מרקים מתכון למרק פטריות פרווה

20:39

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מחפשת מתכון למרק שיכיל המון פטריות, אפשרי גם עוד ירקות.
תודה!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
לא ממש מתכון, בערך ככה אני מכינה:
מטגנת שפע בצל, מוסיפה את הפטריות לטיגון,
שמה תבלינים (סומק, אגוז מוסקט, פלפל לבן... זה מה שאני אוהבת. אפשר כמובן אבקת מרק).
מוסיפה מים, גריסים (לא מדי הרבה כי הם מתנפחים ושותים את המים. אולי חצי כוס), ועיגולי גזר. מבשלת עד שהכל רך ומוכן, מוסיפה מלח לפי הטעם.

אם לא שמים גריסים, כדאי להוסיף קצת קמח לסוף הטיגון, לפני הוספת המים, כדי להסמיך.

היפי

משתמש פעיל
אני מכינה עם כמה שיותר סוגים של פטריות:
שמפניון, פורטובלו, פטריות יער, ושי מגי - לפחות אלו

מטגנת בצל, מוסיפה כשליש מכמות הפטריות קצוצות ומאדה
מוסיפה מים, ואת שאר הפטריות שלמות/ חצאים/ פרוסות (תלוי בגודל)
תבלינים - מלח, פלפל שחור, אגוז מוסקט, יין לבן
עשבי תיבול - סלרי ופטרוזיליה
אני לפעמים מוסיפה בסוף מעט קוואקר להסמכה, אבל לא תמיד.

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה