
המשנה באבות [פרק ד', משנה א'] - "איזהו עשיר? השמח בחלקו". לרובנו, זה בטח נשמע כמו נחמת המסכן.. נאבע'ך, איו לו כסף - אז מנחמים אותו, שהוא ישמח בחלקו, ויחשוב שהוא עשיר.. נכון?! משהו כזה..

אבל כאן בא ה'תפארת ישראל' [יכין] וכותב בזה"ל:

'דהרי ידוע דמי שהשיג התכלית, טוב יותר מאותו שלא השיגו. וא"כ המתייגע להשיג דבר מה, ומסתפק בהמעט שחננו ה', כבר השיג התכלית. אבל אותו שאינו מסתפק במה שהשיג, לא השיג תכליתו, וגם לא ישיגו לעולם, וישאר תמיד עני. דהרי מתיגע לתכלית שלא ישיגו', עכ"ל.

שימו לב - איזו עמקות בדברי המשנה, וחכמת רבותינו.
"המסתפק בהמעט דשחננו ה' - כבר השיג התכלית" הוא העשיר! - זוהי חשיבת עושר. כסף לא מהווה רמת חיים, כי אנחנו מסתפקים במעט. רמת חיים - היא פשוט לא לרדוף אחרי ההבל ורמת החיים!
לעומת "אותו שאינו מסתפק במה שהשיג, לא השיג תכליתו, וגם לא ישיגו לעולם, וישאר תמיד עני".

ב.
גם פה אביא מדברי רבותינו בעלי המוסר.
הורגלנו לחשוב הפוך! הורגלנו לחשוב, שאסור לייחס ערך לכסף, אולי אפילו מצוה לזלזל בכל מה שקשור לערך הממון. כי הרי זו גשמיות בטהרתה, ואנחנו אמונים על חיי רוחניות. אבל..
חז"ל - מסכת חולין דף צ"א - 'צדיקים חביב עליהם ממונם יותר מגופם, לפי שאינם פושטים ידיהם בגזל'.
וכתב על כך ב'אור יהל' [הגרי"ל חסמן זצ"ל. פ' חקת עמ' קלא] - בזה"ל:

'ולכאורה לא נבין זאת ונתמה: אדרבה, האיך מדקדק אדם כ"כ בממונו? וכל זה נראה אתנו כתאוה וחמדה יתירה ח"ו??! אבל חז"ל ידעו הסוד וידעו איפכא במידת הצדיקים, כי אמנם דווקא משום כך שהצדיקים חוששים שלא ייפלו בתאוות הממון, לכן חביב עליהם ממונם ומדקדקים שלא לאבד פרוטה יתירה בחנם, כדי שלא יצטרכו לחפש ממון, ותתפשט אצלם תאות הממון, ויבואו לידי גזל ח"ו!', עכ"ל.

אדם שאין לו ערך לכסף שלו - הוא פשוט מאבד אותו בקלות! בבזבוזים, בהוצאות מרובות מיותרות, בלי ניהול וחשבון - ואז הוא נאלץ להתחיל להשיג כסף לכסות את כל החוסר שנוצר כתוצאה מהזריקה של הכסף שלא היה לו חשיבות. עצם המרדף להשיג כסף - קובע בנפש את התאווה והחמדה לכסף, והבעיה בעיקר: שזה קובע חמדה לכסף לא שלנו! לא למה שה' חנן אותנו!! לא לחיות מתוך היש, אלא מתוך האין!!!
ואז מתחילה מלחמת ההתשה, שהרי לכסף אין ערך - אבל צריך אותו - אז כן נחשוב אין להשיג ממנו כמה שיותר - כדי להוציא אותו כמה שיותר כי אין לו ערך, והכל חוזר חלילה..

מקווה שעניתי.
סיכום ב-2 מילים: אין ספק, שכסף נועד לשימוש של השגת רוחניות. אבל כאשר מתייחסים אליו כאילו אין לו ערך, הוא אובד בלי לשים לב - ואז מתחיל המרדף אחריו, וממילא מגיעים לתאוות כסף ולגזל. אז פשוט מראש, לייקר את הכסף שיש לנו - יש לו ערך, כי זה מש שיש לנו, ואיתו נחייה ונשמח.
זה בדיוק חשיבת עושר = תשמור על כספך יש לו ערך.
בהצלחה!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
יש לי שאלה...
קיבלנו הודעה מהבנק שמהחודש הם מתחילים לגבות דמי כרטיס.
יש איך לבטל את זה או רק לבטל את הכרטיסים?
(אולי חשוב לציין, אני סטודנטית ובעלי אברך, כך שאולי יש תנאים אחרים סטודנט/תלמיד...)
תודה רבה!
להודיע להם חד משמעית, שאתם מבטלים את הכרטיס, ועוברים לכרטיס חוץ בנקאי.
או - שהם מבטלים לעוד שנה את הדמי כרטיס.
עכשיו, יש להם 3 דק' להחליט כן או לא, ונגמר האולטימטום..
עוד 3 דק' אין לכם דמי מנוי.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כאשר אדם עני קיבל כסף והוא רכש באמצעותו מוצרי צריכה הוא הופך לצרכן.
מאיפה הוא מממן את הצריכות שלו??? הוא נכנס ללופ של עבודה>צריכה>עבודה>צריכה
אדם עם תודעת עושר משקיע בנכסים שיכניסו לו כסף נוסף. ואז הוא הולך לקנות את המכשיר טלפון המשודרג.
והוא נשאר עם כסף נוסף להשקיע ובמקביל יש לו יתרה עבור צרכיו האישיים.
@הון ובית אולי אפשר מאמר מחכים בעניין? (בהשראת אבא עשיר אבא עני;)...)
אתה צודק, תיארת בקצרה יפה כ"כ את 'מרוץ העכברים', ואין לך מושג כמה בא לי לכתוב על זה. ועל עוד המונמון..
אבל,
"עבדי זמן - עבדי עבדים הם.."
אם רק היה אפשר לקנות זמן במכולת.. ;)
אבל זה עוד יגיע בעז"ה.

Never Stop

משתמש פעיל
להודיע להם חד משמעית, שאתם מבטלים את הכרטיס, ועוברים לכרטיס חוץ בנקאי.
או - שהם מבטלים לעוד שנה את הדמי כרטיס.
עכשיו, יש להם 3 דק' להחליט כן או לא, ונגמר האולטימטום..
עוד 3 דק' אין לכם דמי מנוי.
סליחה על הבורות אבל בכרטיס חוץ בנקאי אין דמי כרטיס?

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בכרטיס חוץ בנקאי מוותרים בקלות על דמי הכרטיס [טלפון אחד פעם בשנה]. אבל כמדומני שבשביל לעשות כרטיס חוץ בנקאי צריך שיהיה כרטיס אחר כבסיס, ולכן כנראה שצריך קודם לעשות את החוץ בנקאי ורק אח"כ לבטל את הבנקאי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה