דיון ניקוד נקודה. איך מנקדים ולמה לנקד?

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
את מוזמנת לספר לי איך עושים שורוק
כמו דגש, בדקתי את זה אתמול....
לגבי הניקוד, כדאי לקחת קורס קצר בנושא לפני שמתחילים לנקד על ימין ועל שמאל.
אני מנקדת מה שאני יודעת, אבל בשביל לנקד במחשב צריך לדעת איך עושים את זה...
בתחילת המלחמה נתנו שם אוֹרי והיינו צריכים לכתוב כל פעם אורי בחולם, לא שורוק, ובשביל זה לדוגמא חשוב לדעת איך מנקדים במחשב גם למי שלא יודע לנקד נכון...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
את מוזמנת לספר לי איך עושים שורוק
אין לי מושג. אבל לא עדיף לא לנקד בכלל מאשר לנקד שגוי?
ויש שם עוד כמה טעויות...
סליחה שאני חופרת בנושא הזה, אני יודעת שזה מעצבן. מבטיחה שאני לא מאלו שמתקנים את הסובבים אותם.
אבל פה אני מרשה לעצמי באמת כביקורת בונה, כי אנחנו בקהילת כתיבה. זה כולל כתיבת הגיגים בשפה תקינה ומי שבוחר לנקד את הגיגיו אז זה כולל גם ניקוד מדויק.

נעה613

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אין לי מושג. אבל לא עדיף לא לנקד בכלל מאשר לנקד שגוי?
ויש שם עוד כמה טעויות...
סליחה שאני חופרת בנושא הזה, אני יודעת שזה מעצבן. מבטיחה שאני לא מאלו שמתקנים את הסובבים אותם.
אבל פה אני מרשה לעצמי באמת כביקורת בונה, כי אנחנו בקהילת כתיבה. זה כולל כתיבת הגיגים בשפה תקינה ומי שבוחר לנקד את הגיגיו אז זה כולל גם ניקוד מדויק.
אני לעולם יותר לא אנקד את הגיגיי
לא מתחשק לי לעשות לך גרדות (גרדת ברבים... לא? הוא עושה לי קו אדום מסולסל ומעליב)

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לעולם יותר לא אנקד את הגיגיי
לא מתחשק לי לעשות לך גרדות (גרדת ברבים... לא? הוא עושה לי קו אדום מסולסל ומעליב)
אני מקווה שלא נפגעת!
רק רציתי לחדד את הנקודה של החשיבות של ניקוד נכון כשמנקדים.
אולי הגזמתי ואני באמת מתנצלת על כך.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ובאשר לתת דיון שנוצר פה על ניקוד:
בבקשה, עדיף שתשתמשו בנקדנים שיש ברשת (הטוב מביניהם הוא דיקטה), מאשר שתנקדו לגמרי לבד אם אינכם מכירים את כללי הניקוד... בשימוש בנקדן לפחות יש סיכוי שרוב המילים יהיו מנוקדות נכון...
וכמובן, הכי טוב פשוט לא לנקד. אל תהיו כמו ילדים שלמדו להשתמש בצופר של המכונית, ועכשיו צופרים בה כל הזמן בצורה מחרישת אוזניים, גם כשלא צריך...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה