קורונה נוראי !

מצב
הנושא נעול.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא צריך עוד על מעצר בעל המוגבלות.

יש גם על שני המקרים האחרים?
א. על מה עוד מדובר?, לא מספיק לעקוב...
דיברו בעיקר על המקרה הזה...

אבל בינתים זה עומד עם הטענה שלך על זעזוע סלקטיבי או לא?

rrrry

משתמש מקצוען
הערת אגב על המצב
הרי הציבור שלנו הם אנשים חכמים ואין על זה עוררין
אז למה היה ועדיין כל כך קשה לאנשים להתפלל בלי מנין והציבור לא מבין כמה חמור המגיפה ומי שכן מבין כבר לקח זמן להבין ועובדה שיש הרבה חולים בציבור החרדי וזה לא רק מניינים זה מתבטא בהרבה דברים הזלזול שהיה ועכשיו כבר לא אבל מה שכן היה
אני חושב שהתשובה לזה זה החוסר אמון שיש בין המדינה לחרדים והנה האלימות כלפינו זה חלק מהעניין ברגע שהמשטרה מתנהגת אלינו ככה מחר כל אחד יחשוב כמה פעמים לפני כל דבר שהם אומרים אם זה לטובתינו או לרעתינו וכל עוד הציבור לא רעה שזה כל כך חמור אף אחד לא נזהר יותר מידי

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
דיברו בעיקר על המקרה הזה...
לא נתתי יחס מיוחד לשום מקרה.
סתם אנשים שהלכו ברחוב ומצאו את עצמם משוטחים על הרצפה בלי שום הסבר...

אבל בינתים זה עומד עם הטענה שלך על זעזוע סלקטיבי או לא?
היתה התיחסות כזו גם למקרים האחרים?
או רק למעצר האלים של בעל המוגבלות?

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אפשר קישורים?
לא

א. כבר מאוחר קצת.... ואני הולך לישון..
ב. העיקרון מובן....

כי בכוחות עצמי אני לא מצליחה למצוא
זו כבר לא בעיה שלי...
בדיוק כמו שאת מה שהבאתי קודם גם לא הצלחת למצוא לבד...
אבל שוב
אם אתה לא יודע על משהו זה לא אומר שהוא לא קיים
ולכן אתה לא יכול להסיק מסקנות לגבי דברים אחרים

מ.ב.

משתמש מקצוען
דיברתי עם אדם שדיבר עם כמה עיתונאים והם טענו לו שחלק מהשתיקה (היחסית) של החכי''ם החרדיים זה בגלל שישנה התכנות לבחירות בקרוב.
נשמע לי קונספרציה אבל מי יודע...
בהדלפה שמשתחררת לאט ובחלקים עולה כי התקיימה שיחה קשה ביותר בין השרים דרעי וליצמן לבין ראה"מ נתניהו.
כששני השרים החרדיים החלו לתקוף אותו על הסגר בבני ברק ובשכונות ירושלים , נתניהו שיחרר את חרצובות לשונו דבר שנמנע לכל אורך התקופה מול הנציגים החרדיים ככה"נ בעקבות השמירה על ציר גוש הימין בימים הקריטיים הללו.
"במוצאי שבת 14/3 שיצאתי לתקשורת יחד איתך ליצמן, והבאנו שורת הוראות לכל תושבי המדינה ללא שום אזור או מגזר, קיבלנו באותו לילה פושים מטורפים באתרי האינטרנט שלכם שהנכד של הרב קנייבסקי מעביר שצריך להמשיך את כל הישיבות והבתי ספר שלכם. פניתי לשניכם" המשיך נתניהו להצליף "ואמרתם לי שהנכד זקוק לתשומת לב והדרך היא שאבוא להיפגש עם הרב וזה יגרום לו לשתף פעולה. הסכמתי לשטות הזו ואף הצהרתי על זה בשידור חי לכל המדינה שאגיע לרבנים. מה נהיה ? יותר גרוע. יצאו נגדי ונגד המשרד שלך בגלוי חזיתית.
בכירי המשרד שלך, (ליצמן) הזהירו שוב ושוב מזה שבתי הכנסת, החתונות הסודיות, הישיבות, הכינוסים הצפופים במחתרת יביאו את הריכוזים החרדיים לקטסטרופה, ואתה הודית לי בשיחה אישית שאין לך שליטה על הילד הזה. אמרתי לשניכם אז שאם לא תשלטו בכוחות עצמכם על המגזר, ניאלץ לעשות זאת בדרכים של חוק , שיטור וניהול צבאי".
ואז הפתיע נתניהו והמשיך "גורמים בכירים במגזר פנו אלי ישירות דרך אנשי קשר ודיווחו שמופעל לחץ ציבורי של אנשי הנכד להמשיך את פעילות המוסדות כנגד הוראת המדינה.
גם אם אני מבין שאינכם מעיזים להפנות בגלוי אצבע מאשימה לעבר אותו עבריין, אז אני מצפה ומציע לשניכם להתעשת ולא להפנות לכיווני אצבע מאשימה בענין הזה, כי אם אני יאלץ להיכנס למיגננה כנגד ההתקפות בתקשורת החרדית, לא תהיה לי ברירה ואצטרך לחשוף את השיח שהיה לי איתכם ועם ח"כ גפני" סיים נתניהו.
ע"כ ציטוטים כמעט מילה במילה מהשיחה שהתקיימה במהלך הימים האחרונים

הר הבשן

משתמש מקצוען
לא אכנס לוויכוח וזה גם לא המקום
אני מבין את ההשוואה ה'מסוימת' במקרים מסוימים ובשוטרים מסוימים, מבחינת אכזריות יש מקרים שבהם אין הרבה הבדל, וזה שמדובר בשוטרים יהודים בארץ ישראל זה רק הופך את ההשוואה לרעתם
נו שויין...אם זה רק במקרים מסוימים אז כשאתה שותה כוס מים אתה דומה לנאצי כי גם הם שתו כוס מים דיייי לבורות[בעייני השואה]

Sara10

משתמש פעיל
אני חושב שהתשובה לזה זה החוסר אמון שיש בין המדינה לחרדים והנה האלימות כלפינו זה חלק מהעניין ברגע שהמשטרה מתנהגת אלינו ככה מחר כל אחד יחשוב כמה פעמים לפני כל דבר שהם אומרים אם זה לטובתינו או לרעתינו וכל עוד הציבור לא רעה שזה כל כך חמור אף אחד לא נזהר יותר מידי
וזה גם בגלל שהציבור החרדי מתקשח באופן אוטומטי כשמנסים להכתיב לו את החיים, ובצדק.
היה ראוי שלכתחילה היו משתפים את הרבנים בהחלטות, כלומר, שההחלטות היו יוצאות מבית הרבנים ולא בהנחתה בשיעור יומי של רה"מ.
לא שזה היה קל להוציא כזה פסק מהרבנים, אבל למשל בבד"ץ העדה החרדית כשהם ישבו על הנושא כאילו אין מדינה, משרד הבריאות ידע לשלוח להם את החוו"ד המתאימות, שהביאו לכך שבהחלטות אומצו 99% מהוראות משרד הבריאות, משום מה היתה מחשבה שבשאר הציבור החרדי המדינה תצליח לקבוע לו את החיים, וזה לא נכון, כי גם אם יש מלחמה על הדרך, כולם מסכימים שלא המדינה היא הסמכות להכתיב לנו את החיים.
עכ"פ אם היה יוצאים ההחלטות ע"י הרבנים זה היה יותר קל, מאשר שהרבנים יתחננו לציבור לשמוע בקול השלטון.

rrrry

משתמש מקצוען
ח"כ מקלב בטור חריף הבוקר בעיתון 'מעריב' כנגד 'סגר האפליה' בערים החרדיות: "ביה"כ סגורים על מנעול ובריח אך ברחבי הארץ מסתובבים בצורה חופשית, המציאות שונה בתכלית מהנתונים שהרשויות מעדכנות - רוב החלטות הממשלה אינם מבוצעות על ידי המשטרה וכל שוטר הופך לשריף המקומי".
עוד מטורו של ח"כ מקלב ב'מעריב': "הסטיגמה שנוצרה על הציבור החרדי גוררת התנהגות קשוחה של השוטרים ברחובות, דמו של הציבור החרדי הותר - בציבור הכללי אחוזים גבוהים של מפרי חוק ושם לא נעשה דבר. הציבור החרדי נפל כקורבן בסגר הזה - קשה להבין מדוע מותר לקיים הפגנה אך תפילה במנין אסור, הערך היהודי פחות יותר מהערך הדמוקרטי?".

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא! הבניין של רולי חרדי לגמרי, רוב הבניינים החדשים בפרדס כץ מאוכלסים בחרדים, בבניינים הסמוכים יש שכנים חילונים בעיקר רוסים מבוגרים, שפשוט רצו שקט! למי שלא יודע, הייתה גם תפילה ביום שישי חול המועד
בדציבלים מטורפים!! בערב החג זה היה ממש בסדר, אבל החילונים כבר פחדו, ונדנדו למשטרה. (ואני ממש לא בעד התנהגות השוטרים)

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני לא נוהג להעלות פוסטים רשומים ותגובות
אבל אחרי שראיתי שיש שיח מאוד גדול בענין ברשת
ואחרי שהמשטרה הוציאה תגובה שיקרית לחלוטין
הייתי חייב להגיב ולהלן העובדות
יידע הציבור וישפוט !!

אני חושב שהדבר הכי נכון היה למשטרה לעשות בשונה מתמיד להתנצל ולהודות בטעות חמורה שנעשתה
כי כולנו בסופו של דבר בני אדם וכן גם למשטרה מותר לטעות

שימו לב מה שארשום כרגע אלו הן עובדות שמתועדות ומצולמות ממצלמות בלייב בזמן אמת ומצולמות ממעגל סגור של הבנין ללא עוררין לפי כל כללי החוק ולפי כללי משרד הבריאות

1 .אישור מפורש של עיירית בני ברק לקיים את התפילה שמשודרת לכל העולם בתיאום עם מחלקת הפקחים והאכיפה העירונית

2 .מאות מתושבי השכונה והאזור כולו שזו התפילה היחידה שלהם במנין בימים אלו שכל הבתי כנסיות סגורים וכולם מכבדים את ההוראות של סגר בבתים

3 .ווליום שקט ולא סתם ..אלא שקט בצורה שלא יכול להטריד ולהפריע לשלום הציבור !! ברמה שהגיעו עשרות מסרונים( מתועד ) משכנים שלא מצליחים לשמוע.
תוכלו לראות בסרטונים שהרמקול שהיה בגג בחוץ בכלל סגור ומסובב לכיוון תוך הבית ולא לכיוון חוץ כך שלא יכול להיות בעולם אפשרות שהרמקול שהיה בתוך הבית ועבד מרעיש בצורה חריגה
בנוסף מכיוון שבתפילה שהתקיימה כמה ימים לפני בחול המועד הגיע תלונה מהשכנה המיתולגית שדת ותפילות כנראה לא מצלצל לה באוזן טוב . אי לכך הקפדנו על רמת דציבלים נמוכה מאוד לפני שהתחלנו את התפילה

4 .מדובר על שעות בוקר צהריים שעוצמת הווליום בכלל מותרת בהרבה יותר ממה שהיה לפי כל סעיפי וחוקי מטרד ציבורי בשטח סגור ובשטח פתוח ומה שמדהים זה שברגעים אלו שאני רושם את התגובה והעובדות .השעה אחרי חצות הלילה מוצאי חג וכבר במשך שעה פלוס מתנגן בווליום היסטרי והזוי מוזיקת חפלה ( פרדס כץ ) והמשטרה לטענתה ויש את הכל מוקלט שעל ווליום אין אכיפה .....
הלו מה קורה פה ????!!!
יתרה מזאת החפלות האלו מתקיימות על בסיס שבועי בכל האזור בשעות לא שעות לתוך הלילה בלי שאף אחד עוצר אותם (מסקנות שלכם לענין ...)

5 .שימו לב לדבר הבא והמזעזע ואין לי מושג איך משטרת ישראל מעיזים לשקר בצורה שכל כך קל להוכיח את השקר.
לטענת המשטרה : הגענו לראשונה והתראנו בהם ואחרי שהלכנו הם חזרו לנגן כרגיל וחזרנו ולא פתחו את הדלת .
הגעתם ??? התראתם ??? הלכתם ??? חזרתם ???
שום כלום לא היה ולא נברא !
אולי במצלמות שלכם רואים דברים שלא רואים בכל ה 9 מצלמות שיש לנו בזמן אמת

6 . מטרד ציבורי ורעש : מה בענין כל המשאיות השמחה שמסתובבות בכל רחבי הארץ בווליום היסטרי( כך שנושא הרעש והמטרד בימים אלו בדין מיוחד ) ? ומה בענין כל ההופעות והחפלות שמתקיימות ללא הפסקה ובשעות לא הגיוניות ? מה עם המואזין ? ועוד עשרות התרחשויות ומטרדים קבועים שמתרחשים על בסיס יומי ועוד בשעות לא הגיונית וללא שום אכיפה !

חשבו שנפלו על דוסים תמימים משועממים שמקיימים תפילה לכמה שכנים..
שימו לב כשפלטתי לשוטר שהוביל תעסק שהדבר הזה מועבר בכל העולם בזמן אמת בשידור והבינו שלא מדובר בעוד תפילה של שכן משועמם ואת הפלונטר שהם נכנסו אליו
לקחו מייד צעד אחורה ונעלמו
למה נעלמתם ??? הרי יש פה מטרד איך נתתם לנו להמשיך להתפלל

את הסרטונים כולכם ראיתם
את ההתנהלות האגרסיבית מהפריצה לבית וניתוק הציוד והצורה של איך נעשו הדברים מישהוא צריך לתת את הדין !!
וכן ...גם אם יש שכנה או כמה שכנים מהאזור שתפילה לא בא להם הכי בטוב

עצה ופתרונות להתנהלות תקינה (למשטרת ישראל)

1 .אם לא פותחים את הדלת בזירה שהיא לא רצח או פשע
אלא באמצע תפילת חג באישור הרשויות אפשר לחייג לפאלפון של אחד מבני הבית או לשלוח מסרון כמו שעשה יומיים קודם לכן שוטר מקצוען ומייד הענין סודר

2 .לנתק חשמל בקומה של הבנין

3 .ללכת ולבדוק לפני שפועלים בצורה אגרסיבית האם האירוע מאושר מול הרשויות

4 . כמו שיש בדיקת ינשוף שיהיה בדיקת דציבלים מהרחוב שבודקת את ענין הווליום ורק אז תפעילו שיקול דעת ! א״א להפעיל שיקול דעת לפי מצב רוח וקריזה ובטח לא לפעול בצורה שפעלו בלי שבדקו באופן מקצועי עם מד דציבלים את ענין עוצמת הווליום

תודה לכל האלפים ששולחים מכל העולם תגובות וסורי שלא מצליח להגיב לרוב האנשים מעריך ואוהב אתכם ❤️

ביינתים אחזור דחוף לאולפן לעשות מוזיקה כי כן יש כמה דיסקים והפקות שצריכות לצאת בלג בעומר
צפו לקיץ תוסס ושמח במיוחד
שלכם יואלי

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
טעות!!! יש עוד מנין בבניין הסמוך דרך המרפסות, ואל תלמד אותי מה יש שם, כי אני לא יכולה לכתוב הרבה בשביל לא להחשף! עיין בתגובתי הקודמת, ואגב פרדס כץ זו שכונה מעורבת עם דו קיום נפלא! והיא אפשר "לאלץ" אנשים לא ממחננו לשמוע תפילה, לצערנו זה לא מעניין אותם, החרדים נהנו והרגישו על הגובה, הנה אנחנו מתנהגים פה כמו בב"ב, אני הייתי עדה לשיח בין שכן חרדי לחילונית ממול אני מתביישת לכתוב את מה שהוא אמר לה, בעקבות התנגדותה (בתפילה ביום שישי, לא זאת שעלתה לכותרות) צריך להיות חכמים ולא צודקים, ולהתפלל זה חשוב מאד מאד, אבל לא על חשבון אנשים שלא מבינים מאיפה "הדוסים" האלו נפלו עליהם, בשכונה המאד שקטה בד"כ אגב לשירים ולמוזיקה הם ממש לא התנגדו הם יצאו לחלון (חלקם) ונהנו גם, וכפי שכתבתי וגם יואלי אמר באחד הראיונות, שבתפילה הראשונה הווליום היה חזק במיוחד שמעו את זה עד רחובות רחוקים מאד, התפילה השנייה (כן, כן, זאת שפרצו אליה שוטרים) הווליום היה ממש בסדר, אבל החילונים כבר פחדו או שכבר לא התחשק להם לשמוע ועשו "בלגן")

נערך לאחרונה ב:

M&C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
טעות!!! יש עוד מנין בבניין הסמוך דרך המרפסות, ואל תלמד אותי מה יש שם, כי אני לא יכולה לכתוב הרבה בשביל לא להחשף! עיין בתגובתי הקודמת, ואגב פרדס כץ זו שכונה מעורבת עם דו קיום נפלא! והיא אפשר "לאלץ" אנשים לא ממחננו לשמוע תפילה, לצערנו זה לא מעניין אותם, החרדים נהנו והרגישו על הגובה, הנה אנחנו מתנהגים פה כמו בב"ב, אני הייתי עדה לשיח בין שכן חרדי לחילונית ממול אני מתביישת לכתוב את מה שהוא אמר לה, בעקבות התנגדותה (בתפילה ביום שישי, לא זאת שעלתה לכותרות) צריך להיות חכמים ולא צודקים, ולהתפלל זה חשוב מאד מאד, אבל לא על חשבון אנשים שלא מבינים מאיפה "הדוסים" האלו נפלו עליהם, בשכונה המאד שקטה בד"כ אגב לשירים ולמוזיקה הם ממש לא התנגדו הם יצאו לחלון (חלקם) ונהנו גם.
אני גם גרה באזור
ובאמת ביום שישי זה היה רעש מוגזם
אבל ביום שלישי את התפילה בכלל לא שמעו התחילו קצת לשמוע בנגיון לפני הלל
ואגב דו קיום לא סותר שכמו שחילוני יכול לשים מוזיקה בחלון בקולי קולות גם לחרדי מותר .

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה