התייעצות מתחיל שרוצה להשקיע בשוק ההון / מניות בארה"ב איך להתחיל?

שועל קרבות

משתמש צעיר
אתה יודע מה שכנעת אותי אני מוכן לשים 10,000 שקל על ההתחלה
אני רק הייתי רוצה לדעת כמה דברים לפני שאני מתחיל עם זה
1.האם הברוקרים הישראלים נותנים לי את התשואה לפי שווי הדולר המעודכן ליום שאני מוציא את הכסף? או לפי השווי של הדולר ביום ששמתי את הכסף?
2.האם אני צריך להתעסק עם מס הכנסה או שהם עושים הכל במקומי?
3.האם אני יכול נגיד אחרי כמה חודשים להוציא חלק מהכסף או שחייבים שיהיה שם הסכום המינימום (10,000)בכל רגע נתון?
4.איזה עמלות לוקחים ממני הברוקרים באופן כללי על השקעה בבורסות בארה"ב?
תודה
יפה שאתה מקשיב ומבין, אני מדבר מניסיון לא קטן שלי ושל אחרים אבל גם מהגיון כל התחום הזה הוא לא פחות ממטורף שמצריך הרבה ידע והרבה מאוד זמן וחבל לנו על הזמן שלנו.
לגבי השאלות:
1. התשואה מתקבל בתיק ומופיעה שם ביום המכירה תכניס דולר תקבל בדולר או שתבקש להמיר לש"ח במשיכה.
2. מס - כמעט כולם הם מנכים לך במקור אתה לא מתעסק.
3. אני לא מאמין שיעשו לך על זה בעיות אתה כבר שם והם צריכים אותך.
4. בין 6 ל10$ בערך תלוי בכמה דברים כמובן שבבנק זה פי 3 ומעלה.
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
1.האם הברוקרים הישראלים נותנים לי את התשואה
הברוקרים הם הדרך שלך להעביר את הפקודה. אתה קונה ומוכר מה שאתה רוצה.
1.האם הברוקרים הישראלים נותנים לי את התשואה לפי שווי הדולר המעודכן ליום שאני מוציא את הכסף?או לפי השווי של הדולר ביום ששמתי את הכסף?

קרן רגילה (לא קרן מנוטרלת מט"ח) היא חשופה לשער הדולר גם אם אתה קונה בשקלים זה כמו שקנית בדולרים ומכרת בדולרים רק לא שילמת עמלה על ההמרה.
2.האם אני צריך להתעסק עם מס הכנסה או שהם עושים הכל במקומי?
מיטב דש, הכל במקומך.
3.האם אני יכול נגיד אחרי כמה חודשים להוציא חלק מהכסף או שחייבים שיהיה שם הסכום המינימום (10,000)בכל רגע נתון?
אם הפסדת בהשקעה כנראה לא יעשו בעיות.
אבל אם תמשוך כסף ותשאיר פחות מ10,000 ש"ח יכול להיות שיעשו בעיות.

שים לב שיש לך 1,000 ש"ח ואתה ממנף את עצמך פי 10 בשביל ספקולציה לטווח קצר של כמה חודשים.
כמעט אין סיכוי לרווח נורמלי
או שתרוויח הרבה או שתפסיד הרבה...
לא נראה לי שכדאי לך.
הכי טוב לך ללמוד את עקרונות ההשקעה הפאסיבית
ולהשקיע לטווח ארוך.
בהצלחה!

טבילת אש

משתמש רשום
תודה לשניכם על ההסבר והתשובות המפורטות
אני אסביר יותר על ההשקעה שלי
אני מתעסק בתחום מסוים שאני חושב שאני יכול לחזות מגמות לפני אנשים אחרים בתחום הספציפי הזה
על חברות ספציפיות, ואני מעוניין להשקיע השקעה אקטיבית בכמה מניות ספציפיות -וכמובן שאני לוקח בחשבון את הסיכון הגבוה שטמון בזה
רציתי רק לדעת איפה אני יכול ללמוד על איך נקבע הערך של כל מניה
נגיד מניה ששווה 25 דולר והחברה מתפתחת ועוקפת מתחרים ותופסת נפח שוק גדול יותר איך נקבע כמה המניה עכשיו תהיה שווה?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
תודה לשניכם על ההסבר והתשובות המפורטות
אני אסביר יותר על ההשקעה שלי
אני מתעסק בתחום מסוים שאני חושב שאני יכול לחזות מגמות לפני אנשים אחרים בתחום הספציפי הזה
על חברות ספציפיות, ואני מעוניין להשקיע השקעה אקטיבית בכמה מניות ספציפיות -וכמובן שאני לוקח בחשבון את הסיכון הגבוה שטמון בזה
רציתי רק לדעת איפה אני יכול ללמוד על איך נקבע הערך של כל מניה
נגיד מניה ששווה 25 דולר והחברה מתפתחת ועוקפת מתחרים ותופסת נפח שוק גדול יותר איך נקבע כמה המניה עכשיו תהיה שווה?
זה נושא ארוך
אפשר ללמוד כאן

טבילת אש

משתמש רשום
יש לי רק שאלה מבחינה הלכתית האם מותר להשקיע במניות כשהחברה מחללת שבת (ברעיון כמו אמזון שהיא נותנת לאנשים לחלל שבת ) וחלק נכבד מבעלי המניות העיקריים הם יהודים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש לי רק שאלה מבחינה הלכתית האם מותר להשקיע במניות כשהחברה מחללת שבת (ברעיון כמו אמזון שהיא נותנת לאנשים לחלל שבת ) וחלק נכבד מבעלי המניות העיקריים הם יהודים
תשאל רב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם יש מקום שבו אפשר לסחור במניות בכאילו זאת אומרת באותה שיטה של קרן סל מחקה מדד וכו'
ככה שאני לא אהיה שותף בפועל בחברה שבה אני שם כסף?
אפשר דרך אופציות וכדו'.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה