מתאים לי מק?

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אוי ווי. גזירה היא מלפניהם, או שיש דיבור להתאים אותו?
אין דיבור להתאים אותו. אין ביקוש, וזו מערכת שונה לגמרי.
סתם לשם האינטליגנציה, יש ענין להריץ ווינדוס על מק? (מי שרוצה להשתמש בווינדוס, יתכבד ויקנה PC, לא?)
מי שרוצה מק, אבל חייב בר-אילן.
ועוד משהו - למה אתה קורא מחשב חזק? הבנתי שמקבוק אייר למשל לא באמת חזק, זה נכון?
גם המקבוק אייר, יספק ביצועים סבירים בהרצת פרללס (הדיסקשיח שלהם, הוא בחיבור PCIE, שזה אומר מהירות קריאה כתיבה של 1000-3000 MBS, בתוספת העובדה שמערכת ההפעלה שלהם מנהלת משאבים נפלא, וזיכרון ראם נדיב.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
בנוסף, מי שלא ניסה לא יבין זאת, אבל המשטח מגע שלהם, הוא פנטסטי, אין שום דרך להבין כמה משטח מגע יכול להיות טוב עד שמשתמשים בו.
אתה אומר לעצמך, מה כבר יכול להיות קצת יותר חלק, אבל זה עולם אחר לגמרי לגמרי!
עוד לפני שנגענו ב force-touch

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מי שרוצה מק, אבל חייב בר-אילן.
ניתן להשתמש במקביל במערכת של ווינדוס ובמערכת של מק?
האם מסובך לעבור בין השניים?
האם התוכנה הזו עלולה לתקוע את המחשב באיזושהי צורה (או במילים אחרות - עדיף שהיא לא תהיה על המחשב, או שהיא כמו כל תוכנה אחרת על המחשב)?
האם מסובך להתקין אותה?
מהירות קריאה כתיבה של 1000-3000 MBS
סליחה על הבורות, אבל למה הכוונה? זה קשור גם לקריאת מעבד תמלילים או שעירבתי כאן גלידה בקטשופ? [אני שואל אודות קריאת מעבד תמלילים בייחוד, יען כי מישהו פעם הסביר לי שוורד זה בעצם מעבד תמלילים, וככזה, הוא לא באמת בנוי למסמכים ממש ארוכים. הוא אמר לי זאת משום שהתלוננתי על האיטיות המחרידה של וורד כשזה מגיע למסמכים ארוכים מאוד (למשל 700 עמודים), משכך אני שואל האם השימוש בוורד במק יגרום לו לעבוד יותר מהר, או שאין שום קשר?].
גם המקבוק אייר, יספק ביצועים סבירים בהרצת פרללס (הדיסקשיח שלהם, הוא בחיבור PCIE, שזה אומר מהירות קריאה כתיבה של 1000-3000 MBS, בתוספת העובדה שמערכת ההפעלה שלהם מנהלת משאבים נפלא, וזיכרון ראם נדיב.
היית ממליץ לי על קניית מקבוק אייר ולא על מקבוק פרו (שעולה הרבה יותר), לאור השימוש שציינתי בתחילת האשכול? (לא שווה לי להשקיע אלף דולר במחשב של אפל, אם אני לא באמת מקבל ממנו את מה שאפל יכולה להציע, בעיקר מבחינת המהירות, ואם כבר אז שווה להשקיע עוד כמה מאות עבור הפרו).

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בנוסף, מי שלא ניסה לא יבין זאת, אבל המשטח מגע שלהם, הוא פנטסטי, אין שום דרך להבין כמה משטח מגע יכול להיות טוב עד שמשתמשים בו.
אתה אומר לעצמך, מה כבר יכול להיות קצת יותר חלק, אבל זה עולם אחר לגמרי לגמרי!
עוד לפני שנגענו ב force-touch
שמעתי על זה, אבל לא בדיוק הבנתי מה עוד יש במשטח מגע חוץ מלגעת בו ולהזיז את העכבר (ועוד אי אלו פעולות נדושות)?

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אם אתם באמת בחול אז זה לא כזה יקר...

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ו @ב.א. ,
אם אתם. באמת קונים,
יש לי מה לומר לכם.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
ניתן להשתמש במקביל במערכת של ווינדוס ובמערכת של מק?
האם מסובך לעבור בין השניים?
ניתן להשתמש כפי שציינתי בשתי דרכים.
תוכנת הפרללס, פתוחה לך בdock (מקבילה של אפל לשורת המשימות) ואתה פשוט נכנס לווינדוס בשנייה וחצי.
לא מסובכת להתקנה.
אתה כן תצטרך להתרגל להתקנות שם (זה לא קובץ EXE שלוחצים next next next, אבל לא מסובך.
בעיני, אם אתה מתכוין לעבוד באופן שוטף על בר אילן, או כל תוכנת ספרים אחרת, (אוצר החכמה, אוצרות התורה) תהיה חייב להשתמש במקביל גם בווינדוס, אז אני כן הייתי הולך על פרו דווקא.
קח בחשבון גם שמספר היציאות במקבוק אייר קטן משמעותית.
ושיש להם רק USB type c, כל דבר שתרצה לחבר תזדקק למתאמים.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם אתם באמת בחול אז זה לא כזה יקר...
אן המק הזול ביותר עולה 1,000 דולר (לא כולל מיסים). השאלה היא אם שווה בכלל לקנות אותו. כפי שציינתי, עדיף לי להוציא עוד כמה מאות דולרים עבור משהו שבאמת יתן לי את התמורה שאפל יודעת לתת.
ו @ב.א. ,
אם אתם. באמת קונים,
יש לי מה לומר לכם.
הבה ונשמע.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אן המק הזול ביותר עולה 1,000 דולר (לא כולל מיסים). השאלה היא אם שווה בכלל לקנות אותו. כפי שציינתי, עדיף לי להוציא עוד כמה מאות דולרים עבור משהו שבאמת יתן לי את התמורה שאפל יודעת לתת.

הבה ונשמע.
בארץ זה יותר יקר.
ואת מה שיש לי להגיד אני אומרת רק בפרטי.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
דבר נוסף חשוב מאד בעיני למי שכל היום מקליד, אם אתה רגיל להשתמש בשיפט שמאלי, אז יש הבדל מהותי בין הפריסה האירופאית לבין הפריסה האמריקאית.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
דבר נוסף חשוב מאד בעיני למי שכל היום מקליד, אם אתה רגיל להשתמש בשיפט שמאלי, אז יש הבדל מהותי בין הפריסה האירופאית לבין הפריסה האמריקאית.
דהיינו? (פריסה אירופאית? פריסה אמריקאית?)

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
זו פריסה אמריקאית
מקבוק פרו Apple MacBook Pro 13 MWP72LL/A 2.0GHz i5, 16GB, 512GB, Silver - Mid 2020 - דור אחרון

וזו הפריסה האירופאית
MacBook Pro 16

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה