~~~ נספח לאתגר חודש חשוון ~~~

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
y&m, יפה! נגעת בנקודה כואבת. עד שאדם עושה צעד נכון ואמיתי, לפעמים הוא מקבל את זה בפרצוף..

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1830298:
לי היה נראה כאילו האמא הבינה מבנה יקירה שזו בעצם פגישת סיום, בעוד הוא לא התכוון לכך. ואז הוא יוצא מופתע ואינו מגלה לאמא שלו את טעותה. בקיצור, ראש אחר..
כשאני קוראת שוב אני מבינה את המשמעות בקטע לא ממש תמים מצד האם, וזה באמת כבר שונה. (למרות שבמקרה זה הוא לא אומר דבר כי גם אין לו כ"כ למי להגיד. זה לא מעניין אף אחד).

(אם כי, בבית החלמה הבנתי שיש הרבה מאושרות ושמחות בחלקן כשזה קרה להן מלכתחילה, אבל לא ניכנס לזה).

מה פתאום? ברור שזה לא היה תמים מצידה.
ובבית החלמה, היתה כנראה מי ששיתפה אותך באושר שלה, או מי שהאושר שלה עלה על גדותיו ולא ניתן היה לפספס אותו. אבל האם שמת לב גם לזו עם המבט הכבוי שיושבת ואוכלת בשתיקה? או לזאת שמדברת על הכל רק לא על החיים שלה? כנראה שלא.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
היו שתקניות עם פאות, והיו שתקניות עם מטפחות ליטאיות ומטפחות חסידיות וספרדיות.
את יוצאת נגד מגזרים שלמים שנוהגים כך מלכתחילה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1830956:

מלפפון, היא לא יצאה נגד שום מגזר.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1830956:

אני חלילה לא יוצאת נגד אף אחד! אני בעצמי שייכת למגזר כזה :)
מה שאני מנסה להגיד - ובעצם גם עדיאל - שזו שיטה.
שיטה עם מעלות וחסרונות.
ושיטה עם הצלחות וכשלונות.
ממש כמו כל השיטות האחרות.
אבל בשיטה הזאת, יותר מכל שיטה אחרת, ההורים צריכים המון שכל, רגישות והבנה.
החל משלב הבירורים שהם יותר אינטנסיביים - אבל אצל מי לברר? מה לשאול? ועל מה לשים דגש?
ואח"כ בשלב הפגישות - לא ללחוץ, כן להקשיב, כן לתמוך.
אם להורים יש את כל הנ"ל, וכמובן בהרבה סיעתא דשמיא - זה מצליח מאוד, וכאן את פוגשת את נשות בית ההחלמה שלך.
אם להורים אין את כל הנ"ל - במקרה הזה באמת עדיפה שיטה אחרת, שיש לה את החסרונות שלה אבל היא פחות מסתמכת על ההורים.
זה מה שעולה מהקטע, ואני מסכימה עם זה בכל פה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ילדים, הגננת לא מרשה לדבר על זה באשכול שלה.
תיכּף נקרא למפקח למחוק.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אוי, רותי.
הילדים עלו על זה לבד ולא המשיכו..
מ8 בבוקר עד 10 יש שעתיים הפרש.

כבר חשבתי שאת באה לבשר על סגירתו של האשכול מחר כדי להמריץ את המעלים האחרונים לכתוב את יצירתם.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י במבה נוגט;1830945:
מה פתאום? ברור שזה לא היה תמים מצידה.
ובבית החלמה, היתה כנראה מי ששיתפה אותך באושר שלה, או מי שהאושר שלה עלה על גדותיו ולא ניתן היה לפספס אותו. אבל האם שמת לב גם לזו עם המבט הכבוי שיושבת ואוכלת בשתיקה? או לזאת שמדברת על הכל רק לא על החיים שלה? כנראה שלא.
יש שתקניות שחיות באושר צרוף, ויש דברניות חייכניות שחייהן בזבל.
כדי לדעת בדיוק איך בנאדם חי, צריך להיות בתוך הבית שלו.
הי, הגננת לא מרשה לפטפט באמצע השיעור. אני מתנצלת. :eek:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הגננת רותי :)
נראה שהאתגר מיצה את עצמו
ואני מוכרחה לומר שהוא היה הצלחה גדולה

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י נוי;1831247:
:eek:

כמה נכון!

ואני אמשיך - יש כאלו שאחרי עשרות פגישות חייהם בזבל
ויש כאלו הפוך.

סליחה מהגננת רותי. הייתי חייבת;)

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נוי;1831247:
הי, הגננת לא מרשה לפטפט באמצע השיעור. אני מתנצלת. :eek:

נכון כמובן, ולא הבנתי מה את רוצה לומר לעצם העניין.
(ולא, לא התכוונתי שכל מי שדיברה שם היתה מאושרת ומי ששתקה חיה בזבל. זו היתה דוגמא)

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מולטימדיה ה;1823983:
הדבר שלא סיפרתי לאיש מעולם.
האמנם יש בתוכי את הדבר ההוא?
כמה ריקנית ההרגשה,
לדעת שספרתי הכל
ולא נותר לי כלום...
לא נשאר לי את הדבר הזה,
הבסיסי שיש לכולם-
הדבר,
שלא ספרתי לאיש מעולם...

אני עדיין שוברת את הראש על זה. בהתחלה חשבתי שזה לא אמיתי, אבל אחרי עשרות צלצולים אני כבר לא מבינה...

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י במבה נוגט;1831295:
אני עדיין שוברת את הראש על זה. בהתחלה חשבתי שזה לא אמיתי, אבל אחרי עשרות צלצולים אני כבר לא מבינה...

זה בא לתאר אנשים שמאוד קשה להם לשמור משהו בבטן, כל רגש\ חוויה \סיפור שיש להם, הם נואשים לחלוק עם מישהו. בסוף ההרגשה היא מטופשת וריקנית עם צער גדול על רגשות אינטימיים שהפכו לנחלת הכלל.

הצלחתי להסביר? אני מרגישה שלא ממש. בכל אופן נראה לי שהרב כאן כן הבינו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
האם יש מישהו שרוצה להעלות לאתגר, ועדיין לא העלה?
כי אולי באמת נקצר, אם אין מישהו כזה.
אחכה עד הערב, ואם איש לא יצהיר שהוא חייב את הזמן הנוסף, אולי באמת ננעל את אשכול האתגר ונעבור להמשך.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מולטימדיה ה;1831431:
זה בא לתאר אנשים שמאוד קשה להם לשמור משהו בבטן, כל רגש\ חוויה \סיפור שיש להם, הם נואשים לחלוק עם מישהו. בסוף ההרגשה היא מטופשת וריקנית עם צער גדול על רגשות אינטימיים שהפכו לנחלת הכלל.

הצלחתי להסביר? אני מרגישה שלא ממש. בכל אופן נראה לי שהרב כאן כן הבינו.

פשוט מוזר לי השילוב.
אני מכירה מישהי כזאת, שמספרת הכל הכל (לא לכולם - אבל היא חייבת לשתף לפחות מישהו), אבל היא טיפוס כ"כ שטחי שלא הייתי מאמינה עליה שיש לה הרגשה "מטופשת וריקנית עם צער גדול על רגשות אינטימיים שהפכו לנחלת הכלל."
ובהרגשה שלי זה מאוד הולך ביחד - השטחיות, יחד עם המשפך. הסיפור של הכל בלי להשאיר שום סוד - אבל מבחירה, לא בטעות שאחריה מגיעה החרטה.
כשכתבת הבנתי למה את מתכוונת. אבל כשכ"כ הרבה קוראים נהנו מהתיאור התחלתי לשאול את עצמי האם יש הרבה אנשים כאלו, וסתם כך לא יצא לי להכיר אותם?
אולי מרוב שאני סולדת מהתופעה הזאת אני שומרת מרחק מהטיפוסים האלו ולכן לא מכירה אותם?
אני ממש חושבת על זה בימים האחרונים. קחי זאת כמחמאה כמובן שהחיבור שלך משאיר חומר מרתק למחשבה.

inspiration

משתמש צעיר
נכתב ע"י במבה נוגט;1831497:
פשוט מוזר לי השילוב.
אני מכירה מישהי כזאת, שמספרת הכל הכל (לא לכולם - אבל היא חייבת לשתף לפחות מישהו), אבל היא טיפוס כ"כ שטחי שלא הייתי מאמינה עליה שיש לה הרגשה "מטופשת וריקנית עם צער גדול על רגשות אינטימיים שהפכו לנחלת הכלל."
ובהרגשה שלי זה מאוד הולך ביחד - השטחיות, יחד עם המשפך. הסיפור של הכל בלי להשאיר שום סוד - אבל מבחירה, לא בטעות שאחריה מגיעה החרטה.
כשכתבת הבנתי למה את מתכוונת. אבל כשכ"כ הרבה קוראים נהנו מהתיאור התחלתי לשאול את עצמי האם יש הרבה אנשים כאלו, וסתם כך לא יצא לי להכיר אותם?
אולי מרוב שאני סולדת מהתופעה הזאת אני שומרת מרחק מהטיפוסים האלו ולכן לא מכירה אותם?
אני ממש חושבת על זה בימים האחרונים. קחי זאת כמחמאה כמובן שהחיבור שלך משאיר חומר מרתק למחשבה.
יתכנו גם אנשים שהם לאו דווקא ריקניים. רק שהם פשוט לא ניחונו בבינה יתרה ולא ינקו הרבה טקט בצעירותם ומידי פעם נופל להם האסימון על מה שהם מעוללים לעצמם..

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י במבה נוגט;1831497:
האם יש הרבה אנשים כאלו, וסתם כך לא יצא לי להכיר אותם?

לא, אין הרבה אנשים כאלו,
ההסכמות הן לצורה היפה בה מולטימדיה הציגה את התופעה.

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני דווקא מכירה אנשים כאלו שמספרים הכל - לא בגלל שהם שטחיים, אלא בגלל שהם מרגישים בדידות ויש להם צורך נואש לקשר ולקרבה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואני מכירה אנשים שמספרים הרבה
ועדיין נשארים עם עומק ועושר עצמי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה