דיון נספח לאתגר הדו שבועי - אומן הרגש

אפרת תהל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
המטרה היא לכתוב סיפור שבו הרגש מרכזי.
אני רוצה שהקורא יצא מהסיפור כשהוא דומע/ מפוחד/ שמח וכן הלאה.
את יכולה לעשות זאת בכל דרך שנוחה לך.
אך תזהרי שמרב רגשות לא נצא מבולבלים/ לא נבין לאיזה רגש התכוונת.

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וכאן השובינסט שואל:
האם לסופרות. תהיה נקודת פתיחה חזקה יותר, מסופרים (שמאובחנים לרוב ככהי רגשות) ?
כל סיפור שכתוב היטב אמור להעביר רגש כלשהו וזה לא משנה מי כתב אותו, סופר או סופרת. אם הוא עשה את זה טוב זה יעבוד בכל מקרה

נערך לאחרונה ב:

דניאל גופזר

משתמש סופר מקצוען
כל סיפור שכתוב היטב אמור להעביר רגש כלשהו וזה לא משנה מי כתב אותו, סופר או סופרת. אם הוא עשה את זה טוב זה יעבוד בכל מקרה
לא ענית על הטענה.
השאלה הייתה שיש לבעלי/ות רגש נקודת פתיחה גבוהה יותר.
ומשום שלעזרת הנשים יש יותר בעלות על מאגרי הרגש היהודי, (כפי שיעידו פגרי הטישואים המפונים במוצאי ימים נוראים מעזרת הנשים...) העיר השואל שמא התחרות אינה שווה.

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא ענית על הטענה.
השאלה הייתה שיש לבעלי/ות רגש נקודת פתיחה גבוהה יותר.
ומשום שלעזרת הנשים יש יותר בעלות על מאגרי הרגש היהודי, (כפי שיעידו פגרי הטישואים המפונים במוצאי ימים נוראים מעזרת הנשים...) העיר השואל שמא התחרות אינה שווה.
השאלה אם הרגש צריך להיות דביק ברמה של טישו או שמספיק שיעביר בקורא רגש חזק. שזה כל סופר טוב אמור להצליח להעביר כי אחרת במה הוא סופר, זה לא חלק מהיכולות שלו?

אפרת תהל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רגש זה לא רק דמעות!!
רגש - מילה מכלילה לכל כך הרבה רגשות.
קחו למשל את הרגש פחד.
הסופרים עושים בו שימוש מעולה, עיין ערך נחמן גרשונוביץ, מ.ארבל, חיים גרינבוים וכו'
הבאתי לכם מאגר רגשות בדיוק בשביל זה, כל אחד יבדוק איזה רגש מתאים לו ויכתוב לפיו את הסיפור שלו.

וכאן השובינסט שואל:
האם לסופרות. תהיה נקודת פתיחה חזקה יותר, מסופרים (שמאובחנים לרוב ככהי רגשות) ?
אתה שואל? לא יוצא לי מהראש הסיפור עם התמונה שהעלתה באתגר של @7שבע7 .
אם זה לא רגש אז מה כן?

אפילו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

שלמה שקד

יוצר תוכן
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
@מוצג
סיפור כל כך יפה, פשוט, ציורי ותמים
ומרגש.

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בס"ד

@דניאל גופזר - קטע יפה. מעביר את האווירה ואת המסר מצוין. רק את הסוף אפשר לחזק יותר נראה לי.

@ה. רז אני במקומך הייתי שמה באתגר את זה...

השאלה היא", אני שומעת את אהרון אומר לידי בהטעמה, "האם נכתוב גם את ההיסטוריה האישית שלנו"...

ואני בולעת את רוקי בהפתעה.

נהנית מהאומץ.

השקיעה צובעת את פנינו באלף גוונים ואנו מביטים אל הנוף והשתיקה שעוטפת אותנו לפתע בנעימות מאפשרת לנו להאזין לקולותיו של היום המתמזג לאיטו עם הלילה.

אני מציצה על אהרון בגניבה. הוא עומד שליו לידי, נשען על מעקה הגג וצופה איתי אל המרחב הפתוח ואני מרגישה שאני רוצה. רוצה לקשור את חיי בחייו ולצעוד מעתה, ביחד, על מסלול חיים משותף.

אולי הוא גם מרגיש משהו דומה כי לפתע מסב אהרון את פניו ומביט לעברי. מבטנו נפגש, אני משפילה את ראשי וחיוך משותף מאיר בו זמנית את פני שנינו.

אחד מהקטעים המתוקים, העדינים והמרגשים יותר שראיתי כאן בפורום:)

מוצג

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
@אפילו,
רק עכשיו ראיתי את מה שכתבת בסוף, וזה גרם לי לקרוא שוב את הקטע המתוק הזה : )

משפטים שאהבתי:

מה יש להן בחיים שהן מקפצות בכזו חדוה?/ "שרה'לה את לא רוצה לספר לי לאן ברח החיוך החמודי שלך?"/
האותיות מחוללות מולה בריקוד מתחנן. /כשאגיע אספר לך מה עשית בתור ילדה קטנה כשרצית משהו :)/
אולי הוא כן יבוא./

הערונת : )
מהילדה הנחמדה והחייכנית, נשארה צל.
נשאר.

תיקנתי הרבה מלשון הווה לעבר. (כי ככה התחלתי והיה לי יותר קל להמשיך בזה.) בזכות...
אבל היו ביטויים שהשארתי ככה כי היה נראה לי לא נורא. ויותר יפה.
תגידו לי אם זה כן נורא.
לי זה ממש לא הפריע.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה