בריאות ניתוח קיסרי - מחפשת המלצות להתאוששות מהירה

מצב
הנושא נעול.

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
על ההתאוששות כתבו כאן קודמ(ות)יי.
אבל כן חשוב להיות במקום עם הכלה, וסבלנות, ויחס נורמלי (ויותר מזה)

מנסיוני שהייתי במקום עם אחיות שרובן ככולן מתחת לכל ביקורת, ההתאוששות היתה פחות נעימה ואף קשה.
עם אלרגיות קשות למשככי כאבים - לא ניסו כלל לעזור למצוא משכך כאבים שיכול להתאים לי, וגם על האקמול [בעירוי, לא זכור לי השם], ממש הוציאו את הנשמה עד שנתנו פעם ב8 שעות.
הגדילה לעשות אחות שצרחה עלי ממש שהעזתי לבקש את העירוי, עד שחברת החדר אמרה לה [אחרי כ20 דקות של השפלה] - שאני אחרי ניתוח...

כך שכדאי לשים לב מאוד לאן הולכים, אם זה אלקטיבי המצב נתון לבחירה הרבה יותר.

פנדורה

משתמש מקצוען
לי הניתוח בשיבא לא היה פרטי,
והדביקו לי כמו שכבר כתבתי בדבק ביולוגי ...
יש בירושלים בהדסה אחד כבירי שמעתי על הניתוחים שהוא עושה ניסים ונפלאות.
אבל הוא מנתח פרטי, למי שיש ביטוח אמבולטורי זה רלוונטי,
*הכונה מן הסתם לביטוח ניתוחים.

ללדת אחרת

משתמש פעיל
אגב לידע כללי, דר הנדלר והגב סיון נבות טוענים, כנראה בצדק, שהמילה קיסרי לא הגיעה מהקיסריות והמלכות כמו שמקובל לומר, אלא מהמילה מספריים SCISSORS .

shani123

משתמש מקצוען
אחרי 3 קיסרי,
1.לקום כמה שיותר מהר (כמובן באישור אחות)
ולהתחיל ללכת ככה עם הקטטר בלי להתבייש, ובלי להתעצל (באמת אין שום חשק לזוז)
להזרים את הדם ולשחרר אויר.
קיבלתי את העצה הזו בניתוח השני ולא יאומן כמה זה משמעותי.

2. לבוא עם מעיים מרוקנות (ממש להתכוונן כמה ימים מראש על הנושא)
ועם בקבוק מיץ שזיפים כדי להקל על ההתרוקנות הראשונה.

3. לקחת משכחי כאבים בעדיפות על זריקת וולטרן כל 12 שעות.

4. כמובן להתפלל לס"ד

*אם רוצים להניק לקחת מגמח משאבה טובה כדי להתחיל מיד לעודד ייצור חלב
כי אין שום חשק להיגרר לחדר הנקה, ואחרי ניתוח זה קריטי להתחיל כמה שיותר מוקדם.
1. עם הקימה הראשונה מהמיטה, אפשר להוציא את הקטטר וללכת לשרותים כאחד האדם (פעם ראשונה לאט ובזהירות עם האחות)
4. הכי חשוב וכל הזמן
5. אין צורך להיגרר לחדר הנקה - הובילו את התינוק אלי עד למיטה :) (ועזרו כל מה שצריך)

shani123

משתמש מקצוען
בדכ אני לא בעד כל מיני תכשירים טבעים וכו
אבל, יש תרסיס של פוראוור שלי מאד עזר .
לרסס במקום של הניתוח
הולך עם ג'ל כזה שגם אותו שמים
פשוט להתיז כמה פעמיים ביום ולמרוח את הג'ל
היו כמה עדויות כאן בפורום על אלרגיה לחומר, במיוחד באזור הפתוח
אז זהירות עם החומר הזה

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
5. אין צורך להיגרר לחדר הנקה - הובילו את התינוק אלי עד למיטה :) (ועזרו כל מה שצריך)
גערו בי שאני אקום לקחת אותו יום אחרי הניתוח. וכל פעם שביקשתי אותו למיטה כשהמשכך כאבים כבר לא הועיל - לא התייחסו בכלל לקריאות ועד שכן, רק אחרי חצי שעה הביאו אותו - בעצבים.

אז כן, היה עדיף להיגרר.

shani123

משתמש מקצוען
לא המיקום שונה אלא השיטה
ארוך מידי ומקצועי מידי לחזור על ההרצאה של דר הנדלר ושל סיון נבות שבה נכחתי והיתה מלווה בהדגמות ותיעודים מדהימים.
אבל תמצית הבעיה היא שהצרפתי המקורי עולה כמה עשרות אלפי שקלים
ושבשיבא מוכנים לפחות לסגור את השכבה החיצונית עם הדבק הביולוגי, כשמדובר בניתוחים פרטיים, כך נאמר לי בעבר.
לא סתם משרד הבריאות עוד לא מאשר את הניתוח הזה באופן גורף.
היה תקופה שהיה בשיבא, והפסיקו.
הניתוח עדין נסיוני. למרות השיווק המאסיבי של הנדלר ונבות.

דבק ביולוגי קיים כבר לפני עשור בהרבה מאד מהניתוחים... בהרבה בתי חולים

shani123

משתמש מקצוען
גערו בי שאני אקום לקחת אותו יום אחרי הניתוח. וכל פעם שביקשתי אותו למיטה כשהמשכך כאבים כבר לא הועיל - לא התייחסו בכלל לקריאות ועד שכן, רק אחרי חצי שעה הביאו אותו - בעצבים.

אז כן, היה עדיף להיגרר.
בפעם הראשונה - 2.5 שע' אחרי הקיסרי - הביאו לי למיטה (מיד אחרי העליה למחלקה)
כפעמים הבאות - כבר בהחלט אפשר לקום מהמיטה ולקחת את התינוק אליך למיטה , לא צריך להיות בחדר הנקה
(עוד קיים כזה בכלל בבית החולים? מה שאני ראיתי -בקושי עם 5 כסאות ומיועד רק לתינוקות שצריכים השגחה בתינוקיה)

משכך כאבים - מומלץ לקחת מסודר, לפי השעון, לא לחכות לכאב אלא להיות מסודרת ולבקש כל פעם לפני שפג הקודם.
האחיות במשמרת רושמות כל פעם מה קיבלת בפעם הקודמת ונותנות בהתאמה.

תמיש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אחרי 5 קיסריים, העיצות שלי
1. להגיע עם ברזל גבוה . השקעה של התקופה שלפני, משפר מאד מאד את ההחלמה.
2. מעיים מרוקנות , ממליצה על תכשיר שנקרא לבולק/ לקטלוז , שקבלתי מרופא משפחה , זה עזר מאד .
3. בניתוח הראשון כואב הרבה יותר מאשר בניתוחים הבאים , אז תתעודדי, זה לא הולך להיות גרוע כמו הראשון.
4. להניח על מקום החתך פד עבה מהסוג שמחלקים בבית החולים, זה מגן בימים הראשונים, ולא צריך להילחץ מכל תנועה לא נכונה, או חיכוך של בגד או עריסת התינוק וכ.
הצלחות וידיים מלאות
להודות לה’ על האופציה הזו , שמאפשרת לנשים עם סיבוכים ללדת בבריאות ילדים בריאים ושלמים בס”ד.
אז נכון , זה קצת יותר קשה , מי יודע כמה זה חוסך לך אח”כ בצער הגידול?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לא המיקום שונה אלא השיטה
קראתי הרבה חומר על זה...
המיקום של החתך הפנימי הוא שונה
והוא מה שאמור להקל על ההחלמה
הדבקה בדבק היא שיטה מוכרת בהרבה ניתוחים לא זאת הבשורה.

הגישה להפוך את החוויה לטבעית יותר- היא גישה בקצב ובהתנהלות של הניתוח לא קשורה להחלמה בכלל
רק לחוויה ולהתקשרות הראשונית של האמא והתינוק (והיא גם הסכנה במקביל לסיבוכים והתערבות של מלקחיים)

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
1. עם הקימה הראשונה מהמיטה, אפשר להוציא את הקטטר וללכת לשרותים כאחד האדם (פעם ראשונה לאט ובזהירות עם האחות)
4. הכי חשוב וכל הזמן
1. פעמיים יצא לי לחזור מחדר התאוששות מאוחר והודיעו לי שמוציאים קטטר בבוקר
5. באמת בשערי צדק היו מעל ומעבר והביאו לי את התינוק כשרק ביקשתי, אך לאכזבתי לא נוצר אפילו קולסטרום ביממה הראשונה, מה שיעצה לי יועצת הנקה להתחיל לשאוב שאיבה עדינה רק כדי לעודד התחלת ייצור
(לא יודעת אם כאן המקום לפרט מעבר, אולי כדאי להתייעץ עם יועצת הנקה לפני הניתוח)

אוראורית

משתמש מקצוען
כמו שכתבו אפשר לעבור ניתוח פרטי ואז מקבלים חלק מהיתרונות של הניתוח הצרפתי. בשיבא לפחות. וגם זה הון קטן.
מנסיון שני דברים שעזרו לי: כף אשפה עם מקל... ו... אוגמנטין.
ובעיקר ההבטחה שהבטיחה לי חברה טובה שהמוגבלות נמשכת רק שבועיים...
לא יודעת עד כמה זה באמת הוכיח את עצמו, זה עדייו נסיוני.
אבל כקוריוז משעשע אני יכולה לספר
מישהי שאני מכירה מקרוב, הייתה בנצרת , כחלק מבדיקת הניתוח .
חלק מן הנשים שהיו שם נותחו בצרפתי וחלק בקיסרי הרגיל.
המטרה הייתה בעצם כמו בתרופות , לבדוק את תופעת הפלצבו, ולנסות לראות כמה באמת יעיל וטוב יותר הניתוח הצרפתי.

למעשה אף קבוצה לא ידעה בפועל איך היא מנותחת , דימו את הניתוח הקיסרי לצורת הצרפתי על מנת שהיולדת לא תדע באיזו שיטה היא מנותחת.

בקיצור,
אותה חברה עברה את הניתוח, עברה התאוששות מדהימה, ובכל מקרה גם מלבדה ,כולנו היינו בטוחים שהיא נותחה בניתוח הצרפתי.
לאחר חודש , לפי ההסכם היא הגיעה לבדיקה אצל הרופאים, ושם כמו שסוכם מראש, נאמר לה - שהיא נותחה בניתוח רגיל🙂

כמובן שאין בה הסקת מסקנות לכאן או לכאן,
אבל אין ספק , שעדיין יעילות השיטה באופן מוכח נבדקת ולדעתי זאת הסיבה גם שטרם הכניסו אותה לבתי החולים בארץ.

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
בפעם הראשונה - 2.5 שע' אחרי הקיסרי - הביאו לי למיטה (מיד אחרי העליה למחלקה)
כפעמים הבאות - כבר בהחלט אפשר לקום מהמיטה ולקחת את התינוק אליך למיטה , לא צריך להיות בחדר הנקה
(עוד קיים כזה בכלל בבית החולים? מה שאני ראיתי -בקושי עם 5 כסאות ומיועד רק לתינוקות שצריכים השגחה בתינוקיה)

משכך כאבים - מומלץ לקחת מסודר, לפי השעון, לא לחכות לכאב אלא להיות מסודרת ולבקש כל פעם לפני שפג הקודם.
האחיות במשמרת רושמות כל פעם מה קיבלת בפעם הקודמת ונותנות בהתאמה.
לקחתי אותו בעצמי למיטה. ברור שלא בחדר הנקה.

לגבי משכך כאבים - קראת את מה שכתבתי לעיל?
עם אלרגיות קשות למשככי כאבים - לא ניסו כלל לעזור למצוא משכך כאבים שיכול להתאים לי, וגם על האקמול [בעירוי, לא זכור לי השם], ממש הוציאו את הנשמה עד שנתנו פעם ב8 שעות.
אחרי 4 שעות ההשפעה כבר התפוגגה [סף סבל נמוך], אז 4 שעות הייתי בתפקוד ממש נמוך. ולא יכלתי ללכת אלא להיגרר.

נערך לאחרונה ב:

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא יודעת עד כמה זה באמת הוכיח את עצמו, זה עדייו נסיוני.
אבל כקוריוז משעשע אני יכולה לספר
מישהי שאני מכירה מקרוב, הייתה בנצרת , כחלק מבדיקת הניתוח .
חלק מן הנשים שהיו שם נותחו בצרפתי וחלק בקיסרי הרגיל.
המטרה הייתה בעצם כמו בתרופות , לבדוק את תופעת הפלצבו, ולנסות לראות כמה באמת יעיל וטוב יותר הניתוח הצרפתי.

למעשה אף קבוצה לא ידעה בפועל איך היא מנותחת , דימו את הניתוח הקיסרי לצורת הצרפתי על מנת שהיולדת לא תדע באיזו שיטה היא מנותחת.

בקיצור,
אותה חברה עברה את הניתוח, עברה התאוששות מדהימה, ובכל מקרה גם מלבדה ,כולנו היינו בטוחים שהיא נותחה בניתוח הצרפתי.
לאחר חודש , לפי ההסכם היא הגיעה לבדיקה אצל הרופאים, ושם כמו שסוכם מראש, נאמר לה - שהיא נותחה בניתוח רגיל🙂

כמובן שאין בה הסקת מסקנות לכאן או לכאן,
אבל אין ספק , שעדיין יעילות השיטה באופן מוכח נבדקת ולדעתי זאת הסיבה גם שטרם הכניסו אותה לבתי החולים בארץ.
מעניין מה שאת מספרת על הצרפתי.
זו מישהי שחוותה ניתוחים קודם?
או ניתוח ראשון?

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מצדיעה לכל הנשים הגיבורות כאן!!!
אני עברתי ניתוח אחד ומתמלאת כולי צמרמורת כשאני נזכרת בו ובהחלמה שאחרי...
(אולי גם בגלל שזה היה ניתוח חירום בשבוע 26)

יוכי שטרן

משתמש חדש
עברתי ניתוח קיסרי ראשון
דבר ראשון לקום כמה שיותר מהר וכמה שיותר
היו לי כאבים מטורפים ונלחמתי בעצמי לקום ,ללכת ,לרדת ,ולהסתובב וזה מה שאושש אותי
כמובן שכל אחת ומה שמתאים לה
לקחתי משכחי כאבים חזקים (לא זוכרת מה שמם) וגם כשקצת התחיל לכאוב ישר לקחתי אופטלגין
מספיק קשה אחרי ניתוח לא צריך לסבול עם הכאבים (לי שכאב לא יכלתי לראות איש( גם את התינוק וחבל)
אחת חכמה אמרה לי בפעם הראשונה כואב בפעם השניה גם ובפעם השלישית כבר לא
וראיתי את זה במוחש בפעם הראשונה לא יכולתי להתהפך במיטה ולאט לאט הכאב פחת
(מה שכן לא היתי זהירה מספיק ומרוב הפעילות חשבתי שגם לסחוב מותר לי ואני מסתדרת לבד
והורדתי עגלה 3 מדרגות והכאבים שהיו ..... אז זהירות)

אני לקחתי מנתחת פרטית במעיני הישועה שהיתה מושלמת הניתוח היה חלק החתך התפירות ...(מי שמבינה)
ללידה הבאה אני באה עם סכום כסף למקרה שאני אצתרך ניתוח (חו)
למי שיכולה לדעתי עדיף לסוע למקום רחוק ולקחת משהו טוב (מנתח פרטי) ולא להסתמך על הרופאים שם
כי גם בשיבא גיסתי עברה ניתוח קיסרי והיה לה זוועה אז....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה