• בעקבות ניצול הפורום למטרות אחרות ההרשאה לכתיבה והעלאת נושאים הינה רק למנויים, לקבוצות מקצועיות ולחכמת נשים.

משפחה בקריסה כלכלית

ליזענסק

משתמש חדש
השבוע חבר צעיר פנה אלי -ממש באפיסת כוחות "אנא תעזור לי אני נמצא במצב כלכלי קשה עם חובות של כמה מאות אלפי שקלים" יכול להיות שבהתחלה הוא לא הכי התנהל בהתנהלות כלכלית נבונה אבל כפי היכרותי אותו ובירור המקרה הוא בשנים אחרונות עבר להתנהלות כלכלית מחושבת ומישהו עוזר לו מאד בזה וההוא גם עזר לו להגיע להכנסות והוצאות מאוזנות אבל הבעיה שהוא לא פתר לו את בעיית ההלוואות שהוא מגלגל בצורה מחרידה האם נגזר עליו כל החיים לסבול???? הוא אמר לי משפט מצמרר-"אני לא יודע כמה זמן אני יעמוד בזה"!!!
מה שאני מבקש זה אנא תנו לי עצה איך לעזור לו כי אני לא מסוגל שהוא יקרוס

ליזענסק

משתמש חדש
השבוע חבר צעיר פנה אלי -ממש באפיסת כוחות "אנא תעזור לי אני נמצא במצב כלכלי קשה עם חובות של כמה מאות אלפי שקלים" יכול להיות שבהתחלה הוא לא הכי התנהל בהתנהלות כלכלית נבונה אבל כפי היכרותי אותו ובירור המקרה הוא בשנים אחרונות עבר להתנהלות כלכלית מחושבת ומישהו עוזר לו מאד בזה וההוא גם עזר לו להגיע להכנסות והוצאות מאוזנות אבל הבעיה שהוא לא פתר לו את בעיית ההלוואות שהוא מגלגל בצורה מחרידה האם נגזר עליו כל החיים לסבול???? הוא אמר לי משפט מצמרר-"אני לא יודע כמה זמן אני יעמוד בזה"!!!

ל.ל.ל

משתמש פעיל
יוצרי ai
עצוב לשמוע
קורע את הלב😥😥
יש לי רעיון , לא יודעת עד כמה הוא יכול לעזור
אבל אפשר לנסות
עמ"י זה אנשים עם לב ועם רצון לתת
ואפשר בצורה חסויה כמובן להפיץ את הסיפור הזה
עם איזה קישור לתרומה
ולפרסם בכמה שיותר מקומות
וברגע שזה יהיה מופץ וייחשף להמון אנשים
הרבה יתרמו
אפילו אם כל אחד יתרום רק כמה עשרות
זה יהיה משהו
שוב יכול להיות שזה לא הכיוון ומדובר בהרבה יותר כסף שצריך
אבל לדעתי גם זה יכול לעזור

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שיפנה לקרנות צדקה בעיר שלו שיעזרו לו בחובות, ביום יום עדיף שילמד לעמוד הרגליים לבד- עזרה במציאת מקורות הכנסה, התנהלות כלכלית וכדו', אבל בחובות שיבקש עזרה מקרנות החסד המקומיים

ליזענסק

משתמש חדש
לגבי קישור לתרומה וכו' איך עושים את זה
לגבי הרב סילבר האם הוא עוזר בהלוואות כמובן מפוקחות בתשלומים נוחים או יש לו קשרים עם תורמים או שהוא רק חזק ביעוץ כלכלי שזה כמובן מאוד חשוב הבעיה שההוא עשה את זה כבר והתייעץ עם כמה יועצים ובאמת הם הועילו לו מאד באיזון הכנסות והוצאות הבעיה היא כפי שאתם יודעים שכשמגיעים לכל מיני היועצים למיניהם ושואלים אותם מה יעשו עם הלוואות אז הם עומדים דום ובמקרה הטוב הם אומרים או שימכרו את הדירה או שייקחו את המשכנתא ואם אין את שתי האפשרויות הנ"ל אז נגזר על האיש חיי סבל
הרי אם ח"ו היה קורה לו אסון משום מה כולם היו נרתמים ופתאום היו מוצאים אנשים טובים שיעזרו לו בכסף מדוע צריך לחכות למצב הזה?!

ליזענסק

משתמש חדש
לגבי קרנות הצדקה המקומיות כבר ניסו אותם והם לא תכוננים לבוא לעזרתו לגבי חובות של מאות אלפי שקלים
גם אני מיד שאלתי אותו את השאלה הזאת הרי בשביל זה הם קיימים
והוא אמר -"אמרו לו שרק ביתומים ואלמנות עוזרים" אני לא מבין "יתומים ואלמנות חיים" שלאבא אין יום ולא לילה זה לא סיבה מוצדקת לתרום?

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לגבי קרנות הצדקה המקומיות כבר ניסו אותם והם לא תכוננים לבוא לעזרתו לגבי חובות של מאות אלפי שקלים
והוא אמר -"אמרו לו שרק ביתומים ואלמנות עוזרים" אני לא מבין "יתומים ואלמנות חיים" שלאבא אין יום ולא לילה זה לא סיבה מוצדקת לתרום?
גיוס המונים הוא אופציה?

ליזענסק

משתמש חדש
אם אפשר בדיסקרטיות מוחלטת אני מאמין שכן אני צריך לשאול אותו ואם א"א אני גם צריך לשאול אותו כי מה עדיף שהוא ומשפחתו יקרסו?

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי שימשכנו חלק מהדירה שלהם (אם יש להם והיא לא ממושכנת עד הסוף) והמשכנתא יש לה גם ריביות זולות וגם החזרים רגועים.

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
בשטיבלאך סאטמר בירושלים, איש עסקים מחו"ל התפלל לתומו עטור בטו"ת
אחד מתומכי אתרא קדישא 'מצא זמן' והחל לצעוק בקולי קולות, אתם תומכים בחופרי קברים ברמת אברהם, מזלזלים בקדושת בית החיים דגולובנציץ! וכו' וכו'
איש העסקים חיכה לשעת הכושר ושאל בעדינות האם חיתנת לאחרונה? נשאר לך חוב?
והתוקף ענה בשקט ובאידיש '83'.
הוא מיהר לשלשל 83,000 שקל הכסף עבר מיד ליד.
והשקט בחדרי התפילה חזר.
זה עובד!

מפתחות - מאגר דירות.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
היי
אני כרגע מתעסק בסיפור דומה [קרוב משפחה]
אין הרבה פתרונות קסם
הפיתרון הנכון הוא לקחת משכנתא מסודרת עם יועץ [יועצת - אשתי...] שמבין בתחזית ויודע לקרוא את כל ההוצאות שיהיו לו בעשר שנים הקרובות
זה עבודה רצינית
צריך שיהא שתי גורמים.
א. משפחה שמוכנה לתת גב לתהליך - להשיג לו הלוואות לזמן קצר עד שהכל יסתדר וכדו'.
ב. דירה שיהא אפשרות לקחת עליה משכנתא
ג. כושר החזר יפה.
כל שאר הפתרונות הם פלסטרים של חברת מקס וכאל וישכראט שרבים חללים הפילה

ספרא רבא

משתמש פעיל
לגבי קישור לתרומה וכו' איך עושים את זה
לגבי הרב סילבר האם הוא עוזר בהלוואות כמובן מפוקחות בתשלומים נוחים או יש לו קשרים עם תורמים או שהוא רק חזק ביעוץ כלכלי שזה כמובן מאוד חשוב הבעיה שההוא עשה את זה כבר והתייעץ עם כמה יועצים ובאמת הם הועילו לו מאד באיזון הכנסות והוצאות הבעיה היא כפי שאתם יודעים שכשמגיעים לכל מיני היועצים למיניהם ושואלים אותם מה יעשו עם הלוואות אז הם עומדים דום ובמקרה הטוב הם אומרים או שימכרו את הדירה או שייקחו את המשכנתא ואם אין את שתי האפשרויות הנ"ל אז נגזר על האיש חיי סבל
הרי אם ח"ו היה קורה לו אסון משום מה כולם היו נרתמים ופתאום היו מוצאים אנשים טובים שיעזרו לו בכסף מדוע צריך לחכות למצב הזה?!
למיטב ידיעתי הרב סילבר מפנה לעזרה במקרים של הוצל"פ. הייעוץ שהוא נותן הוא:
1. מודעות - לדעת +- כמה ההוצאות וההכנסות השנתיות.
2. הפרדת המחיה המאוזנת מההלוואות והחובות. פתיחת חשבון בנק נוסף לצורך הענין.
3. הגדלת הכנסות - במקרה הזה שמדובר בערך בחצי מיליון ש"ח, ניתן להוציא משכנתא בתשלום של 3 אש"ח.
הוא טוען שתהליך היציאה מהחובות אורך באופן טבעי לפחות כפי הזמן שלקח לצבור את החובות.

מפתחות - מאגר דירות.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
וכאן זה המקום והבמה לזעוק הצילו!!!
הצילו את קרובי המשפחה שלכם.
הורים שחיתנו חמש ילדים
זה חובות של לפחות
5 כפול מאה הוצאות חתונה ועוד לדירה =כמעט מיליון וחצי
מי שלא יודע לעשות מסודר לוקח מכאן הלואה ומכאן הלואה ומכאן משכנתא, וכאל ומקס וישכארט חוגגים עליו קופון
עד שמגיע מים עד נפש.
והרב פעמים יש פיתרון.
במקרה שלי זה היה החזר של 30,000 בחודש ואחרי כל התהליך הארוך זה יצא 10000 בחודש [יצא בעז"ה] עם תחזית קדימה.
אם אתם יודעים על מישהו שלא מסתדר אל תתביישו לבקש ממנו את דוח האשראי עו"ש [כי הם הרבה פעמים לא רוצים לבקש עזרה], ותנסו לפנות ליעוץ [מסילה/גוט פלוס] .

מצב רוח תקין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
1. יש משפחה קרובה? אם כן , כמה אחים אחיות, דודים דודות קרובים?
אם התשובה חיובית, אפשר לגבש אותם לפגישה ולסבר סיפור כהווייתו, ולנסות לראות אם יש עם מי לדבר.
אם יש עם מי לדבר והם מוכנים לתת כל חודש מעשרות, או איזה הו"ק וכו' זה מצויין. אם לא, אפשר לנסות להסביר להם בעדינות שבין כה יצטרכו לעזור לו במוקדם או במאוחר (וד''ל)
2. אם יש קהילה, לפנות לעקסנים בקהילה, הם יודעים בדר"כ איך ניתן לעזור/לגבש כמה אנשים מהקהילה שיעזרו.

בהצלחה!

המליונרית

משתמש מקצוען
בשביל מה לקח את החובות? קופת צדקה לא אמורה להחזיר חובות של אנשים

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לפני כל צעד צריך ייעוץ כולל.
לדוגמא
אולי כדאי להם להכריז על 'חדלות פירעון' ?
אולי אפשר להגיע לידי הסדר עם הבנקים.
מצרף הרצאה מאוד מאוד חשובה בנושא.
ההרצאה מסבירה שלא לרוץ לשלם לבנקים לפני מחשבה וייעוץ מקצועי.
===========
נכון שייעוץ עולה כסף והרי כעת אין כסף.
כאן המקום לפנות לבני המשפחה להשיג את הסכומים של ייעוץ מקצועי [זה לא סכומים מאוד גדולים].
מצרף מחולק ל3 שמע באיכות נמוכה [רק כך הוא עולה לפורום]

הרצאה עם חובת שמיעה לכל אחד

קבצים מצורפים

• #501 עוד תומר רבינוביץ - חובות הם לא גזירת גורל - לנצח את המלחמה על הבית(00h00m00s-00h29m45s).mp3
    13.6 MB
  • #501 עוד תומר רבינוביץ - חובות הם לא גזירת גורל - לנצח את המלחמה על הבית(00h29m45s-00h59m31s).mp3
    13.6 MB
  • #501 עוד תומר רבינוביץ - חובות הם לא גזירת גורל - לנצח את המלחמה על הבית(00h59m31s-01h29m16s).mp3
    13.3 MB
נערך לאחרונה ב:

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בשביל מה לקח את החובות? קופת צדקה לא אמורה להחזיר חובות של אנשים
מה זה משנה בשביל מה?
אפילו אם נגיד שהוא לקח את החובות כדי להמר בקזינו...
היום הוא מתחרט על זה ומעוניין לפתח דף חדש..

ואין מי שיעזור לו

קופת צדקה אמורה לעזור לאנשים שנמצאים במצוקה כלכלית וזה ממש לא משנה מה הסיבה שנקלעו אליה

פשוש

משתמש מקצוען
חסר הרבה פרטים כדי ליעץ ובטח אתה לא יכול לחשוף כאן מעבר למה שחשפת...
לכן חשוב שילך ליעוץ ולא דרך פה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה