מתאים לי מק?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שלום למומחים המדופלמים.

השימוש שלי במחשב הוא סטנדרטי, שזה אומר המון כתיבה בוורד - כולל מסמכים ארוכים של מאות עמודים, שימוש בתוכנת שו"ת בר אילן (עדיף להתקין אותו על המחשב, או להשאיר אותו בדיסק און קי?), שימוש באדובי (pdf), גלישה באינטרנט, ועוד אי אלו תוכנות סטנדרטיות ושימושיות דוגמת אייטונס וכדומה.

למיטב הבנתי, כל זה לא מצריך ולא מצדיק קניית מק במחיר כפול ממחשב רגיל.

אמנם מכיון שאני מאוד אוהב את מערכות ההפעלה החלקות והמהירות של אפל (מכיר את מערכות ההפעלה iOS ו- iPadOS), וכן את התצוגה הגרפית וכדומה, אני רוצה מק - כמובן בתנאי שזה מתאים לי, כפי שיתבאר להלן.

שאלותיי הן:
  1. האם מק פועל בצורה טובה וחלקה עם תוכנות אופיס? עם אפליקציות גוגל? עם אדובי? עם עוד תוכנות שימושיות שיתכן שלא זכרתי להזכיר כאן?
  2. האם הסינון של נטפרי עובד במק כפי שהוא עובד בווינדוס? (אם זה משנה - יש לי נטפרי Anywhere).

מלבד זאת, תוכלו לתת לי עוד מידע שימושי?

נ.ב. יתכן וכבר שאלו על כך בפורום, אבל משום מה לא מצאתי, או שלא חיפשתי טוב מספיק. אם יש תשובות ממוקדות ומעודכנות לנושאים אלו במקום אחר בפורום, אשמח אם תפנו אותי, למען לא יוכפלו הדברים.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מלבד התוכנות של אופיס שעובדים יותר טוב על פי.סי. מאשר מק.
התוכנות של אופיס מאוד חשובות לי.
במה זה מתבטא? זה עובד פחות חלק? פחות מהר? נתקע לעתים תכופות?

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אפשר ואפשר,
אני אישית עושה את זה!
אין חכם כבעל הניסיון.
אז איך זה באמת? עובד חלק כמו ב PC? את משתמשת גם במסמכי וורד ארוכים? האם כל תוכנות אופיס עובדים שם כהוגן?

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אין חכם כבעל הניסיון.
אז איך זה באמת? עובד חלק כמו ב PC? את משתמשת גם במסמכי וורד ארוכים? האם כל תוכנות אופיס עובדים שם כהוגן?
אני כמעט לא משתמשת באופיס,
א.אני כמעט לא צריכה,
ב. יש את pages ושאר התוכנות הפנימיות, שהן קלות בהרבה לשימוש,
אך דורשות הסתגלות ראשונית.
(ואח״כ מייצאים לword, והייצוא עובד בסדר גמור).
אבל מותקן לי word וexel רשמיים על המחשב,
והם עובדים חלק.

נערך לאחרונה ב:

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תוכנת Pages עובד כמו וורד? חשבתי שזה יותר כמו כתבן, לא?
בעיצוב הנקי שלה זה נראה שאין לה כלום....
אבל באמת יש שם דברים ממש משוכללים,
שלא לדבר על numbers וkeynote שיצא לי יותר להשתמש,
ולמרות שבמבט ראשון זה נראה שיש בערך 3 אפשרויות,
בינתיים הצלחתי לעשות שם כל דבר שרציתי.
אבל אני לא עורכת תורנית,
ואין לי מושג עם יש שם ממש הכל.
בכללי בעולם,
מי שמתרגל לתוכנות האלו לא מוכן לעבור בשום פנים.
וkeynote זה ממש כיפי

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

זאת תוכנה שמותקנת על המחשב ועליה יש מערכת הפעלה שונה מהמותקן על המחשב וכך אפשר להריץ וינדוס על מק ולהיפך ולהריץעליו את התוכנות המתאימות לו
על מנת להשתמש בווינדוס באופן חוקי על מק למיטב ידיעתי צריך לרכוש התקנת וינדוס ואז להתקינו על תוכנה הנקראת BOOTCAMP אם אני זוכר נכון אז אם אתה חוקי תוסיף את זה לעלויות

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
זאת תוכנה שמותקנת על המחשב ועליה יש מערכת הפעלה שונה מהמותקן על המחשב וכך אפשר להריץ וינדוס על מק ולהיפך ולהריץעליו את התוכנות המתאימות לו
על מנת להשתמש בווינדוס באופן חוקי על מק למיטב ידיעתי צריך לרכוש התקנת וינדוס ואז להתקינו על תוכנה הנקראת BOOTCAMP אם אני זוכר נכון אז אם אתה חוקי תוסיף את זה לעלויות
אני לא רוצה להשתמש בווינדוס על המק, אני רוצה להשתמש באופיס.

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יש גרסת אופיס למק. אבל חוויית השימוש בה לא מגיעה לקרסוליים של חווית השימוש של התוכנות המקבילות במק (פייג׳ס, קינוט, נאמברס) ואפילו לא לנוחות השימוש של אופיס בווינדוס.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש גרסת אופיס למק. אבל חוויית השימוש בה לא מגיעה לקרסוליים של חווית השימוש של התוכנות המקבילות במק (פייג׳ס, קינוט, נאמברס) ואפילו לא לנוחות השימוש של אופיס בווינדוס.
אשמח לפירוט אודות השימוש ב Pages. האם זה ממש מקבילה של וורד? משום מה הבנתי שזה כמו גוגל דוקס, או למצער כמו כתבן, כלומר משהו מאוד בסיסי.
אני טועה?

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אשמח לפירוט אודות השימוש ב Pages. האם זה ממש מקבילה של וורד? משום מה הבנתי שזה כמו גוגל דוקס, או למצער כמו כתבן, כלומר משהו מאוד בסיסי.
אני טועה?
מאוד.
אחרי שמכירים אותה,
כמובן

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
קח בחשבון שהאופיס למק, כולל רק וורד, אקסל פאוור פוינט, ועוד אחת, אין שם אקסס לדוגמא.
דבר נוסף, אם אתה רגיל למחוק קדימה באמצעות ה delete, אין את זה במק, ונראה לי גם אין תחליף
בר-אילן, לא עובד על מק בשום צורה.
לגבי הרצת ווינדוס, יש שתי אופציות הראשונה זה בוטקאמפ כמו שציינו שזה אומר שבשביל לעבור לווינדוס, צריך הפעלה מחדש, הדרך השנייה היא תוכנה שנקראת פרללס, שזה מריץ ווינדוס באופן וירטואלי במקביל לmacos, רוב המחשבים שלהם חזקים מספיק כדי לחלק משאבים בין שתי המערכות.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
קח בחשבון שהאופיס למק, כולל רק וורד, אקסל פאוור פוינט, ועוד אחת, אין שם אקסס לדוגמא.
מבחינת זה אין לי בעיה, אני משתמש רק בוורד ואקסל. (תאר לך שעל אקסס אפילו לא שמעתי...).
בר-אילן, לא עובד על מק בשום צורה.
אוי ווי. גזירה היא מלפניהם, או שיש דיבור להתאים אותו?
לגבי הרצת ווינדוס, יש שתי אופציות הראשונה זה בוטקאמפ כמו שציינו שזה אומר שבשביל לעבור לווינדוס, צריך הפעלה מחדש, הדרך השנייה היא תוכנה שנקראת פרללס, שזה מריץ ווינדוס באופן וירטואלי במקביל לmacos, רוב המחשבים שלהם חזקים מספיק כדי לחלק משאבים בין שתי המערכות.
סתם לשם האינטליגנציה, יש ענין להריץ ווינדוס על מק? (מי שרוצה להשתמש בווינדוס, יתכבד ויקנה PC, לא?)
ועוד משהו - למה אתה קורא מחשב חזק? הבנתי שמקבוק אייר למשל לא באמת חזק, זה נכון?
ממליץ לך לשכור מק לחודש, ולהתנסות בעצמך, אמנם זה כמה מאות שקלים, אבל נראה לי שהאופציה הזולה ביותר למק, עולה 4,000 ש"ח, אז אולי זה שווה.
רעיון מעולה.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
סתם לשם האינטליגנציה, יש ענין להריץ ווינדוס על מק? (מי שרוצה להשתמש בווינדוס, יתכבד ויקנה PC, לא?)
נכון.
ואח״כ לא אוהבים את מק...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה