ניתוח שקדים

~dasi~

משתמש צעיר
אנחנו צריכים לעשות ניתוח כפתורים + שקד שלישי מוגדל
והרופא אומר לנו שאם כבר עושים, אז עושים גם שקדים בגרון..
השאלה שלי, זה האם זה חובה? למה מומלץ לעשות את זה?
שמעתי שזה החלמה מאוד קשה, והילד אח"כ יכול לקבל יותר דלקות
ומה צריך את זה בכלל, זה סוג של 2+1 חינם או מה...

הבעיה אצל הילד זה נוזלים באוזניים -שגורם ירידה בשמיעה + נחירות והתאמצות בשינה בגלל השקד השלישי המוגדל
אין לו קשיים או דלקות גרון וכו', כלומר נכון שיש לו שקדים מוגדלים אבל למה זה מפריע, אם עד עכשיו זה לא הפריע לו?

אשמח לשמוע מבעלי נסיון, האם אכן כדאי לעשות כבר גם שקדים
ואיך באמת היה ההחלמה

תודה

החכמה צודקת

משתמש מקצוען

~dasi~

משתמש צעיר
את השקד השלישי באף, אנחנו בטוח צריכים להוריד. יש לו אף סתום.
על זה לא היה השאלה

רק על השקדים בגרון
הקרובים שלך עברו שקדים בגרון?
איך היה ההחלמה?

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
את השקד השלישי באף, אנחנו בטוח צריכים להוריד. יש לו אף סתום.
על זה לא היה השאלה

רק על השקדים בגרון
הקרובים שלך עברו שקדים בגרון?
איך היה ההחלמה?
לא ידעתי שיש שקדים באף..........זה בעמם מה שנקרא פוליפים?
עד כמה שידוע לי הם נותחו גם בגרון
ההחלמה הייתה ב"ה בסדר
ברור שהימים הראשונים מאתגרים
ובן כמה הילד?
זה גם משנה.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
לא ידעתי שיש שקדים באף..........זה בעמם מה שנקרא פוליפים?
עד כמה שידוע לי הם נותחו גם בגרון
ההחלמה הייתה ב"ה בסדר
ברור שהימים הראשונים מאתגרים
ובן כמה הילד?
זה גם משנה.
מגיגול מהיר ברשת
אני רואה ששקדים זה רק בגרון.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
נכון הכוונה לפוליפים
לא יודעת. זה מה שהרופא אמר
לדעתי תקראי חומר בנושא ותביני פחות או יותר במה מדובר
ואז תהיי יותר חכמה עם הרופא.
למרות שאם הוא ממליץ זה כנראה כן נחוץ
כי הבנתי שהיום ממליצים רק במקרים שזה באמת קריטי
לא כמו פעם שעשו את זה באופן גורף........
כמובן שווה לך להתייעץ אולי אם עוד רופא.
אבל מהניסיון במשפחתנו הניתוח
עבר ב"ה בסדר, וממש עזר!

ישי.כ

משתמש פעיל
"אם כבר עושים אז..." למה זה עסקת חבילה? או עוד דרך להתלמד על אנשים?
יש לדעת שהקב"ה לא סתם ברא את השקדים:
השקדים הינם חלק ממערכת החיסון, הם מהווים מעין קו הגנה, כשהגוף מזוהם בפסולת ורעלים, השקדים מודלקים ואף מוגדלים, זה נובע מכך שהם מבצעים את עבודתם החשובה לסלק רעלים ממחזור הדם, הסרתם עלולה לגרום לחשיפת הגוף לזיהומים.

יש לנקות את הגוף ולסלק מהתפריט את כל הגורמים המזהמים: בראש ובראשונה את כל המזונות מהחי [מוצרי חלב, בשרים ודגים וכד'], את כל המזונות התעשייתיים שאיבדו את מצבם הטבעי ומתוספים בכימיקלים, סוכר לבן, משקאות קלים ועוד, ובמקביל לקיים תזונה צמחונית נכונה.

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא רואה סיבה להוציא אותם סתם כי אם כבר...
אם יש סיבה אז אני מהאלה שכן ממליצות להוציא. איכות חיים אחרת!
ההחלמה אח"כ תלויה בגיל הילד. עד גיל 12 זה קל, ומעל זה כבר יותר קשה.

זבון וזבין

משתמש מקצוען

הבעיה אצל הילד זה נוזלים באוזניים -שגורם ירידה בשמיעה + נחירות והתאמצות בשינה בגלל השקד השלישי המוגדל
אין לו קשיים או דלקות גרון וכו', כלומר נכון שיש לו שקדים מוגדלים אבל למה זה מפריע, אם עד עכשיו זה לא הפריע לו?

ואיך באמת היה ההחלמה

תודה
הבת שלי עברה ביום שישי האחרון ניתוח כפתורים פלוס שקד שלישי,
לאורך כל הדרך (לקח לנו 3 שנים של ניסיונות לא לנתח....) לא שמענו אף-פעם על צורך לנתח גם את השקדים- להיפך - הרופא הדגיש (כשפעם אמרתי לו ניתוח שקדים בטעות) שזה רק שקד שלישי ולא כל השקדים שאינם מוגדלים,

מאוד מאוד חשוב לי לדעת מה שם הרופא שהמליץ על ניתוח שקדים - זה יכול להביא תועלת רבה אם מדובר ברופא ספציפי.

~dasi~

משתמש צעיר
לדעתי תקראי חומר בנושא ותביני פחות או יותר במה מדובר
ואז תהיי יותר חכמה עם הרופא.
למרות שאם הוא ממליץ זה כנראה כן נחוץ
כי הבנתי שהיום ממליצים רק במקרים שזה באמת קריטי
לא כמו פעם שעשו את זה באופן גורף........
כמובן שווה לך להתייעץ אולי אם עוד רופא.
אבל מהניסיון במשפחתנו הניתוח
עבר ב"ה בסדר, וממש עזר!
דווקא מחיפוש גוגל עלה לי שיש כן שקד שלישי באף
ושקדים זה בצידי הגרון

ה"שקד השלישי", פוליפ הממוקם מאחורי בסיס האף, הוא אדנואיד שנוטה להתנפח ולחסום את המעבר החופשי של אוויר ממערות האף אל דרכי הנשימה התחתונות. כשהשקד השלישי מוגדל, נראה לעיתים תופעה של "אף סתום" וקשיי נשימה מהאף – ותסמין נפוץ נוסף על אותו הרקע, הוא הצטברות של נוזלים באוזניים, דלקות אוזניים חוזרות וירידה באיכות השמיעה בילדים.
מקור

יש לנקות את הגוף ולסלק מהתפריט את כל הגורמים המזהמים: בראש ובראשונה את כל המזונות מהחי [מוצרי חלב, בשרים ודגים וכד'], את כל המזונות התעשייתיים שאיבדו את מצבם הטבעי ומתוספים בכימיקלים, סוכר לבן, משקאות קלים ועוד, ובמקביל לקיים תזונה צמחונית נכונה.
מה זה קשור?

שזה רק שקד שלישי ולא כל השקדים שאינם מוגדלים
יש לו שקד שלישי מוגדל
וגם שקדים מוגדלים
בצילום שערכנו ראו 'שקדים נושקים'

יש לו נחירות והתאמצות בשינה. השאלה אם זה קשור לשקדים או קשור לשקד שלישי מוגדל

יש אפשרות להודעה פרטית? לא מתאים נראה לי לפרט את שם הרופא פה בפורום
מי היה הרופא שלכם, מעניין לדעת

זבון וזבין

משתמש מקצוען
דווקא מחיפוש גוגל עלה לי שיש כן שקד שלישי באף
ושקדים זה בצידי הגרון

ה"שקד השלישי", פוליפ הממוקם מאחורי בסיס האף, הוא אדנואיד שנוטה להתנפח ולחסום את המעבר החופשי של אוויר ממערות האף אל דרכי הנשימה התחתונות. כשהשקד השלישי מוגדל, נראה לעיתים תופעה של "אף סתום" וקשיי נשימה מהאף – ותסמין נפוץ נוסף על אותו הרקע, הוא הצטברות של נוזלים באוזניים, דלקות אוזניים חוזרות וירידה באיכות השמיעה בילדים.
מקור

מה זה קשור?

יש לו שקד שלישי מוגדל
וגם שקדים מוגדלים
בצילום שערכנו ראו 'שקדים נושקים'

יש לו נחירות והתאמצות בשינה. השאלה אם זה קשור לשקדים או קשור לשקד שלישי מוגדל

יש אפשרות להודעה פרטית? לא מתאים נראה לי לפרט את שם הרופא פה בפורום
מי היה הרופא שלכם, מעניין לדעת
אם השקדים כן מוגדלים אז סביר שכן צריך לנתח כי זה חוסם את קנה הנשימה,
אצל בתי זה כלל לא מוגדל,

אין לי הודעות פרטיות - אבל אין לי כבר צורך בידיעת השם,
פשוט יש רופא מסויים שידוע לי על לפחות 2ניתוחים שהוא שלח בלי סיבה מוצדקת - רק כי הוא המנתח,
נא לא לכתוב שמות לאחר שכתבתי את התלונה כדי שלא לסבך את הנהלת האתר בתביעות דיבה....

הרופא שניתח את בתי הוא ד"ר יורם שטרן - הרב פירר המליץ לי לקחת אותו.

~dasi~

משתמש צעיר
אם השקדים כן מוגדלים אז סביר שכן צריך לנתח כי זה חוסם את קנה הנשימה,
אצל בתי זה כלל לא מוגדל,

אין לי הודעות פרטיות - אבל אין לי כבר צורך בידיעת השם,
פשוט יש רופא מסויים שידוע לי על לפחות 2ניתוחים שהוא שלח בלי סיבה מוצדקת - רק כי הוא המנתח,
נא לא לכתוב שמות לאחר שכתבתי את התלונה כדי שלא לסבך את הנהלת האתר בתביעות דיבה....

הרופא שניתח את בתי הוא ד"ר יורם שטרן - הרב פירר המליץ לי לקחת אותו.
באיזה קופ"ח אתם?
וכמה עלה?

~dasi~

משתמש צעיר
ויש מצב לשלוח לך מייל?
פשוט חייבת לדעת אם זה הוא

השמח בחלקו

משתמש מקצוען

ואיך באמת היה ההחלמה

תודה
מבלי להכנס לנתונים המדוייקים, כיון שאני לא מבין בזה, ורק קצת ניסיון.
ממליץ לשקול בחיוב את דברי הרופא,

אצלי, הילדים שלי הוצרכו ניתוח, וחלקם את שלשת הניתוחים (שקדים פוליפים וכפתורים, אם אני לא טועה בשמות),
ילד אחד היה ספק והרופא אמר שאם מנתחים אז גם לעשות את (לא זוכר את השם של הניתוח), והרופא והמנתח זלזל ולכן לא עשו, וחבל שעד היום הילד לא נושם מספיק טוב.

אם אתם לא סומכים על הרופא שלכם, מומלץ לכם ללכת לרופא שאתם סומכים עליו, הרבה פעמים הרופא בקופה הוא גם הרופא המנתח (אפשר לעשות את זה הפוך ללכת בקהילה לרופא שרוצים שינתח, ואז בדר''כ הוא המנתח, נראה לי).

אני הייתי שואל את הרופא לכוונתו, אבל מה שאני מבין, חלק גדול מן המורכבות של הניתוח זה ההרדמה וכו', כך שאם כבר הילד עבר את כל התהליכים של קדם ניתוח, וכבר הורדם, ורוצים להקטין את השקד השלישי, זה הסתפקות הרבה יותר קלה, מאשר לעבור את כל התהליך בכדי להקטין שקד ( כפי שידוע לי היום לא מורידים את השקד השלישי אלא מקטינים אותו)

לי עצמי יש שקד מוגדל, וזה פחות נעים, נראה לי שעל פי הספר זה אמור להביא דלקות, לא למנוע דלקות, כך שההקטנה של השקד השלישי, מונעת דלקות. ויתכן שניתן לנתח רק עד גיל מסוים, כך שאין סיבה לדחות לגיל הבחרות.
בנוסף אציין על מישהו סיפר לי שמסיבות טכניות לא ניתחו את הבת שלו שכיום היא גדולה, ויש לה ירידה בשמיעה.
ההחלמה של הניתוחים של הילדים, זכורה לי ממש ממש קלה, (ילדה אחת שוחררה באותו היום של הניתוח !!! וללא משככי כאבים- בניתוח כפתורים כמדומני)

כך שבגדול הרושם שלי שזה ניתוחים מאוד קלים, ותועלת מאוד גדולה.
לכן אני ממליץ ללכת לרופא מומחה (נראה לי שההחלמה אצל רופא מומחה היא גם יותר קלה) ולשקול בחיוב את דבריו.
רפו''ש.

~dasi~

משתמש צעיר
מבלי להכנס לנתונים המדוייקים, כיון שאני לא מבין בזה, ורק קצת ניסיון.
ממליץ לשקול בחיוב את דברי הרופא,

אצלי, הילדים שלי הוצרכו ניתוח, וחלקם את שלשת הניתוחים (שקדים פוליפים וכפתורים, אם אני לא טועה בשמות),
ילד אחד היה ספק והרופא אמר שאם מנתחים אז גם לעשות את (לא זוכר את השם של הניתוח), והרופא והמנתח זלזל ולכן לא עשו, וחבל שעד היום הילד לא נושם מספיק טוב.

אם אתם לא סומכים על הרופא שלכם, מומלץ לכם ללכת לרופא שאתם סומכים עליו, הרבה פעמים הרופא בקופה הוא גם הרופא המנתח (אפשר לעשות את זה הפוך ללכת בקהילה לרופא שרוצים שינתח, ואז בדר''כ הוא המנתח, נראה לי).

אני הייתי שואל את הרופא לכוונתו, אבל מה שאני מבין, חלק גדול מן המורכבות של הניתוח זה ההרדמה וכו', כך שאם כבר הילד עבר את כל התהליכים של קדם ניתוח, וכבר הורדם, ורוצים להקטין את השקד השלישי, זה הסתפקות הרבה יותר קלה, מאשר לעבור את כל התהליך בכדי להקטין שקד ( כפי שידוע לי היום לא מורידים את השקד השלישי אלא מקטינים אותו)

לי עצמי יש שקד מוגדל, וזה פחות נעים, נראה לי שעל פי הספר זה אמור להביא דלקות, לא למנוע דלקות, כך שההקטנה של השקד השלישי, מונעת דלקות. ויתכן שניתן לנתח רק עד גיל מסוים, כך שאין סיבה לדחות לגיל הבחרות.
בנוסף אציין על מישהו סיפר לי שמסיבות טכניות לא ניתחו את הבת שלו שכיום היא גדולה, ויש לה ירידה בשמיעה.
ההחלמה של הניתוחים של הילדים, זכורה לי ממש ממש קלה, (ילדה אחת שוחררה באותו היום של הניתוח !!! וללא משככי כאבים- בניתוח כפתורים כמדומני)

כך שבגדול הרושם שלי שזה ניתוחים מאוד קלים, ותועלת מאוד גדולה.
לכן אני ממליץ ללכת לרופא מומחה (נראה לי שההחלמה אצל רופא מומחה היא גם יותר קלה) ולשקול בחיוב את דבריו.
רפו''ש.
זהו.
שבשקדים הרבה יותר החלמה קשה, ואם מורידים אותם אז יש גם סיכון של זיהומים, ולתמיד.
לעומת זאת שקד שלישי מוגדל וכפתורים זה מאוד מאוד קל בלי שום בעיה.

הייתי רוצה אולי ללכת לחוו"ד נוספת
יש המלצה?

אולי מעניין אותך גם...