דרוש מידע נוסעת לעבודה בטרמפ?

michalor

משתמש מקצוען
יוצרי ai
כל מילה!!
דיברת מגרוני,
תפסיקו עם השטויות האלו, שהחרדים רעים והחילונים עם לב זהב,
החסד נמצא אצל החרדים. נקודה. ומי שמתכחש לזה יכול להיות שהוא בעיתי ולא יודע מזה חסד אמיתי לעומת פריריות ויש הבדל תהומי ודק בינהם.
וגם אם מישהו חרדי החליט שלא מתאים לו לקחת אותך טרמפ זה לא אומר שהחרדים רעים.
תסכלו בנתצ לרכבים עם 2+ נוסעים כמה חילוניים יש שם? איפה כל הטרמפיסטים שהם מעלים אליהם בנחמדות?
לא אמרתי שהחרדים רעים וחבל לקחת את זה אישי

אמרתי שיש אנשים טובים ורעים בכל צד וזה עוול לקחת את הדיון למקום המגזרי
ספציפית אני נתקלתי ביותר חילוניות שהעלו אותי מאשר חרדיות, מה לעשות?
לא בחינם ולא תמורת 500 ש"ח ויותר עלובים
אין סיכוי!!!
קרה. ובחינם. למשך תקופה.
מניסיון אישי...

נחמי נחמי

משתמש צעיר
לא אמרתי שהחרדים רעים וחבל לקחת את זה אישי

אמרתי שיש אנשים טובים ורעים בכל צד וזה עוול לקחת את הדיון למקום המגזרי
ספציפית אני נתקלתי ביותר חילוניות שהעלו אותי מאשר חרדיות, מה לעשות?

קרה. ובחינם. למשך תקופה.
מניסיון אישי...
הדיון נלקח למקום המגזרי בגלל תגובות שכתבו שרק אצל החרדים "נצלנים" ולא מעלים בחינם
על זה היו התגובות...

תמיד יכול להיות דברים חריגים
אבל גם את תסכימי איתי
שזה מאד חריג!!! אצל חילונים להיות טרמפ קבוע! בוקר וצהרים להתחייב לשעה (לא משהוא רק שמסתדר, ורק שנוח)
שהם "יעבדו" אצלך, ויסיעו אותך כל יום לעבודה.
אני עובדת עם חילונים, ועבדתי עם חילונים
מכל הסקטורים שלהם
וברור לי כשמש שזה פשוט לא!! גם אם הם יציעו הכוונה שלהם לעזרה ספציפית.
ואגב ברור לי שגם שם יש אנשים טובים וגם אצל חרדים יש אנשים (...) אבל אין תרבות של עזרה ברמה הזאת אצל חילונים. נקודה. הם יכולים להיות אנשים מאד טובים. אבל זה פשוט לא יהיה להם בכלל במודעות...

את אומרת שנתקלת ביותר חילוניות מחרדיות שעצרו, מדברייך נשמע שאת מדברת על טרמפ חד פעמי שעצרו לך בצד הדרך
לא על זה הדיון!! חרדיות אגב בד"כ לא עוצרות בצורה הזאת כי לא מתאים לאורח החיים שלהם לעצור ולשאול מי רוצה לעלות ולהתחיל להגיד לאנשים אתה כן אתה לא... (אומרת לך אישית, הייתי שמחה לעלות אבל מתפדחת לעשות סלקציה, אם אני רואה הרבה חרדיות אז כן נעים.. אבל לא כל סיטואציה...)
ובמקרה כזה באמת יותר חילונים יעצרו, ובד"כ גם לא יתאים לנו לעלות לכזה טרמפ...

michalor

משתמש מקצוען
יוצרי ai
הדיון נלקח למקום המגזרי בגלל תגובות שכתבו שרק אצל החרדים "נצלנים" ולא מעלים בחינם
על זה היו התגובות...

תמיד יכול להיות דברים חריגים
אבל גם את תסכימי איתי
שזה מאד חריג!!! אצל חילונים להיות טרמפ קבוע! בוקר וצהרים להתחייב לשעה (לא משהוא רק שמסתדר, ורק שנוח)
שהם "יעבדו" אצלך, ויסיעו אותך כל יום לעבודה.
אני עובדת עם חילונים, ועבדתי עם חילונים
מכל הסקטורים שלהם
וברור לי כשמש שזה פשוט לא!! גם אם הם יציעו הכוונה שלהם לעזרה ספציפית.
ואגב ברור לי שגם שם יש אנשים טובים וגם אצל חרדים יש אנשים (...) אבל אין תרבות של עזרה ברמה הזאת אצל חילונים. נקודה. הם יכולים להיות אנשים מאד טובים. אבל זה פשוט לא יהיה להם בכלל במודעות...

את אומרת שנתקלת ביותר חילוניות מחרדיות שעצרו, מדברייך נשמע שאת מדברת על טרמפ חד פעמי שעצרו לך בצד הדרך
לא על זה הדיון!! חרדיות אגב בד"כ לא עוצרות בצורה הזאת כי לא מתאים לאורח החיים שלהם לעצור ולשאול מי רוצה לעלות ולהתחיל להגיד לאנשים אתה כן אתה לא... (אומרת לך אישית, הייתי שמחה לעלות אבל מתפדחת לעשות סלקציה, אם אני רואה הרבה חרדיות אז כן נעים.. אבל לא כל סיטואציה...)
ובמקרה כזה באמת יותר חילונים יעצרו, ובד"כ גם לא יתאים לנו לעלות לכזה טרמפ...
א. תודה על השפה המכובדת, מעריכה את מי שלא נגרר לאמוציות
ב. תרבות החסד החרדית מפותחת מאוד, ספציפית נושא הטרמפים/הסעות לעבודה, לי נראה שפחות...
אולי כי אין הרבה נהגות ביחס לציבור הכללי, נקודה למחשבה עבורי:)

נועה מ

משתמש מקצוען
כל מילה!!
דיברת מגרוני,
תפסיקו עם השטויות האלו, שהחרדים רעים והחילונים עם לב זהב,
החסד נמצא אצל החרדים. נקודה. ומי שמתכחש לזה יכול להיות שהוא בעיתי ולא יודע מזה חסד אמיתי לעומת פריריות ויש הבדל תהומי ודק בינהם.
וגם אם מישהו חרדי החליט שלא מתאים לו לקחת אותך טרמפ זה לא אומר שהחרדים רעים.
תסכלו בנתצ לרכבים עם 2+ נוסעים כמה חילוניים יש שם? איפה כל הטרמפיסטים שהם מעלים אליהם בנחמדות?
וואי בול!!

ומה שכתבו פה על העניין שחילונים עוצרים ומעלים ונחמדים
זה באמת שטויות
אין בעולם!!! חילוני שייקח אותך כל יום הלוך חזור לעבודה!!!!!
תכניסו את זה לראש, זה רק אצל חרדים!
לא בחינם ולא תמורת 500 ש"ח ויותר עלובים
אין סיכוי!!!
הם מציעים מנימוס ויהיה להם נחמד פעם אחת לעשות את זה גם וזהו! פה זה נגמר
זה יהיה מוזר אם תמשיכו ליסוע איתם
ואם זה גבר שמסיע אשה זה פשוט אינטרסים אחרים כבר (וד"ל...)
חחח
אהבתי את נחרצות שבענין
כאילו אתן מכירות את כללל החילוניות ויכולות להגיד בשמן.
אז אני עובדת במקום חילוני לגמרי בלי תחב"צ בכלל לאיזור.
ובהתחלה לא היה לי רשיון אז לא יכולתי לנהוג (בעלי היה לוקח אותי)
מאז שקלטו את זה כמה עובדות אצלנו
אין מצב שאני צריכה טרמפ ואין לי
וזה יכול להיות שבועות ברצף וגם בבקרים ואין מצב כזה לא להוריד אותי בבית אפילו שכולן שם גרות בשכונות אחרות ממני. ואני כל פעם אומרת שיורדו אותי בכביש הראשי והן נעלבות נורא.
וקרה לי פעם שדברתי עם משהיא שתיקח אותי בבוקר ואיחרתי ב3 דק והיא ישבה בשיא הסבלנות ולא אמרה מילה וחייכה בנחמדות ואמרה שזה קורה לכולם והכל בסדר.
ואם תגידו זו אחת, אז יש לי ארבע נשים כאלה שגרות בעיר שלי וכל פעם אני יכולה לבקש ממשהיא אחרת. ואני יודעת שכל הנשים אצלנו יעשו את זה כי בסך הכל הם אנשים טובים. ואכפת להם מהקולגות שלהם לעבודה.
אז לצאת בקביעה חד משמעית זה מצחיק.
ואגב אפילו אין מה לדבר על תשלום זה אפילו לא בלקסיקון. כן גם אם אני אסע איתה קבוע היא לא תחלום לבקש ממני כסף.

לארג'

משתמש סופר מקצוען
חחח
אהבתי את נחרצות שבענין
כאילו אתן מכירות את כללל החילוניות ויכולות להגיד בשמן.
וזה יכול להיות שבועות ברצף וגם בבקרים ואין מצב כזה לא להוריד אותי בבית אפילו שכולן שם גרות בשכונות אחרות ממני. ואני כל פעם אומרת שיורדו אותי בכביש הראשי והן נעלבות נורא.
וקרה לי פעם שדברתי עם משהיא שתיקח אותי בבוקר ואיחרתי ב3 דק והיא ישבה בשיא הסבלנות ולא אמרה מילה וחייכה בנחמדות ואמרה שזה קורה לכולם והכל בסדר.
ואם תגידו זו אחת, אז יש לי ארבע נשים כאלה שגרות בעיר שלי וכל פעם אני יכולה לבקש ממשהיא אחרת. ואני יודעת שכל הנשים אצלנו יעשו את זה כי בסך הכל הם אנשים טובים. ואכפת להם מהקולגות שלהם לעבודה.
ואגב אפילו אין מה לדבר על תשלום זה אפילו לא בלקסיקון. כן גם אם אני אסע איתה קבוע היא לא תחלום לבקש ממני כסף.
נשמע חריג מאוד אבל טוב לשמוע שזה קיים

אוהב. ישראל

משתמש צעיר
עריכה תורנית
יש אנשים שכיף לעזור להם.. גם זה קיים.

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז כן, החברה לעבודה אמרה לי שההיא עשתה חשבון של דלק + ביטוח וזה המחיר ואותו היא רוצה לקבל,
נכון, זה לא הגיוני בעליל.......
מעיקר הדין וההיגיון היבש זכותה לקחת 100 אלף שקל על כל נסיעה בלי לפרט לך איך היא הגיעה לזה
מגוחך שאת דורשת ממנה לתת לך את הטובה/שירות הזה במחיר מסוים
וכל אלו שמלכלכים על חרדים
הנה לפחות חרדית אחת (מצוטטת) שאתן יכולות להכליל וללכלך באמצעותה על כל הציבור קדימה תתחילו

איטי פטיטי

משתמש צעיר
אני אישית נוסעת בטרמפים... כל יום ונסיעות יחסית ארוכות...
מהנקודת מבט שלי זה חסד אמיתי להסיע בנות!!!

יש אצלינו 2 סוגי נהגות, ומציאות שדווקא אלו שלא עושות את זה בשביל הכסף אלא בשביל החסד הם אלה שמרויחות מזה בסוף...
אני מעריצה שלהם, כי אני יודעת איזה כאב ראש זה לתאם מול כולם ולאסוף, ולאחוז ראש ולהיות תלויה במישהי ועוד להשאר נחמדה...
אני לא אומרת שלפעמים אני לא מתעצבנת על אחת שפתאום מבריזה לי כמה בקרים אחד אחרי השני בלי להודיע, או שמחליטה להוריד אותי למרות הסיכום ביום שלפני מרחק של 10 דק׳ הליכה מהעבודה, ומתעצבנת אם איחרתי בחצי דקה אבל היא מאחרת קבוע ברבע שעה...

אבל באופן כללי - רב רובם של המסיעות הם נשים מדהימות, סבלניות ומתוקות... מודה לכם!!!

נ.ב - לגבי הדיון לגבי חילונים וחרדים - אני גם חייבת לציין שאצלינו יש הרבה מהמגזר הכללי שלוקחים אחד את השני בכיף, עד הבית ובחינם...חבל להשמיץ סתם.

אני ואת/ה

משתמש חדש
נ.ב - לגבי הדיון לגבי חילונים וחרדים - אני גם חייבת לציין שאצלינו יש הרבה מהמגזר הכללי שלוקחים אחד את השני בכיף, עד הבית ובחינם...חבל להשמיץ סתם

באמת חבל סתם להשמיץ ,
מידות טובות יש כאן ושם וגם מידות שאינם טובות יש כאן ושם...
באופן אוטומטי אנו מצפות מאנשים שומרי תורה ומצוות למשהו מעבר- צפייה טבעית... אבל לפעמים מאכזבת.

לגבי תשלום- ברור שאם יש משהי שגובה סכום גבוה אז הצפייה שזה יהיה מסודר וללא איחורים וכללים ברורים של היכן ואיפה להוריד, מה שלא תמיד קורה,
למרות שבמשך תקופה ארוכה נסעתי עם מספר נהגות חרדיות שלא הסכימו לגבות כסף, חלקן היה ממש כיף ונעים לסוע אבל הייתה אחת שתמיד היה סיוט לנסוע איתה (גם שהתחילה לגבות כספים) חברה שלי הייתה בסוף הריון ועמדה ברמזור כדי לעבור לעבר הרכב היא לא הסכימה לחכות לה.....ונאלצה להוציא את בעלה כדי שיקח אותה לעבודה,
כסף לא קובע את השרות אלא הבנאדם וכשאת משלמת את מצפה ליחס מינימלי .

שואלת.

משתמש פעיל
חייבת לכתוב שהאשכול הזה הפך לי את הראש!
נוסעת לעבודה עם טרמפ קבוע, דרך בין עירונית 10 דקות-15 דקות.
הראשונה שלקחה אותי דרשה 10 ש"ח על כל צד והרגשתי ממש כעס עליה, היא גם ככה מחזיקה רכב בלי קשר אלי, ונוסעת לאותו מקום בדיוק, אז לפעמים שילמתי לה ולפעמים העדפתי לנסוע באוטובוס (חצי מחיר) ולא להרגיש שהיא מנצלת אותי.
השניה לקחה אותי בחינם והרגשתי שזה כ"כ הגיוני, את גם ככה נוסעת, אני עוזרת לך בדברים נ\מסויימים את עוזרת לי בדברים אחרים.. ככה העולם עובד.
עכדשיו שקראתי השתנה לי הראש לגמרי, הבנתי שזה מקובל ולגטימי הרבה יותר ממה שחשבתי.
רק שחשוב לי לציין שלא משנה עם מי נסעתי האחריות על התיאום היתה שלי לגמרי, עידכנתי אם אני לא מגיעה ועמדתי על הכביש שלא יצטרכו להתעכב אפילו דקה בגללי. אם לא הייתי שם לגמרי ציפיתי שיסעו ולא יחכו לי, וגם כשהייתי צריכה לחכות רבע שעה (וזה קרה כמעט כל יום) כי הנהגת התעכבה לא היתה לי טיפת כעס, זה אני שבחרתי לנסוע איתה וזכותה להגיע בכל שעה שתרצה, גם אם שילמתי לה..

eli

משתמש חדש
איך מקבלים ערך מהדיון הנ"ל?
יש כאן הרבה נתונים, הרבה פרשנויות, ובהתאם הרבה רגשות. ובסוף תגובות.
קוראים לזה מודל אפר"ת. אירוע. פרשנות. רגש. תגובה.
אנחנו מפרשים את הנתונים ובהתאם מתפתחים לנו רגשות.
כדאי לשים לב שאנחנו תמיד מפרשים את הנתונים שאנחנו רואים..
אולי ננסה לתת פרשנות אחרת לאירועים וממילא התחושות שלנו גם כן ישתנו.
אפשר וכדאי להיות יצירתיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה