דרוש מידע נהג מונית רמאי - מה לעשות?

שלטון הלב

משתמש חדש
בשבוע האחרון הבוסית שלי ביקשה ממני לנסוע למקום מסוים, ובגלל שהיא רצתה שאגיע לשם בדחיפות - היא אמרה לי שאקח מונית, אשמור את הקבלה, והיא תחזיר לי את הכסף.
כשעליתי למונית הנהג שאל אותי אם לשים מונה, ואני - שזה היה הפעם הראשונה בחיי שנסעתי במונית - עניתי לו "מה שיותר זול" הוא שאל אותי נסעת פעם את המסלול הזה במונית? בטיפשות עניתי לו שלא. הנהג ענה לי אז אני יעשה לך את זה בשישים בלי מונה או קי?
המחיר היה נראה לי מוגזם ממש אז אמרתי לו שאם כך ישים מונה.
הנהג חשב לרגע ואמר לי תראי יכול להיות שזה יצא לך פחות משישים... אולי חמישים אולי פחות... אולי יותר ארבעים...
או קיי, הוא נוסע, וכמה שהוא מתקרב ליעד אני רואה שהוא נוסע יותר לאט, מכוניות, עוקפות אותו מכל הכיוונים, ו ברגע שהמונה עמד על שישים בתזמון מדהים - הוא פנה לרחוב שרציתי. כשהגענו הוא נתן לי קבלה על שישים ושתיים ש"ח, ואז שהבאתי לו אשראי הוא אמר שהוא מוסיף עוד חמש שקל כי זה באשראי - למרות שבהקבלה לא כתוב!
הוא רצה להעביר את האשראי ו - משמים אולי עשו לו מידה כנגד מידה - האשראי שלו במונית לא עבד.
לא היה לי מזומן והוא אמר שהוא יתקשר בערב לקחת ממני פרטי אשראי.

האם יש הוכחות מעשיות לכל התחושות שרשמת כאן?

EPaP

מנהלת בפמ"ג
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בלת"ק.

לאחרונה משרד התחבורה הורידו את מחירי הנסיעה בעיר ב-6.5% וב-13% מחוץ לעיר.
זה אומר שתשלום לפי מונה יוצא כיום פחות כסף לנהג המונית, יותר מתמיד.

אני באופן קבוע מזמינה מונית מאפליקציה, שם הם מחוייבים להפעיל מונה
היום לא הצלחתי להזמין בשעה שרציתי
ונסעתי עם נהג שמלכתחילה לא הפעיל מונה וגבה יותר ממה שיצא לי בדרכ (במס' שקלים בודדים).

לשאלתך,
המחיא נשמע בגבולות הסביר (אני על נסיעה של 10 דק' משלמת 30)
תוספת מחיר על גביית אשראי נפוץ בתחום, לא יודעת אם חוקי או לא אבל נפוץ.
5 שח זה קצת יקר לדעתי.

אל תתני פרטי אשראי בטלפון! ישלו מונית, שיבוא לקחת מזומן מהמשרד
ושהבוסית שלך תתמודד מולו.

בהצלחה!

גלינג

משתמש סופר מקצוען
אפשר פירוט איך?
לא יודע האם התהליך שווה למי שבס"ה מעוניין להזמין מונית אלא א"כ זה באופן קבוע.

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הוא עובד בחברת מוניות?
כי אם כן את יכולה לדווח עליו.
גם אם אין לך פרטים יהיה לך מס' הפלאפון שלו...

mystar

משתמש פעיל
בשבוע האחרון הבוסית שלי ביקשה ממני לנסוע למקום מסוים, ובגלל שהיא רצתה שאגיע לשם בדחיפות - היא אמרה לי שאקח מונית, אשמור את הקבלה, והיא תחזיר לי את הכסף.
כשעליתי למונית הנהג שאל אותי אם לשים מונה, ואני - שזה היה הפעם הראשונה בחיי שנסעתי במונית - עניתי לו "מה שיותר זול" הוא שאל אותי נסעת פעם את המסלול הזה במונית? בטיפשות עניתי לו שלא. הנהג ענה לי אז אני יעשה לך את זה בשישים בלי מונה או קי?
המחיר היה נראה לי מוגזם ממש אז אמרתי לו שאם כך ישים מונה.
הנהג חשב לרגע ואמר לי תראי יכול להיות שזה יצא לך פחות משישים... אולי חמישים אולי פחות... אולי יותר ארבעים...
או קיי, הוא נוסע, וכמה שהוא מתקרב ליעד אני רואה שהוא נוסע יותר לאט, מכוניות, עוקפות אותו מכל הכיוונים, ו ברגע שהמונה עמד על שישים בתזמון מדהים - הוא פנה לרחוב שרציתי. כשהגענו הוא נתן לי קבלה על שישים ושתיים ש"ח, ואז שהבאתי לו אשראי הוא אמר שהוא מוסיף עוד חמש שקל כי זה באשראי - למרות שבהקבלה לא כתוב!
הוא רצה להעביר את האשראי ו - משמים אולי עשו לו מידה כנגד מידה - האשראי שלו במונית לא עבד.
לא היה לי מזומן והוא אמר שהוא יתקשר בערב לקחת ממני פרטי אשראי.

עכשיו השאלה מה לעשות כשהוא מתקשר:
א. וודאי שלא מגיע לו הסכום המופקע הזה - 70 ש"ח לנסיעה קצרה בתוך העיר, ואני פשוט מתביישת להראות לבוסית את הקבלה עם הסכום הזה, ואני גם לא יכולה לוותר לו על הסכום הזה בשם הבוסית שלי, שתצטרך לשלם.
ב. בגלל שהוא כבר הראה שהוא לא הגון, אני חוששת לתת לו פרטי אשראי בטלפון.
מצד שני, ברור שאני צריכה לענות לו ולשלם על הנסיעה.
אפשר לדעת מה קרה בסוף?? (סיקרנת ;) )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה