אתגר נספח לאתגר כתיבה דו-שבועי: הארת הזרה

איש חדש

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
נערך לאחרונה ב:

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נראה שאין זו הזרה, לפחות בהגדרה המקורית.
הסתרה בהחלט איננה הזרה
יכולה להיות הזרה אם ההסתרה נעשית ע"י אמצעים שנותנים זווית חדשה ולא מוכרת על הדמות המוכרת,
ואני חושב שחלקכם עשיתם את זה באופן מיטבי, אלא שההסתרה כשלעצמה איננה מטרת האתגר.

לצורך המחשה אני מרגיש צורך לתת דוגמאות
מטבע הדברים בשירה יותר קל להתבטא כך
הקושי הוא לתרגם את זה לסיפורת

[נ.א.]
גַּם לְמַרְאֶה נוֹשָׁן יֵשׁ רֶגַע שֶׁל הֻלֶּדֶת.
שָׁמַיִם בְּלִי צִפּוֹר
זָרִים וּמְבֻצָּרִים.
בַּלַּיְלָה הַסָּהוּר מוּל חַלּוֹנְךָ עוֹמֶדֶת
עִיר טְבוּלָה בִּבְכִי הַצִּרְצָרִים.

וּבִרְאוֹתְךָ כִּי דֶּרֶךְ עוֹד צוֹפָה אֶל הֵלֶךְ
וְהַיָּרֵחַ
עַל כִּידוֹן הַבְּרוֹשׁ...וכו'

דוגמא נוספת:
[ד. פ.]
דו-רגל הוא חי משונה למדי
בבשרו הוא שאר
לשאר החיות הטורפות, אך רק הוא
מבשל חיות, מפלפל חיות,
רק הוא לובש חיות, נועל חיות.
רק הוא חושב
שהוא זר בעולם, רק הוא מוחה
על מה שנגזר, רק הוא צוחק,
ומפליא עוד יותר, רק הוא
רוכב מרצונו על אופנוע.
יש לו עשרים אצבעות,
שתי אזניים,
מאה לבבות.

מצטער, אם גנבתי למישהו השראה,

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הזרה אחרונה!
בעוד 26 שעות יינעל האתגר

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הסרתי את הקטע הראשון, אני חדש כאן ולא כ"כ הבנתי את האתגר, רק הייתי צמא לכתוב, שמתי קטע חדש במקומו, מקווה שתאהבו!

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
@הפצחן
לא הצלחתי לפצח למה כוונתך.
מהו הכדור המדובר?

אני היחיד שלא הבנתי?
פרופסור פלייש אינדיק ישב בסלון ביתו שבפאתי ג'קסון, לגם כוס תה צמחים רותחת ונשנש עוגיות בעלות מראה אריסטוקרטי.
הוא הכי אהב את הזמן הזה ביממה. בערב, אחרי שסיים את עבודת הסיזיפית במכון לחקר חוצנים של מדינת מיסיסיפי, אחרי עלעול אדיש בעיתון היומי, אחרי שמיעת תכנית המוסיקה הקלאסית האהובה עליו, ולפני התארגנות לשינה - היה יושב פרופסור פלייש להרהר במחשבות עמוקות, רק הוא, הכוכבים, המצלמות של השכן החטטן, השלוקים הרעשניים מהתה והביסים המענגים מעוגיות השוקולד האהובות עליו.
פלייש היה בדיוק באמצע מחשבה פילהרמונית על האקספוזיציה הדמוגרפית של השילוש הבלתי אפשרי ביחס לתמותה הנפוצה של כלבי האסקי שנשנשו לורנציום בשעת הפיצוץ בצ'רנוביל - כשהבחין בחפץ העגלגל שהתקרב במהירות מכיוון דרום מערב.
החפץ היה עגול מושלם, וכוסה בקווים כחולים ירוקים. הפיץ סביבו אור כתמתם נוגה.
קולות אלקטרוניים וחריקות נשמעו, צורבים את האוויר בפחד משתק.
ב-ו-ם!
"עוד פעם הנערים האלה..." רטן פרופסור פלייש בפנים סמוקות, בעודו גורף את שברי החלון. "כל יומיים להחליף חלון!
צריך לקנות טרנזיסטור חדש. כל הזמן משמיע רעשים מוזרים.
שיחלמו לקבל בחזרה את הכדור שלהם..."

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
@הפצחן
לא הצלחתי לפצח למה כוונתך.
מהו הכדור המדובר?

אני היחיד שלא הבנתי?
להבנתי כדור משחק, שהופיע מולו באמצע חשיבתו על הפיצוץ בטשרנוביל
קטע מושלם, אין בכוונתי להרוס, רק להסביר, רוצו לקרוא!

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מעניין שהגעת למסקנה הזאת
בראש שלי היה דווקא עב״מ
לא מאוד משנה בתכל׳ס...

תודה רבה!
כנראה ההילת אור סביב הכדור לא נתנה לי להבין את הפאנץ'.
או שלי לוקח יותר זמן מאחרים, לצאת מעולם התאוריה לעולם האמת...

רק הערה אחת:
התמותה הנפוצה של כלבי האסקי היא בתחום האקספוזציה הננוגרפית, ולא הדמוגרפית כפי שכתבת. רק כך יהפוך השילוש לאפשרי.
מקור:

forty thousand feet

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
כנראה ההילת אור סביב הכדור לא נתנה לי להבין את הפאנץ'.
או שלי לוקח יותר זמן מאחרים, לצאת מעולם התאוריה לעולם האמת...

רק הערה אחת:
התמותה הנפוצה של כלבי האסקי היא בתחום האקספוזציה הננוגרפית, ולא הדמוגרפית כפי שכתבת. רק כך יהפוך השילוש לאפשרי.
מקור:
ידעתי שיהיה משיגענער אחד שילך לבדוק את כל השטויות שכתבתי שם

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
"אתה יכול להסביר לי מה אני רואה?" ז'וז'ו בהה במלבן, עיניו עיני עגל ואוזניו אוזני חמור.
"תגיד אתה. מה יש להסביר פה?" צ'יקו חייך אליו, מדושן עונג.
ז'וז'ו מצמץ. "מלבן שחור, שבתוכו יש מלבנים צבעוניים. הגדולים מלאים סימנים שחורים. ומסביב כאלה עם סימנים צבעוניים."
"יפה. לזה קוראים - אתגר בפרוג."
"וואלה? למה שהריבועים האלה יאתגרו מישהו?"
צ'יקו גיחך. "יש פה היגיון, בריבועים. וצריך שכל הריבועים בעמוד יתאימו לריבוע הראשון."
ז'וז'ו חיכך בפדחתו ממושכות. "לא הבנתי."
"בשביל זה אתה לא בקהילת כתיבה." חייך צ'יקו בניצחון.
"וואלה? למה אתה כן?"
"ברור, לא ידעת שאני גאון?"
"בטח ידעתי. היית גאון מאז הכיתה הראשונה."
"קוראים לזה כיתה א', ושם לומדים לקרוא."
"נו, ברור. לא הייתי בכיתה, איך אני אגדע איך קוראים לה?"
צ'יקו נאנח. "אולי בכל זאת תלמד לקרוא? יש פה קטעים ממש חזקים שלי."
"אז זה האתגר? לעשות ריבוע חזק שאי אפשר לשבור?"
גלגול עיניים אחרון לריבוע זה. "משהו כזה..."

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה