משפרי הורדות

• פותח הנושא RCpro
  • פורסם בתאריך

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
בעיקבות שאלות באישי של חברים בפורום:
איך זה עובד?

אז ככה, התהליך הוא פשוט. אם מוקצה לך מהשרת רוחב פס של 100K, ושתי אנשים יורידו בו זמנית, כל אחד יקבל 100K. וברגע שאתה תוריד פעמיים - גם יהיה לך 200K. מה שעושות התוכנות - הם מחלקות את ההורדה למס' חלקים, ואח"כ מחברות אותם.
העניין הוא שזה לא תמיד עובד:
אם מדובר בשרת חזק (כמו הורדה מ-MS), זה כמעט לא משפר.
יש צורך שהשרת יאפשר מס' חיבורים מאותו מחשב (לדוגמה, ראפידשר לא יתן כלום אלא אם יש לכם מנוי).
יש צורך שהשרת יתמוך בעצירת ההורדה והמשכה - שאם לא התוכנה לא תדע מאיפה לחלק את הקובץ.

תוכנות שאני מכיר: פלאש גט
ו-Internet Download Manager המצו"ב.

בריס, אם יש לך מה להוסיף להסבר על השיטה - נשמח לשמוע

קבצים מצורפים

• IDM Internet download manager 5.12 final + patch.rar
    2.6 MB · צפיות: 11

bris

משתמש סופר מקצוען
הסברת מצויין.
אני אישית מעדיף לקרוא להם "מנהלי הורדות", כי נכון לעכשיו החלק של "שיפור" המהירות הוא שולי.
גם כי הרבה שרתים ממילא מספיק מהירים (כמו שציינת) או הרבה לא מרשים הורדה בבת אחת של כמה סגמנטים (והרבה גם אם מרשים מחלקים את הרוחב פס בין כל החלקים כך שבסך הכל אתה מקבל אותה המהירות).
יש לציין גם שיש סיכוי מסויים שברגע שהתוכנה מחלקת את הקובץ לכמה חלקים ומורידה אותם בנפרד זה מגדיל מאוד את הסיכוי לשיבושים בהורדה של הקובץ.
-השימוש העיקרי ששמתי לב שהם ממש עוזרים זה להוריד דרייברים משרתים מאוד איטיים של חברות כמו HP ולפעמים דל.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
ראפידשר עם מנוי, Filefyler, Adobe ועוד רבים וטובים.
לי יש רוחב פס של 5 מ"ב, ובלי משפר, ברוב המקרים אני לא מצליח להגיע ל-600+- ק"ב.
יכול להיות שמי שיש לו 1.5 מ"ב לא מרויח מזה.
בא לך לעשות תחרות?:)

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י RCpro;69794:
ראפידשר עם מנוי, Filefyler, Adobe ועוד רבים וטובים.
לי יש רוחב פס של 5 מ"ב, ובלי משפר, ברוב המקרים אני לא מצליח להגיע ל-600+- ק"ב.
יכול להיות שמי שיש לו 1.5 מ"ב לא מרויח מזה.
בא לך לעשות תחרות?:)
בס"ד
לי יש 2.5 מ"ב, עם DAP Premium 8.6. בשרת איטי זה איטי, ובמהיר = אני מגיע ל-350KB.
תוכנת ה-DAP נותנת לי את האפשרות לקבוע לכמה חלקים ברצוני לחלק את הקובץ. אני קבעתי ל-5.

איך זה נראה? מהיר? איטי? או שבלי ה-DAP הייתי מגיע גם לאותה מהירות? זה דבר שאני ממש לא יודע...

דייקן

יריב

משתמש רשום
350 * 8 = 2800 ----- 1024 * 2.5 = 2560 .
לייתר דיוק אתה מקבל קצב הורדה גדול יותר מהחבילה עליה אתה משלם וזה יפה.
קבל גם שממש יפה שהשרת של ההורדה מסוגל לעמוד במהירויות כאלו....

אני מחובר עם 5Mb ובהורדות המהירות ביותר מגיע ל-630kbs.
במהירויות רוחב הפס אין משמעות למפצלים ומנהלי הורדה כי הם לא יכולים לברוא יש מאין.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני הגעתי היום ל-670-80, ואחרי 5 דקות הראוטר קרס וריסטט את עצמו.
אם יש לך 5 מ"ב זה הגבלה מהספק ולא מבזק. בבזק הם נותנים בפועל יותר (בחזקות, כמו בזיכרונות), ואתה יכול להגיע למקס' של בזק, ומהספק אתה יכול ליסחוט יותר ממה שמגיע לך.

bris

משתמש סופר מקצוען
שני דברים
1) בזק נותנים ספייר של 10% כמעט מעל מה שאתה משלם. אם שילמת על 5MB באמת רוחב הפס יותר קרוב ל-6000KB מאשר ל- 5MB.
2) באמת, מבחינה טכנית, בגלל הפיצול בארץ בין הספקים לבזק, קשה מאוד לספקים שלוט על כמות החומר שמגיעה אליך. הרעיון העקרוני שההגבלה תהיה במישור של קו ה DSL שם מאוד קל וברור לשלוט על רוחב הפס. אבל במידה וספק האינטרנט צריך לשלוט רק על נפח הנתונים ללא שליטה הקו זה מאוד קשה להם.
אפשר לעשות ניסוי, תגדילו את הקו שלכם בבזק ואל תגדילו בספק, ותראו שברוב הפעמים תקבלו רוחב פס כמו של בזק (במיוחד משרתים מאוד מהירים כמו RS).
אני לא אומר שאין להם שליטה בכלל, רק שהיא מאוד חלקית.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא מדוייק: ברוחב פס של 5MB אתה מגיע ל-625KB רשמית.
בפועל הם חייבים טכנולוגית לתת לך 640KB או 672KB.
התחברתי לבינ"ל ב-1.5, ולא הצלחתי לסחוט מעל 195KB, בד"כ יש להם שליטה מסויימת אבל לא מוחלטת.

יריב

משתמש רשום
חברים השיחה היא על משפרי הורדות ולא חוויות מניטור הרשת.
כולכם צודקים אבל מה לגבי נושא הדיון ?

DVD COAN

משתמש מקצוען
שכחתם לציין שהם מורידים משרתי פרוקסי גם אם השרת איטי
זאת אומרת שהוא מחפש את הקובץ גם בשרתים אחרים או במקרה שלא מצא מבקש משרתים אחרים גם להתחבר ולהוריד מקטעים מסוימים כך שההורדה מהירה בהרבה
מעלה נוספת לפלש גט חינמי לחלוטין ובעברית למי שלא מבין אנגלית

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י יריב;70418:
350 * 8 = 2800 ----- 1024 * 2.5 = 2560 .
לייתר דיוק אתה מקבל קצב הורדה גדול יותר מהחבילה עליה אתה משלם וזה יפה.
קבל גם שממש יפה שהשרת של ההורדה מסוגל לעמוד במהירויות כאלו....

אני מחובר עם 5Mb ובהורדות המהירות ביותר מגיע ל-630kbs.
במהירויות רוחב הפס אין משמעות למפצלים ומנהלי הורדה כי הם לא יכולים לברוא יש מאין.
בס"ד
אח"ז בדקתי וראיתי שמהירות ההורדה בשרתים המהירים היא באיזור 320-330, ולעיתים נדירות - 340, וג"כ - לא מתמיד בזה...
כלומר ש-320-330 - זוהי המהירות בשרתים מהירים המאפשרים זאת בלבד!!

באחרים המהירות יורדת פלאים!

דייקן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה