דרוש מתכון מתכונים שווים בסגנון סיני

qa123

משתמש מקצוען
אני ממש אוהבת אוכל סיני ובא לי לגוון עם אוכל בסגנון כזה..
אשמח למתכונים שווים, לטוובת כולן :)

אורי מלאכי

משתמש פעיל
יש פתרון למי שלא אוכל חתם סופר או בית יוסף לגבי חומרי הגלם שיש בדרך כלל במתכונים כאלה
כגון חומץ אורז , מירין ,ועוד

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
יש פתרון למי שלא אוכל חתם סופר או בית יוסף לגבי חומרי הגלם שיש בדרך כלל במתכונים כאלה
כגון חומץ אורז , מירין ,ועוד
חומץ אורז אפשר להחליף בחומץ רגיל, אולי להקטין קצת כמות כי הוא יותר חזק.
בדרך כלל ההבדל בטעם לא מי יודע מה מורגש.
מירין זה בעיקר סוכר... אפשר להחליף ביין לבן וסוכר

אורי מלאכי

משתמש פעיל
חומץ אורז אפשר להחליף בחומץ רגיל, אולי להקטין קצת כמות כי הוא יותר חזק.
בדרך כלל ההבדל בטעם לא מי יודע מה מורגש.
מירין זה בעיקר סוכר... אפשר להחליף ביין לבן וסוכר
אני אשמח אם תוכל לכתוב עוד החלפות לשאר החומרים
רוטב דגים(שזה גם בעיה כשרותית)
נודלס
רוטב סויה כהה
ואם יש עוד דברים אשמח לדוגמא

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני אשמח אם תוכל לכתוב עוד החלפות לשאר החומרים
רוטב דגים(שזה גם בעיה כשרותית)
נודלס
רוטב סויה כהה
ואם יש עוד דברים אשמח לדוגמא
רוטב דגים זה טעם אוממי. אפשר להחליף ברוטב סויה יפני ו/או רסק עגבניות, וסילאן כשמתאים מתוק. זה כמובן לא הטעם של הרוטב עצמו (שאין לי מושג מהו...) אבל זה כן האפקט של העמקת הטעם של המנה כולה.
נודלס: אפשר להכין מנות עם נודלס גם עם פסטה, אטריות או אטריות אורז. זה לא אותו דבר כמובן אבל לפעמים זה טעים בפני עצמו. אפשר להכין בבית סוגים שונים של נודלס (הכנתי כמה פעמים אודון, לא ניסיתי סובה אבל גם זה אפשרי)
רוטב סויה זה לא משהו שקל להחליף. אפשר להחליף בין סוגי הסויה השונים במידה מסוימת. מה שאולי יכול להחליף סויה זה משרה חזקה של פטריות, שנותנת טעם אוממי. הבעיה היא שזה הרבה פחות מרוכז ולכן מתאים למאכלים שאפשר לשים בהם הרבה נוזלים. גם רוטב ברביקיו יכול להתאים במקום סויה לפעמים, אבל כשמשתמשים ברוטב תעשייתי הטעם בהתאם. (רוטב ברביקיו מקורי מכיל רוטב וורסטשייר, שהוא רוטב דגים אנגלי. באלו של אוסם וכד' יש בעיקר חומרי טעם... זה גם נותן טעם אוממי עם מליחות דומה לסויה, עם קצת טעם מעושן שלא דומה לסויה)

yaelii

משתמש צעיר
צילום מקצועי
מוקפץ ירקות עם סויה, טריאקי או סילאן, ויש כאלה שמוסיפים צ'ילי.

yaelii

משתמש צעיר
צילום מקצועי
ויש סושי כמובן,
2 כוסות אורז עגול,
4 כוסות מים,
חצי כוס חומץ,
3 כפות סוכר,
אפשר לשים בפנים גזר, מלפפון, אבוקדו.
יש כאלה ששמים גם סלמון.
רוטב טעים- לערבב מיונז עם טריאקי. וצלוחית סויה.

רותה-ניר

משתמש רשום
אני ממש אוהבת אוכל סיני ובא לי לגוון עם אוכל בסגנון כזה..
אשמח למתכונים שווים, לטוובת כולן :)
ממליצה על המתכון הזה - מכינה כל הזמן אין מרכיבים ״מעובדים״ ובלי כשרות כמו מירין וכו׳ - פשוט יוצא מעולה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה