אתגר נספח - הצד של המן בסיפור

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@חיה

הקטע שלך כתוב פשוט מעולה.
נהניתי מכל שורה ושורה.
אהבתי את הרמיזה הבלתי מוסתרת בכלל לביבי- השפה המתעקלת מעט, הרדיפות חסרות הסיבה...
אהבתי גם את הלויקשן שבו בחרת למקם את כל כל הפגישה הזאת
תוך כדי רמיזה לא צינית בכלל על כל התוכנית של כאן 11 : )

למרות שרוני קובן דווקא אחלה.
אבל אחרי שראיתי את הראיון עם שקמה ברסלר, אני לוקחת אותו בעירבון מוגבל...
תודה :)
דווקא לי קופצות כל הזמן תקלדות (תקלות הקלדה), חבל שאין לי אפשרות לערוך אותן.

אני חושבת שאין אין כמו ראיון מלטף כדי להוציא אנושיות מדמויות, כי זה פשוט לגשת לדמויות ולבקש מהן להסביר את עצמן, ודרך כלל כשמישהו מסביר את עצמו הוא מנסה להוציא את עצמו כמה שיותר טוב גם אם העובדות מורות הפוך.

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אני חושבת שאין אין כמו ראיון מלטף כדי להוציא אנושיות מדמויות
עד כמה הראיון שלך היה טוב, ששמעתי את רוני בקולו העמוק שואל את השאלות, ואת מוזיקת הרקע מתנגנת ברקע
חזק ביותר

שימנלה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
חזק!
אפשר לבדוק אונליין...
בקטע שלי ממשתי רק 1715 מילים
תווים:9531 (כולל רווח)
תווים:7791 (ללא רווח)

אגב האבן עזרא כותב: הככר = 3000 שקלים
לכשנכפיל ב-10,0000
יוצא שלושים מליון שקלים (כסף טהור!)
אפשר גם להעתיק לוורד, לא?
@חיה

הקטע שלך כתוב פשוט מעולה.
נהניתי מכל שורה ושורה.
אהבתי את הרמיזה הבלתי מוסתרת בכלל לביבי- השפה המתעקלת מעט, הרדיפות חסרות הסיבה...
אהבתי גם את הלויקשן שבו בחרת למקם את כל כל הפגישה הזאת
תוך כדי רמיזה לא צינית בכלל על כל התוכנית של כאן 11 : )

למרות שרוני קובן דווקא אחלה.
אבל אחרי שראיתי את הראיון עם שקמה ברסלר, אני לוקחת אותו בעירבון מוגבל...
בכלל לא אחזתי את כל זה
איזה הברקה!

שימנלה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מידי ערב, לפני השינה, המדתא ישב עם בנו מהומן וסיפר לו סיפור לפני השינה. על סבא רבא רבא אליפז, ועל עמלק.

"אבא, תספר לי על סבא אליפז"

"שוב?" המדתא שאל בתימהון.

"כן", אמר מהומן בקול מתפנק, "אבל תמציא לסיפור סוף אחר".

אבא המדתא סיפר על עשו שאמר לאליפז להרוג את יעקב, הוא היה יודע לספר נהדר עד שהשומע הצעיר שתולה בו עיניים גדולות ושחורות, דמיין את אליפז המתנשף וחרבו בידו.

לקראת סוף הסיפור, כשהוא הגיע לקטע שיעקב שכנע את אליפז לקחת את ממונו שהרי עני נחשב למת. מהומן עצר את אביו, "זהו עכשיו אני אספר את הסוף".

המדתא התמוגג לשמוע את בנו הרך ממשיך את הסיפור, שאליפז מממש את זממו של עשו, ואין יעקב ואין יהודים ואין עם ישראל כלל.

"ומאז הם חיו באושר ובעושר בלי אף יהודי בעולם", סיים מהומן בקול דק ורם.

המדתא ליטף את שערו השחור והמקורזל של בנו, "אמנם אליפז נכשל, אבל אתה, תגדל ותוכל להגשים את החלום, ועכשיו תשכב ותישן כדי שתהיה גדול וחזק", מהומן שכב ונעץ מבט בתקרה המנוקדת בנקודות עובש עד שנרדם.

שנים עברו, מהומן גדל ובגר, התחתן עם זרש. הוא סיפר לה על חלומו מילדות להפוך את העולם לנקי מיהודים.

"תראי איך התקדמתי לקראת החלום", אמר ביהירות, "אני כבר בין השבעה היושבים ראשונה במלכות".

היא צחקקה, "אתה הקטן שביניהם".

גבותיו העבות הצטמצמו, "את עוד תראי שאהיה למשנה למלך", הוא הרים את קולו, "ואולי אפילו המלך בעצמו", הצדיע במועל יד.

"חחח", זרש לגלגה ברשעות, "עם שם דפוק כמו שאבא שלך נתן לך, לא תתקדם לשום מקום אולי תחזור להיות בלן".

"מה יש בשם שלי?" הוא אמר ופרצופו האדים.

"ארוך ומגעיל".

"אחשוורוש יותר יפה?"

"ברור, זה שם מלא עוצמה", זרש אמרה בקול מעריץ, "אבל, אם היו קוראים לך המן, היית מתקדם כמו מטאור, תקשיב איך זה נשמע: המשנה למלך- המן", היא אמרה בקול מלא עוצמה, ואז הנמיכה את קולה ואמרה ברפיסות, "או: המשנה למלך- מהומן".

מהומן חשב מעט, תמיד העריך את דעתה של אשתו החכמה, "את יודעת מה? את ממש חכמה".

"אני יודעת", זרש הרימה את האף.

"מרגע זה שמי הוא המן", הוא אמר בפאתוס, "ולא אנוח ולא אשקוט עד שכל מדינות המלך יהפכו לנקיות מיהודים".

ומה קרה בעקבות עצותיה של זרש, וגאוותו של המן, הלא הם כתובים במגילת אסתר אשר אנו קוראים מידי שנה בשנה.
וואו!
איזה כתיבה!
איזה תיאורים!
ההתנשפות הזאת של אליפז... התיאור הכי אמיתי שיש

שימנלה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בפעם הראשונה שממוכן התמודד בבחירות הוא אמר שהוא עושה את זה למען המדינה והעם, ובשביל שלילדים של כולנו יהיה כאן עתיד טוב והוגן יותר. שזה הרבה מילים יפות כדי לומר "אני איש עם כסף במשבר אמצע החיים".

בפעם השנייה הוא אמר "הפעם אני הולך להצליח", שזה הרבה פחות מילים והן כבר הרבה פחות יפות.

בפעם השלישית שלחו אותו ליועץ.

אמרו שהוא האחד והיחיד, הקוסם הכול יכול. תככן ממולח ממדרגה ראשונה, המוח שמאחורי כל ההצלחות הגדולות בפוליטיקה.

בתור התחלה הוא לימד את ממוכן את ארבעת המ"מים:

"מאני, מאני, מאני ומאני", אמר בהבעת שביעות רצון עצמית של מי שגילה את האנגלית עוד לפני שהיא היתה קיימת.
"אל תשאל האם אפשר, תשאל רק כמה", חידד את משנתו והתרווח בכיסא המנהלים.

"ואיך", הוסיף ממוכן, שבאמת ניסה להבין איך.

"מיתוג", מחה היועץ כף, "זה עוד מ"ם חשוב. איך אמרת שקוראים לך?"

"ממוכן, עוד מ"ם".

היועץ לא צחק.

"החברים קוראים לי גם מהומן", ניסה ממוכן בשפל קול.

"כל כך ארכאי" גנח היועץ, "כל כך מיושן".

לא כי חרבונה, חשב ממוכן במרירות.

"נקרא לך המן", הכריע היועץ, והתגלגל בכיסא שלו ימין ושמאל.

"המן?" גלגל ממוכן את המילה בפיו, "כמו זה שירד במדבר ארבעים שנה?"

"כמו זה שכל אחד ואחד מצא בו את הטעם שרצה", השיב חרבונה מיניה וביה, "האם זו לא התכונה המושלמת לפוליטיקאי?"

הוא באמת ממולח, הרהר המן נוגות.

חרבונה והצוות שלו עבדו קשה מאוד. הם החליטו ללכת על מיתוג עממי. "השכן מעבר לכביש, האיש ממכון הכושר", הסביר חרבונה, ולא ניסה להסתיר את נימת הביקורת כשהתבונן בכרס הבלתי פוטוגנית בעליל של המועמד שלו.

"מה שאתה עושה זו שמנופוביה" מחה המן.

"ומה שאתה עושה זה אנכרוניזם", החזיר חרבונה, שבאמת היה ממולח, כבר אמרנו.

בתור התחלה חרבונה שלח את המן לתקשורת:

"הוא היה ספר בכפר קטן, איש עמל שעבד קשה עד שהצליח. עכשיו הוא רוצה לעזור לכולנו, קבלו את המן" הכריז תרשיש, מנהל תוכנית האירוח המובילה במדינה, והמן נכנס לקול מחיאות הכפיים כשהוא לחוץ משהו.

"אז איך עשית את הכסף שלך, השתלות שיער בטורקיה?" תהה חבר הפאנל הנמוך לקול צהלות הקהל.

"משהו כזה", אמר המן, וחשב על ההצלחה שלו במכוני ההימורים ומשחקי הקוביה.

"איך אתה מצליח להתמודד עם המשפחה הענקית" הריע תרשיש, "אני שומע שיש לך עשרה בנים".

"זה עוד לפי הפרשנות הממעיטה", השיב המן ביובש, והתרגז כשכולם צחקו כאילו אמר בדיחה.

"זה מספיק ילדים בשביל לעבור את אחוז החסימה", הכריז שוב החבר הנמוך, שמסתבר שהיה המצחיקול של הפאנל.

"אין סיכוי שאתה זוכר את השמות של כולם" טען תרשיש.

המן שאף מלוא ריאותיו ומנה את כולם בנשימה אחת כפי שהתאמן עם חרבונה.

כולם מחאו שוב כפיים, ורק המצחיקול הסתכל בשעון ואמר בבוז: "אני הייתי עושה את זה בהרבה פחות זמן".

חרבונה המשיך לנהל את הקמפיין ביד רמה, הוא דאג לריאונות עומק, סקירות רוחב ופרסומות לכל האורך, אבל אחר כך התחילו להגיע התחקירים. מישהו גילה שהמן לא היה רק ספר אלא גם בלן, כתב רכילות של צהובון זניח חשף את הפעם בה המן מכר את עצמו לעבד, וערוץ ראשי גילה על נטיית הבת שלו לשפוך את מי השופכין לרחוב.

"מה עושים? מה עושים?" חפן המן את ראשו בין ידיו, והטיח אותו על שלחן העץ הגדול של חרבונה.

"אל תשאל האם אפשר, תשאל רק כמה", הזכיר חרבונה, אבל נשמע כבר הרבה פחות בטוח.

"כמה?" שאל המן, והרבה מאני החליף ידיים כדי לסתום פיות.

הוא יצא להתנדבויות קהילתיות כמו לנגן לקשישים או להיות משגיח במסיבה, הוא הסתובב עם כל חברי האיגודים המובילים, הוא אירח תוכניות צדקה. אבל העניינים רק הלכו והפכו קשים מיום ליום.

זרש מצידה הלכה ואבדה סבלנות: "אני לא יכולה להמשיך ככה יותר", הודיעה לו בדמעות אחרי מסיבה שערך בבית לאיגוד הנגרים, ובסיומה הותירו לו במרפסת מתנה - ארון בגובה חמישים אמה.

המן הבטיח לה שזה אוטוטו נגמר, ונמלט לבר לשתות משהו ולבכות את נפשו.

אחר כך הגיע יום הבחירות, ואחר כך הלילה מורט העצבים.

אחר כך המן ישב בפנים אפורות, וחרבונה ספר שטרות והסביר לו במתק שפתיים איפה היתה הטעות, ולמה בטוח בטוח שהם יצליחו בפעם הבאה.

אבל המן אפילו לא הקשיב. "יש לנו רק אפשרות אחת", פסק בעיניים טרוטות מעייפות ואלכוהול, "במקום לנצח את הבחירות נעיף את הבוחרים".

חרבונה צחקק ארוכות, והפסיק כשהבין שהמן לא צוחק. "זה בלתי אפשרי" הסביר בסלחנות, ואז ראה את התיבה שהמן העמיד בצד.

"כמה?"
אם היה אפשר הייתי צריך לעשות גם o_O וגם :ROFLMAO:
המשחקי מילים מדהימים

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
ברכות לזוכים!
ואותם שישים אנשים שאהבו את אחד הקטעים והתאכזבו לגלות שהוא לא נכלל אף לא במקום השלישי...
אז קבלו תנחומי אבל זה מה יש ואלו תוצאות השיפוט... ;) :(
האם מכאן ואילך אשתתף באתגרים נוספים, כנראה שכן....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה