משלוח מנות- כמה??

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
רעיונות חמודים יש כאן!
אני השנה עשיתי תבנית קוגל איטריות+ קופסא סלט מוחמצים+ איזשהו חטיף או סוכריה לפי מס' הילדים במשפחה [משפחות צעירות לדוג' 4 במבה קטנה]
הכל עם פתק חמוד והילדים שלחו את זה עם מגש קרטון[ מתנה..]
שנה אחרת עשיתי לחמניות קטנות חמודות ומעוצבות+ 2 סלטים-מטבלים.
עוד רעיון- ירקות חתוכים יפה ו2 מתבלים.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מהרבה תגובות פה נראה לי שאנשים לא יודעים מי יודע מה חשבון... :)
איפה עלות הכלים (אפילו החד פעמי), הצלופנים, הסרטים, וכן - גם פירות ממגירת הפירות או ירקות ממגירת הירקות עולים כסף וצריך לחשב אותם...
(עדיין פורים, אז נא לקחת את זה בצורה הומוריסטית ולא להפגע)

לזו שכתבה "כלים ב-3 ב-10" - אשמח לדעת איפה את קונה כלים 3 ב-10 - איפה שאני מסובבת את הראש הכלי הזול ביותר עולה 30 ש"ח...

בכל מקרה, לעניין השאלה ששאלו בפתיחת האשכול:
אני מכינה 12 משלוחים זהים לשכנים וחברים בעלות של 35-40 ש"ח למשלוח.

השנה הרעיון שלי היה לדאוג לאנשים אחרי הסעודה ולהביא להם משהו פרווה לסיום הסעודה - שאין לאף אחד כוח ללכת למטבח ולמזוג פיצוחים...

אחשב איתכם פה את העלויות:
כלי חד פעמי מחולק ל-6 + עיגול באמצע - 2.5 ש"ח לכלי.
מילאתי בפיצוחים טובים (תמרים, קשיו, בוטנים, קבוקים, שקדים, גרעינים שחורים וגרעיני אבטיח) - 30 ש"ח למשלוח.
הוספתי פחית XL בתפקיד המשקה - 3 ש"ח.
2 שוקולדים פרווה - 2.5 ש"ח.
שקית צלופן - 0.5 ש"ח.
סרט נמשך לפרח - 0.5 ש"ח
= 39 ש"ח.

שנה שעברה הרעיון היה בקבוק יין טוב עם 2 שוקולדים ובונבונים - עלה כ-35 ש"ח.

שנה לפני כן עשיתי את אותו רעיון הכלי המחולק עם דגני בוקר מסוגים שונים (של תלמה, היו במבצע), הוספתי קעריות חד פעמיות עם כפיות ומפיונים וקרטון חלב.

תחשבו ותראו שהמחיר שיוצא זה כמו שכתבתי למעלה - ולא, אני לא חושבת שהשתגעתי ולא קניתי כלים ומתנות וכו'.

להורים אני בדר"כ מכינה משהו יותר מיוחד עם יין מיוחד וכו' (לא משקיעה בכלים - יש להם מספיק והם מעבירים אותם הלאה - הם אומרים את זה מראש) - אבל אף פעם לא חישבתי כמה זה יוצא, אני מעריכה שבערך 100 ש"ח, כשהחלק היקר ביותר הוא היין ושוקלדים לא סוכר.

לאחים - עשינו הסכם שאני לא שולחת להם והם לא שולחים לי - יש לכולנו מספיק למי לשלוח, ב"ה...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אה, ודרך אגב - מילה בסלע צודקת!!!

הוצאות שבת וחג ה' מחזיר!
ובפעם האחרונה שבדקתי - אנו חוגגים את "חג הפורים" - אז גם את הוצאותיו ה' מחזיר!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
רעיונות יפים ראיתי פה.
אני אוהבת לחשוב מה יהיה נעים לקבל הן מבחינת הטעם והן מבחינת העלות.
אף אחד לא רוצה לקבל משהו בומסבסטי ולהרגיש עלוב.
התפריט הקבוע שלי אהוב מאוד על השכנים.
הוא לא מתוק בכלל. מכיל: קופסת ארבעס, קופסאת סלט מלפפונים/בצל/גמבה/גזר חמוץ מתוק (מתכון מנצח שכולם משתגעים ממנו)
ולתוספת שמתי עוגיות מזרחיות.
האריזה הייתה נקיה ואסטתית על צלחת ירוקה להרגשה בריאה וכפרית, וסרט מסולסל ירקרק.
עם צלופנים אני מסתבכת ושקית הקפאה קשיחה ומודבקת כהלכה עשתה את העבודה יפה.
כמה עלות? אני לא יודעת, תחשבנו לבד. האמת שמבחינת כישורי אומנות אישיים יכולתי לעשות הרבה "הופ, הופ, הופ" אבל עם כל הכבוד לכשרונותי העיצובים, אני חשה שמטרת משלוחי המנות הם להרבות שלום ורעות ולא קנאה והוצאת עיניים. לכן הלכתי על הכיוון העממי.
נ.ב. קטנטן בנוגע לדיון על מחזירים הוצאות או לא: לעניות דעתי הרחבה:rolleyes: נראה לי שכל עוד לא עברה פה אי מי מהכותבות על כל ספרי ההלכה, השו"ת וראשונים ואחרונים. קשה לבוא ולהוכיח באופן נחרץ על משהו שנכתב על ידי מישהו ש"אין לזה מקור".

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אדן, משלוח מהמם שהייתי שמחה מאד לקבל..
אבל זה ענין של שכונה/ בנין
אצלנו - מקובל לתת דברים פשוטים הרבה יותר.
אני השנה עושה משלוח כזה - חבילת קרקרים לחמית של אוסם עם אגוזים (היה במבצע ב 4.5 שח)
קופסת קוטג' מתובל (5.7)
2 קופסאות קטנות שמלאתי ב - זיתים , מלפפון חמוץ ועגבניות שרי.
+צלופן+סרט מתאים -הכל בירוק, ותוית נחמדה שהדפסתי.
תעשי חשבון שלא עברתי את ה-15 שח.
המשלוח נחמד, חביב וזהו.
לי זה מתאים
אגב, הכלים 3 ב-10 קונים ב מקסטוק (ירושלים). הקרש שהיא צרפה הוא קרש מעולה, יש לי אותו. באמת לא יאמן שזה המחיר. אני כל שנה הולכת לשם ומוצאת שם דברים מהממים בזיל הזול.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נוי;1224591:
עם צלופנים אני מסתבכת ושקית הקפאה קשיחה ומודבקת כהלכה עשתה את העבודה יפה.
בדיוק בשביל זה יש שקיות צלופן בגדלים שונים...
(לא חישבתי מה יותר זול :))

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י eden7115;1224596:
בדיוק בשביל זה יש שקיות צלופן בגדלים שונים...
(לא חישבתי מה יותר זול :))
כן... ראיתי היום כשקיבלתי משלוחי מנות. אחפש בשנה הבאה אי"ה. בכל זאת לברק של הצלופן אין מתחרים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י eden7115;1224586:
אה, ודרך אגב - מילה בסלע צודקת!!!

הוצאות שבת וחג ה' מחזיר!
ובפעם האחרונה שבדקתי - אנו חוגגים את "חג הפורים" - אז גם את הוצאותיו ה' מחזיר!
פורים איננו חג ואינו יום טוב
אדרבה, ימצא המוצא מקור לכך שהוצאות על מצוות חוזרות.
אבל מקור של ממש. לא שמועה בעלמא ולא דרשה מפולפלת.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י GRN;1224602:

וגם אם כן, זה בטח לא על הוצאות מיותרות
אין שום מצווה לתת מתנות לכל המשפחה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bracha;1224604:
וגם אם כן, זה בטח לא על הוצאות מיותרות
אין שום מצווה לתת מתנות לכל המשפחה.
לא צריך לדאוג, אין מקור :)

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י eden7115;1224584:
מהרבה תגובות פה נראה לי שאנשים לא יודעים מי יודע מה חשבון... :)
איפה עלות הכלים (אפילו החד פעמי), הצלופנים, הסרטים, וכן - גם פירות ממגירת הפירות או ירקות ממגירת הירקות עולים כסף וצריך לחשב אותם...
(עדיין פורים, אז נא לקחת את זה בצורה הומוריסטית ולא להפגע)

לזו שכתבה "כלים ב-3 ב-10" - אשמח לדעת איפה את קונה כלים

אנשים יודעים טוב מאוד חשבון, וכל אחת יודעת בד״כ בדיוק כמה עלה לה כל משלוח, כולל הסרטים והדבק, המשלוחים שאת שולחת הם בהחלט יותר מכובדים וכמובן המחיר גם בהתאם... הנה לדוגמה כמה משלוחים שאני קיבלתי היום מהשכנים, תגידי לי אם נראה לך שאחד מהם עובר את ה10 ₪:
- תבנית חד פעמית עגולה בגודל בינוני עם פיצה טריה + קופסה קטנה עם רוטב פיצה
- קופסה מחולקת ל3 ובכל אחד סוג אחר של עוגיות אפויות מחומרים הכי פשוטים + בקבוק מיץ ענבים קטן
- כמה משולשים קוגל אטריות + כמה חתיכות מלפפון חמוץ + בקבוק קוקה קולה
- תבנית חד פעמית מרובעת בגודל בינוני ובתוכה עוגת שוקולד פירורים+ פחית rc
- תבנית קרטון צרה, פרחונית בצבע ירוק ובתוכה טורט כושי, מעל זה היה מפוזר סוכריות ירוקות (כמו אדמה עם דשא) ובעוגה היו נעוצים כמה שיפודים עם מרשמלו טבול בשוקולד וסוכריות צבעוניות.
- מגש חד פעמי קטנטן ובתוכו כ5 גלילי ופל ממולאים בריצ׳, ומסביב קצת מרמלדות.
והיו גם משלוחים קנויים: שקית נייר צבעונית עם חבילת חיוכים, קפה קטן, חבילת עדשים פיצית, ועוד כמה ממתקים פושטים (ופל מצופה, לקקן, פופסים וכו׳)

אני הכנתי לעומת זאת משלוח ממש ״לארג׳י״:
קופסה הכי קטנה מחולקת ל3, ומילאתי בזה סוכריות גומי במשקל, בכל אחד צבע אחר, עלה לי כ8 ₪ למשלוח + מיץ ענבים קדם קטן ב2.5 ₪, והקופסה עוד 2 ₪, סה״כ 12.5 ₪ למשלוח, המשלוח שלי היה ממש של ״עשירים״ יחסית לשכנים.

אה, וכלים 3 ב10 יש מבחר ענק במקסטוק, אבל זה כבר מעבר למושגים המקובלים אצלנו בשכונה, להשקיע 3 ₪ בכלי? השתגעתם? :D:D:D

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י GRN;1224602:

בבקשה, ביקשת - קיבלת!

והנה בשיטמ"ק שם כתב: "וכתב הריטב"א ז"ל דלאו דוקא הוצאת שבתות וימים טובים, דהוא הדין לכל הוצאה של מצוה, אלא נקט הני דרגילי ושכיחי". (ומהפוסקים לכאו' ל"מ כן, ועי' ב"י שהביא בשם המכילתא דה"ה שהקב"ה מחזיר הוצאות סעודת ר"ח, ועי' הגהות מהר"ב רנשבורג בביצה שם. ולהריטב"א פשיטא הוא, דהא הקב"ה מחזיר הוצאות כל המצוות כולן וסעודת ר"ח בכלל. ואולם י"ל דרבותא אשמעינן דסעודת ר"ח הוי הוצאות מצוה).

והכל הכל תלוי בכוונה לשם מצווה ובאמונה האמיתית בה' יחזיר ההוצאות כמובן!
ומי שמאמין רואה את ההחזר בחוש.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י eden7115;1224758:
בבקשה, ביקשת - קיבלת!

והנה בשיטמ"ק שם כתב: "וכתב הריטב"א ז"ל דלאו דוקא הוצאת שבתות וימים טובים, דהוא הדין לכל הוצאה של מצוה, אלא נקט הני דרגילי ושכיחי". (ומהפוסקים לכאו' ל"מ כן, ועי' ב"י שהביא בשם המכילתא דה"ה שהקב"ה מחזיר הוצאות סעודת ר"ח, ועי' הגהות מהר"ב רנשבורג בביצה שם. ולהריטב"א פשיטא הוא, דהא הקב"ה מחזיר הוצאות כל המצוות כולן וסעודת ר"ח בכלל. ואולם י"ל דרבותא אשמעינן דסעודת ר"ח הוי הוצאות מצוה).

והכל הכל תלוי בכוונה לשם מצווה ובאמונה האמיתית בה' יחזיר ההוצאות כמובן!
ומי שמאמין רואה את ההחזר בחוש.

המקור יעבור לעיונם של ת"ח, והם יבדקו את הקונטקסט, שהוא כידוע קובע את הכול.

ולגבי הכוונה והמצווה - למה אנחנו מצפים שהוצאות מצווה ה' יחזיר לנו? למה כשאנחנו קונים קורנפלקס זה ברור לנו שזה על חשבוננו, כביכול? מה, אנחנו לא מוכנים להשקיע באמת במצוות, להוריד את ההוצאות שלהן מחשבון הבנק שלנו?

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י GRN;1224814:
המקור יעבור לעיונם של ת"ח, והם יבדקו את הקונטקסט, שהוא כידוע קובע את הכול.

ולגבי הכוונה והמצווה - למה אנחנו מצפים שהוצאות מצווה ה' יחזיר לנו? למה כשאנחנו קונים קורנפלקס זה ברור לנו שזה על חשבוננו, כביכול? מה, אנחנו לא מוכנים להשקיע באמת במצוות, להוריד את ההוצאות שלהן מחשבון הבנק שלנו?

אני חושבת שאת החשבון הזה עושה מי שאין לו יכולת...
במצב כזה קורנפלקס או דומיו הוא בוודאי לא קונה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י פרינטופ;1224817:
אני חושבת שאת החשבון הזה עושה מי שאין לו יכולת...
במצב כזה קורנפלקס או דומיו הוא בוודאי לא קונה.
הלוואי

פיסטוק

משתמש רשום
אני דוקא בגישה אחרת לגמרי -
את השכנים משתדלת לפנק במשהו קטן וטוב שבטוחה שלא מרשים לעצמם
(שולחת לשכנים שנתקלים בהם בקביעות בדרך הביתה ועוד כמה שאנחנו בקשר..)
השנה עשיתי מעדנים (מילקי) כמספר בני הבית ועוד חבילת גליליות / אצבעות שוקולד...
בטוחה שהם שמחים בזה מאד וזה מה שאני רוצה. שהם ישמחו!

אני לא מחשבת מעולם כמה שיוצא לי הקניות, פשוט לוקחת מה שצריכה ומשתדלת להאמין שיש לי אבא גדול שמטעין לי את חשבון הבנק. (-ולא, לא קונה מותרות, כמעט..)

לאחים ולהורים הזדמנות לתת משהו שימושי - ולהוסיף מסביבו עוד... אני אפילו מוותרת כבר על כל הבסיסים המטופשים, ואין כמו שקיות צלופן שאורזות הכל בצורה יפה ונוחה!

עוד כמה משלוחים ספיייר למי שפתאום מגיע / פוגשים ורוצים לתת.

הכי חשוב זו השמחה בה אנו עושים את זה! בדוק!

אפרתה

משתמש מקצוען
עדן,
חושבני שאת הולכת רחוק מדי.
הכלים שראית במשלוחי המנות שהעלית עלו 3 ב10, ואכן במקסטוק כמו שכתבה אי מי. והחכמה היא ללכת ולמצוא שם את הדברים האטרקטיביים ולאו דווקא יומיים לפני פורים אלא בטבת- שבט.
למי ששאל אני לא נותנת כלים לשכנים וכו' אלא לגננות מורות וכדומה.
המשלוח שלי תמיד כולל צלופן שעולה בממוצע 1.5 לחבילה שמספיקה ל8 משלוחים בערך. הסרט שבא בגליל גדול הוא אגורות ספורות והתפוחים- נו, באמת..

לדעתי כן צריך לשים לב שלא יהיה מזלזל, כי אין ענין להביא עשרות משלוחים עלובים, ולטעמי שלוש פרוסות קוגעל עם מלפפון חמוץ זה עלוב, אבל- שוב, זה תלוי במקובלות.

אני מאמינה שיש החזר הוצאות של החג אבל נבדוק את זה בע"ה, בכל מקרה- צריך לחשוב ולשים לב לעשות את זה כדי להרבות אחוה וריעות.

מצורף המשלוח של השנה- התמונה יצאה מאוד עלובה, במציאות הרבה יותר מכובד. גביע של גבינת שמנת ביתית, ירקות ומקלות בצק עלים בצבעים. הקרובים קיבלו בתוספת יוגורטים משובחים.

קבצים מצורפים

• 011.jpg
    3 MB · צפיות: 79

חביבה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אפרתה;1224911:
עדן,
חושבני שאת הולכת רחוק מדי.
הכלים שראית במשלוחי המנות שהעלית עלו 3 ב10, ואכן במקסטוק כמו שכתבה אי מי. והחכמה היא ללכת ולמצוא שם את הדברים האטרקטיביים ולאו דווקא יומיים לפני פורים אלא בטבת- שבט.
למי ששאל אני לא נותנת כלים לשכנים וכו' אלא לגננות מורות וכדומה.
המשלוח שלי תמיד כולל צלופן שעולה בממוצע 1.5 לחבילה שמספיקה ל8 משלוחים בערך. הסרט שבא בגליל גדול הוא אגורות ספורות והתפוחים- נו, באמת..

לדעתי כן צריך לשים לב שלא יהיה מזלזל, כי אין ענין להביא עשרות משלוחים עלובים, ולטעמי שלוש פרוסות קוגעל עם מלפפון חמוץ זה עלוב, אבל- שוב, זה תלוי במקובלות.

אני מאמינה שיש החזר הוצאות של החג אבל נבדוק את זה בע"ה, בכל מקרה- צריך לחשוב ולשים לב לעשות את זה כדי להרבות אחוה וריעות.

מצורף המשלוח של השנה- התמונה יצאה מאוד עלובה, במציאות הרבה יותר מכובד. גביע של גבינת שמנת ביתית, ירקות ומקלות בצק עלים בצבעים. הקרובים קיבלו בתוספת יוגורטים משובחים.

איזה חמוד! אהבתי את הצנון.

sh12

משתמש מקצוען
שאלה שמאד מעניינת אותי:
אני רואה כאן בשרשור ובעוד הרבה שרשורים, וגם כמובן ב"אמיתי" כל מיני סוגים של משלוחי מנות מעשה בית,
[לעיתים רבות, יפה ואסטטי, לצערי לא תמיד]...

אתם אוכלים את כל הדברים המאפים/ בישולים/ סלטים שהשכנים והידידים שולחים לכם?
אתם סומכים לגמרי על הכשר המצרכים והכשר המטבח של כולם?
אתם סומכים לגמרי על ההגינה והנקיות של כל מטבח...?
לא כואב לכם הלב לזרוק הישר לפח אוכל מוכן?

ובמקביל,
אתם בטוחים שכל השכנים והידידים אוכלים את כל מעשי ידיכם???
לא כואב לכם הלב על אחוז מסוים מעבודתכם+ השקעתכם +כספכם +אוכל בריא ומזין שהולך ישר לפח הביתי???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה